Як в Windows 10 включити прихований обліковий запис адміністратора

До оли ви встановлюєте Windows 10, система просить вас створити і налаштувати обліковий запис користувача, а якщо точніше, локального адміністратора. Однак створена вами учеткі не єдина. В процесі установки системи в прихованому режимі автоматично створюється ще один запис адміністратора, що має більш високі привілеї і права доступу. Зокрема, на неї не поширюється дія механізму UAC, отже, всі програми, запущені з правами «глобального» адміністратора виконуються в обхід цієї системи безпеки.

Обліковий запис прихованого адміністратора може використовуватися для установки драйверів, непідписаних програм, а також виконання різних налаштувань, що вимагають підвищених прав доступу. Проте, вдаватися до неї рекомендується тільки в крайніх випадках, а після виконання потрібних дій обов'язково відключати. Є три основних способи включити приховану обліковий запис адміністратора: через командний рядок, через редактор локальної політики і за допомогою оснастки «Локальні користувачі та групи». Розглянемо їх по порядку.

Перший спосіб найпростіший і зручний. Відкрийте від імені адміністратора командний рядок і виконайте в ній команду net user Адміністратор / active: yes. Якщо раптом ви отримаєте повідомлення «Не знайдено ім'я користувача», значить прихований адмін у вас перейменований або ви юзаєте англійську редакцію Windows (повідомлення буде англійською). В цьому випадку уточніть ім'я адміна, виконавши тут же команду net user. За замовчуванням обліковий запис прихованого адміністратора не має пароля, тому настійно рекомендуємо його встановити за допомогою команди net user Адміністратор password, попередньо замінивши «password» на свій пароль.

За замовчуванням обліковий запис прихованого адміністратора не має пароля, тому настійно рекомендуємо його встановити за допомогою команди net user Адміністратор password, попередньо замінивши «password» на свій пароль

З редактором локальної групової політики все так само просто, хіба що трохи довше. Відкрийте його командою gpedit.msc і перейдіть по ланцюжку Конфігурація комп'ютера -> Конфігурація Windows -> Параметри безпеки -> Локальні політики -> Параметри безпеки, в правій частині вікна знайдіть опцію «Облікові записи. Стан облікового запису Адміністратор »і включіть її.

Стан облікового запису Адміністратор »і включіть її

Приблизно стільки ж часу займе включення учеткі адміністратора через оснащення "Локальні користувачі та групи». Відкрийте її командою lusrmgr.msc, розгорніть розділ «Користувачі», в правій частині відшукайте запис «Адміністратор» і двічі клікнувши по ній, зніміть в віконці галочку «Відключити обліковий запис» і збережіть зміни.

msc, розгорніть розділ «Користувачі», в правій частині відшукайте запис «Адміністратор» і двічі клікнувши по ній, зніміть в віконці галочку «Відключити обліковий запис» і збережіть зміни

До якого б з цих трьох способів ви не вдалися, прихована обліковий запис адміністратора стане доступною на екрані входу в систему. Відключається учеткі точно таким же чином, тільки навпаки. А взагалі, простіше і легше всього її відключити з тієї ж консолі CMD, виконавши в ній одну єдину команду net user адміністратор / active: no.

Дополнительная информация

rss
Карта