Як зняти квартиру на Кіпрі. Особистий досвід

 1. Що впливає на вартість оренди
 2. Як знайти квартиру
 3. Торгуватися, торгуватися і ще раз торгуватися!
 4. комунальні платежі
 5. Меблі і техніка
 6. Як зняти квартиру на короткий термін?

У цій замітці хочу поділитися своїм досвідом оренди квартири в Лімассолі на тривалий термін. Може комусь стане в нагоді. У цій замітці хочу поділитися своїм досвідом оренди квартири в Лімассолі на тривалий термін

Вид з вікна

На Кіпрі, як і в Росії, зняти квартиру безпосередньо, без посередників, досить важко, особливо для людини, яка стикається з цим вперше. агентств на Кіпрі досить багато, працюють вони за наступною схемою: договір оренди укладається на рік і з клієнта, тобто з Вас беруть 2 орендних плати відразу. Одна з яких йде на депозит, а друга - агентству за послуги. Депозит служить підстраховуванням на випадок, якщо Ви з'їдете, що не сплативши рахунку, розіб'єте меблі або ще накоїте що-небудь непотрібне в квартирі. Якщо Ви проживаєте в квартирі протягом року, то цей депозит йде на оплату останнього місяця проживання.

Що впливає на вартість оренди

Що стосується розцінок на квартири, то вони нижче ніж в Москві. Основними факторами, що впливають на вартість оренди є:

 • сезонність (навесні і влітку - дорожче),
 • район міста (touristic area, residental area),
 • віддаленість від моря,
 • рік побудови і стан будинку,
 • метраж
 • наявність solar-heating system (пристрій, розташоване на даху, завдяки якому вода нагрівається за рахунок сонця навіть взимку, істотно економлячи електрику),
 • газова плита або електрична
 • стан меблів і інші фактори.

Сонячні нагрівачі на даху будівлі

Важливо щоб в квартирі були двуслойниє склопакети, в іншому випадку, будете мерзнути взимку. У Росії такі вікна називаються однокамерними. Двокамерні склопакети на Кіпрі не зустрінеш, зате трапляються вікна з одним склом.
Також непогано, якщо квартира виходить на кілька сторін. В цьому випадку вона буде продуватися влітку, правда взимку може бути прохолодно.
Зверніть увагу, чи немає в квартирі цвілі. взимку цвіль в будинках не рідкість. Якщо у Вас чуйний сон, дивіться щоб під вікнами не було жвавій проїзний дороги, великий паркування і помоічних баків. Влітку вони мають звичай подванівать, а вичищають їх вночі, години в 3-4 ночі. При цьому помоішнікі оператори сміттєвоза жваво розмовляють і сміються. Взагалі складається відчуття що це найкраща робота в світі! Вони завжди такі радісні і щасливі.

На Кіпрі планування квартир відрізняється від російської. Тут, як правило, не буває прихожих. У кіпріотів не прийнято роззуватися (адже на вулиці немає бруду !!!) і підлогу скрізь, крім спальних кімнат, зазвичай облицьовують плиткою.

) і підлогу скрізь, крім спальних кімнат, зазвичай облицьовують плиткою

Житлова кімната

Найчастіше, в квартирах взагалі не передбачена зона прихожей. Відкриваєш двері і впираєшся в кухонний стіл. У квартирах є так звана, «Лівінг-рум», тобто зал і передпокій відразу. Іноді, вона об'єднується з кухнею. Трапляються, іноді, і ізольовані кухні.

Кухонний відсік

Квартира з однією спальнею називається «одно-бедрумная» (one-bedroom), з двома - «двуx-бедрумная» (two-bedroom) і т.д. Це означає що є зал і одна або дві спальні. Якщо спалень дві і більше, то санвузлів теж кілька. Щоб не влаштовувати черг і всім вистачило :-)

Нумерація будинків теж не як у нас. Наш перший поверх тут вважається «0» або «граунд фло» (ground-floor).

Як знайти квартиру

Щоб знайти агентство, наберіть в гуглі запит, типу «Rent apartment Limassol long term» . Про випадки «кидалова» з боку агентств я не чула.

