8 кроків - як купити акції 👍 | Інвестиції в цінні папери

 1. 8 кроків - як купити акції 👍 Отримувати пасивний дохід і не переживати за своє фінансове майбутнє...
 2. види акцій
 3. Як купити акції
 4. 8 кроків - як купити акції 👍
 5. Що таке акції
 6. види акцій
 7. Як купити акції
 8. 8 кроків - як купити акції 👍
 9. Що таке акції
 10. види акцій
 11. Як купити акції

8 кроків - як купити акції 👍

Отримувати пасивний дохід і не переживати за своє фінансове майбутнє - мрія багатьох. Один з можливих шляхів до цього - інвестування. Про те, що таке інвестування ми розповідали раніше. А сьогодні ми розберемося в, мабуть, найпоширеніший інструменті інвестування - в акціях.

Що таке акції

Акція - це цінний папір, який дає його власнику право на отримання частини від прибутку компанії у вигляді дивідендів та право на управління її діяльністю. По суті, набуваючи акції, ви купуєте частина компанії. Якщо компанія процвітає, то вартість акцій зростає. Вам це вигідно, адже тепер акції можна продати за вищою ціною. Дохід від придбання акцій може бути отриманий двома шляхами: у вигляді дивідендів (відсотка від прибутку компанії) або у вигляді різниці між ціною покупки і продажу акцій.

види акцій

Акції можна розділити на п'ять типів:

 1. Блакитні фішки. Рай для новачків. Ризики мінімальні, дохід як ніколи імовірний. Блакитними фішками називають акції відомих компаній зі стабільним доходом і відносно низькими дивідендами. Назва пішла з казино, де блакитні фішки мають максимальну вартість. Але є і недоліки: блакитні фішки дуже повільно піднімаються в ціні, так як ростуть пропорційно економіці в цілому. Щоб отримати відчутний дохід, потрібно терпіння. Прикладом таких компаній може бути Ford Motor Company. Вартість її акцій в період між 2012 і 2017 роками збільшилася з $ 10 до $ 13.
 2. Зростаючі акції. Так називають акції компаній, прибуток яких зростає швидше економіки. Дивіденди з таких акцій будуть мінімальними, але можна непогано заробити на їх продажу. Ризики високі: ви можете як отримати швидкий прибуток, так і істотно втратити. Тут прикладом може послужити Broadridge Financial Solutions, Inc. Її акції за ті ж п'ять років зросли з $ 20 до $ 90 доларів.
 3. Циклічні акції. Підприємства, що випускають циклічні акції отримують прибуток, якщо економіка зростає і навпаки - зазнають збитків, якщо економіка падає. Як і у випадку з зростаючими акціями, доводиться сподіватися на дохід від продажу акцій, а не на дивіденди. Ризики у цих видів акцій також можна порівняти. На подив читачів (чи ні), до даного типу акцій часто відносять компанію Walt Disney Co. У період 2012-2017 її акції виросли в ціні з $ 39 до $ 103.
 4. Захищені акції. Такий вид акцій від руху економіки не залежить. Вкладатися варто тим, хто вважає за краще отримувати стабільні дивіденди протягом довгого часу. Ризики низькі, але й дохід буде передбачувано невисоким. Procter & Gamble Co. , Яку відносять до цього типу акцій, збільшилася в ціні з $ 66 до $ 81 за п'ять років, починаючи з 2012 року.
 5. Спекулятивні акції. Найбільш ризикові інвестиції - для тих, хто готовий ризикнути всім, щоб отримати більше тут і зараз. Такі акції, як правило, випускають підприємства, що створюють принципово новий товар або відкривають нову нішу на ринку. Тут можна отримати найвищий дохід, але можна і втратити все так же легко. Прибуток в даному випадку може бути отримана при продажу акцій. Ні на які стабільні дивіденди розраховувати вже точно не варто. На зорі свого існування відомі на даний момент технологічні компанії, такі як Apple і Microsoft, ставилися саме до цього типу акцій.

На зорі свого існування відомі на даний момент технологічні компанії, такі як Apple і Microsoft, ставилися саме до цього типу акцій

Інвестувати можна не тільки в акції окремих компаній, але і до біржових індексів. Біржові індекси - це своєрідна кошик, що складається з різних акцій і облігацій. Вкладати в біржові індекси - найменш ризикований варіант: ви не складаєте яйця в одну корзину, а грамотно діверсіфіціруете свої ризики. Новачкам (та й не тільки) такий підхід до покупки акцій може стати в нагоді.

