Як заробити на блозі в Інтернеті

  1. Настя, як ти прийшла до думки про те, що тобі потрібен блог?
  2. Матеріал для блогів з'явився заздалегідь?
  3. Для чого, на твій погляд, потрібен блог? Заявити про себе, заробити на блозі, якась ще функція?
  4. А як ти думаєш, про що писати в блогах не варто?
  5. Розкажи про тренди блогосфери, про що зараз пишуть?
  6. Так, це поширена казка про фрілансерів. :) Про блогерів теж ходять специфічні міфи ...
  7. Ці міфи варто розвінчувати або все-таки залишити завісу таємничості?
  8. Як все-таки можна заробити на блозі в Інтернеті?
  9. Як розкрутити блог в найкоротші терміни?
  10. Чи є сфери діяльності, не призначені для блогинга?
  11. Ти вже розповіла про основну мету свого блогу. А хто твій читач?
  12. Які труднощі, розчарування траплялися в процесі ведення блогу? Як ти з ними справлялася?
  13. Що порадиш новачкам? З чого почати?

Ми підписуємося на особисті або корпоративні сторінки в соцмережах або на розсилки, щоб не пропускати цікаву інформацію. Іноді ми й самі починаємо активно наповнювати свою сторінку контентом, чекаючи лайків і коментарів. Але щоб завоювати любов тисячі відданих читачів і удостоїтися слави популярного блогера, недостатньо просто завести особисту сторінку або сайт. Про те, як заробити на блозі в Інтернеті, а блогінг - це особлива система зі своїми законами і схемами, розповідає Анастасія Дербасова. Настя веде блог про фрілансі GoodbyeOffice , Проводить особисті консультації з блогінгу і створила навчальний курс для початківців блогерів .

навчальний курс для початківців блогерів

Настя, як ти прийшла до думки про те, що тобі потрібен блог?

Про своєму блозі я задумалася 5-6 років тому, коли читала інших і думала, що я можу як мінімум не гірше. Дуже хотілося почати, але не було ніяких знань, не було розуміння, як знаходити читачів, як з ними спілкуватися, як це робити правильно. Думок було дуже багато, але інструментів я тоді ще не розуміла.

Згодом, читаючи інших, насичуючись цими знаннями, я прийшла до того, що є зараз. Звичайно, я багато вчилася і ось, нарешті, у мене власний блог.

Мені завжди було що розповісти, але я не знала, як зробити так, щоб мене почули. Зараз я цей інструмент цілком освоїла.

Матеріал для блогів з'явився заздалегідь?

Я завжди любила писати, фіксувати думки. Якийсь життєвий концепт, який я зараз транслюють, був ще до блогу, але я не була впевнена, що це комусь цікаво, що я зможу донести свою думку.

Я знайшла блоги, аналогічні тим, які я хотіла вести, переконалася, що їх активно читають, у них є аудиторія і великий відгук.

Для чого, на твій погляд, потрібен блог? Заявити про себе, заробити на блозі, якась ще функція?

Для трансляції своїх цінностей і пошуку однодумців.

Це такий спосіб стати безсмертним. Ми всі хочемо щось після себе залишити. Блог - це можливість залишити щось нематеріальне, інформацію про себе. Не знаю, що буде з Інтернетом в майбутньому, може, все це кудись подінеться, пропаде, але я вірю в бекапи. :)

Я ось думаю, як було б добре, якби мої родичі, яких зараз немає - бабусі, дідусі - вели свій блог, і я через роки змогла б його прочитати. Дуже цікаво дізнатися, як вони жили, що у них відбувалося. А у мене є можливість залишити такий слід і розповісти дітям про себе.

А як ти думаєш, про що писати в блогах не варто?

Не треба нічого створювати штучно. Якщо ця тема органічно з тебе не йде, чи не вплітається в твоє світогляд, не є живим інтересом по життю, то намагатися з себе щось вичавити - дурна затія. Не варто вести блог тільки тому, що всі ведуть.

Повинно бути абсолютно щире бажання про щось розповісти. Якщо його немає, вестися на цю моду не варто. По-перше, це ні до чого не приведе, по-друге, читачі - живі люди, які дуже добре відчувають, коли ти пишеш щиро, а коли ти пишеш, бо контент-план, і треба три поста в тиждень видавати.

