Як продавати їжу в Instagram

 1. Одного джерела світла достатньо
 2. Часом у природи інші плани
 3. Експериментуйте з кутом зйомки
 4. Підкресліть особливості продуктів
 5. Місце зйомки
 6. чисті тарілки
 7. Знімайте інгредієнти окремо
 8. Не забувайте про декорації
 9. Краще менше, але краще
 10. Покажіть процес приготування страви
 11. Покажіть емоції своїх відвідувачів
 12. Проведіть читачів за руку по Вашому закладу
 13. Підлаштовувати контент - план під обставини
 14. Максимально спростите процес замовлення
 15. Давайте зворотний зв'язок

Харчування є невід'ємною частиною нашого повсякденного життя. Тож не дивно, що саме розвинене напрямок блогинга в Instagram - фуд-фотографія.
Сьогодні свій фуд-блог в Instagram веде не тільки відомий на весь світ шеф-кухар Гордон Рамзі @gordongram , А й комерційні акаунти ресторанів, барів, а також приватних кондитерських. Ставши популярною ця сфера розрослася і створила такі професії як фуд-фотограф і фуд-стиліст. Фуд-блогер може об'єднувати в собі всі навички одночасно!
дорогі бутики @acnestudios і модні інтернет-магазини @lamodaru вже давно освоїли майданчик. Парадоксально, що компанії з індустрії їжі - самого популярного спрямування блогинга в Instagram - тільки починають отримувати свої перші передплатників, а багато акаунти зовсім недешевих ресторанів нагадують забігайлівки, пробуджуючи почуття відторгнення, але не голоду.
Здавалося б, у чому складність зробити фотографію, на якій їжа буде виглядати привабливо і запостити її в мережу? Але ці думки пропадають після першого знімка. У фуд-фотографії необхідно враховувати не тільки світло, обстановку, але і звернення до читача.
Ми підготували для вас добірку порад з якісними і цікавими фуд-акаунтами, з яких можна сміливо брати приклад.

Одного джерела світла достатньо

Особливість фуд-фотографії - максимально природне освітлення. Щоб зробити першокласний знімок, слід підібрати тільки один великий джерело розсіяного світла. Багато фуд-фотографи вважають, що софіти або лампи денного світла для зйомок їжі не підходять - з ними їжа виглядає пластикової.
Це одна з причин, по якій варто використовувати природне денне світло. Використання природного освітлення має на увазі тіні, утворені природним шляхом. Якщо вам здасться, що тіні виходять занадто глибокими, скористайтеся відбивачем. Підсвічуючи об'єкт збоку або ззаду, ви створите обсяг, і підкреслите текстуру продуктів. І, звичайно, в приміщенні не повинно бути яскравого сонця: набагато краще знімати при простому денному світлі.

Фото з аккаунта @ginzaprojectspb :

Фото з аккаунта  @ginzaprojectspb  :

Часом у природи інші плани

Іноді хороша погода бере вихідний застав нас зненацька, і з цим, на жаль, нічого не поробиш. Незалежно від того чи працюєте ви зі спалахом або студійним світлом, переконайтеся в тому, що ви використовуєте софтбокс, який забезпечить хороше розсіювання світла.

Фото з аккаунта @barco__ :

Фото з аккаунта  @barco__  :

Експериментуйте з кутом зйомки

Пам'ятайте, що для однієї фотографії буде прийнятний один ракурс, а інший кадр може краще виглядати з іншого ракурсу. Як і в будь-якому іншому жанрі, в фуд-фотографії слід дуже обдумано підходити до вибору ракурсу.

Фото з аккаунта кондитерської @ravnovesie_sweets :

Фото з аккаунта кондитерської  @ravnovesie_sweets  :

Врахуйте, що на зйомку їжі у вас в запасі є дуже обмежена кількість часу. Завжди будьте впевнені, що в запасі є додаткове блюдо. Приготуйте «бутафорний» варіант для того, щоб правильно вибрати композицію, переконатися в тому, що настройки камери і світло виставлені правильно. Коли на знімальному майданчику все готово для зйомки, подавайте вже ідеально ськомпонованноє і прикрашене блюдо.

Фото з аккаунта кондитерської @ ravnovesie_sweets :

Підкресліть особливості продуктів

Під час зйомки їжа повинна бути найсвіжішої і максимально апетитною. У кожного інгредієнта є своя історія і свої особливості. Постарайтеся передати всю багатогранність і соковитість смаку мармурової яловичини через текстуру м'яса.

