5 причин зробити Telegram своїм основним месенджером - Вадим Стеркиной

  1. [+] Сьогодні в програмі
  2. Порада: спробуйте сторонній клієнт для Android
  3. 2. Чати (групи і супергрупи)
  4. Порада: задайте собі ім'я користувача
  5. 3. Тематичні канали
  6. Порада: вимкніть повідомлення чатів і каналів
  7. 4. Боти
  8. Порада: познайомтеся з @StoreBot
  9. 5. Безкоштовні стікери
  10. Порада: зробіть свій набір стікерів
  11. Блог в Telegram
  12. бот блогу
  13. Порада: налаштуйте Open Graph в WordPress
  14. Канал блогу
  15. Порада: створіть бота для автопостінга в канал Telegram з ВКонтакте, Twitter, RSS
  16. AMA (сесія «питання-відповідь»)
  17. Дискусія і опитування
  18. PS Про порожньому списку контактів

Останнім часом я консолідував майже всі свої контакти в Telegram. байкерів перетягнув з WhatsApp, MVP - з Skype, в якому залишилася лише пара упертих контактів, а також батьки для голосового спілкування. Сьогодні я покажу вам п'ять переваг цього швидко набирає популярність месенджера і поділюся порадами щодо ефективного спілкування в ньому.

байкерів

У Telegram немає голосових дзвінків вже є, а російську мову інтерфейсу Павло Дуров не вбудовується з принципу (Upd. 11-Oct-2017. Передумав і вмонтував :), вважаючи блокування свого дітища в РФ неминучою . Навіть якщо вам все зрозуміло англійською, оціните реалізацію установки мовного пакета в Windows у вигляді пасхального яйця .

Незважаючи на зарубіжну орієнтацію, Telegram зараз найцікавіший месенджер в нашому регіоні. Це не просто засіб для обміну особистими повідомленнями, а ціла комунікаційна платформа з контентом і ботами.

[+] Сьогодні в програмі

1. Крос-платформенность, надійність доставки повідомлень і швидкість

Наявністю додатки на всіх платформах зараз нікого не побачиш, але питання в тому, наскільки злагоджено різні додатки взаємодіють між собою. Skype лізе з усіх щілин, але при цьому регулярно відчуває проблеми з синхронізацією повідомлень і дзвінків .

Упевнений, що власникам Windows Phone знайома ситуація, коли тиснеш на спливаюче повідомлення Skype, а потім чекаєш хвилину, поки воно завантажиться в додатку. На Android з цим не так погано, оскільки додаток швидше працює, але там свої чудеса бувають. 1

Вечірня гра вгадай емодзі в # скайпговно pic.twitter.com/dHBtKvaW3d

- Vadim Sterkin (@vsterkin) April 7, 2016

WhatsApp в цілому непоганий, але іноді доставка повідомлень лагает, особливо якщо вони були відправлені за відсутності зв'язку або її низьку якість (наприклад, в метро). До того ж, у нього немає десктопного клієнта тепер є (про UWP я теж не чув), а веб-версія - не зовсім те.

Telegram виглядає набагато краще в усіх цих аспектах, і це крім ключового фокуса на безпеки. 2 Клієнт для Windows і додаток Android працюють дуже швидко, а прочитані повідомлення синхронізуються моментально. На відміну від Skype, Telegram добре кешируєт повідомлення і картинки (налаштовується), що значно прискорює перегляд історії, в тому числі груп і каналів.

Порада: спробуйте сторонній клієнт для Android

Вихідний код клієнтів Telegram відкритий (проприетарной є серверна частина), а протокол і API задокументовані, і це спрощує створення сторонніх клієнтів. Якщо ви вже освоїлися в Telegram і обзавелися купою контактів, чатів і каналів, вас зацікавить клієнт Plus Messenger ( огляд ).

Його очевидною перевагою є поділ контактів, груп, каналів і ботів по вкладках, яких все давно чекають в офіційному клієнті. Наприклад, можна разом відзначити прочитаними тільки спамерських пошукових роботів. У додатку також стільки налаштувань зовнішнього вигляду, що від їх кількості впадаєш в ступор.

Недолік у тому, що нові можливості платформи реалізуються пізніше, ніж в офіційному клієнті. Однак Plus оновлюється швидко - так, підтримка ботів на платформі 2.0 з'явилася в межах двох тижнів.

2. Чати (групи і супергрупи)

Поряд з індивідуальними чатами в Telegram є групи (як в Skype і WhatsApp), які відмінно підходять для приватного спілкування з друзями або колегами. Супергрупи (до 5000 чоловік) мають можливість закріплення повідомлень і засобами модерування, необхідними в публічному чаті.

