Як вибрати хостинг для сайту і які види бувають

  1. Види хостингу і відмінності між ними
  2. Вибір хостингу: на що звернути увагу?
  3. інші нюанси

Не потрібно бути фахівцем в веб-розробці, щоб розуміти - правильний вибір місця, на якому зберігаються всі файли вашого сайту, штука дійсно важлива. Особливо, якщо мова йде про комерційний проект. Нерозумно, намагатися заощадити якихось пару доларів на місяць, ризикуючи при цьому, в один «прекрасний» день втратити все, над чим велася робота довгі місяці або навіть роки. Але ж таких історій в Мережі можна знайти дуже багато.

Хостинг - це місце на віддаленому комп'ютері, на якому зберігається база даних і файли вашого веб-сайту. Існують різні види хостингу, і постачальники такого роду послуг пропонують їх на різних умовах, за цінами, які можуть відрізнятися не тільки в рази, але і на порядок.

Мета власника сайту, перед яким стоїть завдання вибрати хостинг - знайти оптимальне, за поєднанням ціна / якість, пропозиція. З огляду на, скільки компаній працює на ринку таких послуг, для людини без спеціальних знань, це може здатися справжнім покаранням. Насправді, звичайно ж, все не так вже й складно. Упевнений, після прочитання цієї статті, ви без проблем зможете вирішити цю задачу.

Види хостингу і відмінності між ними

Залежно від ціни, доступних ресурсів обладнання, складності адміністрування і ряду інших критеріїв, виділяють кілька основних видів хостинг. Давайте пройдемося по кожному з них.

Віртуальний хостинг (shared). Віртуальним його називають тому, що сам сервер вам не належить, абонплата проводиться за певний обсяг місця на диску і доступні ресурси. Крім вашого сайту, на одному такому сервері можуть бути розташовані десятки і навіть сотні інших проектів, кожен з яких, відповідно, теж отримує свою частку від доступного загального ресурсу.

Головний плюс такого варіанту - доступна ціна. Вартість хорошого хостингу, при поточному курсі, може становити всього $ 5-6, а то й менше. Наприклад, у компанії Beget, послугами якої я користуюся для своїх проектів, це всього 115 рублів в місяць, на базовому тарифі. У перерахунку на нашу валюту, на момент написання статті, це було всього 43 гривні!

Ну а мінус - обмежена кількість ресурсів. Для сайту на WordPress, відвідуваність якого перевищила 1500-2000 унікальних відвідувачів на добу, цього може вже не вистачати.

VPS (VDS) - віртуальний виділений сервер. За умови гарної оптимізації движка, цього може бути достатньо для того, щоб сайт з декількома тисячами сторінок витримував відвідуваність 10 тисяч відвідувачів в день і більше.

Як ви вже помітили, в назві цього виду хостингу теж присутнє слово «віртуальний». Справа в тому, що, як і в попередньому варіанті, вам теж доведеться ділити місце з «сусідами», але, тепер таких проектів буде всього 3-4 на одному сервері.

Плюси використання VPS: при ціні всього в 3-4 рази вище в порівнянні з віртуальним хостингом, ви отримуєте дійсно хороший запас потужності, якого вистачить для більшості проектів, в тому числі, інтернет-магазинів.

До мінусів можна віднести необхідність первинної настройки і епізодичного адміністрування. Але, деякі компанії самі цим займаються або пропонують скористатися послугами їх штатних фахівців.

Виділений сервер. Найдорожчий вид хостингу, свого роду ультимативну рішення. Це сервер, який належить вам і тільки вам. Його можна налаштовувати на свій розсуд, і спочатку придбати саме потужне обладнання, яке витримає трафік в сотні тисяч відвідувачів в день. Великі веб-проекти типу сервісів або топових інтернет-магазинів, використовують у своїй роботі саме виділені сервера.

Безумовний плюс такого рішення - відсутність «сусідів», можливості тонкої настройки, використання додаткових скриптів і великий запас потужності.

Основних мінусів два - вартість самого сервера, яка може становити від декількох сотень до декількох тисяч доларів. І другий недолік - необхідність самостійного налаштування обладнання та програмного забезпечення, а також, постійний моніторинг їх працездатності. У більшості випадків, для цього доведеться наймати людину в штат або користуватися послугами спеціаліста на аутсорс, що з будь-якого коштуватиме недешево.

Який варіант вибрати? Тут все залежить від вимогливості до ресурсів, що залежить від потужності необхідної для роботи самої CMS і рівня відвідуваності, який планується в найближчі кілька місяців. Для звичайних сайтів, на старті, цілком достатньо хорошого віртуального хостингу, а для інтернет-магазинів, швидше за все, буде потрібно VPS.

Виділений сервер - це варіант, в сторону якого варто дивитися тільки власникам складних, масштабних проектів, з потенціалом відвідуваності в десятки тисяч користувачів і вище.

Вибір хостингу: на що звернути увагу?

