5 відкриттів на шляху кожного кидає пити алкоголіка, про які не прийнято поширюватися

джерело переклад для mixednews - Свєта Гоголь

Рік тому я загримів до лікарні. Не хочу втомлювати вас медичними подробицями, скажу тільки, що проблема моя була дуже делікатного властивості.

З мене викачали літри крові і зробили все мислимі аналізи. Після цього я був готовий до чого завгодно, але, тим не менше, перше питання мого лікуючого лікаря мене здивував:

[Blockquote] Ну, і скільки ви випиваєте ... в день? [/ Blockquote]

Я відкрив було рот, щоб відповісти, але він зупинив мене жестом і продовжив:

[Blockquote] Так ось, якщо ви не припините пити прямо зараз, то до сорока років опинитеся на кладовищі. Зараз вам тридцять п'ять і ваша печінка вже в жалюгідному стані. Хоча, з іншого боку, чим швидше перемрут все алкоголіки, тим більше місця в цій лікарні звільниться для людей, які дійсно потребують нашої допомоги. [/ Blockquote]

Потім він вліпив мені ляпаса і поважно пішов з палати, спираючись на ціпок.

Так я розлучився зі звичкою, яка 22 роки супроводжувала мене кожен божий день. З тих пір пройшло більше року. За цей час я зробив ряд відкриттів, які, впевнений, робить кожен алкоголік на шляху до тверезого життя. [Blockquote_fact] Дивно, чому творці науково-популярних фільмів на цю тему не приділяють їм належної уваги? [/ Blockquote_fact]

Відкриття №1: Сморід

Відкриття №1: Сморід

Перші пару днів, які розтягуються на перші пару тижнів, ви потієте як скаковая кінь. Навіть в прохолодні дні вам не вдається зберегти сорочку сухий. І не важливо, які дезодоранти і в якій кількості ви на себе виливаєте.

Сморід замовляли? Можу поділитися!

У той час, як ваш організм працює понаднормово, позбавляючись від токсинів, залишки алкоголю і його побічні продукти починають виходити усіма можливими способами. Тобто з сечею, через пори шкіри і навіть з диханням.

Це не просто сморід. Якби це був звичайний запах тіла, з ним можна було б хоч що-небудь зробити. Але тут мова про сморід нелюдською, про Королеві смороду і володарці сморід. А вже вона-то знає, як поставити вас на коліна. Або, в іншому випадку, з легкістю знищить і вас, і все, що вам дорого.

[Blockquote_fact] Холодний душ полегшує ваші страждання, але на дуже короткий час. Після цього сморід повертається і терзає вас з новою силою. [/ Blockquote_fact]

Ви здивуєтеся, як мало це допомагає.

Наскільки це жахливо? Одного мого знайомого письменника з цієї причини буквально викинули з рейсового автобуса ... в Європі. Ці люди тисячі років терпіли французів, але не змогли винести однієї поїздки в автобусі в компанії алкоголіка, що кидає пити.

Відкриття №2: Нічні кошмари

Сморід ще не кінець світу (навіть якщо від нього хочеться лізти на стінку). Але ось що дійсно здатне звести з розуму, так це безсоння.

[Blockquote_note] Для багатьох застарілих алкоголіків заснути і померти означає приблизно одне й те саме. Особисто я ніколи не напивався до безпам'ятства, але завжди вирушав в ліжко напідпитку. [/ Blockquote_note]

Я робив це регулярно, і мій мозок звик сприймати спиртне як снодійне. Настільки, що тепер мозок починав працювати з подвоєною силою, як тільки я лягав спати, а нерідко і зовсім відмовлявся відключатися на ніч (звичайна справа для тих, що кидають пити). Але і це ще не найстрашніше.

Найжахливіше починається, коли вам, нарешті, вдається задрімати.

Саме в цей час вас відвідують найреалістичніші нічні кошмари, які ви коли-небудь переживали. Вони повторюються з ночі в ніч. Жах і тривога пронизують все ваше спляче істота так, як якщо б демони смороду оселилися в корі вашого головного мозку.

Пам'ятайте, що мозок стає не тільки більш активним, але і більш уразливим. Тепер він легко піддається нападам паніки. Він так звик до алкоголю, що вважав сп'яніння одним з ваших нормальних станів.