Як купити акції

Новачкові інвестування може здатися процесом не зовсім зрозумілим. Але ми постараємося позначити основні етапи інвестування в акції, щоб діяти було простіше. Інвесторам слід дотримуватися такого порядку дій:

 1. Визначити цілі. Запитайте: для чого я хочу отримати додатковий дохід. Може бути, я хочу невелику надбавку до зарплати вже зараз? Або забезпечити собі спокійну пенсію? Можливо, мені потрібно відправити дітей вчитися за кордон років через 10? Визначившись зі своїми бажаннями ви зможете розрахувати конкретну суму, яка вам потрібна, і тимчасові рамки для її отримання. Цілі завжди повинні бути конкретними, так як вони визначають вашу інвестиційну стратегію: тримати акції при собі роками і збирати дивіденди, активно торгувати ними на підйомі або вибрати щось середнє.
 2. Визначте ризики. На які ризики ви готові? Скільки грошей ви готові вкласти прямо зараз, і як відіб'ється на вас їх ймовірна втрата? Песимістом бути, звичайно, не варто, але на цьому етапі краще розглянути всі найсумніші сценарії. Це остудить фантазії про незліченній багатстві після першої ж інвестиції і поверне здоровий реалізм. І дозволить оцінити свої фінансові можливості, звичайно ж.
 3. Отримайте інформацію. Сподобалася конкретна компанія? Знайдіть про неї так багато інформації, як тільки зможете. Інтернет-аналітика, друковані видання, корпоративний сайт - підійдуть всі джерела. Чим більше ви знаєте, тим вищі шанси на те, що вкладення коштів буде успішним.
 4. Визначтеся, в які акції інвестувати. Тепер, коли у вас вже є знання про ринок цінних паперів, пора вкладатися. На цьому етапі важливо пам'ятати про декілька моментів.

  По-перше, вибирайте акції компаній, в роботі яких ви розбираєтеся. Щоб адекватно оцінити зміну ціни акції, необхідно розуміти: як функціонує галузь діяльності компанії, які події в цій галузі відбуваються, хто є ключовим гравцем сфери і в якому ключі компанія планує розвиватися. Все це впливає на ціну і ліквідність акції. Високоліквідні акції - це добре, тому що на них завжди є попит і їх легко продати. Найбільш ліквідні акції - це, звичайно, блакитні фішки. Але і серед компаній "другого ешелону" є досить стабільні представники.

  По-друге, розподіляйте свої вкладення. Спочатку краще купити акції декількох підприємств з різних сфер діяльності. Надалі ви зможете коригувати свою стратегію, але на початковому етапі ризики втратити все будуть набагато менше.

  Щоб домогтися більшого прибутку, вибирайте довгострокові інвестиції, утримуючи акції протягом декількох років. І продавайте акції в період стабільності компанії. Найчастіше, великі гроші заробляють ті, у кого терпіння більше. Спробуйте купити акції компаній-монополістів. Компанії, у яких мало конкурентів, менше інших схильні до занепаду.

 5. Купуйте акції. Найкраще придбати акції на фондовому ринку через брокера. Фізичні особи не мають права купувати акції на фондовому ринку самостійно, брокери виступають як посередники. Брокером може бути приватна компанія або банк. Цей шлях цілком надійний і безпечний. Вибирайте брокера, у якого є державна ліцензія. Центробанк видає брокерам кілька ліцензій: на брокерську, дилерську, депозитарну діяльність, управління активами. У разі, якщо в майбутньому ліцензія буде відкликана, ви не втратите свої гроші: в цьому випадку гроші можна буде просто перевести до іншого брокера.
 6. Відстежуйте і оцінюйте свої інвестиції. Було б неправильним купити акції і забути про них на п'ять років. Необхідно постійно відслідковувати зміну цін на ваші акції, порівнювати їх з акціями інших схожих компаній. Навіть якщо ваші акції зростають, це не завжди позитивний показник. Можливо, акції інших компаній ростуть швидше, а це значить, що стратегія виявилася не зовсім виграшною.
 7. Оцінюйте свої початкові фінансові цілі: йдете ви до їх досягнення в тому темпі, в якому планували і не змінилися ці цілі зовсім. Така періодична перевірка себе допоможе тверезо оцінити стан справ.
 8. Намагайтеся не продавати акції занадто часто. Так, іноді новини про світові події або навіть чиясь, нібито, інсайдерська інформація з компанії може змусити понервувати. Але в більшості ситуацій варто зберегти холодний розум і тверезо оцінити перевагу і недоліки від продажу акцій прямо зараз.

