Як заробити на сайті - способи монетизації

  1. Контекстна реклама - заробіток на цільових відвідувачів
  2. Монетизація сайту за допомогою тизерної реклами
  3. Банерна реклама як спосіб монетизації сайту
  4. Заробіток на посиланнях
  5. рядок Nolix
  6. Заробіток на партнерках
  7. Заробіток на лідах
  8. реферальная програма
  9. клікандери попандер
  10. Прямі продажі - інтернет магазин
  11. Парсинг партнерок інтернет-магазин
  12. Продаж послуг копірайтингу, фрілансу
  13. Рекламний сайт фірми
  14. Сайти, які наповнюються клієнтами
  15. дорвеи

Заробіток на сайті - це довга дорога, яка терниста, але веде до результату

Як заробити на сайті, як його монетизувати - це досить великий і складний питання. Монетизація залежить від тематики, цілей інформаційного ресурсу, навіть від регіону, в якому такий сайт створюється. Нічого складного тут немає, але є свої нюанси, або, можна сказати, підводні камені. Як не наламати дров, заробляючи - розповімо в статті, якщо прочитаєте до кінця, у вас підніметься настрій, адже заробити на сайті можна багатьма способами. Сайти - цікавий вид заробітку, доступний навіть для людей з обмеженими можливостями .

Контекстна реклама - заробіток на цільових відвідувачів

Контекстна реклама в основному виходить від Яндекса і Гугла. Невеликі рекламні блоки в автоматичному режимі аналізують текст і видають схожу інформацію в спеціальних віконцях, які веб-майстер розміщує на свій розсуд.

Невеликі рекламні блоки в автоматичному режимі аналізують текст і видають схожу інформацію в спеціальних віконцях, які веб-майстер розміщує на свій розсуд

Взимку більше часу, це відмінний час для будови сайтів і їх монетизації

Дохід йде від кліків і від показів. Причому кліки мають велику вартість, а покази дуже маленьку. В цілому дохід власника сайту залежить від відвідуваності і від тематики - автомобільна тематика має велику вартість кліка, ніж, скажімо, вирощування кімнатних рослин. Колись були обмеження по контекстній рекламі - не можна було ставити Гугл адсенс і Яндекс Директ разом, зараз цього правила немає, вони цілком мирно уживаються разом.

Від розміщення рекламних блоків дуже залежить дохід - якщо налаштувати так, щоб контекстна реклама в цілому була схожа на текст, то користувачі охочіше клацають по рекламі. Є навіть спеціальний напрям - MFA сайти - це ГС, які заточені під певні слова, не несуть корисної інформації, але це допомагає користувачам частіше клікати по рекламі. Такі сайти заборонені Гуглом. Якщо підступ розкриється, такий сайт забанити, тому власники таких сайтів намагаються не виходити на першу сторінку видачі, щоб їх не здали конкуренти (кляузництво мабуть в Інтернеті дуже поширене, особливо якщо йдеться про перших місцях видачі).

Але звичайний сайт має хороші шанси добре заробити на контекстній рекламі, якщо відвідуваність понад 1000 унікальних відвідувачів в день і тематика прибуткова - бізнес, будівництво, автомобілі. Хочу ще сказати, що українські сайти заробляють на контексті набагато менше, ніж російські, а англомовні - більше ніж російськомовні, позначається вартість кліка. Тому багато вебмастера намагаються вийти на міжнародний ринок.

На завершення даного питання хочу сказати, що не можна накліківать собі гроші, не можна мати сайти з тематикою, суперечить моралі і законодавства - такі контекстні акаунти без жаль банятся.

Монетизація сайту за допомогою тизерної реклами

Ви напевно бачили на сайтах різні картинки з підписами, по яких так і хочеться клікнути. Скандальні, інтригуючі, зазивають квадратики - це тизери. Це різновид банерної реклами. Справа в тому, що сайти розважальної тематики (ті ж фільми) не дуже добре монетизуються контекстною рекламою, тоді ставлять тизери.

Гугл адсенс і Яндекс Директ негативно ставляться до тізерній рекламі, вказуючи, що вона є обманом користувача, тізеркі і контекст несумісні. Також пошукові системи намагаються знизити в пошуку сайти, на яких є тізеркі - ось і думайте, потрібні тізеркі чи ні. Але це є способом монетизації - не обов'язково все рекламні квадратики зі скандальними зображеннями, є досить пристойні мережі, що рекламують товари. Але тизер є тизер, все одно не дуже приємні зображення раз у раз будуть вискакувати, така у них суть.

Банерна реклама як спосіб монетизації сайту

Працюючи за комп'ютером, не забувайте про відпочинок

Банер - картинка, яку встановлює разом з кодом веб-майстер на свій сайт. Цей вид реклами схожий на тизерну і контекстну рекламу, тільки тут реклама не змінюється, а завжди постійна. Банери по домовленості встановлюються на певний термін або ж за кількістю показів.

