Як скинути настройки БІОС на ноутбуці або комп'ютері

 1. У яких випадках це потрібно
 2. Через сам BIOS
 3. Замикання контактів CMOS
 4. Використання відповідної кнопки
 5. витяг батарейки

Багатьма моїми знайомими, недосвідченими за частиною комп'ютерів та їх складових, БІОС сприймається як «темний ліс», куди ні в якому разі подаватися не слід. Частково вони мають рацію, тому що без певного рівня знань нашкодив в самій системі простіше простого, а наслідки подібних маніпуляцій можуть серйозно порушити роботу вашої операційної системи.

Однак в деяких ситуаціях, волею-неволею доводиться заходити в раніше не вивчена меню. Щоб убезпечити себе від ситуацій, коли можна нашкодити системі в результаті банального незнання, в цьому матеріалі ми детально розберемо найпростіший рівень взаємодії з BIOS. Це дозволить нам виправити ряд помилок, більшість з яких можна вирішити якщо обнулити БІОС на комп'ютері.

У яких випадках це потрібно

Перш ніж розбиратися в тому, як обнулити BIOS, нам необхідно переконатися в причинах такого рішення. Вони можуть бути абсолютно несхожими один на одного. Детальніше розглянемо найбільш поширені явища, що спонукали користувачів скинути настройки БІОСа.

 • Для скидання пароля на вхід в БІОС. Часом деякі користувачі, з огляду на обставини, ставлять паролі на БІОС , Таким чином блокуючи запуск ОС і захищаючи свої дані від злому. У пам'яті людини є властивість «забуватися», і отримати назад доступ до системи можна тільки обнуленням конфігурації.
 • Проблематичний запуск ОС. Тут все просто. Часом єдиний шлях відновлення працездатності системи - повернення налаштувань на заводські значення.
 • Повторювані збої і критичні падіння системи. Скидання налаштувань БІОС нехай і не є найпоширенішим протидією з'являються « синім екранам смерті », Однак може посприяти усуненню неполадки їх викликає.
 • Допущені помилки налаштувань BIOS Setup. Як вже говорилося раніше, зробити помилку при роботі в BIOS Setup дуже просто. Якщо ви не впевнені в тому, що зробили все правильно і не хочете ризикувати, раціональніше буде відновити настройки за замовчуванням.

Незалежно від причин спонукали і обраному методу скидання налаштувань, ви повинні розуміти, що всі зміни, внесені за час вашої експлуатації комп'ютера, будуть втрачені. Сама система, після успішного обнулення конфігурації, буде функціонувати як при першому дні після покупки.

Через сам BIOS

Даний спосіб є одним з найбільш поширених. Для кого-то, нижче описане інструкція випаде достатньо легкої, а комусь здасться справжнім випробуванням. Ціна помилки в цьому способі неймовірна низька. Однак, скинути налаштування БІОС через програмний інтерфейс можуть далеко не всі.

Цей варіант неефективний, якщо ви забули або не знаєте пароль від BIOS. Крім того, увійти в меню не представляється можливим і в тих випадках, якщо ви з якихось причин не можете включити комп'ютер.

 1. Для початку нам необхідно увійти в меню BIOS Setup . Для цього, відразу після включення комп'ютера, натисніть на клавіатурі клавішу, що відповідає вашому ПК. Залежно від системи / виробника вашого комп'ютера це можуть бути клавіші Delete, F1, F2 і F8 (переконатися в тому, яка клавіша відповідальна у вас можна в нижній частині екрана під час запуску ПК).

Залежно від системи / виробника вашого комп'ютера це можуть бути клавіші Delete, F1, F2 і F8 (переконатися в тому, яка клавіша відповідальна у вас можна в нижній частині екрана під час запуску ПК)

 1. Спостерігаючи перед собою екран синього кольору переміститеся у вкладку «Exit». У отразившемся списку необхідно знайти таку опцію - «Load Optimized Defaults», або «Load Fail-Safe Defaults» (на старіших версіях за цю опцію відповідає напис «Reset to Defaults» і «Factory Defaults»). Скинути BIOS на ноутбуці можна завдяки опції «Load Setup Defaults». Натисніть кнопку «Enter» для вибору.