Якщо інвестування в акції все ще здається вам складним і страшним, але спробувати дуже хочеться - зверніться до професіонала. Професійні інвестори можуть допомогти на будь-якому етапі, якщо ви запанікували, і не знаєте як вчинити. Поради друзів, чутки в маршрутці, новини з жовтої преси - ніщо не повинно впроваджуватися в процес інвестування. Вкладення в акції, та й будь-що там не було - це про професіоналізм і холодним розум, саме вони і приведуть вас до успіху.

про автора

Василь Чернуха

Аналізую, пишу і знову аналізую. Все, що відбувається в світі можу пояснити з точки зору економіки. У блозі розповідаю про речі, які не залишать байдужим жодного homo economicus.

Розповідаємо про явище, яке має стати мірою всіх речей для фінансово раціональної людини.

Прості кроки, які допоможуть зробити правильний вибір

Як облік допомагає збільшити дохід і спланувати ідеальний бюджет

8 кроків - як купити акції 👍

Отримувати пасивний дохід і не переживати за своє фінансове майбутнє - мрія багатьох. Один з можливих шляхів до цього - інвестування. Про те, що таке інвестування ми розповідали раніше. А сьогодні ми розберемося в, мабуть, найпоширеніший інструменті інвестування - в акціях.

Що таке акції

Акція - це цінний папір, який дає його власнику право на отримання частини від прибутку компанії у вигляді дивідендів та право на управління її діяльністю. По суті, набуваючи акції, ви купуєте частина компанії. Якщо компанія процвітає, то вартість акцій зростає. Вам це вигідно, адже тепер акції можна продати за вищою ціною. Дохід від придбання акцій може бути отриманий двома шляхами: у вигляді дивідендів (відсотка від прибутку компанії) або у вигляді різниці між ціною покупки і продажу акцій.

види акцій

Акції можна розділити на п'ять типів:

 1. Блакитні фішки. Рай для новачків. Ризики мінімальні, дохід як ніколи імовірний. Блакитними фішками називають акції відомих компаній зі стабільним доходом і відносно низькими дивідендами. Назва пішла з казино, де блакитні фішки мають максимальну вартість. Але є і недоліки: блакитні фішки дуже повільно піднімаються в ціні, так як ростуть пропорційно економіці в цілому. Щоб отримати відчутний дохід, потрібно терпіння. Прикладом таких компаній може бути Ford Motor Company. Вартість її акцій в період між 2012 і 2017 роками збільшилася з $ 10 до $ 13.
 2. Зростаючі акції. Так називають акції компаній, прибуток яких зростає швидше економіки. Дивіденди з таких акцій будуть мінімальними, але можна непогано заробити на їх продажу. Ризики високі: ви можете як отримати швидкий прибуток, так і істотно втратити. Тут прикладом може послужити Broadridge Financial Solutions, Inc. Її акції за ті ж п'ять років зросли з $ 20 до $ 90 доларів.
 3. Циклічні акції. Підприємства, що випускають циклічні акції отримують прибуток, якщо економіка зростає і навпаки - зазнають збитків, якщо економіка падає. Як і у випадку з зростаючими акціями, доводиться сподіватися на дохід від продажу акцій, а не на дивіденди. Ризики у цих видів акцій також можна порівняти. На подив читачів (чи ні), до даного типу акцій часто відносять компанію Walt Disney Co. У період 2012-2017 її акції виросли в ціні з $ 39 до $ 103.
 4. Захищені акції. Такий вид акцій від руху економіки не залежить. Вкладатися варто тим, хто вважає за краще отримувати стабільні дивіденди протягом довгого часу. Ризики низькі, але й дохід буде передбачувано невисоким. Procter & Gamble Co. , Яку відносять до цього типу акцій, збільшилася в ціні з $ 66 до $ 81 за п'ять років, починаючи з 2012 року.
 5. Спекулятивні акції. Найбільш ризикові інвестиції - для тих, хто готовий ризикнути всім, щоб отримати більше тут і зараз. Такі акції, як правило, випускають підприємства, що створюють принципово новий товар або відкривають нову нішу на ринку. Тут можна отримати найвищий дохід, але можна і втратити все так же легко. Прибуток в даному випадку може бути отримана при продажу акцій. Ні на які стабільні дивіденди розраховувати вже точно не варто. На зорі свого існування відомі на даний момент технологічні компанії, такі як Apple і Microsoft, ставилися саме до цього типу акцій.

