Як працювати з передплатниками Вконтакте?

  1. Друзі та передплатники в особистому профілі, передплатники та учасники в групі, передплатники в розсилці...
  2. Як працювати з передплатниками Вконтакте?

Вітаю, друзі! У цій статті хочу відповісти на питання, який мені недавно поставили в коментарях до однієї зі статей. Питання, на мій погляд, цікавий і актуальний, щоб дати на нього розгорнуту відповідь. Власне, це я і хочу зробити в даній статті, відповісти на питання: «як працювати з передплатниками Вконтакте?».

»

З появою можливості збирати передплатну базу Вконтакте багато підхопили цей тренд - стали записуватися курси, створюватися уроки, тренінги і т.д. Багато авторів і зовсім впали в крайність з тим, що email-маркетинг помер, кидати його треба і переходити на розсилки в соцмережах. Загалом, я до того, що на трендової хвилі ми завжди поспішаємо вхопитися за новинку, але от не до кінця розбираємося, як її використовувати. Особливо це відноситься до початківців інтернет-підприємцям. Люди прийшли, дізналися про можливості, що тепер базу можна збирати в ВК - починають копати цю тему, створюють групи, прикручують сервіс розсилок, навіть виконують початкові налаштування і відправляють якісь повідомлення після підписки. Але потім все це загасає, постійна робота з передплатниками не ведеться ... А хтось і зовсім не розібрався, що до чого і як - що за передплатники такі Вконтакте, де вони збираються, як з ними працювати і де тут заробіток ...

Якщо для вас ці питання зараз відкриті, то пропоную разом розібратися в них в цій статті.

Друзі та передплатники в особистому профілі, передплатники та учасники в групі, передплатники в розсилці Вконтакте

Для початку варто позначити різницю між усіма цими поняттями:

Друзі та передплатники в особистому профілі - їх, в принципі, теж можна вважати вашою базою в соцмережі, за умови, що ваші друзі і передплатники цільові - тобто, їм цікава та тема, яку ви просуваєте, вони є вашими однодумцями, потенційними клієнтами ( партнерами).

Взаємодіяти з ними ви можете за допомогою постів, які публікуєте у себе на стіні, і вони з'являються в стрічці новин у друзів, через особисті повідомлення, через історії (як Сторіс в Інстаграм), а також прямі трансляції. Але заковика в тому, що з впровадженням розумної стрічки Вконтакте охоплення постів знизився, і бачать ваш контент далеко не всі ваші друзі. А приблизно, тільки 5-10%, і ще менше на них якось відреагують ... Прямі трансляції та історії тут ще виручають, охоплення у них вище.

Що стосується відправки особистих повідомлень - тут теж важливо бути обережним, так як при розсилці якихось непрошених пропозицій друзям аккаунт можуть легко заблокувати.

Передплатники і учасники спільноти - ці люди проявили інтерес до теми вашої спільноти і тих матеріалів, які ви в ньому викладаєте, тобто підписалися на паблік (або стали учасниками групи). З ними ви також можете взаємодіяти за допомогою постів на стіні групи, іншого контенту, який можна додати в групу (відео, картинки, посилання, товари і т.д.), записувати історії зі смартфона (вони, як і пости, відображаються в стрічці новин ), проводити прямі трансляції, налаштовувати на цих людей рекламу, щоб збільшити охоплення постів або прорекламувати якийсь продукт.

За відправку особистих повідомлень - тут, як з друзями, також варто діяти обережно і не масово, а будь-які пропозиції, навіть безкоштовно, можуть розцінюватися як спам.