Фото з аккаунта @cafe_tree :

Фото з аккаунта  @cafe_tree  :

Місце зйомки

Контент в акаунті ресторану - реклама, і мета будь-якого закладу зробити її нативной. Публікація страви на білому тлі буде моветоном. Створюйте кулінарні шедеври на тлі розкішної обстановки Вашого закладу.

Ви хочете відобразити їжу на фотографії в усьому її пишноті, вірно? Проведіть зйомку в обстановці закладу так, як бачили б страви передплатники прийшли до Вас поїсти. Наближена до реальності фотографія створить потрібну атмосферу затишку і послужить гарантом того, що страви будуть виглядати максимально свіжими і апетитними.

Фото з аккаунта @ginzaproject :

чисті тарілки

При створенні вдалої фуд-фотографії необхідно бути дуже педантічним.Тарелкі повинні бути ідеально чистими: ніяких розлучень, відбитків пальців, потертостей, відколів або тріщин. Вам коли-небудь доводилося бачити як працюють фуд-стилісти? Їжа дуже акуратно викладається на тарілку за допомогою спеціальних щипців, щоб не допустити потрапляння зайвих крихт, крапель води або соусу, які можуть порушити концепцію страви.

Але у безладу є і зворотна сторона - в недбалості є своя принадність. Іноді хаос може бути креативним.

Фото з аккаунта @gastrobar_kompaniya :

Знімайте інгредієнти окремо

Бувають такі страви, які неможливо зняти красиво. Як бути в таких випадках? Будьте креативні. Чи не кожне блюдо слід зберігати в його первозданному вигляді. Можна робити звичайні фото або ж зупинитися на макрознімки.

Ще один непоганий варіант фотозйомки їжі - створити фотосесію приготування страви. Якщо вам необхідно використовувати рідкі соуси, щось не лийте їх на їжу, а зніміть в стані спокою.

Фото з аккаунта @emilyblincoe :

Фото з аккаунта  @emilyblincoe  :

Не забувайте про декорації

Їжа залишається незмінною, але фон може або вигідно її підкреслити, або навпаки зіграти проти. Міняйте сервізи, скатертини, але не варто зупинятися на цьому. Якщо ви вважаєте, що посунувши стіл ближче до вікна їжа в кадрі буде виглядати більш вигідно, зробіть це! Дівчина випадково потрапила в кадр, але ідеально його доповнює? Попросіть її попозувати!

Фото з аккаунта @onegin_dacha :

Фото з аккаунта  @onegin_dacha  :

Краще менше, але краще

Для фуд-фотографії діє золоте правило: краще менше, але краще. Не забувайте про це викладаючи їжу на тарілку. Не потрібно фотографувати гори їжі, які можна прийняти за обід голодного підлітка. Пам'ятайте про те, що на задньому фоні теж не повинно бути порожнім.

Не використовуйте занадто багато другорядних декорацій - вони гарантовано можуть відвернути увагу глядача від основної ідеї знімка. Тому під час сервірування залишайте на тарілці порожній простір, це допоможе створити контраст між основною стравою і фоном.

Фото з аккаунта @ravnovesie_sweets :

Фото з аккаунта  @ravnovesie_sweets  :

Покажіть процес приготування страви

Open kitchen стала візитною карткою багатьох ресторанів, і це цілком зрозуміло: інтерес до процесу приготування їжі, яку ви замовили є у кожної людини. Якщо у Вас немає справжньої відкритої кухні, то ніхто не заважає влаштувати її в офіційному акаунті закладу. Сподіваюся, Вам нема чого приховувати, настав час підвищувати довіру і лояльність клієнтів.

Фото з аккаунта @new_york_gr :

Фото з аккаунта  @new_york_gr  :

Покажіть емоції своїх відвідувачів

Розбавте свою стрічку чудовими відвідувачами! Покажіть, як їм у Вас весело, з якою насолодою вони пробують фірмовий салат з оновленим соусом, як дівчата захоплено діляться секретами і новими покупками за чашкою кави з найсмачнішим у місті яблучним штруделем. Побачивши радість і насолоду на обличчях людей, Ваші читачі захочуть побачити себе серед них.

Фото з аккаунта @barco__ :

Фото з аккаунта  @barco__  :

Проведіть читачів за руку по Вашому закладу

Існує дуже багато людей, які ніколи не були в вашому ресторані, але які, швидше за все, десь про нього чули. Вам потрібно закохати потенційних відвідувачів в ресторан ще до його відвідин.

Якщо ви хочете показати чудовий інтер'єр Вашого закладу і тим самим привернути увагу до ресторану, то в Instagram зареєстровані справжні естети, які зможуть оцінити навіть найменшу деталь.