На зорі свого існування відомі на даний момент технологічні компанії, такі як Apple і Microsoft, ставилися саме до цього типу акцій

Інвестувати можна не тільки в акції окремих компаній, але і до біржових індексів. Біржові індекси - це своєрідна кошик, що складається з різних акцій і облігацій. Вкладати в біржові індекси - найменш ризикований варіант: ви не складаєте яйця в одну корзину, а грамотно діверсіфіціруете свої ризики. Новачкам (та й не тільки) такий підхід до покупки акцій може стати в нагоді.

Як купити акції

Новачкові інвестування може здатися процесом не зовсім зрозумілим. Але ми постараємося позначити основні етапи інвестування в акції, щоб діяти було простіше. Інвесторам слід дотримуватися такого порядку дій:

 1. Визначити цілі. Запитайте: для чого я хочу отримати додатковий дохід. Може бути, я хочу невелику надбавку до зарплати вже зараз? Або забезпечити собі спокійну пенсію? Можливо, мені потрібно відправити дітей вчитися за кордон років через 10? Визначившись зі своїми бажаннями ви зможете розрахувати конкретну суму, яка вам потрібна, і тимчасові рамки для її отримання. Цілі завжди повинні бути конкретними, так як вони визначають вашу інвестиційну стратегію: тримати акції при собі роками і збирати дивіденди, активно торгувати ними на підйомі або вибрати щось середнє.
 2. Визначте ризики. На які ризики ви готові? Скільки грошей ви готові вкласти прямо зараз, і як відіб'ється на вас їх ймовірна втрата? Песимістом бути, звичайно, не варто, але на цьому етапі краще розглянути всі найсумніші сценарії. Це остудить фантазії про незліченній багатстві після першої ж інвестиції і поверне здоровий реалізм. І дозволить оцінити свої фінансові можливості, звичайно ж.
 3. Отримайте інформацію. Сподобалася конкретна компанія? Знайдіть про неї так багато інформації, як тільки зможете. Інтернет-аналітика, друковані видання, корпоративний сайт - підійдуть всі джерела. Чим більше ви знаєте, тим вищі шанси на те, що вкладення коштів буде успішним.
 4. Визначтеся, в які акції інвестувати. Тепер, коли у вас вже є знання про ринок цінних паперів, пора вкладатися. На цьому етапі важливо пам'ятати про декілька моментів.

  По-перше, вибирайте акції компаній, в роботі яких ви розбираєтеся. Щоб адекватно оцінити зміну ціни акції, необхідно розуміти: як функціонує галузь діяльності компанії, які події в цій галузі відбуваються, хто є ключовим гравцем сфери і в якому ключі компанія планує розвиватися. Все це впливає на ціну і ліквідність акції. Високоліквідні акції - це добре, тому що на них завжди є попит і їх легко продати. Найбільш ліквідні акції - це, звичайно, блакитні фішки. Але і серед компаній "другого ешелону" є досить стабільні представники.

  По-друге, розподіляйте свої вкладення. Спочатку краще купити акції декількох підприємств з різних сфер діяльності. Надалі ви зможете коригувати свою стратегію, але на початковому етапі ризики втратити все будуть набагато менше.

  Щоб домогтися більшого прибутку, вибирайте довгострокові інвестиції, утримуючи акції протягом декількох років. І продавайте акції в період стабільності компанії. Найчастіше, великі гроші заробляють ті, у кого терпіння більше. Спробуйте купити акції компаній-монополістів. Компанії, у яких мало конкурентів, менше інших схильні до занепаду.

