9 головних прийомів для контактів Android

 1. зміст Контакти - одне з головних скарбів телефону. Чи не втратити їх при переході з однієї платформи...
 2. Як перенести контакти з iPhone на Android
 3. Як перенести контакти з Windows Phone на Android
 4. Як перенести контакти з Android на комп'ютер
 5. Синхронізація контактів Android з Google
 6. Імпорт контактів на Android
 7. Де зберігаються контакти в Android
 8. Експорт контактів з Android
 9. Як відновити контакти Android
 10. Як видалити контакти на Android
 11. Резервна копія контактів на Android
 12. Як вибрати обліковий запис для резервного копіювання Android
 13. Додатки для контактів на Android
 14. Контакти VCF
 15. Контакти +
 16. Зберегти контакти в TXT
 17. Simpler Контакти Набір номера
 18. SA Контакти Lite
 19. Висновок

зміст

Контакти - одне з головних скарбів телефону Контакти - одне з головних скарбів телефону. Чи не втратити їх при переході з однієї платформи на іншу, а також при зміні смартфона допоможуть наші поради. На цей раз вони адресовані власникам Android-смартфонів. про контакти для iPhone - читайте тут .

Взагалі працювати з контактами на Android одночасно і легко і складно. Вся справа в тому, що більшість людей використовує встановлені виробником програми, а це можуть бути як стандартні з поставки Android, так і програми в складі фірмових оболонок. Так що для початку розглянемо загальну ситуацію на одному з прикладів.

Контакти Android знаходяться в однойменному додатку. Як правило, розробники оболонок для ОС Google виносять його на перший домашній екран, так що знайти його не складає труднощів.


Інтерфейс програми Контакти простий і зрозумілий. У верхній частині знаходиться меню джерел Телефонного книги, ікони пошуку і створення нового контакту, а також меню самого додатка.


Гортаючи вправо-вліво можна швидко перейти до груп контактів, екрану швидкого набору і навіть журналу викликів.


Меню джерел телефонної книги дозволяє вибрати, контакти звідки показувати в додатку. Є опції: SIM, Skype та інші месенджери, облікові записи Google і власне телефонна книга апарату. Користувач може поставити або зняти прапорці навпроти кожного джерела. Корисна порада: якщо вас дратує, що Android підтягує електронні адреси, ники з скайпу і перетворює телефонну книгу в кашу, то просто відключіть відповідні джерела.


Пошук контактів у додатку має автоподбор. Щоб знайти потрібну людину, не обов'язково набирати його ім'я повністю. Досить вказати перші літери і додаток підбере всі збіги.

Створюючи контакт, користувач вибирає місце його розташування, потім вказує номер (можна вибрати з 6 варіантів), електронну пошту. Контакт можна додати в групу. Крім того, для кожного контакту можна вказати додаткові поля: від дня народження або інших значущих подій до довільного примітки.

Меню додатка включає вісім пунктів. На частині з них ми зупинимося пізніше. Налаштування в основному стосуються способу відображення контактів у додатку. Також можна налаштувати синхронізацію з обліковими записами, переглянути ємність SIM-карти, а також вибрати вкладки, які будуть показувати під час перегляду вправо-вліво.

Як перенести контакти з Android на Android

На відміну від iOS, в Android за замовчуванням пропонується великий вибір нативних опцій для перенесення контактів з одного пристрою на інший.

Кожен Android-смартфон прив'язаний до облікового запису Google. Щоб перенести контакти з допомогою Google, досить просто переконатися, що на старому смартфоні ввімкнули синхронізацію контактів з профілем Google і Gmail. Для цього потрібно зайти в Настройки - Аккаунт і Синхронізація - Google - Gmail. Далі натиснути на назву облікового запису та там вибрати пункт Контакти. Залежно від налаштувань, зроблених раніше, вони будуть синхронізуватися автоматично, або при натисканні. Далі на новому пристрої досить виконати все те ж саме, щоб контакти з'явилися і на ньому. Важливо, щоб гаджети були підключені до інтернету.


Також можна перенести контакти з Android на Android c допомогою SIM-карти або файлу VCard. Для цього в програмі Люди треба пройти в Меню - Управління Контактами - Імпорт / Експорт контактів. Тут можна експортувати контакти на SIM-карту, карту пам'яті або в пам'ять телефону.

Потім SIM вставляється в новий телефон, туди ж можна переставити карту пам'яті. На новому апараті відбуваються ті ж самі дії, тільки замість Експорту потрібно вибрати Імпорт з відповідного місця.

