5 головних прийомів для контактів iPhone

 1. Перенесення контактів з iPhone на iPhone
 2. Перенесення контактів з iPhone на Android
 3. Перенесення контактів з SIM на iPhone
 4. Перенесення контактів з iPhone на комп'ютер
 5. Як імпортувати контакти на iPhone
 6. Синхронізація контактів iPhone
 7. Контакти iPhone в iCloud
 8. Контакти iPhone в Gmail
 9. Контакти iPhone в Outlook
 10. Резервна копія контактів iPhone
 11. Як видалити всі контакти з iPhone

Пропали контакти з вашого старого iPhone 4 або більше нового iPhone 5 Пропали контакти з вашого старого iPhone 4 або більше нового iPhone 5? Потрібно відновити контакти без резервної копії? Не виходить синхронізувати з Outlook? Хочете перенести їх в Android? Контакти - мало не найважливіше, що міститься в будь-якому смартфоні. Саме вони перетворюють його з просто телефону, в приватне пристрій. Без контактів користувач навряд чи відчує апарат своїм. Насамперед, купивши новий iPhone, ми поспішаємо перенести на нього контакти.

Контакти в iPhone перебувають в однойменному додатку. Воно дозволяє створювати, редагувати і видаляти їх.

Щоб створити контакт потрібно натиснути на «плюс» в правому верхньому кутку. Для кожного контакту можна вказати ім'я, прізвище, компанію, кілька телефонів (стільниковий, домашній, робочий), адреса електронної пошти, веб-сайт, адреси контакту, позначити день народження або іншу важливу дату, вказати близьких, додати ID месенджерів, а також залишити замітку. Крім того, безпосередньо в картці контакту можна призначити для вхідних дзвінків і повідомлень особливі звукові сигнали.

Контакти можна об'єднувати в групи і сортувати в алфавітному порядку, як на ім'я, так і на прізвище.

Контакти можна об'єднувати в групи і сортувати в алфавітному порядку, як на ім'я, так і на прізвище

В налаштуваннях iPhone управління контактами і всім, що з ними пов'язано проводиться в пункті Пошта, адреси, календарі.

В налаштуваннях iPhone управління контактами і всім, що з ними пов'язано проводиться в пункті Пошта, адреси, календарі

Тут можна визначити згаданий порядок сортування, а також відображення імені контакту, вибрати короткі імена, відредагувати власні дані, дозволити або заборонити iOS підхоплювати контакти з поштових повідомлень.

Контакти в iPhone можна синхронізувати з хмарними сервісами. Синхронізація включається для кожного облікового запису окремо. Для цього потрібно зайти в відповідну обліковий запис, наприклад, iCloud і вибрати відповідний перемикач.

Згодом можна управляти контактами, як на самому телефоні, так і на комп'ютері, що може бути зручніше.

Перенесення контактів з iPhone на iPhone

Перенесення контактів з iPhone на iPhone - найбільш проста процедура. Більш того, якщо на телефоні вже була включена синхронізація з iCloud, то в новому апараті всі контакти з'являться автоматично після того, як користувач авторизується за допомогою iCloud.


Якщо синхронізація з iCloud не була включена, то доведеться трохи повозитися. Перш за все потрібно перейти на старому iPhone в Налаштування - Пошта, адреси, календарі - Облікові записи / iCloud і тут включити перемикач Контакти.

Після цього деякий час, як правило вкрай невелике, необхідно, щоб контакти синхронізувалися з iCloud. Смартфон, природно, повинен бути підключений до мобільного інтернету або Wi-Fi.

Смартфон, природно, повинен бути підключений до мобільного інтернету або Wi-Fi

У тому, що контакти синхронізувалися, можна переконатися через веб-інтерфейс iCloud. Тут потрібно авторизуватися і потім на «домашньому екрані» вибрати програму контакти. Якщо кількість контактів в телефоні і в iCloud збігаються, синхронізація пройшла успішно.

Потім такі ж дії повторюються на новому iPhone. Потрібно перейти в Настройки - Пошта, адреси, календарі - Облікові записи / iCloud і тут включити перемикач Контакти. Трохи очікування - і контакти на новому iPhone.

Аналогічно переносяться контакти через Gmail або інший сервіс, якщо саме до нього прив'язаний iPhone.

Раніше також можна було синхронізувати контакти за допомогою iTunes, але тепер iTunes «відправляє» користувача в хмару, вірніше в iCloud.