 5. Купуйте акції. Найкраще придбати акції на фондовому ринку через брокера. Фізичні особи не мають права купувати акції на фондовому ринку самостійно, брокери виступають як посередники. Брокером може бути приватна компанія або банк. Цей шлях цілком надійний і безпечний. Вибирайте брокера, у якого є державна ліцензія. Центробанк видає брокерам кілька ліцензій: на брокерську, дилерську, депозитарну діяльність, управління активами. У разі, якщо в майбутньому ліцензія буде відкликана, ви не втратите свої гроші: в цьому випадку гроші можна буде просто перевести до іншого брокера.
 6. Відстежуйте і оцінюйте свої інвестиції. Було б неправильним купити акції і забути про них на п'ять років. Необхідно постійно відслідковувати зміну цін на ваші акції, порівнювати їх з акціями інших схожих компаній. Навіть якщо ваші акції зростають, це не завжди позитивний показник. Можливо, акції інших компаній ростуть швидше, а це значить, що стратегія виявилася не зовсім виграшною.
 7. Оцінюйте свої початкові фінансові цілі: йдете ви до їх досягнення в тому темпі, в якому планували і не змінилися ці цілі зовсім. Така періодична перевірка себе допоможе тверезо оцінити стан справ.
 8. Намагайтеся не продавати акції занадто часто. Так, іноді новини про світові події або навіть чиясь, нібито, інсайдерська інформація з компанії може змусити понервувати. Але в більшості ситуацій варто зберегти холодний розум і тверезо оцінити перевагу і недоліки від продажу акцій прямо зараз.

Якщо інвестування в акції все ще здається вам складним і страшним, але спробувати дуже хочеться - зверніться до професіонала. Професійні інвестори можуть допомогти на будь-якому етапі, якщо ви запанікували, і не знаєте як вчинити. Поради друзів, чутки в маршрутці, новини з жовтої преси - ніщо не повинно впроваджуватися в процес інвестування. Вкладення в акції, та й будь-що там не було - це про професіоналізм і холодним розум, саме вони і приведуть вас до успіху.

про автора

Василь Чернуха

Аналізую, пишу і знову аналізую. Все, що відбувається в світі можу пояснити з точки зору економіки. У блозі розповідаю про речі, які не залишать байдужим жодного homo economicus.

Розповідаємо про явище, яке має стати мірою всіх речей для фінансово раціональної людини.

Прості кроки, які допоможуть зробити правильний вибір

Як облік допомагає збільшити дохід і спланувати ідеальний бюджет

8 кроків - як купити акції 👍

Отримувати пасивний дохід і не переживати за своє фінансове майбутнє - мрія багатьох. Один з можливих шляхів до цього - інвестування. Про те, що таке інвестування ми розповідали раніше. А сьогодні ми розберемося в, мабуть, найпоширеніший інструменті інвестування - в акціях.

Що таке акції

Акція - це цінний папір, який дає його власнику право на отримання частини від прибутку компанії у вигляді дивідендів та право на управління її діяльністю. По суті, набуваючи акції, ви купуєте частина компанії. Якщо компанія процвітає, то вартість акцій зростає. Вам це вигідно, адже тепер акції можна продати за вищою ціною. Дохід від придбання акцій може бути отриманий двома шляхами: у вигляді дивідендів (відсотка від прибутку компанії) або у вигляді різниці між ціною покупки і продажу акцій.

види акцій

Акції можна розділити на п'ять типів:

