Як почистити Андроїд від сміття. Новини партнерів - Новини партнерів 99. Metro

 1. Як почистити Андроїд від сміття Кожен користувач мобільного пристрою (смартфона або планшета) з часом...
 2. Переміщаємо файли з пам'яті пристрою
 3. переміщення додатків
 4. Сміття на Андроїд
 5. Clean Master
 6. CCleaner
 7. Mobile Boost
 8. Avast Cleanup
 9. Super Booster
 10. Використання хмарних сервісів
 11. Вирішуємо проблему кардинально
 12. Wileyfox Swift 2 X
 13. висновок
 14. Як почистити Андроїд від сміття
 15. Де і які файли зберігаються на смартфоні?
 16. Переміщаємо файли з пам'яті пристрою
 17. переміщення додатків
 18. Сміття на Андроїд
 19. Clean Master
 20. CCleaner
 21. Mobile Boost
 22. Avast Cleanup
 23. Super Booster
 24. Використання хмарних сервісів
 25. Вирішуємо проблему кардинально
 26. Wileyfox Swift 2 X
 27. висновок
 28. Як почистити Андроїд від сміття
 29. Де і які файли зберігаються на смартфоні?
 30. Переміщаємо файли з пам'яті пристрою
 31. переміщення додатків
 32. Сміття на Андроїд
 33. Clean Master
 34. CCleaner
 35. Mobile Boost
 36. Avast Cleanup
 37. Super Booster
 38. Використання хмарних сервісів
 39. Вирішуємо проблему кардинально
 40. Wileyfox Swift 2 X
 41. висновок

Як почистити Андроїд від сміття

Кожен користувач мобільного пристрою (смартфона або планшета) з часом стикається з ситуацією, коли пам'ять апарату заповнюється. Причому не тільки програмами, фотографіями, музикою або документами. Місце в пам'яті можуть займати і файли самої системи Андроїд. Деякі з них можна видалити, тим самим звільняючи пам'ять і прискорюючи роботу пристрою. Частина цих файлів чіпати не можна ні за яких обставин.

У цій статті ми розповімо, що можна зробити, якщо при завантаженні програми, скачуванні або збереженні файлів ви зіткнулися з повідомленням системи про недостатній обсяг вільної пам'яті.

Читайте також: Як перенести файли з Айфона на Андроїд .

Де і які файли зберігаються на смартфоні?

Перед тим, як почистити телефон від сміття, коротко зупинимося на тому, які файли з'являються в пам'яті нашого мобільного девайса. Пам'ять пристрою поповнюється, коли:

 • Створюється нова фотографія або відео;

 • Приймається файл поштою, через месенджер або з соціальної мережі;

 • Проводиться запис звуку на диктофон;

 • Приймається документ по bluetooth, NFC і т.д .;

 • Скачується і встановлюється новий додаток.

Перед тим, як почати боротьбу за вільне місце в пам'яті смартфона, варто перевірити налаштування пристрою і переконатися, що в подальшому для зберігання файлів і запису буде використовуватися зовнішня карта пам'яті. Ми рекомендуємо в настройках камери, диктофона, завантажень браузера і різних додатків, месенджерів, завантажувачів і т.д. вказати шлях збереження файлів на карту пам'яті.

Переміщаємо файли з пам'яті пристрою

Для звільнення місця в пам'яті пристрою потрібно видалити або перемістити на карту пам'яті знаходяться там файли або програми. Щоб не порушити роботу системи, не видаляйте і не рухайте файли, у призначенні яких ви не впевнені. Працюйте тільки з тими папками і каталогами, походження яких вам відомо. Перенести інформацію з внутрішньої пам'яті можна, як за допомогою комп'ютера, так і безпосередньо з самого пристрою.

Без шкоди для роботи операційної системи можна видалити або перемістити файли, які знаходяться в таких каталогах: Download, Bluetooth, Media, DCIM, Video, Music, Sounds, Movies. Крім цього можна перевірити і папки, які були створені встановленими додатками.

ВАЖЛИВО: якщо ви не впевнені в призначенні або походження файлу, краще його не чіпати. Випадкове видалення системного файлу може привести до порушень в роботі пристрою.

Переміщати файли найкраще, скориставшись інтерфейсом менеджера файлів. Найбільш поширеним менеджером є ES Провідник. Програма дозволяє працювати одночасно з декількома файлами і папками (можна виділити потрібні об'єкти і застосувати певну дію - видалити або перемістити).

