Як розрахувати потужність блоку живлення для комп'ютера

  1. замість передмови
  2. Розрахунок потужності БП
  3. 1. Motherboard
  4. 2. CPU
  5. 3. CPU Utilization
  6. 4. Memory
  7. 5. Video Cards - Set 1 і Video Cards - Set 2
  8. 6. Storage
  9. 7. Optical Drives
  10. 8. PCI Express Cards
  11. 9. PCI Cards
  12. 10. Bitcoin Mining Modules
  13. 11. Other Devices
  14. 12. Keyboard / Mouse
  15. 13. Fans
  16. 14. Liquid Cooling Kit
  17. 15. Computer Utilization
  18. фінал

Грамотно зібраний комп'ютер - це дуже добре, а правильно підібраний до нього блок живлення - подвійно чудово! Грамотно зібраний комп'ютер - це дуже добре, а правильно підібраний до нього блок живлення - подвійно чудово Як правильно розрахувати потужність блоку живлення для комп'ютера - ціла наука, але я розповім вам простий і одночасно дуже дієвий спосіб розрахунку потужності. Поїхали!

замість передмови

Розрахунок потужності важливий, так як слабкий блок живлення не буде «тягнути» ваше «залізо», а надто потужний блок - зайва трата грошей. Звичайно ж, нам це не цікаво, і ми будемо шукати найоптимальніший варіант Розрахунок потужності важливий, так як слабкий блок живлення не буде «тягнути» ваше «залізо», а надто потужний блок - зайва трата грошей Тепер до суті справи.

Розрахунок потужності БП

В ідеалі потужність блоку живлення підбирається з розрахунку максимального споживання потужності всієї начинки комп'ютера при піковому навантаженні. Чому так? Та дуже просто - щоб в найвідповідальніший і напружений момент гри в пасьянс комп'ютер не виключився від нестачі енергії В ідеалі потужність блоку живлення підбирається з розрахунку максимального споживання потужності всієї начинки комп'ютера при піковому навантаженні

Розраховувати потужність, яку споживає ваш комп'ютер в режимі максимального навантаження вручну вже зовсім не модно, тому набагато простіше і правильніше буде використовувати онлайн калькулятор розрахунку блоку потужності харчування. Я використовую ось цей, і він мені дуже подобається:

http://www.coolermaster.com/power-supply-calculator/

Не лякайтеся англійської мови, насправді там все дуже просто Не лякайтеся англійської мови, насправді там все дуже просто

Ось приклад, як я розраховував потужність блоку живлення для свого комп'ютера (картинка клікабельні):

1. Motherboard

У розділі Motherboard вибираємо тип материнської плати комп'ютера. Для звичайного ПК ставимо Desktop, для сервера, відповідно - Server. Також передбачений пункт Mini- ITX для плат відповідного форм-фактора.

2. CPU

Розділ специфікацій процесора. Спочатку вказуєте виробника, потім сокет процесора, а потім сам процесор.

Зліва від імені процесора число 1 - це кількість фізичних процесорів на платі, а не ядер, будьте уважні! У більшості випадків на комп'ютері стоїть один фізичний процесор.

Зауважте, що CPU Speed і CPU Vcore виставляються автоматично, відповідно до штатних значеннями частот і напруги ядра. Ви можете змінити їх при необхідності (це корисно для оверлокерів).

3. CPU Utilization

Тут вказується, яке навантаження лягатиме на процесор. За замовчуванням коштує 90% TDP (recommended) - можна залишити як є, а можна встановити 100%.

4. Memory

Це розділ для оперативної пам'яті. Вказуєте кількість планок та їх тип з розміром. Справа можна встановити прапорець FB DIMMs. Його потрібно ставити в тому випадку, якщо у вас оперативна пам'ять типу F ully B uffered (повністю буферизованная).

5. Video Cards - Set 1 і Video Cards - Set 2

У цих розділах вказуються відеокарти. Video Cards - Set 2 потрібен, якщо раптом у вас на комп'ютері одночасно стоять відеокарти від AMD і NVidia. Тут, як і з процесором - вибираєте спочатку виробника, потім ім'я відеокарти, і вказуєте кількість.

Якщо відеокарт кілька, і вони працюють в SLI, або Crossfire режимі, то справа ставите прапорець (SLI / CF).

Аналогічно, як і в розділі з процесорами, Core Clock і Memory Clock виставляються на заводські для даної відеокарти значення. Якщо ви їх міняли на своїй відеокарті, то тут можна вказати свої значення частот.

6. Storage

Тут все просто - вказуєте, скільки і яких жорстких дисків встановлено в системі.

7. Optical Drives

Тут вказується, скільки і яких дисководів у вас встановлено.

8. PCI Express Cards

В цьому розділі ставимо, скільки і яких додаткових карт розширення встановлено в слоти PCI-Express. Можна вказати звукові карти, ТВ-тюнери, різні додаткові контролери.

9. PCI Cards

Аналогічно до попереднього пункту, тільки тут вказуються пристрої в PCI - слотах.

10. Bitcoin Mining Modules

Розділ вказівки модулів для Майнінг біткоіни. Для тих, хто знає, коментарі зайві, а ті, хто не знає - чи не заморачивайтесь і просто читайте далі Розділ вказівки модулів для Майнінг біткоіни

11. Other Devices

Тут можна вказати, які ще у вас є примочки в комп'ютері. Сюди входять такі пристрої, як панелі управління вентиляторами, датчики температури, картрідер і інше.

12. Keyboard / Mouse

Розділ клавіатура / миша. Три варіанти на вибір - немає нічого, звичайний пристрій або ігрове. Під ігровими клавіатурами / мишами маються на увазі клавіатури / миші з підсвічуванням.

13. Fans

Тут ставимо, скільки вентиляторів і якого розміру в корпусі встановлено.

14. Liquid Cooling Kit

Тут вказуються системи водяного охолодження, а також їх кількість.

15. Computer Utilization

Тут - режим використання комп'ютера, а точніше, приблизний час роботи комп'ютера в добу. За замовчуванням коштує 8 годин, - можна залишити і так.

фінал

Після того, як ви вказали весь вміст свого комп'ютера, натискайте кнопку Calculate. Після цього ви отримаєте два результату - Load Wattage і Recommended PSU Wattage. Перший - це реальна споживана потужність комп'ютером, а друга - рекомендована мінімальна потужність блоку живлення.

Варто пам'ятати, що блок живлення завжди береться з запасом потужності в 5 - 25%. По-перше, ніхто не гарантує, що через півроку - рік ви не захочете влаштувати апгрейд комп'ютера, а по-друге, - пам'ятайте про поступовий знос і падіння потужності блоку живлення.

А на цьому у мене все А на цьому у мене все   Задавайте питання в коментарях, якщо щось незрозуміло або просто потрібна допомога, а також не забудьте підписатися на розсилку новин сайту Задавайте питання в коментарях, якщо щось незрозуміло або просто потрібна допомога, а також не забудьте підписатися на розсилку новин сайту.

Успіхів! 🙂

Чому так?

Дополнительная информация

rss
Карта