Як замінити блок живлення комп'ютера

 1. З Амена блоку живлення комп'ютера
 2. Необхідні нам кабелі:
 3. Підключення блоку живлення до комп'ютера

Рано чи пізно вам доведеться зіткнутися з тим, що з'явитися необхідність заміни блоку живлення комп'ютера. Головне не впадати в паніку. Відразу хочу вас заспокоїти - нічого страшного в цьому немає. Коли ви перший раз купуєте комп'ютер, то вибираєте, швидше за все, корпус і операційну систему, а на решту майже не звертаєте увагу. Саме цим і користуються продавці. У дешевих корпусах стоять і найдешевші блоки живлення, в яких використовуються комплектуючі не кращої якості. І вже через рік півтора ці блоки живлення просто на просто згорають.

У майбутньому ви, звичайно вже будете знати, що найкраще комп'ютер збирати самому або підбирати збірку, відповідну вашим запитам. Ну, а поки будемо виправляти те, що є.

І так, вам необхідно замінити блок живлення комп'ютера, а саме процесорного блоку. Що для цього потрібно?

Перше це звичайно треба купити сам блок живлення. Який блок живлення вибрати ? При покупці зверніть увагу на те, чи є у блоку живлення вимикач. Якщо немає, то це найчастіше найдешевший, і не дуже хороший блок. Хоча, бувають і винятки, але краще не ризикувати, а взяти трохи дорожче, але надійніше. Запитайте продавця, чи не сильно він шумить?

Серед дешевих блоків живлення є такі, що від їх роботи весь стіл ходором ходить, і вони видають сильний гуде шум. Хороший, якісний блок живлення набагато важче дешевого за рахунок більшої кількості комплектуючих і більш товстого кожуха.

Якщо ви будете працювати на комп'ютері ночами, та ще й в одній кімнаті зі сплячими рідними, то дуже скоро у них з'явитися бажання вбити ваш комп'ютер, а може і вас на додачу. Краще не ризикуйте, і пошкодуйте нерви своїх рідних.

Коли у моєї дочки був такий гучний комп'ютер (а вона любить працювати на ньому саме по ночах), то мені доводилося натягувати на голову подушку. А уявіть, як мені було в спеку.

Тут вже я сама хотіла, що б блок живлення швидше згорів, інакше вона не погодиться його поміняти. І нарешті, цей день настав. Ніколи я не змінювала нутрощі комп'ютера з такою насолодою.

Тому вибирайте блок живлення трохи дорожче, але краще. Якщо Ви любите грати в ігри або займаєтеся графікою, то вибирайте блок живлення комп'ютера потужніший. Почитайте в Інтернеті, які фірми випускають хороші моделі. А краще - які моделі купувати не треба.

Тепер давайте подивимося, що ж собою являє блок живлення комп'ютера.

Ось така залізна коробочка з купою кольорових проводів. Збоку поруч з роз'ємом для кабелю живлення знаходиться вимикач. Зверху під спиралевидной сіткою знаходиться кулер (по-російськи - вентилятор). У корпусі системного блоку вона буде знизу.

Подивіться, як встановлено старий блок живлення.

З Амена блоку живлення комп'ютера

 • Першим ділом зніміть з себе статичну електрику . Це треба зробити обов'язково, інакше ваш ремонт може сильно затягнутися. І вам доведеться міняти не тільки блок живлення, але і ще що-небудь. Якщо вам не шкода грошей і часу, то можете знехтувати цією порадою.
 • Повністю вимкніть комп'ютер від електричної мережі. Вийміть шнур з електричної розетки. Відключіть всі кабелі (монітора, миші, клавіатури, колонки, модем, сканера, принтера і т.п.) від процесорного блоку.
 • Відкрийте ліву бічну кришку (якщо дивитися спереду). Покладіть корпус на правий бік. Так у вас блок живлення не впаде і нічого не зашкодить, коли ви його будете виймати.
 • Знайдіть блок живлення. Відкрутіть чотири гвинти на задній панелі, які утримують його на корпусі. Запам'ятайте, а краще намалюйте підключення всіх кабелів, що йдуть від блоку живлення до інших пристроїв процесорного блоку.

Необхідні нам кабелі:

1. Кабель для підключення блоку живлення до материнської плати;

2. Другий кабель для підключення до материнської плати;

5. Кабель для підключення жорсткого диска і CD або DVD -дисковод IDE;

6. Кабель для підключення жорсткого диска і CD або DVD -дисковод SATA;

7. Кабель для підключення Floppy -дисковод, кардридера, або додаткове харчування до відеокарти;

Для першого разу можна зробити бирки з паперу та скотчу. Це дасть Вам впевненість в тому, що ви все робите правильно. Краще не сподіватися на свою пам'ять. Надалі ви вже і так будете знати, що і куди підключати, а поки краще підстрахуватися.

Рано чи пізно вам доведеться зіткнутися з тим, що з'явитися необхідність заміни блоку живлення комп'ютера
 • Всі роз'єми необхідно виймати акуратно, розхитує з боку в бік рухами. Не застосовуйте силу. Краще уважно подивіться, що заважає. Може, забули натиснути на засувку. Вони є у роз'ємів, що йдуть до материнської плати.
 • Буває, що необхідно ще відкрутити гвинтик у поперечини шасі, тому що вона заважає вийняти блок живлення. Нічого виламувати не треба.
 • Акуратно виймаємо несправний блок живлення. Намагайтеся нічого не зачепити, і не упустити блок на материнську плату.
 • заодно можете почистити все всередині сухим пензликом, пилососом, або балончиком зі стисненим повітрям.
Підключення блоку живлення до комп'ютера
 • Встановлюємо на місце блок живлення. Знову ж намагайтеся нічого не зачепити.
 • Прикручуємо його чотирма гвинтами до задньої стінки системного блоку.
 • Підключіть всі необхідні кабелі до інших пристроїв (материнської плати, жорсткого диска, дисководів і т.п.). Порядок їх підключення ролі не грає.

Будьте уважні і обережні з залишилися не підключеними кабелями.

Підв'яжіть їх акуратно до джгута інших проводів, так, щоб вони не бовталися, і не торкалися роз'ємами інших деталей. Інакше при переміщенні комп'ютера один з роз'ємів може що-небудь замкнути.

Після того, як ви встановили блок живлення, і підключили всі необхідні роз'єми всередині і зовні системного блоку, можна включити комп'ютер. Тільки не суньте руки всередину корпусу. Якщо все зроблено правильно, то комп'ютер повинен запуститися.

Що для цього потрібно?
Запитайте продавця, чи не сильно він шумить?