Програма дозволяє працювати одночасно з декількома файлами і папками (можна виділити потрібні об'єкти і застосувати певну дію - видалити або перемістити)

Всі ці операції можна зробити і за допомогою комп'ютера, підключивши до нього свій смартфон. Ми не будемо зупинятися на цьому методі докладно, оскільки будь-який досвідчений користувач знає, як це робиться, і які програми будуть потрібні. Відзначимо тільки, що працювати з файлової системою мобільного пристрою можна, як при його фізичному підключенні до ПК за допомогою кабелю, так і за допомогою спеціальних програм і додатків, що забезпечують синхронізацію через хмарні сервіси (таких як AirDroid).

переміщення додатків

На відміну від фотографій, музики і відео, які можна просто перемістити з внутрішньої пам'яті на зовнішню карту пам'яті, встановлені додатки так переносити не можна. Якщо ви просто скопіювали папку з програмою і вставите її на карту пам'яті, додаток, швидше за все, працювати не буде. Найчастіше при установці нової програми за замовчуванням вона встановлюється саме у внутрішню пам'ять пристрою. Щоб перенести їх на карту пам'яті, потрібно зайти в меню налаштувань, в розділ додатка, і змінити місце установки для кожної з програм.

У деяких випадках можуть знадобитися root права. Незважаючи на широкі можливості адміністрування, ми не рекомендуємо користуватися даною опцією, щоб уникнути втрати гарантійних зобов'язань з боку виробника пристрою.

Читайте також: Як заблокувати невідомий номер .

Сміття на Андроїд

На відміну від операцій з налаштування місця для зберігання фотографій, музики та інших файлів, а також вказівки місця для установки додатків, які не доведеться повторювати часто, операції з очищення пам'яті від "сміття" виконуються з певною періодичністю. Щоб автоматизувати цей процес, можна скористатися спеціальними програмами.

Перед тим як почистити андроїд від сміття, з'ясуємо, звідки в пам'яті нашого пристрою з'являються "сміттєві" файли. Вони є результатом нашої роботи зі смартфоном. Це і кеш від відкриваються сторінок браузера, тимчасові файли від використовуваних додатків і т.д. Періодична очищення пам'яті пристрою від цих тимчасових файлів не тільки звільняє місце, але і допомагає прискорити роботу системи. Зупинимося на найбільш поширених утиліти, які допоможуть вам в боротьбі за вільне місце в пам'яті смартфона.

Clean Master

Clean Master

Одне з найбільш поширених і популярних додатків для очищення сміття з пам'яті андроїд пристроїв. Clean Master також дозволяє прискорити і стабілізувати роботу операційної системи, очищаючи пам'ять від кеш і залишків видалених раніше додатків.

За допомогою утиліти також можна блокувати рекламні оповіщення, програма контролює роботу інших додатків і зупиняє ті, які в даний момент не використовуються, а просто перевантажують процесор. Це також позитивно відбивається на економії заряду батареї.

CCleaner

CCleaner

Ще один додаток, що розповсюджується безкоштовно, яке надасть неоціненну допомогу в очищенні внутрішньої пам'яті пристрою від непотрібних файлів. Утиліта сама знаходить "винуватця" уповільнення роботи операційної системи і успішно його усуває. Додаток знаходить і чистить пам'ять від файлів, що залишилися від раніше видалених додатків, успішно бореться і з іншими тимчасовими файлами, які можуть залишатися в пам'яті після роботи інших програм.

Mobile Boost

Mobile Boost

Незважаючи на те, що цей додаток не має русифікованого меню, працювати з ним легко. Програма отримала простий і зрозумілий інтерфейс. Якщо ви до цих пір не знали, як почистити смартфон від сміття андроїд, то тепер достатньо натиснути одну кнопку - і ваш пристрій позбудеться від непотрібних файлів.

Програма інформує користувача про те, який обсяг пам'яті займають зайві файли, які з них можна видалити, і як збільшиться після цього доступна пам'ять.

Avast Cleanup

Avast Cleanup

Популярне і гідне уваги багатофункціональне рішення. Avast Cleanup - не тільки відмінний спосіб звільнити пам'ять пристрою від зайвого сміття. Додаток також допоможе блокувати рекламу від встановлених додатків. Перевага програми в тому, що в ній передбачена автоматична чистка пам'яті пристрою. Користувачеві не потрібно постійно відволікатися на монотонні дії по запуску додатка - все буде робитися в автоматичному режимі.

Super Booster

Super Booster

Надзвичайно компактна і ефективна програма. Super Booster практично не вимагає місця (його розмір менше 1 Мб), але здатний швидко видалити всі непотрібні файли з пам'яті вашого смартфона. Додатковою перевагою рішення є функція блокування реклами.

Використання хмарних сервісів

Крім всіх перерахованих вище, є ще один спосіб, як почистити андроїд від сміття на телефоні. Точніше не зовсім від сміття. Звільнити пам'ять пристрою від зберігаються в ній файлів можна, скориставшись послугами хмарного сховища. Такі сервіси дозволяють отримувати доступ до зберігається на них інформації з будь-якого пристрою. Для андроїд пристроїв найбільш логічним буде використання сервісу Google Диск. Але крім цього є й інші, не менш цікаві хмарні продукти, додатки яких можна встановити, як на мобільному пристрої, так і на комп'ютері.