 1. Блакитні фішки. Рай для новачків. Ризики мінімальні, дохід як ніколи імовірний. Блакитними фішками називають акції відомих компаній зі стабільним доходом і відносно низькими дивідендами. Назва пішла з казино, де блакитні фішки мають максимальну вартість. Але є і недоліки: блакитні фішки дуже повільно піднімаються в ціні, так як ростуть пропорційно економіці в цілому. Щоб отримати відчутний дохід, потрібно терпіння. Прикладом таких компаній може бути Ford Motor Company. Вартість її акцій в період між 2012 і 2017 роками збільшилася з $ 10 до $ 13.
 2. Зростаючі акції. Так називають акції компаній, прибуток яких зростає швидше економіки. Дивіденди з таких акцій будуть мінімальними, але можна непогано заробити на їх продажу. Ризики високі: ви можете як отримати швидкий прибуток, так і істотно втратити. Тут прикладом може послужити Broadridge Financial Solutions, Inc. Її акції за ті ж п'ять років зросли з $ 20 до $ 90 доларів.
 3. Циклічні акції. Підприємства, що випускають циклічні акції отримують прибуток, якщо економіка зростає і навпаки - зазнають збитків, якщо економіка падає. Як і у випадку з зростаючими акціями, доводиться сподіватися на дохід від продажу акцій, а не на дивіденди. Ризики у цих видів акцій також можна порівняти. На подив читачів (чи ні), до даного типу акцій часто відносять компанію Walt Disney Co. У період 2012-2017 її акції виросли в ціні з $ 39 до $ 103.
 4. Захищені акції. Такий вид акцій від руху економіки не залежить. Вкладатися варто тим, хто вважає за краще отримувати стабільні дивіденди протягом довгого часу. Ризики низькі, але й дохід буде передбачувано невисоким. Procter & Gamble Co. , Яку відносять до цього типу акцій, збільшилася в ціні з $ 66 до $ 81 за п'ять років, починаючи з 2012 року.
 5. Спекулятивні акції. Найбільш ризикові інвестиції - для тих, хто готовий ризикнути всім, щоб отримати більше тут і зараз. Такі акції, як правило, випускають підприємства, що створюють принципово новий товар або відкривають нову нішу на ринку. Тут можна отримати найвищий дохід, але можна і втратити все так же легко. Прибуток в даному випадку може бути отримана при продажу акцій. Ні на які стабільні дивіденди розраховувати вже точно не варто. На зорі свого існування відомі на даний момент технологічні компанії, такі як Apple і Microsoft, ставилися саме до цього типу акцій.

На зорі свого існування відомі на даний момент технологічні компанії, такі як Apple і Microsoft, ставилися саме до цього типу акцій

Інвестувати можна не тільки в акції окремих компаній, але і до біржових індексів. Біржові індекси - це своєрідна кошик, що складається з різних акцій і облігацій. Вкладати в біржові індекси - найменш ризикований варіант: ви не складаєте яйця в одну корзину, а грамотно діверсіфіціруете свої ризики. Новачкам (та й не тільки) такий підхід до покупки акцій може стати в нагоді.

Як купити акції

Новачкові інвестування може здатися процесом не зовсім зрозумілим. Але ми постараємося позначити основні етапи інвестування в акції, щоб діяти було простіше. Інвесторам слід дотримуватися такого порядку дій:

 1. Визначити цілі. Запитайте: для чого я хочу отримати додатковий дохід. Може бути, я хочу невелику надбавку до зарплати вже зараз? Або забезпечити собі спокійну пенсію? Можливо, мені потрібно відправити дітей вчитися за кордон років через 10? Визначившись зі своїми бажаннями ви зможете розрахувати конкретну суму, яка вам потрібна, і тимчасові рамки для її отримання. Цілі завжди повинні бути конкретними, так як вони визначають вашу інвестиційну стратегію: тримати акції при собі роками і збирати дивіденди, активно торгувати ними на підйомі або вибрати щось середнє.
 2. Визначте ризики. На які ризики ви готові? Скільки грошей ви готові вкласти прямо зараз, і як відіб'ється на вас їх ймовірна втрата? Песимістом бути, звичайно, не варто, але на цьому етапі краще розглянути всі найсумніші сценарії. Це остудить фантазії про незліченній багатстві після першої ж інвестиції і поверне здоровий реалізм. І дозволить оцінити свої фінансові можливості, звичайно ж.
 3. Отримайте інформацію. Сподобалася конкретна компанія? Знайдіть про неї так багато інформації, як тільки зможете. Інтернет-аналітика, друковані видання, корпоративний сайт - підійдуть всі джерела. Чим більше ви знаєте, тим вищі шанси на те, що вкладення коштів буде успішним.
 4. Визначтеся, в які акції інвестувати. Тепер, коли у вас вже є знання про ринок цінних паперів, пора вкладатися. На цьому етапі важливо пам'ятати про декілька моментів.