Натисніть кнопку «Enter» для вибору

 1. Підтвердіть вибір, натиснувши на клавішу «Y». Збережіть зміни натисненням на кнопку відповідну команді «Exit & Save Changes».

Збережіть зміни натисненням на кнопку відповідну команді «Exit & Save Changes»

Замикання контактів CMOS

Як вже було сказано раніше, вищеописаний метод дозволяє скинути налаштування BIOS в тому випадку, якщо нам вдається включити ПК. Далі підуть способи вирішення цієї проблеми «ручними методами». Їх головна особливість - необхідність відкривати кришку корпусу з подальшими маніпуляціями по відношенню до елементів материнської плати. Запевняємо вас, все це звучить страшніше, ніж виглядає насправді і з усіма необхідними діями розбереться навіть людина, далека від подібної специфіки роботи.

Важливий момент: перед початком роботи повністю обесточьте ваш комп'ютер, відключивши його від мережі (дістаньте акумулятор з ноутбука).

Якщо ваш комп'ютер / ноутбук знаходиться на гарантії, зняття кришки корпусу може привести до зриву «пломб», і неможливості звернутися в сервісний центр в майбутньому.

Для початку дислокується місцезнаходження системної плати (найбільша деталь в ПК, з множинними роз'ємами і мостами, розміщеними на її корпусі). На ній вам необхідно відшукати невеликого розміру перемичку ( «джампер»), розміщену близько батарейки (візуально схожою з таблеткою).

На ній вам необхідно відшукати невеликого розміру перемичку ( «джампер»), розміщену близько батарейки (візуально схожою з таблеткою)

Для того, щоб обнулити джампером настройки БІОС, вам необхідно:

 • Якщо поруч з нею 3 контакту, розмістіть перемичку на нові контакти (якщо до обнулення она була розміщена на 1-му і 2-му контактах, переставте її на 2-ий і 3-ий).
 • Якщо поруч з нею 2 контакту, просто заблокуйте ці 2 контакту.

В обох випадках, після змін натисніть і утримуйте кнопку живлення ПК протягом 15 секунд (ПК як і раніше повинен бути знеструмлений). Після цього встановіть джампер назад на його початкове положення і запустіть ПК.

Використання відповідної кнопки

Домогтися скидання налаштувань можна більш простим методом. Власники недавно випущених системних плат можуть виявити на її поверхні непримітну кнопку. Щоб ідентифікувати ону серед інших елементів, виробник зазвичай залишає під нею наступні написи: CLR_CMOS, CLEAR, PSSWRD і інші. Відшукавши таку кнопку просто натисніть на неї один раз, а потім увімкніть комп'ютер.

витяг батарейки

Якщо подібну кнопку ви на своїй платі не знайшли, а скинути перемичкою настройки BIOS у вас не вийшло - можете скористатися дієвим методом вилучення згаданої раніше батарейки. Саме ця невелика «таблетка» дозволяє зберігати налаштування в момент повного відключення ПК від джерел живлення.

Перш ніж проводити цю процедуру переконайтеся в тому, що ви повністю знеструмили корпус (витягли акумулятор). Зніміть кришку корпусу і відшукайте на платі батарейку. Акуратно підчепивши останню, витягніть її з роз'єму. Залежно від виробника плати, час, потрібний для повного скидання налаштувань, варіюється від декількох хвилин до доби. По закінченню необхідного періоду вставте батарейку назад в паз.

Як ви могли переконатися, помилки, безпосередньо пов'язані безпосередньо з BIOS, в більшості своїй відносяться до типу «вирішуються»
Як ви могли переконатися, помилки, безпосередньо пов'язані безпосередньо з BIOS, в більшості своїй відносяться до типу «вирішуються». Завдяки перерахованим вище інструкцій ви можете виправити виниклі проблеми на дому, не звертаючись за допомогою в дорогі майстерні.

А також дивимося відео по темі:

Оцінити статтю:

Про автора: Олег Камінський

Веб-майстер. Вища освіта за фахом "Захист інформації". Творець порталу comp-profi.com. Автор більшості статей і уроків комп'ютерної грамотності