Вирішуємо проблему кардинально

Якщо у вас постійно з'являється проблема з відсутністю місця на мобільному девайсі, то, швидше за все, прийшов час для його заміни на сучасну модель. Справа в тому, що використовувані нами додатки постійно оновлюються, отримують нові можливості, при цьому вимагаючи великих ресурсів для своєї роботи. І якщо користувач постійно працює з декількома додатками, то з часом ресурсів застарілого гаджета просто не вистачить для стабільної обробки даних.

Отже, щоб позбавити себе від необхідності вичищати сміття з пам'яті гаджета, новий смартфон повинен відповідати певним вимогам:

 • володіти потужним і продуктивним процесором з великим об'ємом пам'яті

 • нести на борту значне сховище даних, а також мати можливість підключити карту пам'яті

 • підтримувати підключення до високошвидкісного інтернету для швидкого пошуку і встановлення програми для видалення сміття.

Сучасний користувач звик, що за солідну потужність доводиться віддавати чималі гроші. Однак два роки тому на ринку смартфонів з'явився новий гравець, який спростовує дану тенденцію. Це британська компанія Wileyfox, чиї смартфони з симпатичною мордочкою лисички на задній панелі привернули увагу користувачів і заслужили схвалення експертів.

Кожна модель сімейства Wileyfox отримала функціонал і апаратну складову, яка сьогодні найбільш затребувана серед користувачів. Це і наявність двох слотів для сім-карт, і підтримка високошвидкісного 4G LTE інтернету. Відзначимо також відмінну комплектацію пристроїв - потужний продуктивний процесор, якісна камера, наявність сучасних модулів і технологій. Яскравим прикладом доступного, потужного і якісного смартфона служить флагман компанії, модель Wileyfox Swift 2 X.

Wileyfox Swift 2 X

ставши власником Wileyfox Swift 2 X , Вам не доведеться хвилюватися про наявність вільного місця для установки потрібного додатка або скачування нового альбому улюбленої групи або виконавця. У розпорядженні користувача знаходиться 32 Гб вбудованої пам'яті, чого цілком достатньо для установки всіх необхідних додатків. Зберігати фотографії, відео, музику та документи можна на карті пам'яті microSDXC (підтримується робота з чіпами об'ємом до 128 Гб). Плавне стабільна робота запущених одночасно програм забезпечується наявністю 3 Гб оперативної пам'яті. Все це дозволяє надовго забути про проблеми з очищенням смартфона від зайвих файлів.

Також варто звернути увагу і на інші технічні характеристики пристрою. Потужний продуктивний 8-ядерний процесор Qualcomm 430 і графічний прискорювач Adreno 505 гарантують високу швидкість роботи самого ресурсоемкого додатки.

Привертає увагу і стильний дизайн моделі, оснащеної Full HD IPS ONCELL Full Lamination 2.5D дисплеєм в 5,2 дюйма. Якісні фотографії забезпечуються 16-мегапіксельним модулем камери, оснащеної подвійним LED спалахом. Для підключення до 4G інтернету можна використовувати будь-який з двох слотів для сім-карт, просто призначивши його в меню пристрою. Є сканер відбитків пальців і модуль NFC, підтримується технологія швидкої зарядки батареї Quick Charge 3.0.

Замовити Wileyfox Swift 2 X, скориставшись поточної акцією на офіційному сайті, можна всього за 10 990 рублів.

висновок

Як ми бачимо, проблему з нестачею пам'яті в смартфоні можна вирішувати кількома способами. Видалити частину збережених даних і додатків, перемістити їх на карту пам'яті або скористатися хмарними сервісами для зберігання фотографій, музики або відео. Для очищення оперативної пам'яті потрібно користуватися спеціальними додатками, на яких ми коротко зупинилися в цій статті. Але набагато простіше і логічніше можна вирішити дану проблему, просто купивши недорогий потужний сучасний апарат.

Як почистити Андроїд від сміття

Кожен користувач мобільного пристрою (смартфона або планшета) з часом стикається з ситуацією, коли пам'ять апарату заповнюється. Причому не тільки програмами, фотографіями, музикою або документами. Місце в пам'яті можуть займати і файли самої системи Андроїд. Деякі з них можна видалити, тим самим звільняючи пам'ять і прискорюючи роботу пристрою. Частина цих файлів чіпати не можна ні за яких обставин.

У цій статті ми розповімо, що можна зробити, якщо при завантаженні програми, скачуванні або збереженні файлів ви зіткнулися з повідомленням системи про недостатній обсяг вільної пам'яті.