Уявіть, що ви раптово кинули є, і почали приймати всі поживні речовини, необхідні для нормального життя, внутрішньовенно. Ви отримуєте все, що вам необхідно, але, тим не менш, ваш порожній шлунок ще довго посилає вам тривожні сигнали типу: «Дай мені їжі, дурню! Помреш адже! »

В голові кидає пити алкоголіка все бунтує приблизно таким же чином.

[Blockquote_fact] Алкоголікам часто сниться, що вони вивалюються з вагона поїзда. [/ Blockquote_fact] Уявіть: весь день ви ціною неймовірних зусиль намагаєтеся не зірватися. Потім засинаєте, припиняєте себе контролювати, і ... хвороба повертається. Так що уві сні ви тепер весь час виправдовуєтеся: мовляв, я не можу встояти, послизнувся ... Це почуття провини і сорому переслідує вас, поки ви спите, і не відпускає ще довгий час після того як прокинетеся.

Як і всі симптоми, це проходить. Що не проходить так швидко, так це ...

Що не проходить так швидко, так це

Відкриття №3: Запори

Відкриття №3: Запори

Моя бабуся, бувало, казала мені:

[Blockquote] Джон! Все, про що ти довго і наполегливо думаєш, врешті-решт, виявляється в каналізації. [/ Blockquote]

Тепер вставте в відеомагнітофон касету з написом «5 годині на унітазі. Вибране »і відразу зрозумієте, що я маю на увазі. Це відео я змонтував з різних, найхимерніших рухів тіла, винайдених мною в період жорстоких запорів, і поклав на «Місячну сонату». Але якби я спробував зняти хоч один похід в туалет цілком, довелося б тримати під рукою запасні батарейки.

[Blockquote_note] В алкоголі повно калорій. І оскільки основну частину калорій алкоголіки отримують з пляшки, їдять вони досить мало. [/ Blockquote_note] Наприклад, ви пожевали що-небудь в обід, а раннім вечором вже замінюєте їжу випивкою. Шлунок залишається повним, до того ж спиртне пригнічує апетит. Після цього, години зо о другій ночі ви об'їдаєтеся піцою. Мільйони студентів без праці опишуть вам в найдрібніших подробицях, як ви будете почувати себе на наступний день.

Коли ви кидаєте пити, ви втрачаєте незліченної кількості рідких калорій. І, природно, відчуваєте звірячий голод. Так що ви тепер їсте, їсте і їсте, не перестаючи. А ваш організм, який звик засвоювати пиво бочками, раптово отримує м'ясо і сир, які треба ще переварити. Це, приблизно, як якщо б ви ні з того ні з сього вирішили витратити тиждень на повільне поїдання лося. Цілком.

Тепер уявіть, як би вам після цього довелося потрудитися, щоб видавити з себе оленячий ріг.

Тепер уявіть, як би вам після цього довелося потрудитися, щоб видавити з себе оленячий ріг

Хотів би я помилуватися цією пантомімою.

А відбувається це так. Ваші нутрощі жадібно поглинають всю воду з ваших фекалій і, врешті-решт, в кишечник потрапляє чистий граніт. У моєму випадку це мука тривало більше місяця. Зате тепер я легко можу пропустити через товсту кишку статую в людський зріст. [Blockquote_note] Я б написав більше, але як раз подумую видати книжку на цю тему. Залишилося тільки знайти підходящого ілюстратора. [/ Blockquote_note]

Відкриття №4: Руки сверблять когось убити

Коли вирішите кинути пити, насамперед зверніться до власного свідомості. Воно починає блукати. Короткочасна пам'ять дає збої. Найпростіші завдання вимагають такої ж концентрації, як і знешкодження бомби з годинниковим механізмом.

Пам'ятаю, в перший тиждень моєї детоксификации я чотири рази поспіль входив у вітальню за телефоном, але кожен раз я забував його взяти. «З ким не буває», - скажете ви. Але різниця в тому, що мій весь цей час дзвонив як божевільний.

Ця нездатність сфокусуватися частково пояснюється тим, що ви постійно виснажені комбінацією безсоння / нічний кошмар. Почасти тим, що нервова система позбавлена ​​алкогольної перини, на якій звикла спочивати. І тут в гру вступають зміни настрою.

