Як налаштувати Android-смартфон на максимальну продуктивність

  1. Скидання до заводських налаштувань
  2. оновлення прошивки
  3. Видалення зайвих програм
  4. Використання карти пам'яті
  5. Відключення синхронізації і GPS
  6. Апаратне прискорення GPU
  7. Оптимізуйте робочий стіл

Яким би смартфоном ви не користувалися, він все одно з часом почне гальмувати і повільно працювати. Причини такої поведінки гаджетів можуть бути найрізноманітніші. Наприклад, закінчується вільне місце, оперативна пам'ять забивається великою кількістю встановлених додатків, або Android непомірно збільшився в розмірах. Більш того, якщо швидкодія мобільного апарата не влаштовує, то поміняти графічний прискорювач або процесор вже не вийде. Тому багато користувачів вирішують просто купити абсолютно новий телефон.

Але в сьогоднішні кризові часи регулярно купувати смартфони можуть далеко не всі. При цьому істотно підвищити максимальну продуктивність реально навіть в домашніх умовах. Зараз на прикладі Samsung Galaxy J5 Prime ви дізнаєтеся дієві способи, які зроблять пристрій по-справжньому швидким.

Скидання до заводських налаштувань

Одним з найбільш ефективних способів підвищити продуктивність є скидання системи до початкових заводських налаштувань. Після цих нехитрих маніпуляцій швидкість роботи гаджета повинна істотно зрости. Особливо це буде помітно, якщо смартфон був перевантажений різноманітними програмами і файлами. Але цей захід може виявитися тимчасовою, так як система все одно почне поступово засмічуватись новими додатками.

Ось як це виконується: Налаштування -> Створити резервну копію і скидання -> Скидання даних -> Скидання пристрою. Важливо враховувати, що після цієї процедури всі файли і програми будуть повністю вилучені. Але ніхто не забороняє попередньо зробити резервну копію, щоб все-таки зберегти найціннішу інформацію.

Але ніхто не забороняє попередньо зробити резервну копію, щоб все-таки зберегти найціннішу інформацію

оновлення прошивки

Дуже часто користувачі забувають оновити прошивку. Хоча це потрібно робити регулярно, тому що виробники смартфонів випускають корисні оновлення, які виправляють помилки, а також підвищують загальну швидкодію апарату. Досить зайти в Настройки -> Інформація про пристрій -> Завантаження оновлення вручну, щоб операційна система працювала плавно і стабільно. Також можна активувати автоматичне завантаження оновлень.

Видалення зайвих програм

Всі ми любимо завантажувати і встановлювати якісь нові і цікаві програми. Але з цієї причини поступово забивається карту пам'яті, а також ОЗУ. Звичайно, велика кількість встановлених програм негативно позначається на продуктивності. Тому необхідно уважно вивчити список з програмами, щоб видалити все зайве або непотрібне.

Використання карти пам'яті

Якщо ваш телефон підтримує карти MicroSD, то слід скористатися цим. Відразу ж рекомендується зберігати всі файли саме на карту, щоб обсяг внутрішньої пам'яті не страждав від нестачі місця. Заходимо в Настройки -> Програми -> Менеджер програм.

З'явиться список всіх додатків, розміщених в пристрої. Потім слід вибрати конкретну програму і зробити наступне: Пам'ять -> Змінити -> Карта пам'яті -> Перемістити. Тут же можна очистити кеш, який займає дорогоцінні мегабайти.

Відключення синхронізації і GPS

Включена синхронізація може негативно вплинути не тільки на автономність, але і на швидкодію апарату. Для її відключення потрібно зайти в Настройки -> Облікові записи. Розумніше відключати синхронізацію з тими програмами, які рідко використовуються. Якщо ж поновлення подій абсолютно не потрібні, то варто взагалі відключити синхронізацію через панель повідомлень.

Так само справа йде і з геолокації. При включеному GPS деякі сервіси настирливо лізуть в інтернет, підключаючись до різних супутникам. Відключити навігацію можна наступним чином: Настройки -> Конфіденційність і безпека. Тут потрібно вибрати Геодані -> Виключено.

Апаратне прискорення GPU

Прискорити роботу гаджета можна також за допомогою збільшення продуктивності GPU. Для цього доведеться потрапити в прихований пункт, який не видко звичайному користувачеві. Налаштування -> Інформація про пристрій -> Відомості про ПО. Тепер необхідно 5-7 разів натиснути на пункт Номер збірки.

Після цього активується режим розробника. Треба зробити наступне: Налаштування -> Параметри розробника -> Примусова обробка GPU -> Увімкнути. З метою безпеки не рекомендується змінювати інші параметри в даній вкладці.

Оптимізуйте робочий стіл

Всі ми хочемо бачити робочий стіл смартфона гранично красивим і ефектним. Але візуальні поліпшення серйозно б'ють по продуктивності. Особливо це стосується бюджетних моделей. Тому найпростіше поставити звичайну статичну картинку, яка все одно може виглядати привабливо. Потрібно прибрати важкі віджети, а також відрегулювати кількість ярликів.

Завдяки цим нескладним діям з'явилася можливість значно підвищити швидкість роботи улюбленого смартфона, який ще здатний прослужити користувачеві тривалий час.

Дополнительная информация

rss
Карта