Читайте також: Як перенести файли з Айфона на Андроїд .

Де і які файли зберігаються на смартфоні?

Перед тим, як почистити телефон від сміття, коротко зупинимося на тому, які файли з'являються в пам'яті нашого мобільного девайса. Пам'ять пристрою поповнюється, коли:

 • Створюється нова фотографія або відео;

 • Приймається файл поштою, через месенджер або з соціальної мережі;

 • Проводиться запис звуку на диктофон;

 • Приймається документ по bluetooth, NFC і т.д .;

 • Скачується і встановлюється новий додаток.

Перед тим, як почати боротьбу за вільне місце в пам'яті смартфона, варто перевірити налаштування пристрою і переконатися, що в подальшому для зберігання файлів і запису буде використовуватися зовнішня карта пам'яті. Ми рекомендуємо в настройках камери, диктофона, завантажень браузера і різних додатків, месенджерів, завантажувачів і т.д. вказати шлях збереження файлів на карту пам'яті.

Переміщаємо файли з пам'яті пристрою

Для звільнення місця в пам'яті пристрою потрібно видалити або перемістити на карту пам'яті знаходяться там файли або програми. Щоб не порушити роботу системи, не видаляйте і не рухайте файли, у призначенні яких ви не впевнені. Працюйте тільки з тими папками і каталогами, походження яких вам відомо. Перенести інформацію з внутрішньої пам'яті можна, як за допомогою комп'ютера, так і безпосередньо з самого пристрою.

Без шкоди для роботи операційної системи можна видалити або перемістити файли, які знаходяться в таких каталогах: Download, Bluetooth, Media, DCIM, Video, Music, Sounds, Movies. Крім цього можна перевірити і папки, які були створені встановленими додатками.

ВАЖЛИВО: якщо ви не впевнені в призначенні або походження файлу, краще його не чіпати. Випадкове видалення системного файлу може привести до порушень в роботі пристрою.

Переміщати файли найкраще, скориставшись інтерфейсом менеджера файлів. Найбільш поширеним менеджером є ES Провідник. Програма дозволяє працювати одночасно з декількома файлами і папками (можна виділити потрібні об'єкти і застосувати певну дію - видалити або перемістити).

Програма дозволяє працювати одночасно з декількома файлами і папками (можна виділити потрібні об'єкти і застосувати певну дію - видалити або перемістити)

Всі ці операції можна зробити і за допомогою комп'ютера, підключивши до нього свій смартфон. Ми не будемо зупинятися на цьому методі докладно, оскільки будь-який досвідчений користувач знає, як це робиться, і які програми будуть потрібні. Відзначимо тільки, що працювати з файлової системою мобільного пристрою можна, як при його фізичному підключенні до ПК за допомогою кабелю, так і за допомогою спеціальних програм і додатків, що забезпечують синхронізацію через хмарні сервіси (таких як AirDroid).

переміщення додатків

На відміну від фотографій, музики і відео, які можна просто перемістити з внутрішньої пам'яті на зовнішню карту пам'яті, встановлені додатки так переносити не можна. Якщо ви просто скопіювали папку з програмою і вставите її на карту пам'яті, додаток, швидше за все, працювати не буде. Найчастіше при установці нової програми за замовчуванням вона встановлюється саме у внутрішню пам'ять пристрою. Щоб перенести їх на карту пам'яті, потрібно зайти в меню налаштувань, в розділ додатка, і змінити місце установки для кожної з програм.

У деяких випадках можуть знадобитися root права. Незважаючи на широкі можливості адміністрування, ми не рекомендуємо користуватися даною опцією, щоб уникнути втрати гарантійних зобов'язань з боку виробника пристрою.

Читайте також: Як заблокувати невідомий номер .

Сміття на Андроїд

На відміну від операцій з налаштування місця для зберігання фотографій, музики та інших файлів, а також вказівки місця для установки додатків, які не доведеться повторювати часто, операції з очищення пам'яті від "сміття" виконуються з певною періодичністю. Щоб автоматизувати цей процес, можна скористатися спеціальними програмами.

Перед тим як почистити андроїд від сміття, з'ясуємо, звідки в пам'яті нашого пристрою з'являються "сміттєві" файли. Вони є результатом нашої роботи зі смартфоном. Це і кеш від відкриваються сторінок браузера, тимчасові файли від використовуваних додатків і т.д. Періодична очищення пам'яті пристрою від цих тимчасових файлів не тільки звільняє місце, але і допомагає прискорити роботу системи. Зупинимося на найбільш поширених утиліти, які допоможуть вам в боротьбі за вільне місце в пам'яті смартфона.

