Як збільшити відвідуваність сайту

 1. Статистика сайту: відвідуваність
 2. Чим небезпечний сайт без трафіку?
 3. Причини низької відвідуваності сайту?
 4. Як залучити цільовий трафік на сайт
 5. Природне залучення відвідувачів на сайт
 6. Як підвищити відвідуваність сайту природним шляхом
 7. Купівля трафіку
 8. Коли резонно купувати трафік на сайт?
 9. висновки

Автор: Юлія Федотова

«Шеф-редактор блогу GetGoodRank, веб-аналітик, блогер.
Без відвідувачів сайт не виживе. Низька відвідуваність знаходить сайт на провал. Розповідаємо, як аналізувати відвідуваність сайту, як безпечно збільшувати кількість відвідувачів »

Відвідуваність сайту - основа ефективної роботи онлайн. Не буде ніякого толку в створенні, оптимізації і просуванні сайту в пошуку, якщо користувачі його ігнорують і не відвідують. В даному огляді ми розглянемо основні методи залучення трафіку на сайт, переваги та ризики кожного з них.

Статистика сайту: відвідуваність

Трафік або відвідуваність сайту - кількість відвідувачів сайту за вказаний період часу. Це один з найважливіших поведінкових факторів, що прямо впливає на ранжування і пошукові позиції сайту. Відвідуваність сайту враховується як пошуковою системою Яндекс, так і Google.

Перевірити відвідуваність сайту можна в Яндекс Метриці в зведенні. Вибравши період, можна побачити кількість відвідувачів і зростання або зниження трафіку.

Вибравши період, можна побачити кількість відвідувачів і зростання або зниження трафіку

Нижче в зведенні Яндекс Метрики представлена ​​статистика сайту за джерелами трафіку, типам пристрої та віком аудиторії.

Нижче в зведенні Яндекс Метрики представлена ​​статистика сайту за джерелами трафіку, типам пристрої та віком аудиторії

Ці дані дозволяють зробити аналіз аудиторії сайту, найбільш перспективних джерел трафіку.

Чим небезпечний сайт без трафіку?

Відсутність відвідувачів на сайті призводить до нульової конверсії і збитковості онлайн бізнесу. Якщо статистика сайту вказує на відсутність або дуже низьку відвідуваність, то необхідно провести аналіз і встановити причини небажання користувачів відвідувати сайт.

Низька відвідуваність сайту може позначитися на позиціях у видачі. За інших рівних ранжуватися вище буде сайт з більшою відвідуваністю.

Причини низької відвідуваності сайту?

Причини поганої відвідуваності можна розділити на зовнішні і внутрішні.

Зовнішні фактори - причини, за якими відвідувачі на сайт не потрапляють:

 • Необізнаність цільової аудиторії через відсутність сайту в ТОПі пошукової видачі або пошуку
 • Неякісний, неконкурентноспроможною сниппет

7 правил якісного сниппета 7 правил якісного сниппета

 • Недоступність сайту або його повільне завантаження
 • Попередження пошукової системи про можливий вірус на сайті

Внутрішні чинники - причини, за якими відвідувачі на сайт не повертаються:

 • неякісний дизайн
 • Відсутність мобільної версії
 • Велика кількість реклами, анімованих банерів, спливаючих вікон
 • неякісний контент
 • Складна навігація і незрозуміла структура сайту
 • Технічні помилки, проблеми верстки
 • низька інтерактивність

Перш ніж починати роботу із залучення трафіку, необхідно підготувати сайт до зустрічі з цільовим користувачем, щоб зусилля і фінансові вкладення не витрачалися даремно. Якщо не усунути внутрішні причини низької відвідуваності, то при нагоні трафіку на сайт можна зіткнутися з критичним погіршенням важливих поведінкових факторів:

 • підвищення показника відмов
 • зниження часу на сайті і глибини перегляду

Як залучити цільовий трафік на сайт

Існує два шляхи залучення відвідувачів на сайт:

 • природне збільшення цільової аудиторії
 • покупка трафіку

Природне залучення відвідувачів на сайт

Це комплекс робіт, спрямований на поліпшення сайту для користувачів (внутрішня оптимізація), поліпшення видимості сайту в пошуку, представленості сайту в місцях проживання цільової аудиторії.

Щоб поліпшити сайт для користувачів, досить провести його аналіз і дізнатися у реальних відвідувачів, що їм подобається / не подобається.

Отримавши рекомендації користувачів та експертів, ви зможете точково впливати на сайт, покращуючи саме ті фактори, які найбільш важливі для цільових відвідувачів, а не витрачати бюджет на «загальну» оптимізацію сайту.

Для підвищення видимості сайту в пошуковій видачі, GetGoodRank рекомендує:

 • Провести ретельну роботу над сніпетів. Для цього вивчите чек-лист щодо оптимізації сниппета .
 • Додати на сайт зображення і відео, оптимізувати картинки. Таким чином сайт буде відображатися не тільки в стандартній видачі пошукових систем, але і у видачі по картинках і відео

Дізнайтеся 5 причин додати відео на сайт Дізнайтеся 5 причин додати відео на сайт

 • Перевірити релевантність контенту і його оптимізацію - Яндекс Метрика дозволяє не тільки перевірити трафік сайту, але і дізнатися, по яких запитах користувачі переходять на сайт з пошукової видачі.