При створенні групи ви можете вибрати людей зі свого списку контактів, якщо у них є Telegram. Щоб запросити інших людей, створіть посилання-інвайт в налаштуваннях групи.

Порада: задайте собі ім'я користувача

В налаштуваннях Telegram ви можете задати своє ім'я користувача (username), яке можна змінити в будь-який момент. Як і в Twitter, воно починається з @. Щоб привернути увагу учасника групи, що відключив в ній повідомлення (про це трохи нижче), викликайте його по імені користувача - пряму згадку завжди супроводжується повідомленням.

Наберіть @ і ви побачите список учасників групи (на зображенні імена користувачів приховані, за винятком перших букв). Upd. З оновленням від 15 травня 2016 року з'явилася можливість згадувати таким способом навіть учасників групи, які не встановили собі ім'я користувача.

З оновленням від 15 травня 2016 року   з'явилася   можливість згадувати таким способом навіть учасників групи, які не встановили собі ім'я користувача

На ім'я користувача також можна знайти будь-яку людину або бота в глобальному пошуку Telegram.

Ви можете знайти себе і переправляти повідомлення з груп і каналів - вийде якесь обране, якого в Telegram немає.

Можна навіть слати собі повідомлення з клієнтів на іншій платформі - наприклад, фото для подальшої обробки (відправляйте його несжатим або просто як файл).

3. Тематичні канали

На відміну від груп, канали віщають в односторонньому порядку. Повідомлення можуть відправляти тільки адміністратори каналу, а отримують їх все передплатники. У кожного каналу є посилання виду telegram.me/ИмяКанала, якій можна поділитися в інтернеті.

У канал Telegram можна автоматично транслювати вміст сайту або інший соцмережі, доповнюючи його іншими повідомленнями. Так само як ви можете завести особистий канал і наповнювати його новинами, картинками або своїми розумними думками.

Для прикладу підкину BeardyCast , Geeks і канал Андрія Бродецького на теми гаджетів і інформаційних технологій, а також канал про каналах WorldChannels , Де незважаючи на англійську мову мовлення, більшість каналів російською.

Будь-які повідомлення Telegram, в тому числі від каналів, можна переправляти своїм контактам і групам, а також каналах, які ви адмініструєте. Тому поділитися цікавим постом з друзями або передплатниками дуже просто.

Порада: вимкніть повідомлення чатів і каналів

Активні чати і канали генерують безліч повідомлень, що сильно відволікає і іноді відштовхує новачків від Telegram. Фокус в тому, щоб відразу відключити повідомлення (mute notifications) некритичних груп і каналів, а читати чати і пости у вільний час.

4. Боти

Боти месенджерів зараз у всіх на слуху, і навіть Microsoft вступила в гру на Build 2016 ( дивіться про ботів в Skype з 1:40:00). Telegram розвиває свій API для ботів, і з кожним днем ​​їх стає все більше. У кожного бота теж є ім'я користувача, тому його можна знайти в глобальному пошуку. Боти діляться на дві категорії - звичайні і вбудовуються (inline).

З звичайними ботами ви взаємодієте безпосередньо, відправляючи їм текст (наприклад, пошуковий запит) або команди, які передбачив розробник.

У багатьох ботів команди продубльовані в графічному меню, тому зовсім необов'язково вводити їх з клавіатури. Однак на смартфонах часто в поле введення вбудовують кнопку / для зручності.

Спробуйте поспілкуватися з кількома ботами, і ви зрозумієте, як це працює: ya (Бот сервісів Яндекса), Meduza (Новинний сайт), Taxigram (Пошук таксі), vkmusic_bot . Якщо не впевнені, з чого почати, відправте команду / help.

Якщо не впевнені, з чого почати, відправте команду / help

Деякі боти можуть не підтримувати взаємодію, якщо вони заточені під вузьке завдання на зразок автопостінга в канал.

Вбудовувані (inline) боти вміють приймати команди з інших чатів. наприклад, gif або pic можна викликати з будь-якого чату для пошуку підходящої до теми картинки.

Іноді бота потрібно додати до групи, щоб це запрацювало (наприклад, @vkmusic_bot).

Порада: познайомтеся з @StoreBot

У Microsoft сучасні універсальні магазинні додатки UWP, а біля платформи Telegram - боти. Для них є магазин (навіть з веб-версією ), Хоча і неофіційний, судячи з FAQ . В налаштуваннях @StoreBot змініть його мову на російську і підпишіться на повідомлення про кращих ботах.

Пошук теж є, але релевантність він не радує. Все інше теж на рівні ... ботів :) Загалом, потрібен більш доброзичливий магазин.

