Як знайти першоджерело зображення в Інтернеті

Кожен, хто сьогодні працює з оформленням тексту, стикався, мабуть, з такою проблемою: в архіві є відповідна картинка, та тільки незрозуміло, хто її автор. І ні за назвою зображення, ні за технічними параметрами його не вирахує.

Можна, звичайно, відмовитися від використання зображення або, якщо мова не про ЗМІ, а про особистому блозі, вибачаючись і кланяючись використовувати чуже з припискою «Автор, озовися!» Але тим, хто підходить до питання авторських прав серйозно, вирішити проблему пошуку допоможе так званий «зворотний пошук картинки».

Строго кажучи, такий пошук далеко не в новинку для фотографів з більд-редакторів, які напевно в більшості своїй підковані в цьому питанні. А ось звичайні журналісти, як показав неформальний опитування серед знайомих колег, далеко не завжди можуть похвалитися такими знаннями.

Тому «відкрию Америку» і розповім, як шукати в мережі автора і джерело для наявного безіменного зображення. До речі, заодно «зворотний пошук» допоможе знайти не тільки джерело, а й ту саму картинку в іншому розмірі, а також зображення, схожі за кольором, візерунку і т.д. Крім того, він же відмінний помічник для авторів зображень, яким стане легше перевірити, чи не бродить чи їх твір по Інтернету, узяте кимось без дозволу.

TinEye

Першою представлю «стареньку» - пошукову машину, що спеціалізується на Reverse Image Search, тобто на зворотному пошуку картинок, вже цілих шість років. TinEye була розроблена в 2008 році канадською фірмою Idee Inc.

Мова англійська. Інтерфейс користувача простий.

Використання безкоштовне для некомерційних цілей.

Використання безкоштовне для некомерційних цілей

Зліва на сторінці з симпатичним роботом можна завантажити картинку за допомогою класичної навігації або способом перетягування (Drag & Drop) з вінчестера. За бажанням справа можна задати пошук автора, завантаживши тільки URL-адресу картинки, що стоїть в Інтернеті.

Шукає TinEye досить швидко і якісно. При тестовому пошуку ресурс видав результат в майже 5 мільярдів переглянутих картинок за дві (!) Секунди і шість кінцевих результатів пошуку, серед яких не було випадкових.

Плагін цього пошуковика можна встановити практично на будь-який популярний браузер, так він завжди буде під рукою.

Єдиний недолік - зрозуміти, куди веде знайдена посилання, можна тільки натиснувши на неї. В результаті в пошуку можуть виявитися сайти на мовах, які ви не розумієте, і ваша робота дещо затягнеться.

RevIMG

Мова англійська. Інтерфейс простий.

Використання безкоштовне.

Використання безкоштовне

Хоча у даного пошукача є навіть App для Андроїда, він кілька неповороткий і справляє враження реликта з тих часів, коли монітори були на багато менше. З тієї ж тестової картинкою, що і в першому прикладі, він видав всього 10 результатів, і до того ж розтягнув їх видачу на цілих дві сторінки. Крім того, жодна посилання не була тим, що ми шукали, хоч і все як мінімум віддалено нагадували шукану картинку кольоровою гамою.

Крім того, жодна посилання не була тим, що ми шукали, хоч і все як мінімум віддалено нагадували шукану картинку кольоровою гамою

Однак у пошукової машини RevIMG є і свої переваги. Так, тут можна не тільки завантажити для пошуку картинку або посилання на неї, але і звузити пошук, задавши тематичну категорію, а також можна виділити лише частина завантаженої картинки, що особливо зручно, якщо картинка була змінена або використана в колажі.

Google Зображення

Мова: залежить від Ваших налаштувань. Інтерфейс суперпростой.

Використання безкоштовне.

Використання безкоштовне

Опцію зворотного пошуку картинок Google пропонує вже з 2011 року. Щоб нею скористатися, в поле пошуку картинок треба попередньо натиснути на маленьке зображення фотокамери. Шукати можна як за адресою опублікованого в Інтернеті зображення, так і по самій картинці, завантаживши її звичайної навігацією або перетягуванням з вінчестера.

З тієї ж тестової картинкою, що і в перших двох випадках, менш ніж за одну секунду пошуковик зміг знайти цілих 56 результатів, крім того, внизу сторінки з результатами був також вибір картинок, візуально схожих по шукану. На сторінці видачі також відразу видно частину тексту з сайту, на який веде посилання, що спрощує вибір при пошуку.

Таким чином, врахувавши помилки і недоробки конкурентів, Google, схоже, дав нам в руки поки найуспішнішу пошукову машину для зворотного пошуку картинок з усіх наявних.

PS До речі, в ході тестових пошуків нам вдалося з'ясувати, що одна з жінок, зображених на картинці, Глорія Стайн - знаменита американська феміністка. А ось автора фотографії знайти так і не вийшло. Ну що ж, для чистоти експерименту не будемо приховувати цей факт. Техніка пошуку поки не ідеальна, і розробникам пошукових машин є над чим працювати і далі.

Дополнительная информация

rss
Карта