17 стадій ведення блогу. Головна помилка і цінний урок

Минулого вечора після інтенсивного тренування в тренажерному залі, по дорозі додому я згадала "від і до", як починала розкручуватися в блогінг. Я йшла мовчки по порожній вулиці, освітленій ліхтарями і почала реготати. Так забавно згадувати себе два з половиною роки тому, коли все тільки починалося. За цей період я виділила 17 стадій.

За цей період я виділила 17 стадій

 1. Початкова стадія. Тобі прийшла ідея створити блог. Ця ідея щось запалила всередині тебе. Ти відсуває в бік все справи і думаєш як-би завести блог. Знаходиш найпростішу платформу і пишеш, пишеш, пишеш. Запал, пристрасть, ти думаєш, що володар світу, ти кайфуєш від того, що робиш. Блог дає тобі свободу, ти виливаєш туди, все, що в тебе на душі і стає легше.
 2. Переїздиш на нову платформу (Wix не підійшла), купуєш домен і хостинг. У тебе автономний блог, яким ти пишаєшся!
 3. Стадія три. Показуєш блог світу і думаєш, що він то у тебе самий-самий.
 4. Тобі хочеться, щоб твій блог прочитало якомога більше людей і робиш для цього все-все (аж до написання статей виключно для аудиторії), поки не розумієш, що збився зі шляху і забув навіщо його завів. Твої сили вичерпалися.
 5. Блог класний, аудиторія підписується на блог. У соц.сетях твої статті читають, лайкають і шерят. Але тут трапляються тролі . Ти вперше стикаєшся з таким. Тобі можуть нахамити, нагрубити, перейти на особистості, перемити всі кістки. Всі сили йдуть на те, щоб відновитися від троллінгу.
 6. Після прочитання книги Big Magic мої думки з приводу блогу встали на місце.
 7. Відбою немає від прохань, які не стосуються твого блога. Навколо тебе з'являються люди, які несподівано виявляються твоїми друзями і засипають тебе проханнями "по-дружбі". Ти навчився говорити людям "Ні".
 8. Ведення блогу перетворилося в повний робочий день з благаннями про допомогу, купою питань. Відповіді займають все твоє вільний час. З одного боку - здорово, а з іншого - ти консультіруешь безкоштовно не по темі блогу і кайфу тобі це не приносить. Вносиш корективи.
 9. Заводиш другий блог і ведеш його виключно для себе. Пишеш на ті теми, які тобі цікаві.
 10. Розглядаєш блог як додаткове джерело доходу (ось це якраз - головна помилка) і твоя основна мета повністю збилася.
 11. Тобі хочеться, щоб цифра відвідуваності на блозі весь час збільшувалася. Ти закінчуєш не одну школу блогинга, консультіруешься у експертів і не розумієш, в чому ж проблема, що цифра відвідуваності зависла і не росте?
 12. Сил немає, ти вигорів, відчуваєш дратівливість.
 13. Повне розчарування. Ти робиш зупинку на пару тижнів. Люди якось живуть і без твого блога, твоя гаряча мета щодо великих фінансів провалилася, а на своє творіння ти вже і дивитися не можеш.
 14. У тебе настільки багато знань в платформах, у віданні, в написанні тестів, що вже і сам консультіруешь по блогінгу і пишеш програми .
 15. Переосмислення. Ось зараз ти прокручуєш все думки в голові, можеш зробити паузу і зрозуміти, для чого ти його ведеш (мені потрібен був місяць). З двох блогів один став найбільш улюбленим, другий - допомога людям в складних ситуаціях (наприклад: переїзд, адаптація і т.д).
 16. Зустрічаєш якусь підказку, чарівну паличку-виручалочка. У мене це книга Elizabeth Gilbert " Big Magic ".
 17. Ведеш блог з любов'ю і ніжністю без страху, що його розкритикують. «Не слухай критиків. У світі їх безліч. Здається мені, що вони є тими самими людьми, які зрадили свою мрію і страждають кожен раз, коли хтось залишається вірним своїй. Неважливо, чого бажаєш - в світі є цьому місце. Хтось потребує того, що ти можеш запропонувати. У світі є місце для твого голосу. Хтось чекає саме його »(з книги Регіни Бретт" Бог завжди знайде тебе роботу "). Зараз я перебуваю на цій стадії.

Ось такі стадії я виділила для себе. У кого-то вони можуть бути зовсім іншими. Це мої корисні уроки, завдяки яким я засвоїла наступне - ніколи не чекай грошей від творчості. А саме цей пункт перетворив блог з хобі в складну нецікаву роботу. Як тільки побачила, скільки читає блог "Життя в Польщі", скільки я вклала сил і часу, так відразу збилася зі шляху і очікувала від нього фінансового прибутку.

Після прочитання книги Big Magic мої думки з приводу блогу встали на місце. Блог " Записки цифрових кочівників "- моя віддушина, хобі, пристрасть, джерело нових сил і енергії. І зараз я спокійна за нього, як ніколи. Тому що люблю, веду і пишу статті з величезною любов'ю і не боюся випустити свиню в світ. Зараз мені абсолютно все одно, скільки людей в добу прочитає мою статтю, адже знаю, що в першу чергу я приношу користь собі, а потім вже і іншим. І з таким підходом мої нові коучингові і блогерського програми пишуться набагато легше.

Також я проводжу індивідуальні коуч-сесії з просування блогів і проектів. Ознайомитися з відгуками .

Зберегти пост в Pinterest

Зберегти пост в Pinterest

Дуже цікаво, які у вас стадії в блогінгу. Поділіться в коментарях.

Ти закінчуєш не одну школу блогинга, консультіруешься у експертів і не розумієш, в чому ж проблема, що цифра відвідуваності зависла і не росте?

Дополнительная информация

rss
Карта