Якщо користувач експортував контакти в пам'ять телефону, то далі йому потрібно буде перенести звідти файл VCard. Це можна зробити, підключивши телефони до комп'ютера - більшість телефонів Android визначаються у вигляді знімних дисків, або відправити e-mail самому собі (але тут логічніше використовувати синхронізацію через Gmail, описану вище), або передати через Bluetooth. Потім на новому телефоні потрібно повторити вже описані дії з імпорту контактів.


Передати контакти з телефону на телефон можна і за допомогою Bluetooth. Правда, такий спосіб підійде тільки для невеликої кількості записів - а раз можна відправити не більше 10 штук. Для цього потрібно перейти в меню програми Контакти і вибрати опцію Відправити контакти. Потім помітити прапорцем потрібні записи і далі вибрати спосіб відправки - Bluetooth. Попередньо потрібно встановити Bluetooth-з'єднання між телефонами.

Також пункт Надіслати контакти дозволяє відіслати їх по електронній пошті, за допомогою SMS або MMS, але ці методи не є актуальними при перенесенні контактів з телефону на телефон.

Як перенести контакти з iPhone на Android

Перенести контакти з iPhone на Android можна двома способами, синхронізувавши з Gmail і за допомогою файлу VCard. Обидва зажадають деяких зусиль.

Перенесення контактів з iPhone на Android c допомогою Gmail. Для цього на iPhone потрібно мати обліковий запис Gmail. Як її створити, ми докладно писали в матеріалі Пошта на iPhone .

Як її створити, ми докладно писали в матеріалі  Пошта на iPhone

За замовчуванням на iPhone контакти синхронізуються з iCloud. Необхідно переключити синхронізацію на Gmail і не втратити при цьому телефонну книгу. Для цього треба пройти на iPhone в Налаштування - Пошта, адреси, календарі - Облікові записи / iCloud і відключити синхронізацію Контактів. У спливаючому вікні. У ньому потрібно вибрати опцію «Залишити на телефоні». Так ми збережемо контакти в iPhone. Якщо вибрати іншу опцію, контакти з iPhone втечуть.

Якщо вибрати іншу опцію, контакти з iPhone втечуть

Тепер потрібно призначити Gmail обліковим записом за умовчанням для Контактів в iPhone. Налаштування робиться в розділі Налаштування - Пошта, адреси, календарі. У підпункті Контакти одним з останніх буде Обліковий запис за замовчуванням. Потрібно вибрати пункт і відзначити Gmail. Через деякий час контакти будуть синхронізовані з Gmail. Якщо в ньому вже є контакти, то вони можуть продублювати.

Якщо в ньому вже є контакти, то вони можуть продублювати

Далі потрібно активувати обліковий запис Gmail на Android. Через деякий час контакти з'являться в телефоні. Якщо цього не відбувається, то потрібно подивитися в меню джерел в програмі Люди, які джерела активовані. Можливо, з облікового запису Gmail знятий прапорець. Також може знадобитися примусово запустити синхронізацію. Це робиться в Настройки - Аккаунт і Синхронізація - Google - Gmail.

Щоб перенести контакти з iPhone на Android можна використовувати файл VCard. Зробити файл можна тільки в iCloud. Тому перш за все потрібно переконатися в тому, що контакти синхронізовані з хмарою.


Щоб зробити файл vCard, потрібно виділити всі контакти за допомогою ctrl-AWindows або Command-A на Mac, в меню налаштувань веб-додатки iCLoud є пункт Експорт vCard. Зберегти файл на жорсткому диску або флеш-накопичувачі. Будь-яким зручним способом записати його в пам'ять пристрою на базі Android.

Подальші дії ми вже описували. В програмі Люди потрібно пройти Меню - Управління контактами - Імпорт і експорт контактів, вибрати пункт Імпорт контактів, а далі місце розташування файлу VCard - в пам'яті телефону або на SD-карті. У меню Контакти перепише всі дані з файлу в пам'ять пристрою.

Файл VCard годі й записувати на телефон з Android, а імпортувати контакти з нього в Gmail, а потім синхронізувати з гаджетом. Для цього в Gmail потрібно вибрати Контакти, а там - пункт Імпортувати. У спливаючому вікні далі вибрати останній пункт. Залишається тільки синхронізувати пристрій з Gmail.

Як перенести контакти з Windows Phone на Android

Існує кілька способів перенесення контактів з Windows Phone на Android. Можна використовувати додатки, які дозволяють зробити файл VCard. Так як контакти користувачів Windows Phone синхронізуються з обліковим записом Microsoft, то вони за умовчанням будуть знаходитися в Outoook.com, можна додати обліковий запис Outlook в Android. Нарешті, можна перенести контакти з Outlook c допомогою файлу csv.