5. Безкоштовні стікери

Стікери - це картинки, які можна завантажити в рамках тематичного пакету і вставляти в чат. Крім того, коли ви починаєте повідомлення з емодзі (ненавиджу це слово), з'являється список асоційованих з ним стікерів.

У Telegram будь стікери безкоштовні, що вірно не для всіх месенджерів. Так, популярний в Азії LINE в минулому році продав користувачам стікерів на $ 212 мільйонів, а також заробив $ 318 мільйонів на брендах, що випускають свої безкоштовні набори стікерів в рекламних цілях. (Telegram обходиться Павлу Дурову в більш ніж мільйон доларів щомісяця ).

Telegram йде з базовим набором стікерів, але переглянути перелік наявних сторонніх легко - натисніть на вподобаний стікер в чаті і додайте пакет. У платформі 2.0 з'явився вбудований бот @Sticker , З глобальним пошуком стікерів по емодзі. До речі, в моєму каналі є пост з 50 кращими стікерами від Дурова.

Порада: зробіть свій набір стікерів

Якщо ви не можете знайти відповідних стікерів, зробіть їх самі. Потрібні картинки PNG з однією стороною в 512px (інша не повинна перевищувати це значення), а такі можна і в Google знайти (Копірайт на вашій совісті). З цими картинками йдіть до боту @Stickers і дотримуйтесь його вказівок. Створений пакет можна оновлювати, додаючи або видаляючи стікери.

На зображенні вище велосипедист якраз зі створеного мною набору.

Блог в Telegram

Напевно, ви здогадалися, що я не обмежився споживанням контенту в Telegram. Далі я розповім про те, в чому встиг поколупатися, а також поділюся парою рад з авторами сайтів.

бот блогу

Я не міг не спробувати свої сили в створенні ботів. Для цього є інші боти, причому базові речі можна зробити з їх допомогою і без навичок розробника.

Почавши спілкування з ботом @sterkin_ru_bot , Ви побачите, що у мене вийшло. Я налаштував автопостінг з ВК по тегу, а також просте меню, в якому одна з опцій видає популярні статті випадковим чином. Є ще команда для збору відгуків.

Є ще команда для збору відгуків

Бот буде публікувати анонси нових записів блогу, поради, класику блогу і залікові картинки. Вміст буде в цілому відповідати групі ВК , Де публікуються більш розгорнуті пости, ніж їх еквіваленти в Twitter , Обмежені 140 символами і експортовані в FB .

Для більш серйозних фич потрібен веб-розробник. Я, звичайно, багато PHP-коду прикрутив до блогу, але здебільшого завдяки активному гугленію і переробці знайдених прикладів під свої потреби. WordPress все-таки найпопулярніша платформа для сайтів, а з Telegram таке не працює (поки).

Наприклад, було б здорово додати боту пошук по блогу. Може, хтось із вас захоче запив пошук по сайту для бота? Напишіть мені , якщо вам цікаво.

Порада: налаштуйте Open Graph в WordPress

Я розповідав про це в соцмережах, але зараз стане зрозуміла підгрунтя. Я прикрутив до боту блогу випадкову статті з популярних за допомогою @ManyBot, у якого є режим випадкових повідомлень. Ви відправляєте скільки завгодно постів, а ваш бот видає їх по одному у відповідь на команду.

Я вирішив робити пости на основі статей з категорії блога Popular, але виявив, що вийде багато ручної роботи.

Мої посилання виходили просто смутними гіперпосиланнями і не оформлялися красиво (з заголовком статті і тизером), як на деяких інших сайтах.

Копнувши в мережі, я з'ясував, що Telegram парсит посилання за допомогою метаданих Open Graph . Я чомусь думав, що це вбудовано в WordPress, тому довелося ще трохи погуглити, підлаштувати, і все вийшло .

Додавання Open Graph до WordPress. На зображенні приклад посилання в #Telegram https://t.co/W2bC94hWjC pic.twitter.com/OsUED5Llnt

- sterkin.ru (блог) (@sterkin_ru) April 21, 2016

Канал блогу

Бот публікувати інформацію про всі свої повідомлення в канал sterkin_ ru , Тому моє вміст у них ідентично. Однак сюди я буду ще і перенаправляти цікаві пости з інших каналів, які читаю сам. В цьому і полягає у мене відміну каналу від бота.

Щоб не отримувати дублікати постів, має сенс підписуватися на щось одне (рекомендую канал). Але ви пограйте самі і вирішіть, що вам зручніше (і так, я сам все ще експериментую з цією справою :)

Порада: створіть бота для автопостінга в канал Telegram з ВКонтакте, Twitter, RSS

Думаю, знайдуться читачі, яких зацікавить експорт вмісту сайту або соцмережі в канал Telegram, тому я написав для них коротку інструкцію.