Передплатники розсилки - це більш ефективний спосіб взаємодії з цільовою аудиторією Вконтакте. Так як люди не просто підписалися на співтовариство або вступили в вашу групу, вони підписалися на вашу розсилку - дали згоду отримувати від вас матеріали в особисті повідомлення. А за допомогою розсилки в приватні повідомлення ви можете робити своїм передплатникам різні пропозиції, вибудовувати автоворонкі, відправляти розсилки з анонсами ваших постів в групі, і цим збільшувати їх охоплення. Коли у вас є така база передплатників - вам не страшний алгоритм розумної стрічки, у вас завжди буде активна частина аудиторії, яка побачить і ознайомиться з вашою пропозицією.

Де збираються ці передплатники? У додатку-розсильників, яке ви підключаєте до своєї групи. Це може бути Гамаюн, Social Send, Senler або інший розсильників. Дані зберігаються у вигляді id особистих профілів людей. Також при відправці розсилок в повідомленнях спільноти ви бачите, кому саме йдуть ці розсилки, хто їх читає / не читає. Через повідомлення спільноти ви можете спілкуватися зі своїми передплатниками - відповідати на їх повідомлення, переходити в особисті профілі, щоб краще їх впізнати.

Як працювати з передплатниками Вконтакте?

Підходити до роботи з передплатниками потрібно комплексно, тобто, задіяти і особистий профіль, і групу і, звичайно ж, розсилки в приватні повідомлення.

У цій статті я не буду торкатися тих. моменти настройки розсильників, так як вже записувала таку інструкцію раніше на прикладі розсильників Гамаюн . Також у мене є окрема стаття про те, як збирати передплатників в розсилку Вконтакте .

Зосередимося ж на ефективній взаємодії з передплатниками та їх монетизації:

1) Особистий профіль, оформлений в бізнес-стилі, служить для того, щоб залучати в друзі однодумців, людей зі схожими інтересами, цінностями і т.д. Тому фотографії, особисті історії та контент в ньому показують, хто ви, чим живете, цікавитеся, займаєтеся ... Тобто, профіль має зближувати вас з вашою цільовою аудиторією (притягувати схожих на вас людей).

У профілі ви можете вказати посилання на інші свої ресурси - наприклад, на ваше співтовариство Вконтакте, на сайт, Ютуб-канал та ін. Ресурси (якщо вони є). У статусі можна написати що позиціонує фразу - чим ви займаєтеся, що пропонуєте вашої аудиторії, чому їм це може бути цікаво і потрібно. ...

Пости на стіні можуть бути як особистими (ви розповідаєте про себе, свого життя), так і контентно-продають - коли ви ділитеся корисною інформацією в своїй темі, через неї м'яко робите продажу своїх продуктів, або рекомендуєте партнерські.

При цьому необов'язково діяти з позиції експерта (я вас навчу), навіть краще працює позиція - давайте рухатися до результатів разом, ділитися тим, що робите ви, як у вас це виходить, що не виходить. Так ви будете своїм, а не недоступним гуру - люди будуть задавати вам запитання, писати в личку, звертатися за порадою. І через таке спілкування, до речі, дуже ефективно просуваються партнерки. Для новачка такий варіант - кинути собі виклик, навчатися, впроваджувати і ділитися - найкращий для залучення до себе уваги цільової аудиторії.

2) Група (співтовариство) Вконтакте - звичайно, ви можете ділитися контентом, робити продажу і через особистий профіль. Але, група (спільнота) під ці цілі заточена краще. По-перше, саме до групи, а не до особистого профілю прикручується розсильників. По-друге, якщо налаштовувати рекламу на пости, щоб збільшувати їх охоплення, то це теж можна робити тільки через групу. Плюс в групі є можливість створювати обговорення, блок з товарами, вікі-Лендінзі , Сторінки підписки і ін.

На тему монетизації групи і роботи з передплатниками рекомендую прочитати мою статтю «7 інструментів для заробітку на партнерках через групу Вконтакте» .

Після того, як ви додали в вашу групу все ці точки монетизації - підписку на розсилку, блок з товарами, з посиланнями, відгуками і обговореннями, блок з відео, регулярно викладаєте контент, через який м'яко продаєте свої продукти або рекомендуєте партнерські, оформили групу - зробили позиціонує обкладинку, опис, вибрали стиль картинок до постів - можна братися за її просування.