Перенесення контактів з iPhone на Android

Перенести контакти з iPhone на Android трохи складніше. Існує два основних способи. Перший полягає в синхронізації смартфона з Gmail, другий - в отриманні файлу Vcard (* .vcf).

Щоб перенести контакти з iPhone на Android за допомогою Gmail, на смартфоні повинна бути облікового запису Gmail. Як це зробити, дивіться в нашому матеріалі Пошта на iPhone .

Як це зробити, дивіться в нашому матеріалі  Пошта на iPhone

Тепер потрібно пройти в Настройки - Пошта, адреси, календарі - Облікові записи / iCloud і відключити синхронізацію Контактів. У спливаючому вікні необхідно вибрати опцію Залишити на телефоні. Таким чином, при відключенні синхронізації з iCloud телефонна книга залишиться на пристрої.

Таким чином, при відключенні синхронізації з iCloud телефонна книга залишиться на пристрої

Далі необхідно призначити обліковий запис Gmail стандартної для Контактів. Знову потрібно пройти в Настройки - Пошта, адреси, календарі та тут в кінці розділу Контакти буде пункт Обліковий запис за замовчуванням. Потрібно натиснути на пункт і вибрати Gmail. Через деякий час всі контакти будуть синхронізовані з Gmail. Важливо, щоб в даному аккаунті не було контактів, інакше вони можуть продублювати. Втім, завжди можна прочистити їх вручну.

Далі залишається тільки синхронізувати Android з вказаною обліковим записом Gmail.

Другий спосіб передбачає отримання файлу Vcard (* .vcf). Його можна зробити в iCloud. Контакти повинні бути синхронізовані з «яблучним» хмарою.

Контакти повинні бути синхронізовані з «яблучним» хмарою

У правому нижньому кутку веб-додатки Контакти в iCloud є іконка налаштувань. Потрібно виділити всі контакти за допомогою [Ctrl-A] в Windows або [Command-A] на Mac. Потім натиснути на іконку налаштувань. В налаштуваннях вибрати пункт Експорт vCard. Далі потрібно зберегти файл.

Тепер його можна записати в пам'ять пристрою на базі Android. Далі в Контактах на Android в правому верхньому куті потрібно викликати меню, вибрати пункт Управління контактами і далі Імпорт і експорт контактів, а потім Імпорт з SD-карти або з пам'яті телефону, в залежності від того, куди поміщений файл vCard. Програма знайде файл і автоматично перепише всі контакти в телефонну книгу пристрою або в Gmail, як ви обрали.


vCard можна також імпортувати в Gmail. У Gmail треба перейти в телефонну книгу, а там вибрати пункт меню Імпортувати. У спливаючому вікні далі вибрати останній пункт. Після того, як всі контакти переписані в Gmail, залишилося тільки синхронізувати або дочекатися синхронізації облікового запису Gmail зі смартфоноv Android.

Перенесення контактів з SIM на iPhone

SIM-карти мають власну телефонну книгу. Вона не дозволяє вносити багато даних. Формат контакту обмежений ім'ям і номером телефону. Однак часто люди вважають за краще тримати контакти на SIM-карті. Вона змінюється набагато рідше, ніж телефони. При цьому телефонна книга на SIM-картці у багатьох ведеться ще з тих часів, коли навіть не існувало слово смартфон.


Перенести контакти з SIM на iPhone дуже просто. SIM-карта повинна знаходитися в смартфоні. Далі потрібно перейти в Настройки - Пошта, адреси, календарі. Тут в кінці розділу Контакти з'явиться блакитна посилання Імпортувати контакти SIM. Потрібно натиснути на неї - і все номера виявляться в меню Контакти.

Перенесення контактів з iPhone на комп'ютер

Перенести контакти з iPhone на комп'ютер можна декількома способами.


Перенесення контактів на комп'ютер через iTunes працює тільки при відключеному синхронізації з iCloud. Якщо вона включена, iTunes відправить людини в «хмару».

Отже, синхронізація з iCloud відключена. Тепер потрібно запустити iTunes, підключити до комп'ютера телефон. В iTunes вибрати потрібний пристрій.

В iTunes вибрати потрібний пристрій

Далі в меню потрібно вибрати пункт Відомості. Справа буде кілька опцій. Потрібно вибрати Синхронізувати контакти з ... На вибір пропонуються Outlook і Windows Conact.