Можна поставити заглушку на сайт у вигляді напису на банері «тут може бути реклама», рекламодавець зв'язується з власником сайту і домовляється про умови перебування банера. Інший шлях - зареєструватися на біржі Ротабан або інший банерної біржі і отримувати банери і оплату за рекламу в автоматичному режимі.

Ще один спосіб заробляти на сайті - встановити спеціальний скрипт, який в напівавтоматичному режимі дозволяє домовлятися про банерну рекламу з рекламодавцями безпосередньо. Як правило, такі скрипти платні, але для хороших сайтів, на рекламне місце яких є попит, це вигідно - ніякої коммисии.

Головне для заробітку на банерах - відвідуваність, яка повинна бути більше трьохсот (правила Ротабан, та й інші не зв'яжуться з меншою відвідуваністю), також Ротабан вимагає контенту українською мовою, прямі рекламодавці ж дивляться по своїх потреб на властивості і наповнення сайту.

Заробіток на посиланнях

Чесно кажучи, це найцікавіший вид монетизації сайту, оскільки заробити таким способом можна, маючи мінімальну відвідуваність.

Заробіток на посиланнях можна розділити на два види - трафіковий посилання, це ссилочку, за якими користувачі роблять реальні переходи на рекламовані сайти і пузомерочние посилання - які віддають частину ваги сайту (так звані пузомерки) іншим сайтам, причому користувачі не обов'язково повинні переходити по цим сайтам . Більше того, часто посилання для пошукових систем часто ховаються в прихованих розділах, маловідімих для звичайних користувачів Інтернету (що приносить шкоду сайту, оскільки пошукові системи навчилися обчислювати продажні посилання по прихованим розділів і приймають санкції, наприклад фільтр Пінгвін).

Посилання бувають тимчасовими і постійними. Тимчасові посилання ставляться автоматичними агрегаторами, такими, як Sape за допомогою різних кодів. Якщо торгувати посиланнями обережно (тематичні та не більше трьох зі сторінки), то пошукові системи може і не накладуть санкції на таку лінкоторговлю і можна буде отримувати певний прибуток. Але через надмірну торгівлі посиланнями сайт може запросто навіть вилетіти з пошуку, так би мовити, потрапити в бан.

Постійні посилання ставляться по домовленості між рекламодавцем і вебмайстром, але найчастіше за допомогою бірж постійних посилань - Blogun, Miralinks, Webartex, Rotapost, Getgoodlinks, Gogetlinks, є біржі поменше - Blogocash, Waim і кілька інших. Біржі Міралінкс і Вебартекс з цього списку займаються просуванням статтями - коли вам разом з посиланням дають унікальну статтю, в яку лінк впроваджений. Таким чином при просуванні статтями вебмайстер отримує ще й унікальний контент.

Для того, щоб успішно торгувати посиланнями, потрібні показники ТИЦ від Яндекса, PR від Google, мати в індексі пошуковиків кілька десятків (бажано кілька сотень) сторінок і бажано якусь відвідуваність. Для сайту з ТИЦ 10 ціна на посилання коливається від 15 рублів на Блогуне до 200 рублів на Гогетлінкс. Відповідно в Блогун потрапити легко, а на Гогетлінкс - важко, потрібно мати якісний контент з гарним дизайном, там ручна модерація.

рядок Nolix

Можна заробити на сайті, інтегрувавши код рядка нолікс. Заробіток за цю рядок, що біжить йде за тисячу показів, їх то і викуповують на спеціальній біржі, ціну можна встановити самому. Є кілька подібних сервісів, але нолікс - найпопулярніший з них.

Заробіток на партнерках

Це дуже вигідний заробіток, якщо мати сайт і відвідуваність цільових користувачів. Хтось робить якийсь інформаційний продукт, якщо користувач купить цей продукт по вашому посиланню, значить вам належить певний відсоток. Наприклад Попов (курси по Джумла і інші) або Борисов (курси по блоговеденія) платять до 40% від сум продажів, дуже значна сума, якщо врахувати, що курси коштують кілька тисяч рублів. Так що головне - мати посилання, можна працювати і без сайту, рекламуючи партнерку в соцмережах або на форумах.

Цікаво, що партнерська посилання може діяти тривалий час, так як одного разу клієнт, які перейшов по посиланню, може постійно вважатися партнером когось. Тому дуже

Заробіток на лідах

Заробіток на лідах схожий на партнерський заробіток, тільки відсоток або певна сума йде не обов'язково за факт покупки, а за певний досконалий, наприклад за реєстрацію в грі. Ігрові менеджери навіть говорять - ви зробіть так, щоб гравець зареєструвався, а вже як витягнути з нього гроші - це наша проблема.

Зараз популярні системи монетизації, які пропонують встановити на сайт спливаючого помічника, який ніби-то хоче відповісти на питання. Насправді - це робот, який збирає контактні дані і продає ці Ліди підприємцям - докторам, юристам, ремонтним бригадам, автосервісах, в залежності від тематики сайту. Найпопулярніша система - leadia, яка починала свою діяльність в юридичній тематиці і зараз вона у неї також осовном, так як юридичні Ліди монетизуються дуже добре.

