Як дізнатися борг по аліментах на прізвище

 1. Як дізнатися суму боргу по аліментах через інтернет
 2. Перевірка боргу по аліментах через сайт судових приставів
 3. Перевірка боргу по аліментах через сайт держпослуг
 4. Перевірка боргу на прізвище через додаток
 5. Як дізнатися суму боргу по аліментах у судових приставів

Утримання дітей до їх повноліття - це прямий обов'язок батьків Утримання дітей до їх повноліття - це прямий обов'язок батьків. Якщо сім'я розпадається, головний опікун дитини має право зажадати з другого з батьків аліменти. Згідно зі статистикою, в Російській Федерації не більше 25% батьків добровільно виплачують аліменти.

Примусово стягнути аліменти з боржника можна через суд. З моменту винесення судового рішення в разі потреби сплати аліментів, у громадянина починає накопичуватися борг, якщо він не перераховує належну суму на рахунок головного опікуна. Дізнатися борг по аліментах на прізвище можна через інтернет декількома способами, мова про які піде нижче.

Зміст: 1. Як дізнатися суму боргу по аліментах через інтернет - Через сайт судових приставів - Через сайт держпослуг - Через додаток 2. Як дізнатися суму боргу по аліментах у судових приставів

Як дізнатися суму боргу по аліментах через інтернет

Перевірити борг по аліментах можна через інтернет, завдяки глобальній базі боржників, яка складається федеральною службою судових приставів. Звернутися до бази можна кількома способами, як з комп'ютера, так і з мобільних пристроїв.

Перевірка боргу по аліментах через сайт судових приставів

Офіційний ресурс судових приставів Російської Федерації - це сайт http://fssprus.ru/ . Через нього будь-який бажаючий може дізнатися про свої борги, в тому числі і по аліментах. Щоб перевірити через ресурс суму боргу, потрібно зробити наступне:

 1. Зайти на сайт федеральної служби судових приставів;
 2. Натиснути на кнопку «Територіальні органи» і вибрати на карті округ, регіон або конкретне місто проживання боржника. Натиснувши на необхідну зону на карті, буде запропоновано перейти на піддомен сайту федеральної служби приставів для конкретного регіону - це потрібно зробити;
 3. У графі «Дізнайтеся про свої борги» необхідно натиснути «Розширений пошук»;
 4. Відкриються графи для заповнення - прізвище, ім'я, по батькові та дата народження, після введення яких потрібно натиснути «Знайти»;
 5. Система проведе перевірку по базі даних, і при знаходженні боргу у вказаної особи, інформація про це виведеться на екран.

Зверніть увагу: Якщо боргу у громадянина немає, відповідне вікно сповістить його про це. Зверніть увагу: Якщо боргу у громадянина немає, відповідне вікно сповістить його про це

Варто відзначити, що при поданні інформації про суму заборгованості, також вказуються контакти судового пристава, який є виконавцем судового рішення. З ним можна зв'язатися, щоб уточнити деталі виплати боргу.

Перевірка боргу по аліментах через сайт держпослуг

Сайт державних послуг дозволяє не тільки замовляти послуги, але і дізнаватися різну інформацію. За допомогою нього в особистому кабінеті можна дізнатися борг по аліментах. Для цього необхідно:

 1. Попередньо зареєструватися на сайті або увійти в уже існуючий акаунт, зареєстрований на ім'я боржника;
 2. В каталозі послуг вибрати «Безпека і правопорядок», а далі «Судова заборгованість»;
 3. Після цього потрібно вибрати послугу «Надання інформації про наявність виконавчого провадження»;
 4. Далі вибрати тип «Електронна послуга» і натиснути «Отримати послугу».

У найкоротші терміни буде проведена перевірка наявності заборгованості по базі даних, після чого в особистому кабінеті можна буде ознайомитися з отриманою інформацією.

Перевірка боргу на прізвище через додаток

Перевірка боргу на прізвище через додаток

Оскільки все менш активно використовуються комп'ютери, і на заміну їм приходять мобільні пристрої, федеральна служба судових приставів розробила для громадян спеціальні додатки, через які можна дізнатися про заборгованість по аліментах на прізвище. В даний момент можна завантажити додаток ФССП:

Всі додатки мають однакову функціональність, і вони дозволяють дізнатися про борги громадянина за його імені, прізвища, по батькові і дату народження.

Варто зазначити, що подібні додатки для перевірки боргу по аліментах можна знайти в різних соціальних мережах - Вконтакте, Однокласники та інших. Принцип їх роботи схожий.

Як дізнатися суму боргу по аліментах у судових приставів

Якщо можливості скористатися інтернетом немає, громадянин має право звернутися до судових приставів, щоб дізнатися борг по аліментах. Для цього необхідно прийти на прийом до пристава-виконавця та назвати прізвище ймовірного боржника, щоб отримати необхідну інформацію.

У порівнянні зі способами перевірки боргу по аліментах через інтернет, варіант з особистим відвідуванням судових приставів має ряд мінусів:

 • Отримати інформацію про наявність або відсутність боргу у пристава може тільки сам боржник або громадянин, якого покладаються виплати за цим боргом. Тобто, просто зацікавленому в інформації про заборгованість особі пристав має право відмовити в її отриманні;
 • Перед відвідуванням пристава необхідно дізнатися, в який час він приймає громадян на робочому місці;
 • Велика ймовірність, що доведеться відстояти в черзі.

Крім особистого відвідування судового пристава, можлива дистанційна відправка заявки для запиту інформації. Громадянин має право відправити на адресу підрозділу судових приставів офіційний запит про надання інформації по наявності / відсутності заборгованостей. Плюс даного способу очевидний - наявність офіційного паперу із зазначенням суми боргу. Але є і явний мінус - відповідь на такий запит може надходити протягом декількох тижнів.