Перевірити релевантність контенту і його оптимізацію - Яндекс Метрика дозволяє не тільки перевірити трафік сайту, але і дізнатися, по яких запитах користувачі переходять на сайт з пошукової видачі

Аналіз запитів користувачів покаже, наскільки вичерпно сайт відповідає на питання. Клік по кожному запиту виводить пошукову видачу, де ви зможете проаналізувати конкурентів (що пропоную конкурентні сайти з цього ж вимогу), порівняти сніппети.

Як підвищити відвідуваність сайту природним шляхом

Контент-макетінг

Створення актуальних матеріалів, які публікуються як в рамках сайту, так і за його межами. Проведіть аналіз аудиторії, щоб зрозуміти, на яких ресурсах актуальніше публікувати матеріали: блоги, форуми, тематичні сайти, сайти-партнери, соціальні мережі. Власний блог також сприяє нарощуванню цільової аудиторії.

соціальні медіа

 • Створіть спільноти в найбільш популярних соціальних мережах. Аналіз цільової аудиторії допоможе визначити, яка соціальна мережа найбільш актуальна для вас. Для В2В рішень відмінно працюють Facebook і LinkedIn, в той час як інетрнет-магазини отримують більший відгук ВКонтакте .
 • Публікація матеріалів в Twitter прискорює індексацію сторінок пошуковими системами і їх поява в пошуковій видачі.
 • Коментування конкурентних і партнерських постів за умови посилання на сайт привертає увагу цільової аудиторії і нарощує кількість посилань.

Ко-маркетинг

Це вид співпраці з партнерами, спрямований на просування компанії / сайту / пропозиції. Проаналізуйте ринкову нішу, визначте ключових гравців (потенційних партнерів і конкурентів), оцініть, як вони залучають користувачів. Домовляйтеся з партнерами про розміщення рекомендацій, рекламних постів, гостьових постів і будьте готові надати ті ж послуги в обмін.

Переваги природного нарощування відвідуваності сайту:

 • найбільш безпечний метод, без ризиків потрапити під санкції пошукових систем за накрутку Тафік
 • залучення саме цільової аудиторії, максимально «корисною» для вашого сайту
 • підвищення впізнаваності бренду, просування в пошуковій видачі і придбання корисних контактів

Дізнайтеся, як підвищити впізнаваність бренду Дізнайтеся, як підвищити впізнаваність бренду

Недоліки методу:

 • трудомісткість
 • тривалість

Купівля трафіку

Купівля трафіку - напрям «штучного» трафіку на сайт за певну плату. Такий трафік може направлятися з рекламних мереж, каталогів, приватних сайтів, соціальних мереж. Google рекомендує ретельно підбирати постачальників трафіку і вивчати, на яких сайтах будуть показані оголошення, з яких сайтів спрямовуватиметься трафік.

Одним з найбільш небезпечних ризиків покупки відвідувачів є нецільової трафік. Таке трапляється, коли трафік перенаправляється з нетематичних сайтів. Нецікаві, неактуальні сайти для користувачів провокують високий рівень відмов і загальне погіршення поведінкових факторів, що, безсумнівно, позначається на позиціях у видачі.

Переваги методу:

 • Це найбільш швидкий метод нарощування відвідуваності.
 • Це просто. Вибравши постачальника і сплативши обумовлену суму, сайт отримує трафік негайно.
 • Зростаюча популярність веб-сайту вкаже пошуковим системам на популярність сайту, а це сигнал до більш високого ранжирування.

Недоліки методу:

 • Це найбільш ризикований спосіб збільшення відвідуваності. Пошукові системи застосовують санкції за накрутку поведінкових факторів, виключаючи сайти з видачі від 6 місяців і більше.
 • Високий ризик отримати нецільової трафік.

Коли резонно купувати трафік на сайт?

Продумана покупка трафіку виправдана при запуску сайту. Це допоможе швидше просунути сайт в пошуковій видачі, збільшити кількість передплатників в соціальних мережах і підвищити довіру користувачів.

Купувати цільовий трафік на сайт необхідно вкрай обережно і обдумано, витягуючи з кожного відвідувача максимум вигоди. Важливо, щоб користувачі не тільки відвідували і вивчали сайт, але і здійснювали конверсійні дії.

висновки

Відвідуваність - важливий поведінковий фактор, що визначає позиції сайту у видачі та його ефективність Відвідуваність - важливий поведінковий фактор, що визначає позиції сайту у видачі та його ефективність.

Для збільшення відвідуваності існує два шляхи - природний і комерційний Для збільшення відвідуваності існує два шляхи - природний і комерційний. Природне нарощування цільової аудиторії займає максимум часу і сил, але дає найбільш прибуткові результати, а покупка трафіку дозволяє швидко «поліпшити» поведінкові фактори, створивши видимість популярності сайту для пошукових систем, але з мінімальною комерційної користю для сайту.

Причини низької відвідуваності сайту?
Чим небезпечний сайт без трафіку?
Причини низької відвідуваності сайту?
Коли резонно купувати трафік на сайт?