Перенести контакти з iPhone на комп'ютер можна і за допомогою iCloud. Вони будуть зберігатися в форматі vCard, який розуміють і інші телефони і Outlook. В iCloud потрібно запустити веб-версію Контактів і експортувати їх в файл vCard, як це описано в розділі про Android.

Нарешті, контакти можна перенести з iPhone на комп'ютер і за допомогою файлового менеджера, якщо він підтримує доступ до внутрішніх папок смартфона. Контакти розміщуються в папці var / mobile / Library / AdressBook. Скопіювавши їх звідти на жорсткий диск комп'ютера, можна точно також потім записати на новий iPhone.

Як імпортувати контакти на iPhone

Імпортувати контакти на iPhone безпосередньо, так як це робиться у Android, практично неможливо, якщо мова не йде про SIM-карті. Як перенести контакти з SIM на iPhone, ми вже писали.

Щоб імпортувати контакти на iPhone, потрібно спочатку «згодувати» їх який-небудь програмі або сервісу, а потім синхронізувати з ним смартфон.

Щоб імпортувати контакти на iPhone, потрібно спочатку «згодувати» їх який-небудь програмі або сервісу, а потім синхронізувати з ним смартфон

В iCloud в програмі Люди в лівому нижньому куті є іконка Налаштування. Натиснувши на неї, в меню потрібно вибрати пункт Імпорт vCard. Відкриється діалогове вікно, в якому потрібно знайти файл VCF, де зберігаються контакти. Далі контакти будуть імпортовані в iCloud, а потім синхронізовані з iPhone. Перевірити її можна на телефоні в Налаштування - Пошта, адреси, календарі - Облікові записи / iCloud. Перемикач Контакти повинен бути включений.

Також можна використовувати будь-який веб-сервіс, наприклад, Gmail. Головна умова - синхронізація повинна бути включена.

Можна використовувати iTunes, якщо контакти знаходяться в Outlook або Windows Contacts. Потрібно відключити синхронізацію з iCloud в Налаштування - Пошта, адреси, календарі - Облікові записи / iCloud.

Потрібно відключити синхронізацію з iCloud в Налаштування - Пошта, адреси, календарі - Облікові записи / iCloud

Запустити iTunes, підключити пристрій, вибрати iPhone, далі в меню пункт Відомості. Тут, як і в разі перенесення контактів з iPhone на комп'ютер, потрібно налаштувати параметри синхронізації, наприклад, з Outlook. А тепер найважливіше. В iTunes потрібно розтринькати сторінку Відомостей до кінця. Внизу буде пункт Замінити наступну інформацію в iTunes. Далі поставити прапорець навпроти пункту Контакти. Під час наступної синхронізації iTunes запише контакти з Outlook в iPhone. При цьому після даної операції краще прапорець зняти.

Синхронізація контактів iPhone

Контакти найкраще зберігати не тільки в телефоні, але і як мінімум в ще одному місці. Вони збережуться, якщо апарат загубиться чи зламається. Їх буде простіше перенести в новий пристрій.

Контакти iPhone в iCloud

Найпростіша синхронізація контактів - з iCloud. Вона включається в Налаштування - Пошта, адреси, календарі - Облікові записи / iCloud. Тут в облікового запису треба активувати перемикач Контакти. Всі записи відобразяться в iCloud. Їх можна буде переглянути через веб-інтерфейс або додаток iCloud для комп'ютерів.

Контакти iPhone в Gmail

Також можна синхронізувати контакти з Gmail. Синхронізація включається в Налаштування - Пошта, адреси, календарі - Облікові записи / Gmail. Знову потрібно активувати перемикач контакти.

Якщо Gmail ще не налаштований на iPhone, то в Налаштування - Пошта, адреси, календарі потрібно вибрати пункт Додати обліковий запис. iPhone запропонує список можливих провайдерів. Потрібно вибрати Google і ввести дані облікового запису Gmail - логін і пароль. iPhone автоматично підхопить настройки і запропонує вибрати пункти, які підлягають синхронізації з обліковим записом. Включити знову ж Контакти.

Контакти iPhone в Outlook

Контакти можна синхронізувати з Outlook.com. Порядок дій аналогічний для iCloud і Gmail. Якщо обліковий запис не додана в iPhone, її потрібно додати в Налаштування - Пошта, адреси, календарі - Додати обліковий запис. Після додавання потрібно включити Контакти для синхронізації.

