Як користуватися Telegram і не лохануться?

  1. Про кіберзлочинність та соціальної інженерії в Інтернеті.
  2. Способи обману в Telegram, які чекають адмінів і звичайних користувачів.
  3. Так як же себе захистити?

У Telegram дуже довірлива і жива аудиторія. Це пов'язано з тим, що в Telegram цінується авторський контент, а там, де авторський контент, там більш тісне спілкування між аудиторією та автором. Це на руку шахраям, які готові використовувати довіру і зацікавленість аудиторії в своїх цілях. Сьогодні розберемося, як не стати жертвою кібершахраїв, користуючись Telegram.

Про кіберзлочинність та соціальної інженерії в Інтернеті.

фото   Lewis Ngugi   /   Unsplash
фото Lewis Ngugi / Unsplash

Якщо ми подивимося статистику з недавнього дослідження міжнародної служби по забезпеченню безпеки в області кіберзагроз «Symantec Security», то дані пригнічують - кожну секунду в світі кібератаці піддається 12 осіб, а за рік по всьому світу жертвами кіберзлочинців стають близько 556 млн осіб.

Збиток - понад 100 млрд. Доларів США.

У кіберзлочинців багато інструментів і методів.

У хід йде все: програмне забезпечення з вшитими вірусами, сайти з SMS-підтвердженням скачування, клікабейти з завуальованим скачуванням софта для фонового Майнінг біткоіни і так далі. Але найефективнішим інструментом інтернетмошенніков була і залишається соціальна інженерія.

Соціальна інженерія - це злом самої людини. Ніякі антивірусники, системи безпеки, сканери відбитків пальців, паролі не захистять персональну інформацію, якщо шахраям вдасться зламати саму людину.

З появою Інтернету соціальна інженерія швидко еволюціонувала. Тепер «витягувати» з людини інформацію стало набагато простіше.

Роблять вони це поетапно, використовуючи безліч підроблених аккаунтів, приміряючи на себе багато фейковий масок: правоохоронні служби, міністерство охорони здоров'я, банк, друг, однокласник, родич, дівчина ... Просять про допомогу, загрожують, відправляють фальшиву інформацію, залякують, тиснуть на жалість і т . Д.

Соціальна інженерія - це обман, який дуже схожий на правду.

Головна мета - отримати довіру, і людина добровільно віддає шахраєві всю необхідну йому інформацію.

Методи соціальної інженерії, звичайно, добре реалізуються в соціальних мережах, месенджерах, де будь-який обиватель може створити підроблений аккаунт і писати від імені кого завгодно. Особливо зручно це робити в Telegram, де акцентується увага на безпеки, шифрування, анонімності. Не кажучи вже про тісному спілкуванні авторів каналів зі своєю аудиторією, про який ми згадували на самому початку. Використовувати методи соціальної інженерії в Telegram дуже зручно і як ніде легше.

Способи обману в Telegram, які чекають адмінів і звичайних користувачів.

фото   James Sutton   /   Unsplash
фото James Sutton / Unsplash

Тут перерахую лише кілька способів, більшість яких я вичитав з каналу « Відділ К ».

«Канал-міст», який «переправляє» довірливих людей на сайт контори, яка займається шахрайством: «слушні» ставки на спорт, «працюють» схеми швидкого збагачення, магазин-лохотрон і так далі. Нещодавно на цьому зловили рекламний канал «Щоденник Каппера» з майже 5000 читачами. Канал рекламував сервіс для допомоги в безпрограшних ставках. Жертвами шахраїв стали десятки і навіть сотні людей.

Фейкові адміни. В один прекрасний день вам можуть написати з пропозицією розміститися у великому каналі. Так як ви успішний початківець адмін, у якого є зайві гроші на рекламу свого дітища, то ви навіть не замислюєтеся, чи дійсно вам написав адмін ТОГО каналу і домовляєтеся про рекламу. Так, елементарно перевірити, подивившись опис каналу. Але навіть тут шахраї ухіщряются сказати, що вони менеджери або СММщікі каналу. Якщо ви знаєте автора цього каналу, напишіть йому і дізнайтеся правду.

Ексклюзивні канали. Шахрай створює, на перший погляд, супер-корисний канал з ексклюзивною інформацією про те, як швидко і легко (іноді нелегко, для більшої правдоподібності) заробити гроші в Інтернеті. Людина вірить, тому що автор довго і наполегливо переконує читача в щирості своїх слів, в достовірності схем, успішності себе. Підкуповує і число передплатників, адже на будь-яку фігню Не підписали б 50000 чоловік, правда? Ні, підписалося б, особливо якщо шахрай закуповує купу реклами та пошукових роботів.

Автор подає це так, ніби ніде, крім його каналу, такої інформації не знайти. Але при належному завзятості все, що пишеться в каналі, можна знайти у вільному доступі. Настає час «ікс», і з'являється пост з самої слушною схемою заробітку. Але ось тільки схему цю автор просто так не віддасть, вона стоїть, наприклад, 50000 руб. З 40-50 тисяч читачів хоча б 10 виявляться в мережах кіберзлочинця.

Обмін грошей між гаманцями / валютами. Тут все просто: після того, як ви відправите свої кревні, шахраї йдуть в захід.

Не та реклама. Тут вже вам пишуть реальні адміни. Ви домовляєтеся про певну рекламу з точними датами, а все виходить зовсім по-іншому: і реклама не та і дата інша. Наприклад, ви домовилися про окремому рекламному пості, але з'являєтеся в добірці. Або домовилися про взаємне піарі, але взаємності ніякої - ви своє зробили, а той адмін немає. Адмін може взагалі «забути» про вас.

Так як же себе захистити?

Це лише кілька способів, з більшістю яких я вже встиг зустрітися сам за час користування Telegram. Кращий метод захистити себе від телеграм-шахрайства - бути поінформованим.

Френк Вільям Абаньяле

як говорив Френк Вільям Абаньяле (Найвідоміший людина, яка практикував соціальну інженерію в молодості і який згодом став помічником уряду США в питаннях кіберзлочинності):

«Поліція не зможе захистити користувачів. Людям потрібно бути більш обізнаними і більше знати про такі речі, як крадіжка особистості. Потрібно бути трохи розумніші, трохи кмітливим ... Немає нічого поганого в тому, щоб бути скептиком. Ми живемо в такий час, що якщо у вас легко вкрасти, хто-небудь обов'язково скористається цією можливістю ».

Бути обізнаним особисто мені, як вище згадав, допомагає « Відділ К »- перший і найбільший канал про безпеку не тільки в Telegram, але і в Мережі. Автор займається благою справою і публікує корисні матеріали з реальними кейсами з життя, як лохуют, кидають, обманюють простий народ. Оперативно розкриваються темні справи безсовісних адмінів і митних компаній.

Будьте пильні і не дайте себе обдурити.

Так як же себе захистити?
Так як же себе захистити?

Дополнительная информация

rss
Карта