Як створити свій сайт: покрокова інструкція як безкоштовно з нуля самому зробити сайт в інтернеті

  1. Що таке веб-сайт
  2. Що потрібно для створення сайту
  3. Покрокова інструкція для початківців
  4. Крок 1: отримуємо домен і хостинг
  5. Крок 2: встановлюємо систему управління
  6. Крок 3: налаштовуємо сайт
  7. Що вийшло
  8. висновок

У цьому уроці я покажу, як безкоштовно створити свій сайт. Ми самостійно зареєструємо хостинг і доменне ім'я, встановимо і налаштуємо Wordpress. У підсумку вийде повноцінний сайт, який відкриється у будь-якої людини в інтернеті.

Ця покрокова інструкція для чайників. Підійде як для створення простого односторінкового веб ресурсу, так і багатосторінкового (наприклад, блогу або інформаційного сайту).

Що таке веб-сайт

сайт або веб-сайт (website) - це набір сторінок з інформацією, які з'єднані один з одним посиланнями. На цих сторінках публікують текст, фотографії та відео.

Покажу на прикладі сайту-візитки. На першій сторінці людина розповідає про себе:

На першій сторінці людина розповідає про себе:

На другий розповідає про свою роботу:

На другий розповідає про свою роботу:

На третій - як з ним зв'язатися:

На третій - як з ним зв'язатися:

Одна зі сторінок повинна відкриватися першої. Часто для цього створюють окрему сторінку і публікують на ній вступний текст. Її прийнято називати «Головна».

А ще сторінки потрібно якимось чином поєднати один з одним. Для цього було придумано меню - спеціальна плашка з посиланнями. Меню розташоване на кожній сторінці, в одному і тому ж місці.

Коли сторінки готові і пов'язані один з одним через меню, їх потрібно розмістити в інтернеті за певною адресою.

Далі я покажу, як зробити такий же міні сайт своїми руками. Процес його виготовлення займе від 5 хвилин до однієї години.

Що потрібно для створення сайту

Часто запитують, чи легко створити власний сайт російською мовою і чи можна його зробити самому? Як його написати, де краще розмістити? Як самостійно опублікувати в інтернеті?

Раніше це було дійсно складно: потрібно було вивчити один або кілька мов програмування (html + php + javascrpit). Але зараз все змінилося: щоб запустити свій веб ресурс потрібно просто зареєструватися на хостингу і зробити деякі налаштування. З цим впоратися навіть новачок. Все робиться онлайн і без конструктора.

Почати сайтостроєніє потрібно з реєстрації домену і хостингу. Це обов'язкова умова, без якого ми не зможемо викласти свій ресурс в інтернеті.

  • Хостинг - це осередок в Інтернеті, де буде лежати сайт. Туди завантажують всі файли від нього: сторінки, фотографії, документи.
  • Домен - це адреса в Інтернеті. Те назву, за яким веб ресурс буде відкриватися. Ця електронна адреса була написана у верхньому рядку браузера.

Але є проблема і те й інше коштує грошей. Доменне ім'я в зоні ru коштує 190 рублів на рік - цю суму потрібно внести відразу. Хостинг коштує дорожче, але за нього можна платити помісячно. В середньому виходить 120 рублів на місяць.

Але нерозумно витрачатися на все це, щоб тільки навчитися. Тому ми зареєструємо безкоштовне доменне ім'я і безкоштовний хостинг. Їх можна отримати строком на місяць. Цього часу цілком достатньо, щоб створити свій сайт і наповнити його інформацією, адже сама розробка займає близько 5 хвилин.

Покрокова інструкція для початківців

Створення сайту складається з декількох етапів. Один з найважливіших - вибір правильного хостингу. Адже від цього залежить швидкість і стабільність роботи вашого ресурсу.