Clean Master

Clean Master

Одне з найбільш поширених і популярних додатків для очищення сміття з пам'яті андроїд пристроїв. Clean Master також дозволяє прискорити і стабілізувати роботу операційної системи, очищаючи пам'ять від кеш і залишків видалених раніше додатків.

За допомогою утиліти також можна блокувати рекламні оповіщення, програма контролює роботу інших додатків і зупиняє ті, які в даний момент не використовуються, а просто перевантажують процесор. Це також позитивно відбивається на економії заряду батареї.

CCleaner

CCleaner

Ще один додаток, що розповсюджується безкоштовно, яке надасть неоціненну допомогу в очищенні внутрішньої пам'яті пристрою від непотрібних файлів. Утиліта сама знаходить "винуватця" уповільнення роботи операційної системи і успішно його усуває. Додаток знаходить і чистить пам'ять від файлів, що залишилися від раніше видалених додатків, успішно бореться і з іншими тимчасовими файлами, які можуть залишатися в пам'яті після роботи інших програм.

Mobile Boost

Mobile Boost

Незважаючи на те, що цей додаток не має русифікованого меню, працювати з ним легко. Програма отримала простий і зрозумілий інтерфейс. Якщо ви до цих пір не знали, як почистити смартфон від сміття андроїд, то тепер достатньо натиснути одну кнопку - і ваш пристрій позбудеться від непотрібних файлів.

Програма інформує користувача про те, який обсяг пам'яті займають зайві файли, які з них можна видалити, і як збільшиться після цього доступна пам'ять.

Avast Cleanup

Avast Cleanup

Популярне і гідне уваги багатофункціональне рішення. Avast Cleanup - не тільки відмінний спосіб звільнити пам'ять пристрою від зайвого сміття. Додаток також допоможе блокувати рекламу від встановлених додатків. Перевага програми в тому, що в ній передбачена автоматична чистка пам'яті пристрою. Користувачеві не потрібно постійно відволікатися на монотонні дії по запуску додатка - все буде робитися в автоматичному режимі.

Super Booster

Super Booster

Надзвичайно компактна і ефективна програма. Super Booster практично не вимагає місця (його розмір менше 1 Мб), але здатний швидко видалити всі непотрібні файли з пам'яті вашого смартфона. Додатковою перевагою рішення є функція блокування реклами.

Використання хмарних сервісів

Крім всіх перерахованих вище, є ще один спосіб, як почистити андроїд від сміття на телефоні. Точніше не зовсім від сміття. Звільнити пам'ять пристрою від зберігаються в ній файлів можна, скориставшись послугами хмарного сховища. Такі сервіси дозволяють отримувати доступ до зберігається на них інформації з будь-якого пристрою. Для андроїд пристроїв найбільш логічним буде використання сервісу Google Диск. Але крім цього є й інші, не менш цікаві хмарні продукти, додатки яких можна встановити, як на мобільному пристрої, так і на комп'ютері.

Вирішуємо проблему кардинально

Якщо у вас постійно з'являється проблема з відсутністю місця на мобільному девайсі, то, швидше за все, прийшов час для його заміни на сучасну модель. Справа в тому, що використовувані нами додатки постійно оновлюються, отримують нові можливості, при цьому вимагаючи великих ресурсів для своєї роботи. І якщо користувач постійно працює з декількома додатками, то з часом ресурсів застарілого гаджета просто не вистачить для стабільної обробки даних.

Отже, щоб позбавити себе від необхідності вичищати сміття з пам'яті гаджета, новий смартфон повинен відповідати певним вимогам:

 • володіти потужним і продуктивним процесором з великим об'ємом пам'яті

 • нести на борту значне сховище даних, а також мати можливість підключити карту пам'яті

 • підтримувати підключення до високошвидкісного інтернету для швидкого пошуку і встановлення програми для видалення сміття.

Сучасний користувач звик, що за солідну потужність доводиться віддавати чималі гроші. Однак два роки тому на ринку смартфонів з'явився новий гравець, який спростовує дану тенденцію. Це британська компанія Wileyfox, чиї смартфони з симпатичною мордочкою лисички на задній панелі привернули увагу користувачів і заслужили схвалення експертів.

Кожна модель сімейства Wileyfox отримала функціонал і апаратну складову, яка сьогодні найбільш затребувана серед користувачів. Це і наявність двох слотів для сім-карт, і підтримка високошвидкісного 4G LTE інтернету. Відзначимо також відмінну комплектацію пристроїв - потужний продуктивний процесор, якісна камера, наявність сучасних модулів і технологій. Яскравим прикладом доступного, потужного і якісного смартфона служить флагман компанії, модель Wileyfox Swift 2 X.