  По-перше, вибирайте акції компаній, в роботі яких ви розбираєтеся. Щоб адекватно оцінити зміну ціни акції, необхідно розуміти: як функціонує галузь діяльності компанії, які події в цій галузі відбуваються, хто є ключовим гравцем сфери і в якому ключі компанія планує розвиватися. Все це впливає на ціну і ліквідність акції. Високоліквідні акції - це добре, тому що на них завжди є попит і їх легко продати. Найбільш ліквідні акції - це, звичайно, блакитні фішки. Але і серед компаній "другого ешелону" є досить стабільні представники.

  По-друге, розподіляйте свої вкладення. Спочатку краще купити акції декількох підприємств з різних сфер діяльності. Надалі ви зможете коригувати свою стратегію, але на початковому етапі ризики втратити все будуть набагато менше.

  Щоб домогтися більшого прибутку, вибирайте довгострокові інвестиції, утримуючи акції протягом декількох років. І продавайте акції в період стабільності компанії. Найчастіше, великі гроші заробляють ті, у кого терпіння більше. Спробуйте купити акції компаній-монополістів. Компанії, у яких мало конкурентів, менше інших схильні до занепаду.

 5. Купуйте акції. Найкраще придбати акції на фондовому ринку через брокера. Фізичні особи не мають права купувати акції на фондовому ринку самостійно, брокери виступають як посередники. Брокером може бути приватна компанія або банк. Цей шлях цілком надійний і безпечний. Вибирайте брокера, у якого є державна ліцензія. Центробанк видає брокерам кілька ліцензій: на брокерську, дилерську, депозитарну діяльність, управління активами. У разі, якщо в майбутньому ліцензія буде відкликана, ви не втратите свої гроші: в цьому випадку гроші можна буде просто перевести до іншого брокера.
 6. Відстежуйте і оцінюйте свої інвестиції. Було б неправильним купити акції і забути про них на п'ять років. Необхідно постійно відслідковувати зміну цін на ваші акції, порівнювати їх з акціями інших схожих компаній. Навіть якщо ваші акції зростають, це не завжди позитивний показник. Можливо, акції інших компаній ростуть швидше, а це значить, що стратегія виявилася не зовсім виграшною.
 7. Оцінюйте свої початкові фінансові цілі: йдете ви до їх досягнення в тому темпі, в якому планували і не змінилися ці цілі зовсім. Така періодична перевірка себе допоможе тверезо оцінити стан справ.
 8. Намагайтеся не продавати акції занадто часто. Так, іноді новини про світові події або навіть чиясь, нібито, інсайдерська інформація з компанії може змусити понервувати. Але в більшості ситуацій варто зберегти холодний розум і тверезо оцінити перевагу і недоліки від продажу акцій прямо зараз.

Якщо інвестування в акції все ще здається вам складним і страшним, але спробувати дуже хочеться - зверніться до професіонала. Професійні інвестори можуть допомогти на будь-якому етапі, якщо ви запанікували, і не знаєте як вчинити. Поради друзів, чутки в маршрутці, новини з жовтої преси - ніщо не повинно впроваджуватися в процес інвестування. Вкладення в акції, та й будь-що там не було - це про професіоналізм і холодним розум, саме вони і приведуть вас до успіху.

про автора

Василь Чернуха

Аналізую, пишу і знову аналізую. Все, що відбувається в світі можу пояснити з точки зору економіки. У блозі розповідаю про речі, які не залишать байдужим жодного homo economicus.

Розповідаємо про явище, яке має стати мірою всіх речей для фінансово раціональної людини.

Прості кроки, які допоможуть зробити правильний вибір

Як облік допомагає збільшити дохід і спланувати ідеальний бюджет

Може бути, я хочу невелику надбавку до зарплати вже зараз?
Або забезпечити собі спокійну пенсію?
Можливо, мені потрібно відправити дітей вчитися за кордон років через 10?
На які ризики ви готові?
Скільки грошей ви готові вкласти прямо зараз, і як відіб'ється на вас їх ймовірна втрата?
Сподобалася конкретна компанія?
Може бути, я хочу невелику надбавку до зарплати вже зараз?
Або забезпечити собі спокійну пенсію?
Можливо, мені потрібно відправити дітей вчитися за кордон років через 10?
На які ризики ви готові?

Дополнительная информация

rss
Карта