На мій погляд, кращий хостинг з російських - від компанії Бегета . Вони надають безкоштовне доменне ім'я, безкоштовний місяць хостингу, цілодобову технічну допомогу. І, що важливо, автоматичну установку системи управління. Крім того, у них одні з найнижчих тарифів на ринку.

Тому в інструкції я буду показувати, як створювати сайти саме на цьому хостингу. Ви можете вибрати будь-який інший, але тоді кроки будуть істотно відрізнятися.

Крок 1: отримуємо домен і хостинг

1. Переходимо за адресою Beget.com і відкриваємо розділ «Віртуальний хостинг».

2. Опускаємося трохи нижче і вибираємо тарифний план «Blog».

3. Реєструємося: вказуємо ПІБ, номер свого телефону, пошту.

4. Підтверджуємо номер телефону і завершуємо реєстрацію.

Завантажується сторінка з даними для доступу до особистого кабінету. Вони також прийдуть в смс повідомленні і в листі на пошту.

Вони також прийдуть в смс повідомленні і в листі на пошту

Після натискання на кнопку «Початок роботи» ми потрапляємо в особистий кабінет хостингу. Тут ми будемо робити основні налаштування.

Крок 2: встановлюємо систему управління

Система управління або CMS - це движок сайту. Така оболонка, через яку ми будемо їм управляти.

Через систему управління додають сторінки, налаштовують меню, змінюють оформлення і роблять все інше. І завдяки цій системі можна створити свій сайт з нуля просто клацаючи мишкою.

1. Для установки движка в особистому кабінеті хостингу переходимо в розділ CMS.

2. Вибираємо WordPress.

3. У віконці вказуємо дані для управління сайтом.

«Сайт для установки» і «Домен за замовчуванням» будуть вже вказані. Вам потрібно надрукувати заголовок для сайту, придумати логін з паролем і вказати свою електронну пошту.

Приклад заповнення:

Приклад заповнення:

Обов'язково збережіть логін і пароль! Це ваш доступ до редагування сайту.

4. З'явиться віконце, де написано, що система встановлюється і потрібно трохи почекати. Закриваємо це віконце і чекаємо три хвилини. Потім клацаємо по посиланню в списку «Сайти».

У новій вкладці завантажиться ваш сайт. Адреса, за якою його можна буде відкрити у всіх в Інтернеті, написаний в адресному рядку.

Це і є доменне ім'я (домен) - унікальна адреса веб ресурсу в мережі. Він такий непоказний, бо безкоштовний. Але його потім можна замінити на щось більш просте і красиве.

Але його потім можна замінити на щось більш просте і красиве

Ось і все - сайт створений! Залишилося його налаштувати і наповнити інформацією.

Крок 3: налаштовуємо сайт

Отже, ми отримали персональний веб ресурс на системі управління WordPress (Вордпресс). Залишилося тільки відредагувати його: створити сторінки, зробити меню, налаштувати оформлення. Все це робиться через адміністративну частину сайту. Її ще ласкаво називають «админка».

Для входу в адмінку додайте після адреси частина / wp-admin або /wp-login.php

У підсумку вийде щось на кшталт mysite.beget.tech/wp-admin

Коли введете цю справу в адресний рядок, не забудьте натиснути Enter :)

Коли введете цю справу в адресний рядок, не забудьте натиснути Enter :)

З'явиться вхід в адмінку. Тут друкуємо логін і пароль, який вказали при установці системи управління .

Тут друкуємо логін і пароль, який вказали при   установці системи управління

Таким чином, ви потрапите в офіційну, невидиму частину сайту - в адмінку. Тут все і редагується: і зміст і оформлення.

Тут все і редагується: і зміст і оформлення

Вибір теми. Тема - це дизайн сайту. Щоб її змінити, зайдіть в розділ Зовнішній вигляд - Теми.

Щоб її змінити, зайдіть в розділ Зовнішній вигляд - Теми

Система запропонує вибрати один з трьох варіантів оформлення. Якщо жоден з них не підходить, клацніть по «Додати нову тему».