Wileyfox Swift 2 X

ставши власником Wileyfox Swift 2 X , Вам не доведеться хвилюватися про наявність вільного місця для установки потрібного додатка або скачування нового альбому улюбленої групи або виконавця. У розпорядженні користувача знаходиться 32 Гб вбудованої пам'яті, чого цілком достатньо для установки всіх необхідних додатків. Зберігати фотографії, відео, музику та документи можна на карті пам'яті microSDXC (підтримується робота з чіпами об'ємом до 128 Гб). Плавне стабільна робота запущених одночасно програм забезпечується наявністю 3 Гб оперативної пам'яті. Все це дозволяє надовго забути про проблеми з очищенням смартфона від зайвих файлів.

Також варто звернути увагу і на інші технічні характеристики пристрою. Потужний продуктивний 8-ядерний процесор Qualcomm 430 і графічний прискорювач Adreno 505 гарантують високу швидкість роботи самого ресурсоемкого додатки.

Привертає увагу і стильний дизайн моделі, оснащеної Full HD IPS ONCELL Full Lamination 2.5D дисплеєм в 5,2 дюйма. Якісні фотографії забезпечуються 16-мегапіксельним модулем камери, оснащеної подвійним LED спалахом. Для підключення до 4G інтернету можна використовувати будь-який з двох слотів для сім-карт, просто призначивши його в меню пристрою. Є сканер відбитків пальців і модуль NFC, підтримується технологія швидкої зарядки батареї Quick Charge 3.0.

Замовити Wileyfox Swift 2 X, скориставшись поточної акцією на офіційному сайті, можна всього за 10 990 рублів.

висновок

Як ми бачимо, проблему з нестачею пам'яті в смартфоні можна вирішувати кількома способами. Видалити частину збережених даних і додатків, перемістити їх на карту пам'яті або скористатися хмарними сервісами для зберігання фотографій, музики або відео. Для очищення оперативної пам'яті потрібно користуватися спеціальними додатками, на яких ми коротко зупинилися в цій статті. Але набагато простіше і логічніше можна вирішити дану проблему, просто купивши недорогий потужний сучасний апарат.

Як почистити Андроїд від сміття

Кожен користувач мобільного пристрою (смартфона або планшета) з часом стикається з ситуацією, коли пам'ять апарату заповнюється. Причому не тільки програмами, фотографіями, музикою або документами. Місце в пам'яті можуть займати і файли самої системи Андроїд. Деякі з них можна видалити, тим самим звільняючи пам'ять і прискорюючи роботу пристрою. Частина цих файлів чіпати не можна ні за яких обставин.

У цій статті ми розповімо, що можна зробити, якщо при завантаженні програми, скачуванні або збереженні файлів ви зіткнулися з повідомленням системи про недостатній обсяг вільної пам'яті.

Читайте також: Як перенести файли з Айфона на Андроїд .

Де і які файли зберігаються на смартфоні?

Перед тим, як почистити телефон від сміття, коротко зупинимося на тому, які файли з'являються в пам'яті нашого мобільного девайса. Пам'ять пристрою поповнюється, коли:

 • Створюється нова фотографія або відео;

 • Приймається файл поштою, через месенджер або з соціальної мережі;

 • Проводиться запис звуку на диктофон;

 • Приймається документ по bluetooth, NFC і т.д .;

 • Скачується і встановлюється новий додаток.

Перед тим, як почати боротьбу за вільне місце в пам'яті смартфона, варто перевірити налаштування пристрою і переконатися, що в подальшому для зберігання файлів і запису буде використовуватися зовнішня карта пам'яті. Ми рекомендуємо в настройках камери, диктофона, завантажень браузера і різних додатків, месенджерів, завантажувачів і т.д. вказати шлях збереження файлів на карту пам'яті.

Переміщаємо файли з пам'яті пристрою

Для звільнення місця в пам'яті пристрою потрібно видалити або перемістити на карту пам'яті знаходяться там файли або програми. Щоб не порушити роботу системи, не видаляйте і не рухайте файли, у призначенні яких ви не впевнені. Працюйте тільки з тими папками і каталогами, походження яких вам відомо. Перенести інформацію з внутрішньої пам'яті можна, як за допомогою комп'ютера, так і безпосередньо з самого пристрою.

Без шкоди для роботи операційної системи можна видалити або перемістити файли, які знаходяться в таких каталогах: Download, Bluetooth, Media, DCIM, Video, Music, Sounds, Movies. Крім цього можна перевірити і папки, які були створені встановленими додатками.

ВАЖЛИВО: якщо ви не впевнені в призначенні або походження файлу, краще його не чіпати. Випадкове видалення системного файлу може привести до порушень в роботі пристрою.

Переміщати файли найкраще, скориставшись інтерфейсом менеджера файлів. Найбільш поширеним менеджером є ES Провідник. Програма дозволяє працювати одночасно з декількома файлами і папками (можна виділити потрібні об'єкти і застосувати певну дію - видалити або перемістити).