Раніше я відправляла розсилку раз в тиждень. Зараз у мене дуже рідкісна розсилка. «Рідкісна і приємна», як я її називаю. :) Один раз я зробила розсилку прямо з-під палки. Я не хотіла писати, але була середа, а я ж по середах відправляю розсилку. І у мене на цю розсилку був найменший відгук. Коли я це помітила, перестала робити щось штучно.

Але контент-план - це, звичайно, добре. А пости можна писати заздалегідь, коли є натхнення.

Ловіть натхнення і готуйте записи в блог заздалегідь!

Розкажи про тренди блогосфери, про що зараз пишуть?

У минулому році популярні були мінімалізм і просте життя, але зараз з'явилося вже занадто багато блогів на цю тему, і відбувається переливання з пустого в порожнє.

Добре йде тема психології через призму особистого досвіду. Коли не психолог, а живі люди пишуть про те, як той чи інший психологічне явище відбувається у них.

У мене добре йде тема фрілансу, хоча вона, в принципі, розкрита в рунеті, але розкрита дещо викривлено. Фрілансери подаються сидять в шезлонгах під пальмами, і я розповідаю, як фріланс виглядає насправді. Наприклад через інтерв'ю з різними фрілансерами.

Кажу: ось жива людина, ось така у нього життя, немає ніяких пальм.

Так, це поширена казка про фрілансерів. :) Про блогерів теж ходять специфічні міфи ...

Одного разу я їздила на форум блогерів в Казань. На одній вечірці я сиділа за столом в компанії інших блогерів. Ми просто їли і дивилися в планшети і телефони. Хтось тоді здивувався: чому це блогерів вважають завзятими тусовщиками? Насправді ми просто купка інтровертів, які варяться кожен у своїй темі. Це, звичайно, дуже узагальнені дані, але багато з тих, кого я знаю, вони саме такі. Чи не веселуни-балагури, а спокійні, серйозні, тихі люди, які просто роблять свою справу і розповідають про нього.

Ще один міф: нам все дуже легко дається. Я часто стикаюся з цим помилкою і на індивідуальних консультаціях по блогінгу, і на своєму курсі. Багато хто думає, що написати пост - це легко. Так нехай же спробують!

На створення одного поста йде близько 4 годин: пост потрібно написати, відредагувати, розставити підзаголовки, оформити на сайті, підібрати картинки, анонсувати в соцмережах. І це не завжди цілком і повністю приємний процес. Якщо ти хочеш отримувати якийсь результат, потрібно попрацювати.

Блог - це більше про віддавати, а не про брати. Дуже багато ресурсів витрачається.

Ці міфи варто розвінчувати або все-таки залишити завісу таємничості?

Я своїми курсами намагаюся робити саме це. Прочиняю двері на кухню блогинга, даю розуміння того, що це все працює як єдина система. Без вкладання в неї різних ресурсів не буде такого ефекту.

Я не вірю в везіння, я вірю в наполеглива праця. Є спотворене уявлення про успіх, мовляв, ось тобі пощастить, тебе помітять, і ти потрапиш, куди треба. Але в реальності, щоб тебе помітили, повинен бути крутий контент, і для цього потрібно круто попрацювати. Цей момент часто залишається поза увагою, на жаль.

Як все-таки можна заробити на блозі в Інтернеті?

Є різні способи. Основні - це спонсорські пости, коли тобі платять за тест продукту або послуги. Також є партнерські програми, в яких платять за скоєні покупки або за переходи по посиланнях. Є РСЯ і Google Adwards, хоча їх я не рекомендую використовувати: дуже великі шанси геть вбити блог.

Але все це відносний заробіток. Я, наприклад, пишу про книжки, даю партнерські посилання на Озон і Лабіринт, за рік близько 500 рублів набирається. Щодо заробітку тут мова не йде, це баловство. Якщо блог розкручений, то це, звичайно, будуть інші цифри.

Я за монетизацію блога через створення особистого бренду і продажу своїх товарів і послуг. Приємніше і простіше продавати аудиторії своє.

При цьому не має значення, як ти монетізіруешь блог, основне завдання - викликати лояльність аудиторії, яка буде так чи інакше працювати на твої цілі. Може, такий меркантильний підхід розіб'є комусь рожеві окуляри, але хорошим блогерам вдається і давати, і отримувати. Давати хороший контент, ділитися чимось і отримувати якийсь відгук або більш матеріальні речі.

