54-ФЗ: Сотні інтернет-магазинів можуть піти в тінь?

За даними дослідження платіжного сервісу Робокасса, в даний час в Росії налічується близько 70 тис За даними дослідження платіжного сервісу Робокасса, в даний час в Росії налічується близько 70 тис. Діючих інтернет-магазинів. З них, за інформацією Data Insight, лише 100-150 належить 80% обороту Рунета. 75% мають оборот менше 100 тис. Рублів. На думку спостерігачів, з прийняттям поправок в 54-ФЗ все інтернет-магазини умовно розділилися на дві категорії: тих, хто продовжить працювати в тіні, і тих, хто хотів би залишитися в рамках правового поля, але поки не знає, як мінімізувати витрати на нову ККТ. Як допомогти і тим, і іншим - розмірковують експерти ринку онлайн-торгівлі [1] .

Олена Мірошникова, комерційний директор LifePay

Сьогодні на ринку e-commerce є великі компанії, які готувалися до змін морально і заклали певні суми зі свого бюджету на придбання та обслуговування онлайн-кас. Є досить велика аудиторія, частина якої не готова працювати по 54-ФЗ, багато ж взагалі не в курсі, що це за закон. Два місяці тому ми проаналізували досвід регіонального бізнесу на прикладі Сочі. З'ясувалося, що в регіон «спускаються» не тільки вимоги, але разом з ними і цінники. Але це не просто ціна на каси, там передбачена ще й плата за обслуговування.

Тетяна Глазачева, виконавчий директор Робокасса:

У сфері наших інтересів життя малого і середнього бізнесу. Уявіть - яка кількість людей за цим стоять, а ми намагаємося закрити ширму і сказати, що ми їх не бачимо? Чи готовий Рунет розлучитися з грошима, якщо магазини підуть з ринку? Відсоток покупців, які оплачують покупки онлайн, виріс, а тих, хто платить тільки в магазині впав, - з 85 до 50%. Уявляєте, ми привчили людей платити в інтернеті! І зараз ми випускаємо закон, який говорить підприємцю: «А знаєш, ти давай-ка від 30 до 60% свого річного прибутку віддай за відповідність!». Як повинен поступити в такій ситуації простий підприємець? Можливо, переглянувши модель, ми зрозуміємо, що ще у складчину такі витрати можна понести, а окремо - складно.

Микола Жмуренко, директор OFD.ru

Ця проблема виникла не в минулому році. 54-ФЗ існує з 2003 року і вимагав друкувати паперовий чек в момент оплати карткою, винятків для інтернету не було. За фактом частина магазинів раніше працювала з порушенням закону. Ніхто, природно, чек в момент оплати не міг вибити, це робилося на складі в момент оформлення замовлення, і з товаром чек доставлявся покупцеві. При продажу певної категорії товару, наприклад, цифровий контент (софт, фільми), взагалі було проблемою такої чек кому-то відправляти. Торішні поправки скасували паперовий чек для інтернет-розрахунків, замінивши електронним. Але виявилися інші причини, чому середньостатистичний інтернет-магазин не може формувати чек, і не тільки тому, що він паперовий. Наприклад, де повинна стояти каса, щоб вона цілодобово працювала? З'ясувалося, що є бізнес настільки маленький, що для нього витрати на амортизацію каси, щорічне обслуговування практично непідйомні. Я не розумію, чому інтернет-ринок не кричав про проблеми всі ці 13 років, до торішніх змін?

Тетяна Глазачева, виконавчий директор Робокасса: І 13 років тому, і зараз необхідно дотримуватися вимог законодавства. Однак, хочу зауважити, що раніше придбання контрольно-касової техніки не було настільки дорогим, та й додаткових витрат також не було. При річного прибутку в 120 тис. Рублів віддати 30 або 40 тис. Рублів дуже складно. Ми зараз разом з партнерами готуємо рішення, яке дозволить якимось чином полегшити саме виконання вимог закону щодо невеликих інтернет-магазинів. Можливо, для них слід передбачити розстрочку або якісь ануїтетні платежі, щоб тягар не було настільки непідйомним.