Програма дозволяє працювати одночасно з декількома файлами і папками (можна виділити потрібні об'єкти і застосувати певну дію - видалити або перемістити)

Всі ці операції можна зробити і за допомогою комп'ютера, підключивши до нього свій смартфон. Ми не будемо зупинятися на цьому методі докладно, оскільки будь-який досвідчений користувач знає, як це робиться, і які програми будуть потрібні. Відзначимо тільки, що працювати з файлової системою мобільного пристрою можна, як при його фізичному підключенні до ПК за допомогою кабелю, так і за допомогою спеціальних програм і додатків, що забезпечують синхронізацію через хмарні сервіси (таких як AirDroid).

переміщення додатків

На відміну від фотографій, музики і відео, які можна просто перемістити з внутрішньої пам'яті на зовнішню карту пам'яті, встановлені додатки так переносити не можна. Якщо ви просто скопіювали папку з програмою і вставите її на карту пам'яті, додаток, швидше за все, працювати не буде. Найчастіше при установці нової програми за замовчуванням вона встановлюється саме у внутрішню пам'ять пристрою. Щоб перенести їх на карту пам'яті, потрібно зайти в меню налаштувань, в розділ додатка, і змінити місце установки для кожної з програм.

У деяких випадках можуть знадобитися root права. Незважаючи на широкі можливості адміністрування, ми не рекомендуємо користуватися даною опцією, щоб уникнути втрати гарантійних зобов'язань з боку виробника пристрою.

Читайте також: Як заблокувати невідомий номер .

Сміття на Андроїд

На відміну від операцій з налаштування місця для зберігання фотографій, музики та інших файлів, а також вказівки місця для установки додатків, які не доведеться повторювати часто, операції з очищення пам'яті від "сміття" виконуються з певною періодичністю. Щоб автоматизувати цей процес, можна скористатися спеціальними програмами.

Перед тим як почистити андроїд від сміття, з'ясуємо, звідки в пам'яті нашого пристрою з'являються "сміттєві" файли. Вони є результатом нашої роботи зі смартфоном. Це і кеш від відкриваються сторінок браузера, тимчасові файли від використовуваних додатків і т.д. Періодична очищення пам'яті пристрою від цих тимчасових файлів не тільки звільняє місце, але і допомагає прискорити роботу системи. Зупинимося на найбільш поширених утиліти, які допоможуть вам в боротьбі за вільне місце в пам'яті смартфона.

Clean Master

Clean Master

Одне з найбільш поширених і популярних додатків для очищення сміття з пам'яті андроїд пристроїв. Clean Master також дозволяє прискорити і стабілізувати роботу операційної системи, очищаючи пам'ять від кеш і залишків видалених раніше додатків.

За допомогою утиліти також можна блокувати рекламні оповіщення, програма контролює роботу інших додатків і зупиняє ті, які в даний момент не використовуються, а просто перевантажують процесор. Це також позитивно відбивається на економії заряду батареї.

CCleaner

CCleaner

Ще один додаток, що розповсюджується безкоштовно, яке надасть неоціненну допомогу в очищенні внутрішньої пам'яті пристрою від непотрібних файлів. Утиліта сама знаходить "винуватця" уповільнення роботи операційної системи і успішно його усуває. Додаток знаходить і чистить пам'ять від файлів, що залишилися від раніше видалених додатків, успішно бореться і з іншими тимчасовими файлами, які можуть залишатися в пам'яті після роботи інших програм.

Mobile Boost

Mobile Boost

Незважаючи на те, що цей додаток не має русифікованого меню, працювати з ним легко. Програма отримала простий і зрозумілий інтерфейс. Якщо ви до цих пір не знали, як почистити смартфон від сміття андроїд, то тепер достатньо натиснути одну кнопку - і ваш пристрій позбудеться від непотрібних файлів.

Програма інформує користувача про те, який обсяг пам'яті займають зайві файли, які з них можна видалити, і як збільшиться після цього доступна пам'ять.

Avast Cleanup

Avast Cleanup

Популярне і гідне уваги багатофункціональне рішення. Avast Cleanup - не тільки відмінний спосіб звільнити пам'ять пристрою від зайвого сміття. Додаток також допоможе блокувати рекламу від встановлених додатків. Перевага програми в тому, що в ній передбачена автоматична чистка пам'яті пристрою. Користувачеві не потрібно постійно відволікатися на монотонні дії по запуску додатка - все буде робитися в автоматичному режимі.

Super Booster

Super Booster

Надзвичайно компактна і ефективна програма. Super Booster практично не вимагає місця (його розмір менше 1 Мб), але здатний швидко видалити всі непотрібні файли з пам'яті вашого смартфона. Додатковою перевагою рішення є функція блокування реклами.

