Як вставити PDF документ в свій сайт або блог?

 1. Сервіс перший - Скрібд
 2. Як це зроблено?
 3. Другий сервіс - Slideshare
 4. Третій сервіс - Google Viewer
 5. Резюме (бажано прочитати)

Всім привіт! Особливий привіт початківцям вебмайстрам і блогерів. Завдання на сьогодні дуже проста - вбудувати PDF документ в свій сайт. Для чого це може знадобитися? Та хіба мало для чого:

 • Шеф попросив Вас викласти скановану статтю з журналу, де пишуть про Вашу фірму.
 • Вам потрібно вбудувати презентацію фірми на сайт.
 • Вам потрібно вбудувати текст, який важко скопіювати з Вашого сайту.
 • У вас інтернет магазин книг - можна викласти по сторінці з кожної для перегляду.

Це лише тисячна частка всіх потреб в перегляді документів онлайн. Як мінімум, це зручніше. Чому це ж не виконати малюнками? По-перше, малюнок того ж якості буде займати багато більше місця. По-друге, створювати слайд шоу з малюнків в блогах неможливо, а на вебсайті - важко для новачків. По-третє, робити скріншоти сторінок документа, а потім вбудовувати їх в сайт у вигляді галереї - зовсім невдала ідея.

Так ось, поговоримо про те, як вбудувати документи формату PDF (і не тільки) до Вас на сайт або в блог для перегляду читачами, заодно, ознайомимося з трьома популярними онлайн сервісами для цих цілей.

Сервіс перший - Скрібд

З'явився в минулому році і вже полюбився багатьом. Працює за принципом Youtube, але тільки для документів. Розуміє наступні формати:

 • таблиці XSL
 • презентації PPT та демонстрації PPS
 • документи Word
 • документи PDF
 • текстові файли RTF і TXT


А також документи пакету Microsoft Office 2007 і вище (ті що - docx, xslx, pptx і т.д.). Ми спеціально для цієї статті підготували мінімальну презентацію в PDF. Її і результат роботи сервісу можна подивитися нижче:

Як це зроблено?

Спершу, Вам необхідно виконати вхід на сайт. Можна відразу завантажити файл, але можуть бути помилки зі збереженням. Вхід можна зробити акаунтом Facebook або шляхом стандартної реєстрації:

Увага!!! Якщо Ви увійшли через свій профіль Facebook, відбудеться зв'язування акаунтів і, якщо Ви в майбутньому видаліть цей зв'язок, то аккаунт в Скрібде теж піде з усіма Вашими файлами.

Завантаження документів в сервіс нічим не відрізняється від завантаження відео вконтакте або youtube. Файли можна завантажити з вашого комп'ютера, а також імпортувати онлайн документи Google або створити текстовий документ:

Файли можна завантажити з вашого комп'ютера, а також імпортувати онлайн документи Google або створити текстовий документ:

Перед початком завантаження, може з'явитися спливаюче вікно з підтвердженням того, що Ви не порушуєте нічиїх авторських прав, потрібно погодитися (якщо не порушуєте). Також зареєстрованим користувачам можна завантажувати файли з відміткою Private.

Це означає, що документ не публікуватимуть на головній сторінці сервісу, він не братиме участі в їх пошуку. Переглянути його можна буде тільки по посиланню або на сайті, в який Ви вбудувати цей документ. Крім того його не зможуть скачати.

Після завершення завантаження файлу, потрібно ввести опис, заголовок (необов'язково), рубрику і зберегти зміни:

Після завершення завантаження файлу, потрібно ввести опис, заголовок (необов'язково), рубрику і зберегти зміни:

Тепер переходимо по посиланню, там знаходиться вже оброблений документ, де ми і скопіюємо код вставки на свій сайт:

Тепер переходимо по посиланню, там знаходиться вже оброблений документ, де ми і скопіюємо код вставки на свій сайт:

Налаштувань виду вставки на жаль, немає, але можна налаштувати стартове відображення в варіантах показу:

 • book - у вигляді книги (такий як у нас вище)
 • slide - у вигляді презентації, гортає вліво-вправо
 • scroll - з прокруткою вниз (як зазвичай в настільних додатках)


Недолік коду (для SEO параноїків) в тому, що в ньому присутня ще й посилання на документ в заголовку, але її можна прибрати, видаливши на початку коду все, що між тегами <a> ... </a>, включаючи їх самих.

Скористатися сервісом Скрібд

Другий сервіс - Slideshare

Вкрай популярний і розкручений сервіс. Спочатку був розрахований на перегляд презентацій формату PPT онлайн, але з часом приєдналися всі популярні формати файлів. Також додана функція завантаження відеофайлів. Як це буде виглядати на Вашому сайті:

Варіантів перегляду менше і вони встановлюються в залежності від типу документа - PDF перегортуються вниз, презентації - як зазвичай в PowerPoint. Налаштувати вигляд Ви також не зможете, крім того, приватно завантажити файл можна тільки у версії Pro (від 19 уе в місяць).

Завантажувати файли нітрохи не важче, ніж на Ютуб або тому ж Скрібде:

Зайвий код також є як перед вставкою, так і після неї. Їх можна видалити - для цього видаляємо все крім коду в тегах <object> ... </ object>, їх теж залишаємо «в живих». Обмеження завантаження 100 мегабайт на документ, для платних аккаунтів - 500.

Скористатися сервісом Слайдшеа

Третій сервіс - Google Viewer

Якщо якість відображення зображень в презентації або PDF Вас не сильно хвилює, можна скористатися цікавою сервісної сторінкою від Google. Це важко назвати повноцінним сервісом, але також можна використовувати для вставки PDF на сайт.

Недоліки такого способу:

 • Embed віддається тільки у вигляді фрейму і багато блог майданчика не допустять його показу.
 • Вам потрібно буде зберегти файл в інтернет, так як для обробки сервісу потрібна посилання.

Перший пункт обійти Вам не вдасться, але другий легко обходиться, якщо завантажити файли до себе в акаунт Google. Робота сервісу вкрай аскетична і елементарна:
Перший пункт обійти Вам не вдасться, але другий легко обходиться, якщо завантажити файли до себе в акаунт Google

Переваги використання Google:

 • Ви не завантажуєте файл для загального перегляду, і поширювати можете спочатку тільки Ви.
 • Швидкість роботи, стабільні сервера.
 • Вам не потрібен навіть аккаунт в Google для використання цього сервісу.

Як це виглядає на сайті:

Скористатися сервісом Google

Резюме (бажано прочитати)

Ми розглянули три цікавих онлайн сервісу, кожен з них має свої достоїнства і недоліками. Радити ліпше не будемо (пошепки: «але найкрутіше Скрібд»), але у всіх трьох поки ще є мінус у тому, що вони не можуть повноцінно програвати презентації PPT онлайн. У сенсі того, що все ефекти - вильоти, закручування і в такому дусі просто не збережуться і на слайді буде просто статичний малюнок.

Найсмішніше, що вставки документів на вебсайт можна отримати c допомогою Office Live від Майкрософт, але там також ефекти не працюють, та й зробити це складніше на порядок.

Як насправді виглядає наша міні презентація?

В іншому, ці високотехнологічні сервіси значно допоможуть Вам у збільшенні корисності і інформативності Вашого сайту або блогу. Удачі Вам і дякую за витрачений час!

Для чого це може знадобитися?
Чому це ж не виконати малюнками?
Як насправді виглядає наша міні презентація?

Дополнительная информация

rss
Карта