Як створити свій блог в інтернеті

  1. Вибір сайтбілдера для створення блогу
  2. Як створити блог в uCoz?
  3. висновки

Блоги бувають різними - тематичними, особистими, корпоративними, новинними. Суть їх зводиться до висновку списків публікацій з зручними анонсами, структурою категорій і іншим. Це інформаційні типи сайтів. Основну роль в них відіграє текстовий контент, розбавлений для наочності та зручності сприйняття ілюстраціями, відеороликами та іншим.

А ще блоги зручно просувати, тому що в обсягах публікацій закладена велика кількість пошукових запитів, - є де розвернутися SEO-оптимізатора. Ця перевага поширюється і на бізнес-сайти - їм потрібен блог, для користі клієнтів і залучення трафіку. Також блоги відмінно підходять для монетизації - розміщення реклами, посилань, статей, партнерок і іншого.

Також необхідно приділити увагу організації блоку коментарів: багато заходять в пости заради вивчення коментарів, які часом виявляються джерелом інформації мало не більш цінним, ніж основна стаття. Крім того, вони теж є індексовані контентом, який приходить на сайт в природному робочому процесі. Висновок - пишіть так, щоб людям хотілося і було що коментувати.

По всьому виходить, що блог - вкрай цікавий тип сайту, перспективний з усіх боків. Це також означає, що для його створення потрібно використовувати досить функціональний движок. На мінімалку далеко не заїхати. Потрібно наступне: зручний менеджер публікацій, детальні опції настройки матеріалу перед публікацією, потужний текстовий редактор для якісного оформлення постів, потужності для формування відповідного дизайну і складної структури.

Вибір сайтбілдера для створення блогу

Вибір сайтбілдера для створення блогу

Так, WordPress - це очевидно, всюди так написано. Тим не менш, це досить клопіткий движок для бажаючих увійти в блогосферу з нуля. Платити потрібно відразу - хостинг і домен стоять грошей, без них ніяк. Створення блогу на безкоштовному хостингу для WP можливо, але нагадує фотографію вечері - красиво, але не дуже поживно. Каруселі з плагінами не кожен витримає - треба любити цю справу, цікавитися. Для ручних правок шаблону доведеться підучити PHP - екзотика для 90% користувачів.

Загалом, WP - хороший варіант для тих, хто вже ним користується. Успішно і довго. Вони все роблять правильно, нічого міняти не потрібно. Муки пройдені, плоди збираються.

Вам же краще використовувати uCoz - не менше функціональний (це так, серйозно), але набагато більш зручний для запуску блогу движок. Ще й безкоштовний: так, буде рекламний банер, зате почати можна хоч зараз. Без грошей, без необхідності пошуку плагінів, налаштування хостингу і іншого з того, що точно не сподобається більшості замислених про ведення блогу.

Юкоз дозволить оцінити нішу до оплати рахунків. Злетить тематика чи ні? Чи зможете вести чи ні? Зрештою, вам взагалі подобається блогерство або просто здалося, дивлячись на популярних авторів? Відчути себе в шкурі блогера після прочитання цієї посади. Нічого не потрібно налаштовувати (ну майже). Перший запис може з'явитися в стрічці, як тільки ви її напишіть. Без підготовки. Ще сумніваєтеся в блогерської компетентності uCoz на тлі WP? Давайте покажемо, що він може.

Як створити блог в uCoz?

Реєстрація , Вибір шаблону і набору модулів, серед яких повинен бути блог.

І ось ви вже в панелі управління, можна приступати:

  • Зробіть блог головною сторінкою сайту (якщо мова про допоміжному блозі для бізнес-сайту, то не потрібно). Для цього відкрийте «Налаштування - Системні» в меню «При переході на головну сторінку відкривати» виберіть блог.
  • Далі необхідно видалити «Блог» з головного меню. Після цього при вході на сайт відвідувачі відразу будуть потрапляти в новинну стрічку. Потрібно зайти у вкладку «Дизайн - Конструктор меню», потім виділити пункт меню «Блог», натиснути «Змінити», потім «Видалити» і «Зберегти». Все, тепер новинна стрічка - це і є ваш сайт.

Все, тепер новинна стрічка - це і є ваш сайт

Отже, ваш блог запущений, але його модуль потрібно налаштувати. Коротке зведення: модуль містить новинну стрічку, інструменти для коментування, модерації, календар подій і менеджер матеріалів.

Редагування і додавання записів можливо в одному з 3-х режимів: ББ-коди, візуальний редактор і панель HTML. Список посад відображається в полі «Матеріали» - назва, файли, дата, автор, ID, можливість пошуку за тегами і посилання на редагування. Крім того, у вас ще є панель модератора з набором швидких функцій: активувати матеріал, відкласти публікацію, управляти лічильниками, редагувати теги і сам пост або видалити його. З такою панеллю вам не доведеться ритися в настройках в пошуках записи - можна працювати в реальному часі.

Ви можете створювати категорії для записів в будь-якій кількості, але це не обов'язково. Якщо зробите, то не тримайте порожніми - публікуйте в них посади. Налаштування блогу прості і гнучкі:

  • Основні - активація ручного вибору дати додавання матеріалу, повідомлення про нові коментарі на пошту, можливості пошуку по автору, uAPI для розробників;
  • Матеріали - настройка повідомлень і рейтингів, а також формату полів додавання записів (категорія, назва, автор, дата, зображення, повний текст). Тут же можна відрегулювати кількість відображуваних матеріалів на головній сторінці, в категоріях, в Яндекс.Дзен стрічці, рейтингах топів, RSS-стрічці і призначити правило сортування копій - дата додавання зростаючий чи спадний.
  • Яндекс.Дзен - настройка присутності категорій блогу у фірмовій стрічці пошуковика.
  • Зовнішній вигляд - вибір кількості колонок для меню категорій і положення перемикача сторінок.
  • Зображення - загальні налаштування виводу картинок в усьому блозі: кількість, розміри, обмеження у всіх сценаріях.
  • Видалити модуль.

Відзначимо, що при додаванні запису ви можете призначити дату відкладеної публікації, вручну активувати коментування, скорочення посилань або зробити її недоступною для перегляду.

Зовсім необов'язково відразу ж лізти в ці опції, намагаючись вгадати, як краще. Зробіть кілька записів в настройках за умовчанням, подивіться, а потім вже експериментуйте з ідеальною подачею, шаблонами і іншим.

висновки

Процес від реєстрації до запуску блогу в uCoz займає хвилин 15. Характер блогу може бути будь-яким - частина корпоративного сайту, новини політики, тематична стрічка про ремонт вітчизняних автомобілів, особистий блог на тему саморозвитку або ще чогось. Вам вибирати: є гнучка в налаштуваннях новинна стрічка, хороші можливості по налаштуванню дизайну, оформлення публікацій і просування. Що з ними робити - ваша справа. Підходить для всього.

uCoz мало не єдиний нормальний блогових движок, який можна повноцінно використовувати безкоштовно. Тобто у вас не буде низькою швидкості завантаження сторінок, обмежень на їх кількість, неробочих ключових функцій і іншого. Так - є банер, який всі знають, як відключити. Коли звикнете до блозі, підуть відвідувачі, тоді можна задуматися про оплату тарифу. До речі, домен 2 рівня можна підключити на бесплаткі, що важливо.

Злетить тематика чи ні?
Чи зможете вести чи ні?
Зрештою, вам взагалі подобається блогерство або просто здалося, дивлячись на популярних авторів?
Ще сумніваєтеся в блогерської компетентності uCoz на тлі WP?
Як створити блог в uCoz?

Дополнительная информация

rss
Карта