Як розпакувати (відкрити) архів

  1. Як встановити архіватор
  2. Як розпакувати архів?

Автор admin На читання 3 хв. Переглядів 1.3k.

Щоб не розповідати одне й те саме кожному новому користувачеві комп'ютера, вирішив написати замітку про те, що таке архіви взагалі і як їх розпаковувати зокрема Щоб не розповідати одне й те саме кожному новому користувачеві комп'ютера, вирішив написати замітку про те, що таке архіви взагалі і як їх розпаковувати зокрема.

Спочатку давайте визначимося з базовими поняттями:

  • Вихідний файл - файл (документ, відео, картинка, папка і т.д), який потрібно запакувати в архів (стиснути).
  • Архіватор - програма-пакувальник, за допомогою якої проводиться стиснення вихідного файлу
  • Архівація - процес стиснення одного або декількох вихідних файлів або папок в архів.
  • Архів (архівний файл) - файл, який виходить після закінчення процесу архівації.
  • Багатотомний архів - архів розділений на кілька частин (томів). Це корисно, якщо цілий архів занадто великий і його не виходить передати цілком за один раз. У цьому випадку створюється багатотомний архів з наперед заданим максимальним розміром томи. Після передачі всіх частин (томів) адресату з нього можна розпакувати вихідний файл.
  • Саморозпаковується - архів «все в одному». містить в собі все необхідне для розпаковуються, в результаті займає трохи більше місця. Використовується набагато рідше звичайних архівів, так як може бути небезпечний в плані «заразність» вірусами (плюс деякі віруси і програми «відправ СМС» іноді «прикидаються» такими архівами)

Програм для розпаковування архівів дуже багато. Але дял простоти і максимальної ясності я буду пояснювати на прикладі однієї з найпопулярніших програм цього класу - WinRar.

Як встановити архіватор

Завантажити WinRar самої останньої версії можна прямо з сайту виробника натиснувши ось на цю кнопку і вибравши зі списку потрібний Вам мова:

Завантажити WinRar самої останньої версії можна прямо з сайту виробника натиснувши ось на цю кнопку і вибравши зі списку потрібний Вам мова:

Завантажити WinRar російською мовою з сайту виробника безкоштовно Завантажити WinRar російською мовою з сайту виробника безкоштовно   Викачуємо останню версію WinRAR російською мовою Викачуємо останню версію WinRAR російською мовою.

Відповідь на питання «Як встановити архіватор WinRar» дуже простий - запустіть завантажений файл і натисніть кнопку «Встановити«.

Після цього з'явиться віконце з додатковими настройками - нічого не чіпаючи - натисніть «Ок» і потім «Готово«.

Усе. Архіватор встановлено!

Як розпакувати архів?

Припустимо Вам надіслали поштою архів з якоюсь дуже потрібної програмою, і він вже завантажений на комп'ютер.

Для того, щоб відкрити архів потрібно тільки клацнути по ньому правою кнопкою мишки, і в меню вибрати пункт WinRar «витягти в папку названіе_архіва»

Распаовиваем архів.

І все. У тому ж місці, де знаходиться сам архів з'явиться папка з такою ж назвою, і всередині неї будуть лежати все розпаковані файли.

Распаовиваем архів. Фініш. В папці зліва - всі файли з архіву

Користуватися пунктом «Видобути до поточної папки» без потреби не раджу - якщо в архіві виявиться не один, а, скажімо, 300 файлів - «засипле» весь екран! 🙂

Оцініть статтю: Поділіться з друзями!

Як розпакувати архів?