Але, знову ж таки, в зв'язку з новими алгоритмами стрічки, коли обмежується показ ваших постів передплатникам, акцент зараз стоїть робити не на зборі передплатників в групу, а на залучення передплатників в розсилку. Найпростіший спосіб - робити це через рекламний пост з підпискою, при цьому чисельність групи буде рости побічно.

Також підвищує охоплення групи і привертає до вас увагу - проведення прямих трансляцій, конкурсів, бізнес-ігор і квестів з ігровими балами, завданнями та призами.

3) Як взаємодіяти з передплатниками розсилки?

• Почніть з настройки входу в розсилку. Ніхто ні на що не підписується просто так. Людям потрібно запропонувати цінність. Якийсь цінний контент, допомога (особисту консультацію), знижку, подарунок і т.п. Те, що вони отримають відразу після підписки на вашу розсилку.

• Зробіть автоматичну ланцюжок повідомлень. Мінімально - це одне повідомлення, яке приходить відразу після підписки. У ньому ви можете віддати вашу корисну безкоштовність, запропонувати добірку цінного контенту, якийсь подарунок або знижку, або запропонувати заповнити анкету для безкоштовної консультації з питання, яке хвилює передплатника. Завдання тут - почати будувати довірчі відносини, а також показати цінність вашої розсилки для передплатника.

Далі ви можете розширити вашу серію іншими повідомленнями і через них м'яко монетизувати ваших передплатників. Як це м'яко? Через тематичні і продають посади - через огляди, корисну інформацію, якою ви щиро ділитеся, через особисті відгуки, приклади, результати. В результаті ваші результати упаковувати в окремі продукти, поєднуючи партнерський маркетинг зі своїм ИнфоБизнес. Це вже перспектива масштабування. :)

• Зробіть різні точки входу в розсилку. Не зупиняйтеся на одній автоцепочке. Ви можете створити кілька розсилок за різними напрямками в своїй темі, з різними безкоштовно після підписки і подальшої серією повідомлень. Тим самим ви і розширюєте свою передплатну базу, і збільшуєте точки монетизації. У цьому плані можна використовувати не тільки свої продукти, а й готові комплекти для набору передплатників , Реселлерські продукти.

• Ведіть регулярну роботу з передплатниками. Часто бачу помилку початківців авторів в тому, що вони пропадають. Прийшов від них кілька листів автосеріі, потім ще щось порекомендували по партнерському посиланню, і пропали. Потім через місяць ще щось прислали, і знову зникли. Ніякої регулярної роботи, множинних дотиків, цінного контенту від них не приходить. Про які регулярних заробітках в такому випадку може йти мова, коли людина діє від випадку до випадку?

Надсилайте анонси нових постів з групи, регулярно публікуйте новий контент, виробіть контент-план і розпорядок, щоб взаємодія з передплатниками у вас відбувалося постійно - коли ви просто ділитеся корисною інформацією, коли через пости робите продажу, коли у вас йдуть нові запуски продуктів або йдуть запуски від партнерів, під все це потрібно готувати контент.

Друзі, в цій статті постаралася донести своє бачення роботи з передплатниками Вконтакте. Сподіваюся, ви знайшли корисну для себе інформацію.

Дякую за увагу і з радістю відповім на питання в коментарях. Дякую за увагу і з радістю відповім на питання в коментарях

З повагою, Вікторія Карпова

Як працювати з передплатниками Вконтакте?
Власне, це я і хочу зробити в даній статті, відповісти на питання: «як працювати з передплатниками Вконтакте?
Де збираються ці передплатники?
Як працювати з передплатниками Вконтакте?
Як взаємодіяти з передплатниками розсилки?
Як це м'яко?
Про які регулярних заробітках в такому випадку може йти мова, коли людина діє від випадку до випадку?