Фото з аккаунта @tinatinrest :

Фото з аккаунта  @tinatinrest  :

Підлаштовувати контент - план під обставини

На вулиці йде дощ? Опублікуйте фотографію з пропозицією заглянути на зігріваючу чашечку смачного зеленого чаю з чізкейк і теплими пледами (якщо є, звичайно). Такі публікації важко спланувати в контент - плані, тому не клацайте. Можливо, побачивши фотографію в своїй стрічці люди зроблять вибір на Вашу користь.

Фото з аккаунта @ goosegoose27 :

Фото з аккаунта  @ goosegoose27  :

Максимально спростите процес замовлення

Користувачі Instagram, як і інших соціальних мереж (менше) схильні до швидких імпульсних покупок, але при цьому вони не хочуть робити зайвих дій. Найбільш ефективний варіант для продажу - запропонувати клієнту залишити номер його телефону в коментарях до публікації або написати в Direct і дочекатися дзвінка / повідомлення менеджера. Користувачі охоче залишають свої номери в публічному доступі, якщо Ваша пропозиція їх зацікавило.

Наприклад, хлопці з «Партія Єди» в своєму акаунті просять залишити телефони прямо в коментарях, а потім самі дзвонять клієнтам, щоб оформити замовлення. Завдяки такому підходу вони збирають десятки замовлень щотижня. Людям не потрібно виходити з соц. мережі, щоб зробити замовлення, це зручно.

Як у них це виходить?

 1. Вони не просять перейти на сайт для замовлення. До речі, в біо профілю у них посилання на мобільну версію сайту. Ви часто бачите в біо Instagram аккаунта посилання на мобільну версію? Ще один плюс в скарбничку «Партія Єди».
 2. Передзвонюють самі, а не просять клієнта зателефонувати їм за вказаним номером, щоб вирішити його питання.
 3. Підтримують діалог, цікавляться, чи сподобався їхній продукт клієнтам, намагаються обробляти негатив, інформують про ціни і т.д.

Фото з аккаунта @partiya_edi :

Давайте зворотний зв'язок

Це правило, мабуть, однакове для всіх соціальних мереж. Згодом під вашими фотографіями в стрічці будуть з'являтися коментарі, відгуки, питання або пропозиції. Ви ні в якому разі не повинні їх ігнорувати! Навпаки, допоможіть читачеві знайти відповіді на питання, що цікавлять його питання і підтримайте розмову про новий блюді у Вашому меню. Клієнти побачать, що закладу важлива їх зворотний зв'язок, і вона не залишається без уваги, а менеджери завжди привітні і готові вирішити будь-яке завдання.

Такий зворотній зв'язок - основа просування бізнесу в соціальних мережах. У Instagram, як і в Твіттер, використовується система звернення до користувача через символ @. Якщо ви хочете, щоб Ваш відгук про компанії або відповідь клієнту дійшов до адресата, то поставте @ перед його никнеймом. Без цього символу клієнт або компанія не отримають автоматичного повідомлення про нове повідомлення.

Вікторія Соколюк @vicky_bakery
Ми хотіли зробити наш аккаунт більш домашнім і затишним, ніж у більшості користувачів. Саме тому в коментарях ми спілкуємося не від імені кондитерської, а від мого власного.

Порада:
Забудьте, що ваша сторінка - це тільки бізнес. Не пишіть порожніх коментарів типу: «Доброго ранку всім. Ось торт, 2 кг, ціна 3000 р ».

замовлення:
80% клієнтів із середнім чеком в 3000 рублів приходить до нас з Instagram.

Фото з аккаунта @vicky_bakery :

Фото з аккаунта  @vicky_bakery  :

Пам'ятайте, пріоритетне завдання Вашого Instagram аккаунта не означити який у вас великий вибір, шикарні склепіння, дорогі прилади, а викликати бажання поїсти. Це здається банальним, але люди завжди хочуть їсти, а ще більше бажання виникає, коли вони бачать, як хтось інший їсть.

Якщо Вам вдасться викликати апетит у Ваших потенційних клієнтів, то Ви оволодієте не тільки їх шлунками, а й серцями.

Автор: Данильченко Іван

Здавалося б, у чому складність зробити фотографію, на якій їжа буде виглядати привабливо і запостити її в мережу?
Ви хочете відобразити їжу на фотографії в усьому її пишноті, вірно?
Вам коли-небудь доводилося бачити як працюють фуд-стилісти?
Як бути в таких випадках?
Дівчина випадково потрапила в кадр, але ідеально його доповнює?
Як у них це виходить?
Ви часто бачите в біо Instagram аккаунта посилання на мобільну версію?

Дополнительная информация

rss
Карта