[Blockquote_fact] Будь-яка дрібниця здатна привести вас в лють. Подразником може бути що завгодно. [/ Blockquote_fact] Наприклад, за одним столом з вами сидить цілком такий милий чоловік, веде мирну бесіду і тихесенько так похитує ногою взад-вперед, взад-вперед ... А у вас всередині все прямо перевертається. Мені в такій ситуації хотілося схопити рушницю і пристрелити бідолаху, а заодно і всіх, хто не зумів вбити його раніше.

Якби всі ці рушниці зарядити мільйонами патронів, і цього було б мало.

Добре, якщо в цей період у вас є близькі, які розуміють, що з вами відбувається. Але для всіх інших, вже повірте, ви даний блювотний. На щастя, у мене до цих пір є друзі, які мене як і раніше підтримують.

Вірніше, могли б бути, якби не з'ясувалося, що мої друзі - виключно по чарці. Коли я повідомив їм, що кидаю пити, вони спочатку нервово сміялися, чекаючи, що це початок якоїсь жарти. Потім їх особи витягувалися: «Правда? Чому? »Потім вони запевняли, що ніяких проблем з алкоголем у мене немає, що вони все по чуть-чуть випивають, але це ж не означає ...

У цей момент я зрозумів, що нічого крім алкоголю нас не пов'язує. Потім вони не миттям, так катанням намагалися змусити мене випити. А я з усіх сил стримувався, щоб не з'їздити кулаком по їх лукавим, добродушним фізіономій.

Так що перші пару тижнів я намагався уникати зустрічей з людьми. Наскільки це було можливо, звичайно. Зате за весь цей час я не дуже сильно зіпсував життя оточуючих і майже нікого не вбив.

Зате за весь цей час я не дуже сильно зіпсував життя оточуючих і майже нікого не вбив

майже

Але як тільки роздратування стихає, ви отримуєте несподіваний приз. І це…

Відкриття №5: Ейфорія

Як тільки організм повністю позбавляється від токсинів, він несподівано отримує ударну дозу кисню, справжню їжу та інші натуральні речовини, які підносять людину до справжніх небес. Це просто симптом, як і інші. Він проходить через кілька днів. І це добре.

І це добре

Якщо ви будете розгулювати з таким виразом обличчя, рано чи пізно вас обов'язково поб'ють

Настає день, і різнокольорові кола перестають плавати перед вашими очима. І це схоже на День незалежності. У вашу честь звучать фанфари, гримить салют! Противник переможений і розбитий! Ніхто не вірив, а ви зробили це, все позаду!

[Blockquote_note] Ось тут-то ви і помиляєтеся. На цьому шляху немає фінішної стрічки. Дев'яносто відсотків алкоголіків беруться за старе протягом перших чотирьох років. [/ Blockquote_note]

З'ясовується, що ні випивка робить людину алкоголіком. Те, що змушує вас напиватися до чортиків сидить у вашому власному мозку. Механізм запуску згубної звички нікуди не зник. Ви завжди будете алкоголіком, навіть якщо більше не візьмете в рот ні краплі. Алкоголь не хвороба, він - симптом. Або, іншими словами, спроба самолікування хвороби.

Непосвяченим важко зрозуміти, чому не можна просто перейти з категорії «алкоголіків» в категорію «помірно питущих». Величезна кількість людей можуть пити в міру. Вони пропускають пляшечку пивка з друзями, потім йдуть спати і забувають про випивку на наступний день. Я б так не зміг. Не зміг і мій батько, який помер від цього лайна в 49 років.

Думаю, я зможу знайти кращий спосіб дати моїм дітям той же урок.

Може, ляльковий театр або щось на зразок цього ...

Якщо ви алкоголік, якщо ви бачите, що ваше життя котиться до фіналу, якщо ви раз у раз уявляєте, як ваші п'яні друзі розповідають анекдоти на ваших похоронах, можу поручитися, що кинувши пити, ви абсолютно нічого не втратите. Навіть незважаючи на всі ті жахи, які я тут зобразив. Минулого тижня я відсвяткував річницю тверезого життя. Ніколи в житті так собою не пишався.


В день?
Blockquote_fact] Дивно, чому творці науково-популярних фільмів на цю тему не приділяють їм належної уваги?
Сморід замовляли?
Наскільки це жахливо?
Потім їх особи витягувалися: «Правда?
Чому?