Микола Жмуренко, директор OFD.ru: Я згоден з приводу витрат, але проти затвердження, що ці витрати виникли в минулому році. Ціни на каси не виросли, вартість найдешевшої каси залишається близько 9500 рублів без урахування ФН. Раніше потрібно було купити касу і фіскальний чіп, який називався Еклз. Тепер також потрібно купити касу і фіскальний чіп, який тепер називається ФН, за ту ж ціну, як раніше Еклз. Раніше потрібно було заплатити обов'язковий платіж в ЦСО, щоб тобі замінили Еклз. Тепер немає цього обов'язкового платежу, ФН дозволено змінювати самостійно. Але з'явилася оплата за передачу інформації оператору фіскальних даних, розмір її не вище, а іноді нижче минулого обов'язкового платежу в ЦСО. Інша справа, що раніше багато інтернет-магазини порушували закон, не використали ККТ. Як результат, не несли пов'язані з цим витрати. Після скасування паперового чека основна причина порушення закону зникла і зараз звернули увагу на вартість застосування ККТ.

Заур Бесолов, заст. голови правління РФІ банку: Два роки тому аналогічний закон був прийнятий в Чехії. Так, там частина компаній прийняла рішення закритися. Ймовірно, цим шляхом вирішать піти власники невеликих інтернет-магазинів і у нас. Альтернативи немає: або доведеться виконувати вимоги законодавства, або залишати бізнес і шукати роботу. Росія сьогодні входить в топ-10 країн з адміністрування податків, це дуже важливо для держави. З моєї точки зору, 54-ФЗ - це просто нові умови, необхідно зрозуміти, що нічого тут страшного немає. Є компанії, які вже планують використовувати хмарні технології, що, до речі, є ефективним рішенням. Коштує така послуга 3 тисячі рублів на місяць. Зараз всі умови для «малюків» створені, можна прийти в податкову на безкоштовну консультацію, можна зателефонувати в call-центр ....

Олена Мірошникова, комерційний директор LifePay: Насправді багато чого буде залежати від того, наскільки уважно і вдумливо ви прочитаєте 54-ФЗ, і того, як прочитає і витлумачить його податкова інспекція. Звичайно, знайдуться і ті, хто спробує піти в підпілля, але я знаю, що дуже багато підприємців хотіли б залишитися в правовому полі. Думаю, що можна і потрібно знайти способи, як в цьому сенсі дотримати максимальний баланс між інтересами держави, як фіскального інституту, так і своїх власних інтересів. Особливо, якщо витрати на ККТ і обслуговування здаються такими обтяжливими. Якісь рішення дають агенти-агрегатори, щось дають банки ...

PS. Тим часом, в ряді регіонів, зокрема, в Челябінській області запропонували законодавчо звільнити малий бізнес від обов'язкової установки контрольно-касової техніки (ККТ) нового зразка. Зокрема, пропонується звільнити від установки нових ККТ платників патентів і ЕНВД. Retail & Loyalty планує продовжити обговорення проблеми і запрошує взяти участь в дискусії з приводу вартості ККТ власників невеликих інтернет-магазинів. Ваші відповіді будуть передані представникам ініціативної групи, яка відстоює інтереси онлайн-торгівлі.


[1] Обговорення відбулося в рамках дискусії на Фестивалі інтернет-торгівлі EcomWeek.

Цю та інші теми ми обговоримо на нашому ПЛАС-Форумі «Online & Offline Retail 2018» - ключовому заході для рітейлу та e - commerce, присвяченому сучасному стану і перспективам розвитку роздрібної індустрії. Захід, який пройде 14-15 березня 2018 року, організовує журнал «Retail & Loyalty». Зареєструватися в якості учасника Ви можете тут . Будемо раді зустрічі з Вами на Форумі!

Уявіть - яка кількість людей за цим стоять, а ми намагаємося закрити ширму і сказати, що ми їх не бачимо?
Чи готовий Рунет розлучитися з грошима, якщо магазини підуть з ринку?
Як повинен поступити в такій ситуації простий підприємець?
Наприклад, де повинна стояти каса, щоб вона цілодобово працювала?
Я не розумію, чому інтернет-ринок не кричав про проблеми всі ці 13 років, до торішніх змін?

Дополнительная информация

rss
Карта