Щоб перенести контакти з Windows Phone на Android через синхронізацію з Outlook.com, потрібно додати обліковий запис на телефон. Для цього пройти в Настройки - Облікові записи та синхронізація і натиснути +. Із запропонованого вибору натиснути на Outlook далі ввести дані облікового запису та вибрати синхронізацію контактів. У даного способу є деякі недоліки. У деяких випадках Outlook не дає редагувати контакти на сторонніх пристроях, тому краще зробити контакти «рідними» для Android, перенісши їх через файл

На Outlook.com потрібно вибрати в меню пункт Люди. Потім натиснути на кнопку Управління, а в новому меню - Експорт для Outlook.com і інших служб. Контакти будуть збережені в файл CSV. Його потрібно зберегти на комп'ютер.

Його потрібно зберегти на комп'ютер

Далі в Gmail, як вже було описано вище, треба вибрати Контакти. В меню є пункт Імпортувати. Якщо його натиснути з'явиться спливаюче меню, в якому потрібно вибрати імпортувати з файлу CSV або VCard. Залишається вибрати файл на жорсткому диску, контакти будуть завантажені в Gmail, а потім синхронізуються з Android.

Як перенести контакти з Android на комп'ютер

Перенести контакти з Android на комп'ютер дуже просто. Досить сформувати файл VCard. C ним можуть працювати програми Microsoft Outlook або Windows Contacts, а також інші додатки.


Щоб експортувати контакти в файл VCard на телефоні потрібно пройти в програмі Люди: Меню - Управління контактами - Імпорт і Експорт контактів і вибрати потрібні пункт: Експортувати на SD карту або Експортувати в пам'ять телефону.

Всі контакти будуть збережені в файл VCard. Далі його можна записати в пам'ять комп'ютера і відкрити у відповідній програмі для роботи з контактами. Файл можна зберігати в якості резервної копії на комп'ютері. Однак він не буде синхронізуватися з Android. Тому бажано синхронізувати контакти Android c Gmail.

Тому бажано синхронізувати контакти Android c Gmail

До речі, експортувати контакти можна і з Gmail. Для цього в меню вибирається пункт експорт контактів. Їх також можна зберегти у файлі VCard.

При відкритті VCard в програмах Windows можуть виникнути проблеми з відображення кирилиці. VCard за замовчуванням зберігається з кодуванням UTF-8, а в Windows використовується Windows-1251, втім, в останніх версіях ОС Microsoft розширила підтримку Unicode. Проте, якщо проблема все-таки є, то потрібно відкрити файл в будь-якому текстовому редакторі, наприклад, Notepad 2, що підтримує зміну кодування. Змінити її і зберегти. Фактично VCard є звичайний текстовий файл.

Синхронізація контактів Android з Google

Контакти Android за замовчуванням синхронізуються з Gmail і Google, якщо на телефон додана відповідна обліковий запис. А без облікового запису неможливо повноцінно користуватися Android.


Щоб додати обліковий запис, потрібно пройти в Настройки - Облікові записи та Синхронізація. Тут натиснути на Плюс і вибрати зі списку списку Google. Далі ввести дані облікового запису або створити її.


Тепер в списку доданих облікових записів з'явиться пункт Google. Якщо зайти в нього, то там буде присутній ім'я поштової скриньки «ххххх@gmail.com». Після обрання облікового запису можна вручну запустити синхронізацію різних даних і сервісів Google. Контакти перебувають в самому низу списку.

У пункті меню Налаштування - Облікові записи та Синхронізація в самому верху є перемикач Автосинхронизация. Якщо його активувати, то всі облікові записи будуть синхронізуватися автоматично. Якщо він вимкнений, то синхронізацію треба запускати вручну, як це описано абзацом вище.

Імпорт контактів на Android

Імпорт контактів на Androidорганізован досить просто.

В програмі Люди потрібно пройти Меню - Управління контактами - Імпорт і експорт контактів.

В програмі Люди потрібно пройти Меню - Управління контактами - Імпорт і експорт контактів

Відкриється меню, в якому будуть три опції для імпорту контактів. Імпорт з SIM. Його потрібно вибрати, щоб переписати контакти з SIM-карти в пам'ять телефону. Імпорт sSD-крат і імпорт з пам'яті телефону потрібно вибирати, щоб переписати контакти з файлів контактів, наприклад, VCard. Android не потрібно вказувати адресу файла контактів. Система сама знайде всі підтримувані файли і запропонує вибрати той, дані з якого будуть імпортовані.