Якщо жоден з них не підходить, клацніть по «Додати нову тему»

Тут купа готових шаблонів оформлення. Спочатку показуються «Вибрані», але є ще й «Популярні», «Свіжі», «Улюблені».

Спочатку показуються «Вибрані», але є ще й «Популярні», «Свіжі», «Улюблені»

Вибираємо відповідну тему і встановлюємо її. Потім переходимо в розділ «Зовнішній вигляд» - «Теми», наводимо на неї курсор і натискаємо «Активувати».

Відразу після цього у сайту зміниться оформлення. Щоб це побачити, оновлюємо його - натискаємо F5 на клавіатурі.

Налаштувати тему можна через розділ Зовнішній вигляд - налаштувати.

Додавання сторінок. В адмінці переходимо в розділ Сторінки - Все сторінки.

В адмінці переходимо в розділ Сторінки - Все сторінки

Тут додана одна сторінка - вона створилася автоматично. Для видалення наводимо на неї курсор і натискаємо «Видалити».

Для видалення наводимо на неї курсор і натискаємо «Видалити»

Створюємо нову сторінку. Для цього вгорі натискаємо на «Додати нову».

Додаємо заголовок, текст. Фото і картинки вставляємо через кнопку «Додати мультимедійний». Коли все готово, натискаємо кнопку «Опублікувати» праворуч.

Таким же чином публікуємо і інші сторінки: Сторінки - Всі сторінки - Додати нову.

Налаштовуємо сайт. Залишилося привести сайт в порядок. Налаштувати віджети, меню, записи і головну сторінку.

  • Віджети - це блоки з різними даними на сторінках. Іноді корисно, але багато хто з них зайві. Для роботи з цими блоками переходимо в розділ Зовнішній вигляд - Віджети.
  • Меню - це розділи сайту. Посилання, за якими відкриваються сторінки. Для зміни пунктів меню переходимо в розділ Зовнішній вигляд - Меню.
  • Записи - дуже схожі на сторінки, але з іншим змістом. На сторінках ми публікуємо основну інформацію, а в записах додаткову. Наприклад, на своєму сайті я через сторінки опублікував головну інформацію в розділах «Про мене», «Контакти», «Послуги та ціни». А в записах буду публікувати все інше: нотатки про роботу, статті на різні теми.
  • Головна сторінка - це сторінка сайту, яка буде завантажуватися першої. За замовчуванням там виводяться всі опубліковані записи.

Якщо я хочу вивести на головній тільки одну сторінку, то потрібно зайти в Настройки - Читання. Там, в пункті «На головній сторінці відображати» вказати «статична сторінку» і вибрати її зі списку.

Що вийшло

Знімок сайту, який я зробив по цій інструкції:

Подивитися його наживо можна за посиланням .

Інформація тестова, для прикладу. Будь-які збіги випадкові :)

Я спеціально вибрав просте оформлення, щоб було зрозуміліше, як все влаштовано. Але ви можете вибрати хороший шаблон і отримати дійсно крутий сайт для бізнесу або для душі.

висновок

Підсумую: щойно я показав, як з нуля швидко і безкоштовно відкрити свій сайт в інтернеті. Він знаходиться на хостингу Бегета, працює на системі управління WordPress.

Вхід на хостинг cp.beget.com або через головну beget.com Вхід в адмінку адрес_сайта / wp-login

Нагадаю, що хостинг і домен безкоштовні, але терміном на місяць. Потім, щоб сайт працював, хостинг потрібно продовжити. Продовження вже за гроші - приблизно 115 рублів на місяць.

Ось такий вийде самовчитель. Сподіваюся, мої поради вам допомогли :)

Якщо будуть питання, пишіть в коментарях.

З повагою, Ілля Кривошеєв

Як його написати, де краще розмістити?
Як самостійно опублікувати в інтернеті?

Дополнительная информация

rss
Карта