Як готувати в горщиках в духовці

Ура !!! Нарешті у мене з'явився ... горщик моєї мрії! Так-так, той самий, який поставиш в духовку, скажеш: «Горщик, вари!» - і вони в тандемі з духовочку приготують безліч смачних страв!

» - і вони в тандемі з духовочку приготують безліч смачних страв

Все, приготоване в духовці, та ще в глиняній (керамічної) посуді, виходить на порядок смачніше (і корисніше), ніж на плиті. Жиру для готування знадобиться мінімум, так як продукти доходять до кондиції у власному соку. Тому їжа виходить ніжною і майже дієтичної.

А ще дуже здорово те, що не потрібно постійно стежити, щоб не пригоріло, помішувати, перевертати. Закладаємо продукти в горщик, ставимо в духовку - і займаємося своїми справами! Ну, хіба що в деяких рецептах потрібно в процесі додати інгредієнт - наприклад, полити майже готову страву сметаною. А скільки всього різного можна спорудити, маючи в кухонному арсеналі чарівний горщик!

Такі традиційні страви, як голубці, фарширований перець, і навіть борщ - то, що ми звикли варити або тушкувати, в запеченому вигляді сподобається Вам набагато більше! Адже духовка - це сучасна рідня печі, в якій колись наші прабабусі готували смачну їжу на справжньому Вогні. Продукти при запіканні НЕ варяться-Шквара, а тужать, зберігаючи максимум смаку та користі. Первісні люди вже це знали і готували перші каші і борщі на своїх первісних вогнищах саме в горщиках! А Ви знаєте, що перші глиняні горщики для приготування їжі з'явилися в за часів неоліту - 11 століть назад ?!

І зараз, коли придумано стільки різноманітної, супер-сучасного посуду і техніки, горщики і раніше «рулять», як і тисячу років тому! Ніякі скороварки і мультиварки не зрівняються по просте і смакота приготовленої їжі з найпростішим глиняним горщиком.

У мене давно є два горщика, в яких я іноді готувала. Але вони, по-перше, маленькі, а по-друге, покриті глазур'ю. Мені ж хотілося неглазурований, натуральний горщик, і такий об'ємний, щоб в ньому можна було приготувати на всю сім'ю перше або друге блюдо.

І ось він - подарунок на День Народження :) Точно як для Вінні-Пуха :))) Але я не стала засовувати в горщик повітряну кульку, а замість цього вирішила приготувати в ньому перший рецепт - спекотне!
І, звичайно ж, я поцікавилася у продавця (який сам ліпить і продає горщики), як правильно поводитися з таким посудом. Ось що сказав гончар:

  • перед першим використанням горщика потрібно його вимити (я помила всередині і зовні з харчовою содою - миючі засоби не слід застосовувати, так як глиняні стінки дуже добре вбирають все, від вологи до запахів - Ви ж не хочете їжу з приправою «фейрі»?).
  • потім потрібно змастити горщик зсередини соняшниковою олією і прогріти в духовці, «щоб пар пішов». І можна готувати. Я нагріла, але пара не спостерігалося.

І ще кілька порад, як готувати в горщиках, вже з Інтернету:

  • деякі кулінарії не змащують горщик маслом, а занурюють його на 15-60 хвилин в чисту холодну воду. Тоді глиняні стінки посуду насичуються вологою, і блюдо готується, ніби на пару, отримати ще соковитіше.
  • горщик ставимо тільки в духовку - відкритий вогонь кераміці протипоказаний! На конфорки поміщати його не можна. А в духовці можна розташувати на решітці, встановленої посередині або ближче до низу.
  • ставимо горщик в холодну духовку - якщо поставити в гарячу, від перепаду температур глина або кераміка може тріснути. З цієї ж причини не заливаємо гарячий горщик холодною водою, щоб помити - чекаємо, поки охолоне. І доливаємо під час приготування, якщо потрібно, гарячу воду. Чи не наливайте воду або бульйон доверху, щоб не почало тікати, коли закипить.
  • готуємо в горщиках при температурі 150-200С. Зазвичай я спочатку роблю вище - близько 200С, щоб продукти добре прогрілися, до самої середини, а через 15-30 хвилин зменшую до 150-160С. Конкретна температура і час приготування залежать від продуктів і обсягу Ваших горщиків.
  • вимикаємо духовку трохи раніше, ніж блюдо буде готово, за 5-10 хвилин - дійде. Горщик добре тримає тепло, тому страва в ньому продовжує готуватися ще деякий час після виключення.
  • дістаємо горщик з духовки товстими прихватками і ставимо на дерев'яну дошку, підставку під гаряче або складений рушник. Не можна ставити на мокру або холодну поверхню, може тріснути.
  • Для приготування страв з яскравим ароматом радять вистелити горщик зсередини пергаментом, щоб його стінки не всотали запах. А краще для різних рецептів використовувати різні горщики. Ну а якщо вже горщик пропах рибкою або спеціями - помістіть його на 8 годин на оду, розвівши в ній трохи харчової соди, потім добре помийте.
  • моєму горщики м'якою губкою, щоб не подряпати. Миючі, як ми вже в курсі, використовувати не варто. А як же відмити горщик від жиру? Потрібно наповнити його водою, долив трохи оцту, і нагріти в духовці 30 хвилин. Після цього стінки посуду легко відмиються. Витру горщик і поставимо сушитися на сухому рушнику, а краще - на сонечку.

Буду рада, якщо ці поради допоможуть Вам готувати смачні страви в горщиках! А ось і перевірені мною рецепти. Пробуйте і пишіть про враження, надсилайте свої поради і рецепти! 🙂

Рецепти в горщиках:

Печеня з картоплі з м'ясом
Голубці в горщику
Картопля з сосисками
Пшоняна каша
Гречка з печерицями
Борщ в духовці

А Ви знаєте, що перші глиняні горщики для приготування їжі з'явилися в за часів неоліту - 11 століть назад ?
Помила всередині і зовні з харчовою содою - миючі засоби не слід застосовувати, так як глиняні стінки дуже добре вбирають все, від вологи до запахів - Ви ж не хочете їжу з приправою «фейрі»?
А як же відмити горщик від жиру?

Дополнительная информация

rss
Карта