Можна виділити кілька основних критеріїв, на які варто звернути увагу. Визначити відповідність цікавого вам провайдера послуг кожному з них, можна навіть не будучи технічним фахівцем.

Доступні ресурси. Основні моменти, які нас повинні цікавити - обсяг RAM (оперативна пам'ять), процесорна потужність і місце на диску. Для комфортної роботи більшості сучасних CMS вистачає 128 Мб оперативної пам'яті, і 2-5 гігабайт на диску. Але, тут діє просте правило - чим більше, тим краще. Також, за інших рівних, краще вибирати варіант з SSD-накопичувачами, а не жорсткими дисками, швидкість роботи сайту на яких буде повільнішою.

Статистика uptime. Це показник, який характеризує час безперебійної роботи сервера. І чим він вищий, тим краще для вас. Наприклад, при значенні uptime 99,9%, час простою в місяць становить менше години. А вже цифра в 99%, значить, що майже 8 годин на місяць, сайт буде недоступним для відвідувачів. Цей показник характеризує саме швидкість і надійність хостингу.

Техпідтримка і обслуговування. На сайті компанії можна знайти інформацію про способи зв'язку з технічною підтримкою та умови обслуговування. Також, спробуйте просто поставити їм кілька запитань безпосередньо, щоб оцінити наскільки швидко реагують фахівці і чи здатні вони забезпечити консультацію на хорошому рівні.

Також, спробуйте просто поставити їм кілька запитань безпосередньо, щоб оцінити наскільки швидко реагують фахівці і чи здатні вони забезпечити консультацію на хорошому рівні

Якщо зараз вам це може бути і не потрібно, в майбутньому, в будь-якому випадку, будуть виникати ситуації, коли потрібно отримати відповідь або допомогу від служби підтримки. І від швидкості і якості їх реакції, може залежати прибуток вашого бізнесу.

Пробний період. Він є в будь-якої поважаючої себе компанії, і чим він більший, тим промені. По-перше, наявність пробного періоду дозволяє вам спробувати послугу в справі, оцінивши зручність адміністрування та працездатність сайту. Ну а по-друге, таким чином можна просто заощадити бюджет. Хто знає, можливо, за характеристиками вам все підходить, але, відсутні будь-які критично важливі можливості в плані налаштування або панель адміністрування - абсолютно незручна.

Відгуки в Мережі. Спірний момент, але, на це все ж варто звернути увагу. Причому, краще орієнтуватися не на сайти-каталоги з відгуками компаній, а саме на публікації в особистих блогах і тематичних гілках на форумах. Просто, в першому випадку, ви можете потрапити на проплачені коментарі від конкурентів, а другий варіант повинен дати краще розуміння щодо якості послуг тієї чи іншої компанії.

Ціна. Вартість якісного хостингу явно не може бути на рівні ціни бургера в Макдональдсі. Але і переплачувати зайве теж не варіант. Тому, можна орієнтувати на якийсь середній показник.

Особисто я використовую для своїх проектів хостинг від Beget , І рекомендую його всім своїм клієнтам!

Він відповідає всім перерахованим вище критеріям якості, і за багато років ще жодного разу мене не підводив. А техпідтримка просто відмінна, і не раз допомагала у вирішенні різних питань.

інші нюанси

Скільки сайтів можна розмістити на одному хостингу - залежить від доступних власникові облікового запису ресурсів. Зазвичай, навіть на віртуальному хостингу, без проблем можна розмістити кілька проектів, якщо, звичайно, відвідуваність на них не становить кілька тисяч відвідувачів щодня.

Іноді вам може бути цікаво дізнатися хостинг сайту конкурента. Визначити це можна за допомогою спеціальних онлайн-сервісів, наприклад, перейдіть на сервіс cy-pr.com , Вбийте в рядок аналізу адресу цікавить вас сайту і натисніть кнопку «Аналіз». Через кілька секунд, ви отримаєте різні дані про цей проект, серед яких буде і інформація про DNS сервера:

Через кілька секунд, ви отримаєте різні дані про цей проект, серед яких буде і інформація про DNS сервера:

Це і є потрібний нам адресу офіційного сайту хостинг-провайдера. Правда, цей спосіб працює, в разі якщо орендується віртуальний сервер. Хоча, це справедливо для 90% веб-проектів.

Запам'ятайте важливий момент, якщо не хочете спустити гроші на вітер. Не варто купувати хостинг «про запас», запускаючи сайт відразу на дорогому тарифі. У перші місяці існування проекту, великого трафіку йому все одно не бачити, а значить, вимоги до ресурсів з будь-якого будуть невеликими.

Тому, краще стартувати з базового тарифу, не переплачуючи, а потім, поступово переходити на більш потужний. Тим більше що можливість такої міграції доступна в будь-якій компанії.

Який варіант вибрати?
Вибір хостингу: на що звернути увагу?

Дополнительная информация

rss
Карта