реферальная програма

Реферал - це працівник, який прийшов працювати по твоїй посиланням. Це може бути біржа копірайтингу, або система розкрутки сайту, сайти відгуків, інші сайти. Суть в тому, що потрібно привести його по своїй реферального посиланням, а потім постійно, скільки ця людина буде працювати в системі і приносити їй вигоду, стільки буде отримувати рефер гроші за нього.

Стає очевидним два питання - наскільки чесно буде виплачуватися Реферальная винагороду і наскільки користувачі будуть приходити саме по реферального посиланням, а не обрізати її і заходити по основній ссилочку. У плані обрізання посилань кращий спосіб - зробити редирект на сайті, тобто прописати невеликий файл на хостингу, який видоизменит посилання так, що її неможливо обрізати. Також є спеціальні сайти, які видозмінюють посилання, тільки якщо такі сайти зникнуть, не працюватимуть і видозмінені посилання, тому редирект на сайті - самий надійний і ефективний спосіб проти обрізання ссилочек.

клікандери попандер

Клікандери і попандер вид активної реклами, коли рекламний блок вискакує з сайту і потрібно почекати деякий час, щоб закрити його. Багато користувачів і пошукові системи негативно ставляться до такої реклами, можна за неї вилетіти з індексу або пессімізіроваться.

Але я не такий категоричний - є сайти на тематики з невеликою відвідуваністю, коли потрібно заробити на кожного відвідувача, тоді такий спосіб заробітку може себе виправдати. Не всі ж можуть зробити багатомільйонну відвідуваність, особливо коли сайт регіональної або вузькоспеціалізованої тематики.

Прямі продажі - інтернет магазин

Тут все просто - робиш інтернет магазин, рекламуєш його і продаєш товар, який на сайті. Краще зробити автономний магазин, але якщо немає бажання або важко - є безліч майданчиків з безкоштовними і платними інтернет магазинами, які неважко створити навіть за кілька хвилин.

Парсинг партнерок інтернет-магазин

Тип інтернет-магазину, коли немає реального товару, а скачувати xml файл з товарами інших інтернет магазинів. При покупці в такому віртуальному магазині система перенаправляє на ресурс основного магазину з реальним товаром, а посередник отримує партнерський відсоток.

Досить хороший спосіб заробітку, але через повністю ідентичного контенту пошукові магазини погано ставляться до контенту, вважаючи (і вельми справедливо) його копіпастом. Звичайно, такий сайт буде пессімізіроваться. Розкрутка такого сайту добре йде через друковану реальну рекламу або контекстну рекламу Яндекса, Гугла.

В інтернет-магазині можна продавати не тільки реальний товар, а й інформаційний - електронні книги, відеокурси, які можна завантажувати. Не обов'язково робити окремий інтернет-магазин, можна просто на окремих сторінках прописувати скрипт продажів через сайт і буде магазин вбудований в звичайний інформаційний сайт.

Продаж послуг копірайтингу, фрілансу

Можна продавати не товар, а послуги, наприклад, копірайтер може оформити свій сайт як студію копірайтингу, юрист може продавати юридично послуги, програміст - шукати клієнтів для програмування.

Рекламний сайт фірми

Сайт може бути візиткою звичайної оффлайн фірми, на якому вказуються координати, види послуг, ціни, і інше, яке характеризує роботу підприємства і заохочує клієнта звернутися із замовленням.

Сайти, які наповнюються клієнтами

Цікавий вид сайтів - це інформаційні продукти, які наповнюються клієнтами. Вони, як правило, є соціальними мережами або зроблені на подобі соціальних мереж. Це сайти, де можна залишати свої відгуки, сайти питань і відповідей, сайти оповідань про подорожі.

Це хороший спосіб наповнити сайт і заробити на них. Крім користувачів, які приходять з пошукових систем, у таких сайтів є свої постійні відвідувачі, які теж переглядають рекламу і, таким чином, приносять прибуток творцям ресурсу. Питання в тому, як змусити відвідувачів залишати власні тексти, і не якісь небудь, а якісні, оскільки звичайний копіпаст може стати причиною погіршення становища сайту в очах пошукових систем.

дорвеи

Дорвеи - це абсолютно неетичний спосіб заробітку на сайті. Це автоматичні сайти, які створюються спеціальними програмами, які наповнюють ресурс контентом з заданими ключовими словами. Пошукові машини навчилися з ними боротися. Дорвеи можна запустити, але в індексі вони довго не живуть - їх гугл і яндекс швидко відправляє в бан. Але все ж ці сайти за короткий проміжок встигають заробити гроші - розставляють у себе потрібні посилання або ж збирають пошуковий трафік і перенаправляють його на різні партнерські програми.

У минулому на дорвеях заробляли величезні гроші, заробіток окремих дорвейний фірм міг досягати десятків тисяч доларів щомісяця. Але часи змінилися, зараз вигідніше робити сайти для людей, з нормальним наповненням, на самостійному написанні статей для сайту або на продаж можна непогано заробити. Але все ж дорвеи існують, тому не згадати в цьому списку не можливо.

Дополнительная информация

rss
Карта