  1. З @BotFather створіть нового бота і скопіюйте токен.
  2. Створіть новий канал і зробіть свого бота адміністратором.
  3. Надішліть @ManyBot команду / addbot і вставте токен. Тепер команди @ManyBot можна відправляти з вашого бота.
  4. Перейдіть до чату зі своїм ботом і відправте йому команду / channel → додайте свій канал.
  5. Надішліть своєму боту команду / autoposting і додайте посилання на джерело. У мене доданий ВК.

У мене доданий ВК

Процес займає 5 хвилин. У @ManyBot є альтернатива - @Chatfueltbot, але перший мені сподобався більше.

AMA (сесія «питання-відповідь»)

Upd. Перша сесія пройшла жваво і у відмінній атмосфері. Був активний чат і цікаві питання, причому одне іншому не сильно заважало. Начебто, відповідь отримали всі (як мінімум, напрямок). Думаю, будемо проводити такі зустрічі регулярно.

Перед початком наступної сесії AMA я закину посилання на груповий чат в канал (Підпишіться).

Я багато відповідаю на питання читачів, але в коментарях блогу і групі ВК обговорення обмежуються тематикою постів, а в Twitter розгорнуту відповідь не напишеш. Час від часу у вас виникають питання, які можна описати одним словом «оффтоп», а поставити їх особливо ніде, хоча пошту ніхто не відміняв.

@ ValeraP2010 різниці немає

- Vadim Sterkin (@vsterkin) April 3, 2016

Виникла ідея провести в Telegram сесію AMA (Ask Me Anything, тобто задавайте будь-які питання). Для цього створюється група, де протягом години я відповідаю на ваші цікаві запитання (комп'ютерні проблеми відразу несіть в форум :)

На даний момент я не планую постійний чат блогу. Я ж знаю, що в нього обов'язково почнуть доставляти комп'ютерні проблеми, чекаючи рішення особисто від мене. Я відповідаю на форумі у вільний час, якого і так небагато, тому не можу надавати підтримку в Telegram. Втім, якщо ви вважаєте, що потрібен чат для читачів, і готові відповідати там на технічні питання, напишіть ... фідбек боту;)

Дискусія і опитування

Telegram хороший як текстовий мессенджер, на який цілком можна покладатися для оперативного зв'язку з групою друзів (під час недавнього виїзду в Копріно він не спрацював тільки в однієї людини, що включив режим в «літаку» :) Публічні групи за інтересами у мене міцно асоціюються з чатами IRC, нехай і нового покоління. Фірмовий фокус на конфіденційності навряд чи має для багатьох вирішальне значення, але секретним чатом я кілька разів користувався (в клієнті під Windows його немає).

У Telegram простий, місцями навіть примітивний і не всім люб'язний інтерфейс, але за ним стоїть міць тематичних каналів і ботів, притягують увагу як магнітом. Мені подобається екосистема Telegram, тому що в ній особисте і групове спілкування тісно переплітається з оригінальним призначеним для користувача контентом і сервісами.

Рекомендую!

PS Про порожньому списку контактів

У коментарях очікувано спливла тема відсутності контактів в Telegram. Півроку тому і в мене було порожньо, а зараз майже всі. Якщо ви бачите в месенджері переваги для себе, багатьох людей можна перетягнути без неймовірних зусиль. Так, знадобиться аргументація і поради, але я ж вам подав кілька ідей ↑ А ось замітка в схожому ключі від читача Soz Nov, яку він написав для мотивації друзів і родичів.

Ми обговорювали месенджери півроку тому , Хоча зовсім і не по темі статті. Telegram там, до речі, не особливо фігурував. Але я думаю, що за цей час у нього додалося користувачів. Якщо ви підсіли на Telegram, поділіться з новачками в коментарях корисною інформацією:

  • порадьте класний канал, цікавий публічний чат або корисного бота
  • розкажіть про який-небудь фішці (не забувайте вказувати ОС / клієнт)

Іншим пропоную вибрати одну найціннішу можливість свого основного IM-клієнта і описати її користь в коментарях.

Ви користуєтеся Telegram?

  • Ні, і мені це не потрібно (34%, голосів: 237)
  • Так, регулярно (28%, голосів: 195)
  • Так, іноді (20%, голосів: 140)
  • Ні, але тепер буду (10%, голосів: 71)
  • Мого варіанту тут немає (8%, голосів: 58)

Проголосувало: 701 [ архів опитувань ]

Обговорення завершено.

Може, хтось із вас захоче запив пошук по сайту для бота?
Ви користуєтеся Telegram?

Дополнительная информация

rss
Карта