У випадку з настільним Outlook, спочатку потрібно відключити синхронізацію з iCloud в Налаштування - Пошта, адреси, календарі - Облікові записи / iCloud. А потім синхронізувати контакти з Outlook через iTunes, як це описано в розділах Як імпортувати контакти на iPhone і Перенесення контактів з iPhone на комп'ютер.

А потім синхронізувати контакти з Outlook через iTunes, як це описано в розділах Як імпортувати контакти на iPhone і Перенесення контактів з iPhone на комп'ютер

При синхронізації контактів важливо також визначити настройки самої сінхронізаціі.Ето робиться в Налаштування - Пошта, адреси, календарі - Завантаження даних. Тут для кожної з облікових записів можна вибрати метод доставки даних: Push, Вибірка і Вручну, налаштувати інтервали завантаження.

Резервна копія контактів iPhone

Резервна копія контактів iPhone входить до складу резервної копії самого телефону. Її можна зробити двома способами: через iCloud або iTunes.

Щоб зробити резервну копію iPhone, потрібно перейти в Налаштування -iCloud. Далі вибрати пункт Резервна копія, включити її і підтвердити копіювання.


В iTunes потрібно вибрати пристрій. На вкладці пристрою резервну копію можна зробити в пункті меню Огляд. Резервна копія знаходиться в самому верху.

Якщо потрібно зробити резервну копію тільки контактів і влаштовується формат vCard, можна зробити в iCloud. Як уже не раз описувалося в веб-додатку Контакти в налаштуваннях потрібно вибрати пункт Експорт vCard.

Як уже не раз описувалося в веб-додатку Контакти в налаштуваннях потрібно вибрати пункт Експорт vCard

Можна використовувати сторонні додатки, яких чимало в AppStore. Ми скористалися MyContactsBackup. При запуску програма зчитує контакти, робить їх бекап в форматі vCard і відправляє файл на пошту користувача. Аналогічним чином працюють і інші додатки.

Правда за спрощення створення vCard доводиться платити рекламою, яка в таких додатках може бути вельми нав'язлива. Або платити за додатки, щоб позбутися від реклами.

Contacts Kit експортує контакти в файл Excel. Також програма дозволяє імпортувати контакти, видаляти повтори.

Easy Backup робить копію контактів у своє хмара. Можна також надіслати копію поштою, завантажити в Dropbox або Google Drive, вивантажити в форматі Excel.

Як видалити всі контакти з iPhone

Як видалити всі контакти з iPhone

Видалити контакти з iPhone не так просто, як здається. Можна видаляти їх по одному. Для цього потрібно увійти в Контакт, в правому верхньому кутку вибрати Змінити. Усередині контакту посилання Видалити знаходиться в самому низу.

Усередині контакту посилання Видалити знаходиться в самому низу

Однак видаляти так контакти по черзі буде довго і незручно. Можна видалити контакти через відключення синхронізації. Потрібно перейти в Настройки - Пошта, адреси, календарі. Тут вибрати обліковий запис, наприклад, iCloud. Деактивувати перемикач Контакти. iPhone запропонує видалити контакти з телефону. Вибрати видалити. Важливо пам'ятати, що при цьому відійдуть тільки контакти iCloud. Якщо в телефоні є контакти з інших облікових записів, потрібно виконати описану процедуру для кожної з них.

Якщо в телефоні є контакти з інших облікових записів, потрібно виконати описану процедуру для кожної з них

Контакти можна видалити в iCloud. У веб-додатку Контакти iCloud потрібно вибрати всі контакти поєднанням гарячих клавіш Ctrl-A для Windows або аналогічної для Mac, потім натиснути на іконку налаштувань і тут вибрати пункт Видалити. Далі при синхронізації iPhone з iCloud в телефоні не опиниться жодного контакту.

Аналогічним чином можна видалити контакти і з допомогою Outlook або іншого сервісу / програми з якими сніхронізіровани контакти iPhone.

***

Контакти в iPhone організовані досить зручно. Хоча є і недоліки. Не дуже зручно, що більшість дій з контактами по їх імпорту / експорту доводиться робити через синхронізацію з iCloud або спеціальні додатки, які можуть набридати рекламою. Також труднощі доставляє видалення всіх контактів відразу. Однак це дії, які користувач робить досить рідко.

Потрібно відновити контакти без резервної копії?
Не виходить синхронізувати з Outlook?
Хочете перенести їх в Android?

Дополнительная информация

rss
Карта