Якщо немає фізичної можливості підключити телефон до комп'ютера, щоб записати на телефон файл VCard, його можна відправити поштою, через Bluetooth, викласти в хмару і потім завантажити на пристрій.

Імпорт контактів на Android можна зробити і через додаток Контакти Google. Перейти до нього можна з Gmail. У пункті меню Додатково потрібно вибрати Імпорт контактів. Далі, щоб перенести контакти на Android досить синхронізувати контакти з Gmail.

Далі, щоб перенести контакти на Android досить синхронізувати контакти з Gmail

У новій версії Gmail пункт Імпортувати знаходиться в розділі Ще, а не Додатково. Також тут підтримується імпорт контактів з пошти Yahoo, Outlook, AOL і інших. Тому якщо контакти синхронізовані з іншими поштовими службами, можна забрати їх звідти безпосередньо. Досить ввести дані доступу до пошти. Правда, Google попереджає, що для ряду сервісів функція імпорту контактів реалізована за рахунок третьесторонніх розробників, тому кожен повинен сам вирішувати, чи довіряти свої облікові дані стороннім постачальникам послуг.

Де зберігаються контакти в Android

Контакти в Android зберігаються в файлі contacts.db або contacts2.db. Він являє собою базу даних SQLite. В інтернеті легко знайти ПО, за допомогою якого можна прочитати такі файли. Однак самі файли знайти не так просто.

Щоб отримати до них доступ, потрібно обов'язково мати root-права. Якщо їх немає, користувач просто не побачить даний файл, не побачить він і папки, в якій знаходиться база даних. Тільки при наявності root-прав можна пройти за адресою Android / data / data / com.android.providers.contacts / databases /, де розташовуються файли контактів.

Експорт контактів з Android

Експортувати контакти з Android можна за допомогою вбудованого функціоналу Контакти.

У меню програми треба вибрати Управління контактами і далі пункт Імпорт і експорт контактів. Для експорту є три опції: зберегти контакти на SIM, зберегти на карту пам'яті або в пам'ять телефону. При збереженні на карту пам'яті або в пам'ять телефону контакти будуть експортовані в файл VCard, який потім можна використовувати для імпорту контактів, як на Android, так і в iOS, поштові сервіси, хмарні, декстопние додатки.

Як відновити контакти Android

Рішення даного завдання залежить від того, чи були синхронізовані контакти з Gmail, чи було зроблено резервну копію VCard.

Якщо контакти були синхронізовані з Gmail, то досить просто синхронізувати їх з телефоном. Однак може трапитися так, що контакти були ненавмисно видалені з Android-смартфона. Він синхронізуватися з Gmail, і там контакти також зникли. Це не біда.

Це не біда

Google зберігає контакти до 30 днів. У Gmail в розділі Додатково / Ще потрібно вибрати пункт Відновити контакти. З'явиться меню, в якому вибирається дата відновлення контактів. Після того, як вони відновлені в Gmail їх можна синхронізувати з телефоном.

Якщо була зроблена резервна копія в VCard, то для відновлення достатньо завантажити файл в пам'ять пристрою або на карту пам'яті і імпортувати контакти з нього, як це описано в попередніх розділах.

Як видалити контакти на Android

Видалити контакти на Android можна кількома способами, в залежності від того, як багато контактів потрібно видалити і як надійно.


Щоб видалити один контакт можна відкрити Контакти, вибрати потрібний Контакт і натиснути на нього, утримуючи палець в одній точці. З'явиться контекстне меню в якому є пункт Видалити.


Також можна зайти в контакт і натиснути на три точки в правому верхньому куті. Це меню контакту. Тут також є пункт видалити.


Пункт Видалити контакти є і в меню самого Контакти. При натисканні на Видалити контакти користувачеві буде запропоновано список контактів, в якому він може помітити контакти для видалення, або вибрати всі. Далі натиснути на кнопку Видалити.

Можна просто скинути всі дані телефону. Це робить в пункті Настройці - Створення резервних копій та скидання.

Резервна копія контактів на Android

Android пропонує відразу кілька способів резервного копіювання контактів

Перший спосіб - простий і надійний, але підтримувати резервну копію контактів у актуальному стані буде складно. Йдеться про експорт контактів в файл VCard. Як це зробити, дивіться вище в розділі Експорт контактів Android.

Другий спосіб - синхронізація контактів з Gmail. Вона часто включена за замовчуванням. Як управляти синхронізацією описано вище.