Використання хмарних сервісів

Крім всіх перерахованих вище, є ще один спосіб, як почистити андроїд від сміття на телефоні. Точніше не зовсім від сміття. Звільнити пам'ять пристрою від зберігаються в ній файлів можна, скориставшись послугами хмарного сховища. Такі сервіси дозволяють отримувати доступ до зберігається на них інформації з будь-якого пристрою. Для андроїд пристроїв найбільш логічним буде використання сервісу Google Диск. Але крім цього є й інші, не менш цікаві хмарні продукти, додатки яких можна встановити, як на мобільному пристрої, так і на комп'ютері.

Вирішуємо проблему кардинально

Якщо у вас постійно з'являється проблема з відсутністю місця на мобільному девайсі, то, швидше за все, прийшов час для його заміни на сучасну модель. Справа в тому, що використовувані нами додатки постійно оновлюються, отримують нові можливості, при цьому вимагаючи великих ресурсів для своєї роботи. І якщо користувач постійно працює з декількома додатками, то з часом ресурсів застарілого гаджета просто не вистачить для стабільної обробки даних.

Отже, щоб позбавити себе від необхідності вичищати сміття з пам'яті гаджета, новий смартфон повинен відповідати певним вимогам:

 • володіти потужним і продуктивним процесором з великим об'ємом пам'яті

 • нести на борту значне сховище даних, а також мати можливість підключити карту пам'яті

 • підтримувати підключення до високошвидкісного інтернету для швидкого пошуку і встановлення програми для видалення сміття.

Сучасний користувач звик, що за солідну потужність доводиться віддавати чималі гроші. Однак два роки тому на ринку смартфонів з'явився новий гравець, який спростовує дану тенденцію. Це британська компанія Wileyfox, чиї смартфони з симпатичною мордочкою лисички на задній панелі привернули увагу користувачів і заслужили схвалення експертів.

Кожна модель сімейства Wileyfox отримала функціонал і апаратну складову, яка сьогодні найбільш затребувана серед користувачів. Це і наявність двох слотів для сім-карт, і підтримка високошвидкісного 4G LTE інтернету. Відзначимо також відмінну комплектацію пристроїв - потужний продуктивний процесор, якісна камера, наявність сучасних модулів і технологій. Яскравим прикладом доступного, потужного і якісного смартфона служить флагман компанії, модель Wileyfox Swift 2 X.

Wileyfox Swift 2 X

ставши власником Wileyfox Swift 2 X , Вам не доведеться хвилюватися про наявність вільного місця для установки потрібного додатка або скачування нового альбому улюбленої групи або виконавця. У розпорядженні користувача знаходиться 32 Гб вбудованої пам'яті, чого цілком достатньо для установки всіх необхідних додатків. Зберігати фотографії, відео, музику та документи можна на карті пам'яті microSDXC (підтримується робота з чіпами об'ємом до 128 Гб). Плавне стабільна робота запущених одночасно програм забезпечується наявністю 3 Гб оперативної пам'яті. Все це дозволяє надовго забути про проблеми з очищенням смартфона від зайвих файлів.

Також варто звернути увагу і на інші технічні характеристики пристрою. Потужний продуктивний 8-ядерний процесор Qualcomm 430 і графічний прискорювач Adreno 505 гарантують високу швидкість роботи самого ресурсоемкого додатки.

Привертає увагу і стильний дизайн моделі, оснащеної Full HD IPS ONCELL Full Lamination 2.5D дисплеєм в 5,2 дюйма. Якісні фотографії забезпечуються 16-мегапіксельним модулем камери, оснащеної подвійним LED спалахом. Для підключення до 4G інтернету можна використовувати будь-який з двох слотів для сім-карт, просто призначивши його в меню пристрою. Є сканер відбитків пальців і модуль NFC, підтримується технологія швидкої зарядки батареї Quick Charge 3.0.

Замовити Wileyfox Swift 2 X, скориставшись поточної акцією на офіційному сайті, можна всього за 10 990 рублів.

висновок

Як ми бачимо, проблему з нестачею пам'яті в смартфоні можна вирішувати кількома способами. Видалити частину збережених даних і додатків, перемістити їх на карту пам'яті або скористатися хмарними сервісами для зберігання фотографій, музики або відео. Для очищення оперативної пам'яті потрібно користуватися спеціальними додатками, на яких ми коротко зупинилися в цій статті. Але набагато простіше і логічніше можна вирішити дану проблему, просто купивши недорогий потужний сучасний апарат.

Де і які файли зберігаються на смартфоні?
Де і які файли зберігаються на смартфоні?
Де і які файли зберігаються на смартфоні?

Дополнительная информация

rss
Карта