В рамках свого курсу по блогінгу я розповідаю про різні формати блогів: особисті, корпоративні, тематичні, змішані, - всі вони виконують різні цілі. Для кого-то на першому місці - заявити про себе, встати на трибуну і віщати з неї. Для кого-то - створити особистий бренд. Комусь цікаво просувати свої або чужі товари. Нещодавно у мене вийшла велика стаття про монетизацію блогів.

Як розкрутити блог в найкоротші терміни?

Мені здається, що краще за все писати статті на тематичні сайти. Я, наприклад, дуже добре стартувала, коли написала статтю , Яка набрала 20 тисяч переглядів. З цієї статті читачі відразу кинулися в мій ЖЖ, де тоді практично нічого не було. Так я зрозуміла, що пора починати заводити свій блог.

Є й інші способи. Припустимо, якщо ваш особистий блог сподобається популярному блогеру і він сам розповість про вас. У нього вже тепла підготовлена ​​аудиторія. Вони довіряють автору і тим рекомендаціям, які він дає. Такий прийом у мене теж добре спрацював. Можна піти до такого блогеру і запропонувати йому написати гостьовий пост на його майданчику.

Як зробити це штучно, не знаю. Найщиріший відгук йде, тому що тебе порекомендував хтось, а не тому що ти комусь заплатив.

Чи є сфери діяльності, не призначені для блогинга?

Думаю, будь-яку сферу можна уявити цікаво. Питання в тому, як людина розкриває цю тему.

Наприклад я читаю блог студента медика, який з фантазією до нього підходить. Дико цікаво, хоча я далека від медицини. Або ось, наприклад, блог адвоката з США, який займається питаннями еміграції. Здавалося б, де я і де еміграція? Але він так про це пише, що я не можу відірватися. І таких прикладів дуже багато.

Пишіть про те, що не виходить за рамки вашого світогляду - пишіть природно

Ти вже розповіла про основну мету свого блогу. А хто твій читач?

Це ті, хто вже пішов на фріланс і ті, хто думає, щоб піти. Для них це такий спосіб підглядати в замкову щілину: а як же там? А що там відбувається? А люди там, взагалі, можуть щось заробляти? Є ті, хто працює в офісі, ніколи не піде, але їм просто цікаво.

Вони, як правило, інтроверти. Велика частина - жінки. Вони дуже схожі на мене два роки тому. Коли я пишу, я орієнтуюся на себе в минулому.

Які труднощі, розчарування траплялися в процесі ведення блогу? Як ти з ними справлялася?

Був момент, коли я дуже розігналася і через пару місяців втомилася. Врятували мене заготовлені заздалегідь пости. Я собі дозволила заспокоїтися і не намагатися робити все ідеально.

Коли я втомлююся, я просто роблю паузу.

Я не працюю на рекламу. Я працюю на особистий бренд. Впаде статистика - це не найстрашніше, що може трапитися. У мене дуже хороша аудиторія, я приблизно знаю, як вона реагує. У загальному і цілому, можу передбачити реакцію читачів.

Найпоширеніші складності - технічні. Але у мене їх немає, мій чоловік веб-майстер, він робить сайти.

Хочеш бути блогером, виходь заміж за веб-майстри! :)

Що порадиш новачкам? З чого почати?

Про все це я розповідаю на своєму курсі з блогінгу. Матюкав об'ємний, в двох словах його НЕ викласти, тому, якщо ви вирішили вести блог, ласкаво просимо на мій курс або звертайтеся за особистими консультаціями!

-

Сподіваємося, розповідь Насті виявився для вас корисним і цікавим! Чекаємо ваших історій про блогах. У нас теж блог, і ми теж хочемо отримувати відгук від аудиторії. :)

Схожі статті:

Якщо ви початківець блогер або тільки плануєте писати, Анастасія Дербасова запрошує вас на ОСОБИСТУ КОНСУЛЬТАЦІЮ , Де розповість, як уникнути багатьох помилок, і допоможе скласти план просування вашого блогу.

Настя, як ти прийшла до думки про те, що тобі потрібен блог?
Матеріал для блогів з'явився заздалегідь?
Для чого, на твій погляд, потрібен блог?
Заявити про себе, заробити на блозі, якась ще функція?
А як ти думаєш, про що писати в блогах не варто?
Розкажи про тренди блогосфери, про що зараз пишуть?
Ці міфи варто розвінчувати або все-таки залишити завісу таємничості?
Як все-таки можна заробити на блозі в Інтернеті?
Як розкрутити блог в найкоротші терміни?
Чи є сфери діяльності, не призначені для блогинга?

Дополнительная информация

rss
Карта