Як вибрати обліковий запис для резервного копіювання Android

Третій спосіб - включити резервне копіювання для всього телефону на серверах Google. Це робиться Налаштування - Створення резервних копій та скидання. При активації резервного копіювання Android буде робити копію телефону на серверах Google, там будуть зберігатися не тільки контакти, а й всі персональні дані, дані додатків і т.д.

Додатки для контактів на Android

У меню Контакти для Android має гарну функціональністю і досить зручно, тому великого сенсу в сторонніх рішеннях немає, проте все ж деякі програми ми розглянемо

Контакти VCF

Ця програма є альтернативою для стандартних Контактів з Android. Воно не відрізняється розширеною функціональністю, а скоріше цікаво іншим підходом до зберігання телефонної книги. Якщо Контакти від Google зберігають всю інформацію в базі даних, то Контакти VCF - в файлі vCard (vcf). Саме цей файл можна отримати в результаті експорту.

Якщо Ви встановлюєте програму воно бере за основу наявний файл vCard або створює його на підставі телефонної книги Android. В результаті у користувача завжди є в телефоні актуальний файл vCard. Це може буквально врятувати в разі раптового збою системи.

Також Контакти могли бути збережені у вигляді файлу TXT або веб-сторінки.

Контакти можна сортувати, відправляти поштою, через месенджери. На жаль функції додати в Android і в інший файл vCard є тільки в платній версії.

Контакти +

Робить контакти більш веселими. Всі контакти представлені з аватарками. Таке уявлення спрощує виклик потрібного абонента - вибирати по особам швидше. Є розширені функції пошуку: шукати можна не тільки по імені або телефону, але і по пошті, SMS і т.д.

Підтримуються теми і різні варіанти оформлення телефонної книги. Контакти + також мають журнал викликів і SMS.

Контакти зберігаються в зашифрованому вигляді.

У додатку функція окремого резервного копіювання. Правда, в безкоштовної версії можна зберегти тільки до 2000 контактів, дзвінків або SMS. Копіювання налаштовується окремо для кожної категорії інформації.

Зберегти контакти в TXT

В Android контакти можна експортувати в форматі vCard. Цей додаток дозволяє зберегти їх в txt.Можно зберігати в текстовому файлі всі контакти, окремі записи або кілька.

Також дозволяється налаштувати, які поля будуть збережені у файлі.

Надалі файл може використовуватися за бажанням користувача. Також можна його відправити електронною поштою.

Simpler Контакти Набір номера

Перш за все, це альтернатива стандартної реалізації телефону в Android. Підтримується не тільки телефонна книга, але й укладач номера, Caller ID, робота з SMS. Однак у додатки є кілька цікавих функцій для роботи з контактами. Сама важлива - резервне копіювання. Можна робити, як локальну копію контактів, так і зберігати її в хмарі програми. Ви можете встановити автоматичний формування резервної копії. Пошук дублікатів в контактах ведеться додатком постійно в автоматичному режимі.

Ще одна цікава можливість - пошук фотографій в Facebook. Додаток пропонує користувачеві порівняти його друзів у соціальній мережі зі списком контактів і при наявності збігів використовувати для Caller ID фотографії профілю Facebook.

Крім того, можна використовувати для інтерфейсу додатку різні теми.

SA Контакти Lite

Додатки для експорту та імпорту контактів в файлах Excel. Excel є найкращим джерелом для імпорту в Outlook.

Додаток дозволяє налаштовувати, які саме поля будуть експортовані в Excel. Можна передавати всі поля контакту, включаючи фотографію. Єдиний виняток - персональна мелодія, призначена для контакту.

Єдиний виняток - персональна мелодія, призначена для контакту

Додаток також автоматично перетворює кодування відповідно до вимог Windows і додатків Microsoft, щоб імена в контактах відображалися коректно.

Експортований файл можна зберігати на карті пам'яті, відправити поштою, завантажити в хмарні сервіси.

Обмеження безкоштовної версії - можна експортувати тільки перші 300 контактів. За більшу телефонну книгу доведеться заплатити.

Висновок

Робота з контактами в Android організована добре. Практично немає потреби звертатися до сторонніх додатків, якщо прочитати наше керівництво. Засобами Android можна виконати всі можливі дії з контактами.

Втім, якщо хочеться прикрасити й урізноманітнити складач номера або телефонну книгу, то в Play Market вистачає додатків. Правда, при їх виборі треба бути обережними. Мова все-таки йде про персональні дані.

Дополнительная информация

rss
Карта