Торгуватися, торгуватися і ще раз торгуватися!

Коли попадеться підходяща квартира, обов'язково торгуйтеся! Найчастіше агентства, беручи квартиру в роботу, накидають ще 50-100 євро зверху, а особливо нахабні предпріімсівие - аж 200! Одне агентство так і називається - «Fox», що означає лисиця, найхитріші. Так що, з заявленої ціни віднімаємо 100-150 і говоримо що готові брати за цю ціну. Як правило, полтос скидають. Трапляються на ринку і більш скромні агентства, що не дотримуються тактики накидки зверху, тоді потрібно розмовляти з господарем. Бувають дуже вперті, які говорять стільки-то і все! Нерідкі випадки, коли квартира може здаватися рік, при цьому господар не скине ні копійки! А бувають і більш гнучкі «ленд-лорди» (landlord - арендадатель). Агенти будуть тиснути, бачачи Ваш інтерес до тієї чи іншої квартирі «Ну що Ви вирішили? У мене ще люди є, які готові брати »або« У мене вже є клієнт, готовий заплатити стільки-то ». Це стандартні прийоми. Краще мати справу з англійськими агентствами. У них ціни менше, але Вам доведеться спочатку вивчити англійську мову :-)

комунальні платежі

Зверніть увагу, чи включений «common expenses» в вартість оренди або його потрібно оплачувати зверху. «Common expenses» - це прибирання під'їзду, електрику за світло в під'їзді, різні ремонтно-налагоджувальні роботи. Цей платіж становить від 15 до 60 євро. А якщо будинок в комплексі з басейном, то і дорожче.

При оренді квартири доводиться переводити на себе електрику і воду. При цьому платити депозит в електро та водну контору. 300 і 200 євро. Цей депозит повертається, якщо всі рахунки оплачені, навіть якщо Ви прожили менше року. Іноді лендлорди тобто орендодавець залишає їх на собі, щоб не «світити», що він здає квартиру. Що стосується вартості, то рахунок за електрику буває від 70 до 300 євро за 3 місяці. За воду Ва заплатите близько 50 за той же період.

Меблі і техніка

На ринку оренди житла іноді пропонують зняти квартиру без меблів. У більшості випадків такі квартири укомплектовані кухонною технікою, а меблі потрібно мати свою. Коштують вони, звичайно, дешевше. У нас був такий варіант спочатку. Купили необхідні меблі, прожили півтора року, потім меблі продали. У підсумку, з урахуванням купівлі / продажу меблів вийшло те ж саме, як якщо б знімали таку ж квартиру з меблями, але геморою більше.

Вибираючи квартиру, зверніть увагу на техніку (кондиціонер, холодильник, пральна машина), важливо щоб вона була відносно новою. Нову техніку зазвичай роблять з класом енергоспоживання А, А +. Стара техніка може нажечь занадто багато електрики, а воно на Кіпрі дуже дороге. Контракт підписуйте тільки після того як лендлорди укомплектував квартиру всім обіцяним. Інакше будете чекати дуже довго, а то і зовсім не дочекаєтеся.

Для порівняння проводжу ціни на квартири станом на літо 2013 року.

 • 1 bedroom ная квартира з меблями, рік побудови будинку - 2010 1500-2000 метрів від моря - 450 євро / місяць
 • 1 bedroom ная квартира з меблями, рік побудови будинку - 2011, 200 метрів від моря - 600 євро / місяць
 • 2 bedroom ная квартира з меблями, рік побудови будинку - 2011, 600 метрів від моря - 650 євро / місяць

Як зняти квартиру на короткий термін?

Якщо Ви вирішили приїхати на Кіпр відпочити на короткий термін, наприклад, на один-два тижні, то, можливо, зручніше і дешевше буде зупинитися в готелі. Тут вам на допомогу Booking.com , Якщо ви хочете зупинитися в готелі, або Airbnb якщо все-таки хочете зняти квартиру безпосередньо від господарів.

Агенти будуть тиснути, бачачи Ваш інтерес до тієї чи іншої квартирі «Ну що Ви вирішили?