Як зробити рамку навколо малюнка в Фотошопі

  1. Спосіб 1: Рамка навколо малюнка в Photoshop як ефект фонового шару
  2. Спосіб 2: Малюємо рамку олівцем в Фотошопі

07.10.09

Досить часто потрібно намалювати рамку навколо фото, іконки, аватарки або будь-якого іншого малюнка, щоб візуально відокремити його від навколишнього тексту або інших фото. Окреслити картинку тонкою лінією можна в будь-якому графічному редакторі, наприклад, в стандартному Paint. Але краще Фотошопа з обробкою фото поки ніяка інша програма не справляється. Підходить Photoshop і для малювання рамок, причому способів її намалювати я нарахував близько десятка. У цьому уроці, підготовленому для новачків в Photoshop, я розповім про двох найбільш прості способи.

Спосіб 1: Рамка навколо малюнка в Photoshop як ефект фонового шару

Припустимо, у нас є картинка, навколо якої ми б хотіли бачити рамку товщиною в 2 пікселя. Найпростіший спосіб зробити це - скористатися ефектом для фонового шару, який малює рамку потрібного кольору і товщини. Якщо у картинки один шар (звичайне фото або малюнок, що не оброблялися тільки що в Фотошопі), то він же і є фоновим. Для цього:

1. Відкриваємо вікно з шарами малюнка ( гаряча клавіша - F7) і натискаємо двічі по фоновому (єдиному) шару в цьому вікні:

Відкриваємо вікно з шарами малюнка (   гаряча клавіша   - F7) і натискаємо двічі по фоновому (єдиному) шару в цьому вікні:

За назвою шару (у нас - «полуниця») кликати не потрібно, якщо тільки ми не збираємося перейменовувати шар.


2. Відкриється вікно Layer Style, в якому можна змінювати багато властивостей поточного шару. Нас цікавить закладка Stroke вікна Layer Style, за допомогою якої ми зробимо рамку зеленого кольору товщиною в 2 пікселя:

Зверніть увагу на поле Position, значення якого потрібно встановити в Inside (рамка показується всередині малюнка, а не окреслює його, як встановлено за замовчуванням). Щоб змінити колір рамки, клікніть на прямокутник біля поля Color і виберіть потрібний колір у вікні.

3. Власне, все. Залишилося тільки натиснути кнопку OK у правому верхньому кутку вікна Layer Style і зберегти малюнок в потрібному форматі.

Для того щоб змінити колір, товщину, прозорість та інші характеристики намальованою в Фотошопі рамки, повторіть заново пункти 1 і 2 цього уроку. Щоб видалити рамку правою кнопкою на шарі у вікні Layers і з контекстного меню виберіть Clear Layer Style.

Спосіб 2: Малюємо рамку олівцем в Фотошопі

Щоб намалювати довільну рамку, наприклад, навколо фрагмента малюнка або різної товщини і кольору з кожного боку фотографії, можна скористатися інструментом Photoshop під назвою Pensil Tool (гаряча клавіша - B). За допомогою миші намалювати олівцем пряму лінію складно, але якщо утримувати клавішу Shift на клавіатурі, олівець в Фотошопі малює тільки пряму лінію. Інструкція в даному випадку дуже проста, хоч і докладна, і не вимагає ілюстрацій.

1. Вибираємо інструмент олівець (Pensil Tool), натиснувши на клавіатурі латинську букву B.

2. У який з'явився відразу під головним меню Фотошопа списку властивостей олівця вказуємо потрібну товщину рамки, яку ви плануєте малювати. Кольором лінії буде активний колір Фотошопа (верхній з кольорових квадратиків в панелі інструментів Photoshop).

3. Створюємо новий шар (Ctrl + Shift + N), в якому будемо малювати рамку. Можна новий шар не створювати, але так ми ризикуємо зіпсувати шар з основним малюнком і доведеться все починати спочатку.

4. Кількома олівцем в тому місці картинки, де буде починатися рамка, потім натискаємо Shift і, не відпускаючи затиснуту ліву кнопку миші, тягнемо курсор в потрібну сторону.

5. Відпускаємо ліву кнопку миші, але не відпускаємо клавішу Shift. Тепер потрібно покликати там, де повинні бути залишилися кути рамки малюнка. Оскільки рамка нестандартна, кутів може бути скільки завгодно. Експериментуйте, скасовуючи невдалі ходи за допомогою вкрай популярних комбінацій гарячих клавіш CTRL + Z і CTRL + ALT + Z.

У найпростішому випадку, коли потрібно намалювати прямокутну рамку навколо малюнка, картинка на вигляд не відрізнятиметься від тієї, яку ми отримали першим способом цього уроку:

Читайте також: