Як перевірити на «живучість» e-mail розсилку: розкриваємо чужі листи. Читайте на Cossa.ru

  1. Як перевірити на «живучість» e-mail розсилку: розкриваємо чужі листи Як говорить пишногруда американська...
  2. Етап другий. найміть роботів
  3. Email on Acid
  4. Email Reach
  5. Email Spam Test
  6. Puts Mail
  7. Етап 3. Погляньте на лист під різними кутами
  8. Litmus
  9. BrowserStack
  10. Етап 4. В атаку!
  11. У скарбничку знань ...
  12. Як перевірити на «живучість» e-mail розсилку: розкриваємо чужі листи
  13. Етап перший. краудсорсінг
  14. Етап другий. найміть роботів
  15. Email on Acid
  16. Email Reach
  17. Email Spam Test
  18. Puts Mail
  19. Етап 3. Погляньте на лист під різними кутами
  20. Litmus
  21. BrowserStack
  22. Етап 4. В атаку!
  23. У скарбничку знань ...
  24. Як перевірити на «живучість» e-mail розсилку: розкриваємо чужі листи
  25. Етап перший. краудсорсінг
  26. Етап другий. найміть роботів
  27. Email on Acid
  28. Email Reach
  29. Email Spam Test
  30. Puts Mail
  31. Етап 3. Погляньте на лист під різними кутами
  32. Litmus
  33. BrowserStack
  34. Етап 4. В атаку!
  35. У скарбничку знань ...

Як перевірити на «живучість» e-mail розсилку: розкриваємо чужі листи

Як говорить пишногруда американська кантрі-співачка Доллі Партон: «Не в наших силах змінити напрям вітру, але ми можемо змінити становище вітрила». Змусити користувача прочитати лист неможливо, тому e-mail розсилка повинна виглядати непереборно привабливою. Конкуренція висока - ваш лист виявиться серед десятка інших. Ми вже не раз розмовляли про хитрощі e-mail маркетингу: наводили приклади кращих кейсів, розкривали справжнє призначення спліт-тестування і навіть з'ясовували, як підвищити індекси Open Rate за допомогою символів в темі листа.

Тепер, коли ви готові створити прекрасну, технічно правильну, функціональну розсилку, прийшов час поговорити про те, що може звести всі ваші зусилля нанівець. Це підступні помилки, які можуть непомітно для ваших очей жити всередині листи. Але як тільки воно потрапить до одержувача, все приховане стає явним. Як уникнути такої незручної ситуації і не зійти з розуму від нудьги в пошуках помилки в листі, який вже муляє вам око своїм виглядом?

Етап перший. краудсорсінг

На самому початку складіть коло з людей, які відрізняються прискіпливістю, грамотністю і влучним оком. У це коло довіри найкраще включити надійних друзів і близьких колег. Ви посилаєте їм вашу розсилку і чекаєте їх коментарів. Завдання людей з кола довіри виявити помилки в листі, переглядаючи його з позиції звичайного користувача.

На замітку: де найчастіше зустрічаються помилки?

Тут бувають помилки, часто використовується занадто довге речення в обігу (і в підсумку користувачеві видно лише його початок).

Тут бувають помилки, часто використовується занадто довге речення в обігу (і в підсумку користувачеві видно лише його початок)

А іноді і зовсім незрозуміло, про що йде мова в темі листа. Якщо ви використовуєте сервіс для відправки розсилки, який дозволяє в темі листа використовувати особисте звернення до користувача, треба знати, яким чином сервіс виділяє це ім'я, тобто які дані використовує як першоджерело.

  • Зображення відображаються некоректно

Найчастіша проблема криється в неправильному вирішенні картинок і невмілої інтеграції зображення в лист (тоді картинки приходять у вигляді окремих вкладень в листі). Що стосується дозволів, якщо розмір картинки великий, її треба стискати. Варто пам'ятати також про те, що до використання годяться зображення у форматі RGB, з розширенням jpg, gif, а найкраще png. Якщо картинка розміщена в інтернеті і додана в лист через url-посилання, ресурс, де ви розмістили картинку, повинен бути загальнодоступним і безпечним з точки зору антивірусних програм. Інша проблема, пов'язана з зображеннями - наявність тексту, який буде відображатися, якщо поштовий клієнт блокує картинки в листі відправника. Це той текст, який буде видно на місці картинки, якщо поштовий клієнт її відмовиться показувати.


  • Посилання в листі

У листі завжди є посилання, як в самому тексті, так і на зображеннях. Необхідно перевірити на працездатність кожну з них.

Найчастіша проблема тут - використання шрифту, який важко читати, використання символів, які можуть відображатися / не відбиватися в залежності від того, на якому пристрої користувач переглядає лист. Ну, і, звичайно ж, помилки будь-якого виду: орфографічні, мовні, лексичні. Коли ви довго працюєте з однією і тією ж інформацією, ви звикаєте до неї - ваше око може не побачити різницю, але стороння людина, яка бачить лист вперше, може досить швидко виявити помилку. Крім того, варто бути обережним з використанням call-to-action: слова «розпродаж», «знижки» тощо може гарантувати вашого листа пряме попадання в папку спаму.

Етап другий. найміть роботів

Тепер, коли всі видимі помилки усунуті, час довірити перевірку вашої розсилці автоматизованим сервісів.

В основі листа лежить універсальний html-код, але кожен поштовий клієнт все одно може по-своєму відображати лист. У більшості випадків користувачі переглядають листи в Outlook-е, Apple Mail-е, в поштових клієнтах Hotmail, Yahoo і Gmail. Пропонуємо вашій увазі лише кілька західних сервісів, які використовуються фахівцями в різних частинах світу для перевірки «на живучість» вашого листа, беручи до уваги все вищесказане.

Email on Acid

Даний сайт дозволяє вам протестувати, як саме буде відображатися ваш лист в поштовій скриньці одержувача: яка доля спіткає зображення, як буде виглядати альтернативний текст, покликаний їх замінити, чи зможе взагалі користувач зрозуміти, що саме ви хочете йому повідомити. Сервіс перевіряє html-код, з якого складається ваш лист, на наявність помилок. Тут є своя веб-аналітика листи, всілякі алгоритми перевірки на проходження спам-фільтрів. Єдиний недолік може полягати в наступному - якщо більшість ваших передплатників користуються старими e-mail клієнтами (наприклад, Outlook 2003), сервіс не зможе вам допомогти. Він просто не розрахований на аналіз листів в досить старих клієнтів (що, в принципі, логічно - людина, підписується на вашу розсилку, по ідеї, дружить з інтернетом і йде в ногу з часом). Он-лайн сервіс платний, але є пробна безкоштовна версія.

Email Reach

Робота з даним сервісом грунтується на перевірці списку одержувачів листа. Він аналізує адреси з завантаженого вами списку, а після тестування повідомляє, як лист буде виглядати на моніторі у того чи іншого одержувача. Сервіс також перевіряє саме вміст листа (посилання) і його html-код на наявність помилок і можливих розбіжностей зі спам-фільтрами. Це платний сервіс, але і у нього є пробна безкоштовна версія - протягом 24 годин можна перевірити весь його функціонал. З недоліків: якщо в базі даних сервісу (а вона немаленька) немає відомостей про роботу з певним поштовим клієнтом, система не зможе протестувати ваш лист.


Email Spam Test

Цим простим сервісом можна користуватися абсолютно безкоштовно. Про його можливості говорить сама назва - він перевірить лист на відповідність критеріям спам-фільтрів, не заглиблюючись в суть. Іноді може виявити помилки в html-коді, засланнях, альтернативному тексті або темі листа. Алгоритм побудований за принципом роботи Spam Assasin Project, чиї вимоги використовуються в роботі більшості спам-фільтрів.


Puts Mail

Дуже доброзичливе додаток, що допомагає «прошерстить» html-код письма. Ви завантажуєте вихідні дані, система відправляє вам тест-версію листи, перевіряє код на наявність помилок і може навіть підказати, у чому може критися їх причина (використання JavaScript-а, неправильно прописаний в HTML-коді CSS і багато іншого). Сервісом можна користуватися безкоштовно. Дуже доброзичливе додаток, що допомагає «прошерстить» html-код письма

Етап 3. Погляньте на лист під різними кутами

Якщо з вмістом листи все в порядку, і воно складено правильно, вам залишилося дізнатися лише про ще одному підводному камені. Ви вже напевно здогадалися, що значення має і те, переглядаєте ви лист через мобільний пристрій або на комп'ютері - в останньому випадку важливо навіть те, в якому саме браузері відкритий лист. Для цього випадку у нас теж є пара корисних посилань.

Litmus

За допомогою даного сервісу ви зможете опинитися на місці тих, хто буде читати ваш лист через будь-який мобільний пристрій. Сервіс покаже, як буде ввести себе ваш лист в залежності від того, в якому поштовому клієнті і на якому мобільному пристрої його будуть дивитися, перевірить тему листа, ім'я відправника, всілякі посилання всередині нього і html-код. Найчастіше за допомогою Litmus-а виявляються такі проблеми: надто маленький або незручний для читання шрифт, неправильне відображення зображень в листі, незручні для використання на мобільних пристроях посилання (їх краще завжди постачати кнопочками), довга або неповне завантаження листи (якщо розмір листа занадто великий, наприклад, через великі зображень або вкладень). Сервіс платний, але тут теж є безкоштовна пробна версія.


BrowserStack

Цей сервіс допомагає побачити лист таким, яким воно буде відображатися в різних браузерах. Пам'ятайте, що користувачі найчастіше використовують Google Chrome, Mozilla Firefox і ... IE. Якщо користувач не заглиблювався в настройки, то кожен з браузерів буде відображати лист згідно з настановами за замовчуванням. Змінам можуть піддаватися зображення всередині листи, ширина відступів, осередків в таблицях, колонок в тексті, колір і вид шрифту, його розмір, колір підкладки та багато іншого. Ваше завдання в такому випадку - домогтися того, щоб лист виглядало майже однаково в усіх браузерах.

Етап 4. В атаку!

Після всіх цих перевірок можете сміливо розсилати відредаговані листи і відстежувати результати по сервісів веб-аналітики. Звичайно, мало хто користується подібними випробуваннями для кожної розсилки, але якщо в вашому випадку саме на цей інструмент маркетингу покладаються певні надії, нехтувати вищевказаними сервісами не варто. У Росії є кілька аналогів. Але за більшу частину функцій, доступних в вищевказаних сервісах безкоштовно, в російських сервісах вам доведеться заплатити.

У скарбничку знань ...

Щоб продовжити спостереження за листами розсилки, пропонуємо вам спробувати стежити за тим, що з ними відбувається - адже корисно знати, які з листів були доставлені, які відкриті і по яким з посилань одержувачі кликнули, а за якими - ні. Подібні послуги можна спробувати в різних сервісах. Таким сервісом може похвалитися вказаний вище Litmus. Він додає власну мітку, завдяки якій ви отримуєте корисну інформацію про кількість відкритих листів, географії користувачів, які відкрили ваш лист, ступеня залученості користувачів в процес вивчення листів (кількість користувачів, які читають лист протягом певного проміжку часу), які поштові клієнти при цьому використані і багато іншого. У безкоштовної версії для невеликої розсилки подібні послуги пропонує також MailChimp. Взагалі, такі сервіси можна використовувати навіть для особистої пошти - наприклад, якщо ви користуєтеся поштою gmail, то chrome з радістю запропонує вам випробувати додаток «Yesware», яке на безоплатній основі розповість вам, хто, коли і де отримав ваш лист, відкрив його і клікнув чи по посиланнях всередині.

Щоб відстежувати ці показники в веб-аналітиці, необхідно обладнати спеціальними позначками всі посилання в листі, за якими вам важливо стежити. Якщо ви переглядаєте веб-аналітику в Google Analytics або в Яндекс.Метрика, то в url кожного посилання додаєте певні UTM мітки. Вони дають можливість отримати детальну статистику по переходах з e-mail розсилки.

PS Якщо у вас є питання, не соромтеся задавати їх. Бесіда може бути конструктивною, а в суперечках народжується істина.

Як перевірити на «живучість» e-mail розсилку: розкриваємо чужі листи

Як говорить пишногруда американська кантрі-співачка Доллі Партон: «Не в наших силах змінити напрям вітру, але ми можемо змінити становище вітрила». Змусити користувача прочитати лист неможливо, тому e-mail розсилка повинна виглядати непереборно привабливою. Конкуренція висока - ваш лист виявиться серед десятка інших. Ми вже не раз розмовляли про хитрощі e-mail маркетингу: наводили приклади кращих кейсів, розкривали справжнє призначення спліт-тестування і навіть з'ясовували, як підвищити індекси Open Rate за допомогою символів в темі листа.

Тепер, коли ви готові створити прекрасну, технічно правильну, функціональну розсилку, прийшов час поговорити про те, що може звести всі ваші зусилля нанівець. Це підступні помилки, які можуть непомітно для ваших очей жити всередині листи. Але як тільки воно потрапить до одержувача, все приховане стає явним. Як уникнути такої незручної ситуації і не зійти з розуму від нудьги в пошуках помилки в листі, який вже муляє вам око своїм виглядом?

Етап перший. краудсорсінг

На самому початку складіть коло з людей, які відрізняються прискіпливістю, грамотністю і влучним оком. У це коло довіри найкраще включити надійних друзів і близьких колег. Ви посилаєте їм вашу розсилку і чекаєте їх коментарів. Завдання людей з кола довіри виявити помилки в листі, переглядаючи його з позиції звичайного користувача.

На замітку: де найчастіше зустрічаються помилки?

Тут бувають помилки, часто використовується занадто довге речення в обігу (і в підсумку користувачеві видно лише його початок).

Тут бувають помилки, часто використовується занадто довге речення в обігу (і в підсумку користувачеві видно лише його початок)

А іноді і зовсім незрозуміло, про що йде мова в темі листа. Якщо ви використовуєте сервіс для відправки розсилки, який дозволяє в темі листа використовувати особисте звернення до користувача, треба знати, яким чином сервіс виділяє це ім'я, тобто які дані використовує як першоджерело.

  • Зображення відображаються некоректно

Найчастіша проблема криється в неправильному вирішенні картинок і невмілої інтеграції зображення в лист (тоді картинки приходять у вигляді окремих вкладень в листі). Що стосується дозволів, якщо розмір картинки великий, її треба стискати. Варто пам'ятати також про те, що до використання годяться зображення у форматі RGB, з розширенням jpg, gif, а найкраще png. Якщо картинка розміщена в інтернеті і додана в лист через url-посилання, ресурс, де ви розмістили картинку, повинен бути загальнодоступним і безпечним з точки зору антивірусних програм. Інша проблема, пов'язана з зображеннями - наявність тексту, який буде відображатися, якщо поштовий клієнт блокує картинки в листі відправника. Це той текст, який буде видно на місці картинки, якщо поштовий клієнт її відмовиться показувати.


  • Посилання в листі

У листі завжди є посилання, як в самому тексті, так і на зображеннях. Необхідно перевірити на працездатність кожну з них.

Найчастіша проблема тут - використання шрифту, який важко читати, використання символів, які можуть відображатися / не відбиватися в залежності від того, на якому пристрої користувач переглядає лист. Ну, і, звичайно ж, помилки будь-якого виду: орфографічні, мовні, лексичні. Коли ви довго працюєте з однією і тією ж інформацією, ви звикаєте до неї - ваше око може не побачити різницю, але стороння людина, яка бачить лист вперше, може досить швидко виявити помилку. Крім того, варто бути обережним з використанням call-to-action: слова «розпродаж», «знижки» тощо може гарантувати вашого листа пряме попадання в папку спаму.

Етап другий. найміть роботів

Тепер, коли всі видимі помилки усунуті, час довірити перевірку вашої розсилці автоматизованим сервісів.

В основі листа лежить універсальний html-код, але кожен поштовий клієнт все одно може по-своєму відображати лист. У більшості випадків користувачі переглядають листи в Outlook-е, Apple Mail-е, в поштових клієнтах Hotmail, Yahoo і Gmail. Пропонуємо вашій увазі лише кілька західних сервісів, які використовуються фахівцями в різних частинах світу для перевірки «на живучість» вашого листа, беручи до уваги все вищесказане.

Email on Acid

Даний сайт дозволяє вам протестувати, як саме буде відображатися ваш лист в поштовій скриньці одержувача: яка доля спіткає зображення, як буде виглядати альтернативний текст, покликаний їх замінити, чи зможе взагалі користувач зрозуміти, що саме ви хочете йому повідомити. Сервіс перевіряє html-код, з якого складається ваш лист, на наявність помилок. Тут є своя веб-аналітика листи, всілякі алгоритми перевірки на проходження спам-фільтрів. Єдиний недолік може полягати в наступному - якщо більшість ваших передплатників користуються старими e-mail клієнтами (наприклад, Outlook 2003), сервіс не зможе вам допомогти. Він просто не розрахований на аналіз листів в досить старих клієнтів (що, в принципі, логічно - людина, підписується на вашу розсилку, по ідеї, дружить з інтернетом і йде в ногу з часом). Он-лайн сервіс платний, але є пробна безкоштовна версія.

Email Reach

Робота з даним сервісом грунтується на перевірці списку одержувачів листа. Він аналізує адреси з завантаженого вами списку, а після тестування повідомляє, як лист буде виглядати на моніторі у того чи іншого одержувача. Сервіс також перевіряє саме вміст листа (посилання) і його html-код на наявність помилок і можливих розбіжностей зі спам-фільтрами. Це платний сервіс, але і у нього є пробна безкоштовна версія - протягом 24 годин можна перевірити весь його функціонал. З недоліків: якщо в базі даних сервісу (а вона немаленька) немає відомостей про роботу з певним поштовим клієнтом, система не зможе протестувати ваш лист.


Email Spam Test

Цим простим сервісом можна користуватися абсолютно безкоштовно. Про його можливості говорить сама назва - він перевірить лист на відповідність критеріям спам-фільтрів, не заглиблюючись в суть. Іноді може виявити помилки в html-коді, засланнях, альтернативному тексті або темі листа. Алгоритм побудований за принципом роботи Spam Assasin Project, чиї вимоги використовуються в роботі більшості спам-фільтрів.


Puts Mail

Дуже доброзичливе додаток, що допомагає «прошерстить» html-код письма. Ви завантажуєте вихідні дані, система відправляє вам тест-версію листи, перевіряє код на наявність помилок і може навіть підказати, у чому може критися їх причина (використання JavaScript-а, неправильно прописаний в HTML-коді CSS і багато іншого). Сервісом можна користуватися безкоштовно. Дуже доброзичливе додаток, що допомагає «прошерстить» html-код письма

Етап 3. Погляньте на лист під різними кутами

Якщо з вмістом листи все в порядку, і воно складено правильно, вам залишилося дізнатися лише про ще одному підводному камені. Ви вже напевно здогадалися, що значення має і те, переглядаєте ви лист через мобільний пристрій або на комп'ютері - в останньому випадку важливо навіть те, в якому саме браузері відкритий лист. Для цього випадку у нас теж є пара корисних посилань.

Litmus

За допомогою даного сервісу ви зможете опинитися на місці тих, хто буде читати ваш лист через будь-який мобільний пристрій. Сервіс покаже, як буде ввести себе ваш лист в залежності від того, в якому поштовому клієнті і на якому мобільному пристрої його будуть дивитися, перевірить тему листа, ім'я відправника, всілякі посилання всередині нього і html-код. Найчастіше за допомогою Litmus-а виявляються такі проблеми: надто маленький або незручний для читання шрифт, неправильне відображення зображень в листі, незручні для використання на мобільних пристроях посилання (їх краще завжди постачати кнопочками), довга або неповне завантаження листи (якщо розмір листа занадто великий, наприклад, через великі зображень або вкладень). Сервіс платний, але тут теж є безкоштовна пробна версія.


BrowserStack

Цей сервіс допомагає побачити лист таким, яким воно буде відображатися в різних браузерах. Пам'ятайте, що користувачі найчастіше використовують Google Chrome, Mozilla Firefox і ... IE. Якщо користувач не заглиблювався в настройки, то кожен з браузерів буде відображати лист згідно з настановами за замовчуванням. Змінам можуть піддаватися зображення всередині листи, ширина відступів, осередків в таблицях, колонок в тексті, колір і вид шрифту, його розмір, колір підкладки та багато іншого. Ваше завдання в такому випадку - домогтися того, щоб лист виглядало майже однаково в усіх браузерах.

Етап 4. В атаку!

Після всіх цих перевірок можете сміливо розсилати відредаговані листи і відстежувати результати по сервісів веб-аналітики. Звичайно, мало хто користується подібними випробуваннями для кожної розсилки, але якщо в вашому випадку саме на цей інструмент маркетингу покладаються певні надії, нехтувати вищевказаними сервісами не варто. У Росії є кілька аналогів. Але за більшу частину функцій, доступних в вищевказаних сервісах безкоштовно, в російських сервісах вам доведеться заплатити.

У скарбничку знань ...

Щоб продовжити спостереження за листами розсилки, пропонуємо вам спробувати стежити за тим, що з ними відбувається - адже корисно знати, які з листів були доставлені, які відкриті і по яким з посилань одержувачі кликнули, а за якими - ні. Подібні послуги можна спробувати в різних сервісах. Таким сервісом може похвалитися вказаний вище Litmus. Він додає власну мітку, завдяки якій ви отримуєте корисну інформацію про кількість відкритих листів, географії користувачів, які відкрили ваш лист, ступеня залученості користувачів в процес вивчення листів (кількість користувачів, які читають лист протягом певного проміжку часу), які поштові клієнти при цьому використані і багато іншого. У безкоштовної версії для невеликої розсилки подібні послуги пропонує також MailChimp. Взагалі, такі сервіси можна використовувати навіть для особистої пошти - наприклад, якщо ви користуєтеся поштою gmail, то chrome з радістю запропонує вам випробувати додаток «Yesware», яке на безоплатній основі розповість вам, хто, коли і де отримав ваш лист, відкрив його і клікнув чи по посиланнях всередині.

Щоб відстежувати ці показники в веб-аналітиці, необхідно обладнати спеціальними позначками всі посилання в листі, за якими вам важливо стежити. Якщо ви переглядаєте веб-аналітику в Google Analytics або в Яндекс.Метрика, то в url кожного посилання додаєте певні UTM мітки. Вони дають можливість отримати детальну статистику по переходах з e-mail розсилки.

PS Якщо у вас є питання, не соромтеся задавати їх. Бесіда може бути конструктивною, а в суперечках народжується істина.

Як перевірити на «живучість» e-mail розсилку: розкриваємо чужі листи

Як говорить пишногруда американська кантрі-співачка Доллі Партон: «Не в наших силах змінити напрям вітру, але ми можемо змінити становище вітрила». Змусити користувача прочитати лист неможливо, тому e-mail розсилка повинна виглядати непереборно привабливою. Конкуренція висока - ваш лист виявиться серед десятка інших. Ми вже не раз розмовляли про хитрощі e-mail маркетингу: наводили приклади кращих кейсів, розкривали справжнє призначення спліт-тестування і навіть з'ясовували, як підвищити індекси Open Rate за допомогою символів в темі листа.

Тепер, коли ви готові створити прекрасну, технічно правильну, функціональну розсилку, прийшов час поговорити про те, що може звести всі ваші зусилля нанівець. Це підступні помилки, які можуть непомітно для ваших очей жити всередині листи. Але як тільки воно потрапить до одержувача, все приховане стає явним. Як уникнути такої незручної ситуації і не зійти з розуму від нудьги в пошуках помилки в листі, який вже муляє вам око своїм виглядом?

Етап перший. краудсорсінг

На самому початку складіть коло з людей, які відрізняються прискіпливістю, грамотністю і влучним оком. У це коло довіри найкраще включити надійних друзів і близьких колег. Ви посилаєте їм вашу розсилку і чекаєте їх коментарів. Завдання людей з кола довіри виявити помилки в листі, переглядаючи його з позиції звичайного користувача.

На замітку: де найчастіше зустрічаються помилки?

Тут бувають помилки, часто використовується занадто довге речення в обігу (і в підсумку користувачеві видно лише його початок).

Тут бувають помилки, часто використовується занадто довге речення в обігу (і в підсумку користувачеві видно лише його початок)

А іноді і зовсім незрозуміло, про що йде мова в темі листа. Якщо ви використовуєте сервіс для відправки розсилки, який дозволяє в темі листа використовувати особисте звернення до користувача, треба знати, яким чином сервіс виділяє це ім'я, тобто які дані використовує як першоджерело.

  • Зображення відображаються некоректно

Найчастіша проблема криється в неправильному вирішенні картинок і невмілої інтеграції зображення в лист (тоді картинки приходять у вигляді окремих вкладень в листі). Що стосується дозволів, якщо розмір картинки великий, її треба стискати. Варто пам'ятати також про те, що до використання годяться зображення у форматі RGB, з розширенням jpg, gif, а найкраще png. Якщо картинка розміщена в інтернеті і додана в лист через url-посилання, ресурс, де ви розмістили картинку, повинен бути загальнодоступним і безпечним з точки зору антивірусних програм. Інша проблема, пов'язана з зображеннями - наявність тексту, який буде відображатися, якщо поштовий клієнт блокує картинки в листі відправника. Це той текст, який буде видно на місці картинки, якщо поштовий клієнт її відмовиться показувати.


  • Посилання в листі

У листі завжди є посилання, як в самому тексті, так і на зображеннях. Необхідно перевірити на працездатність кожну з них.

Найчастіша проблема тут - використання шрифту, який важко читати, використання символів, які можуть відображатися / не відбиватися в залежності від того, на якому пристрої користувач переглядає лист. Ну, і, звичайно ж, помилки будь-якого виду: орфографічні, мовні, лексичні. Коли ви довго працюєте з однією і тією ж інформацією, ви звикаєте до неї - ваше око може не побачити різницю, але стороння людина, яка бачить лист вперше, може досить швидко виявити помилку. Крім того, варто бути обережним з використанням call-to-action: слова «розпродаж», «знижки» тощо може гарантувати вашого листа пряме попадання в папку спаму.

Етап другий. найміть роботів

Тепер, коли всі видимі помилки усунуті, час довірити перевірку вашої розсилці автоматизованим сервісів.

В основі листа лежить універсальний html-код, але кожен поштовий клієнт все одно може по-своєму відображати лист. У більшості випадків користувачі переглядають листи в Outlook-е, Apple Mail-е, в поштових клієнтах Hotmail, Yahoo і Gmail. Пропонуємо вашій увазі лише кілька західних сервісів, які використовуються фахівцями в різних частинах світу для перевірки «на живучість» вашого листа, беручи до уваги все вищесказане.

Email on Acid

Даний сайт дозволяє вам протестувати, як саме буде відображатися ваш лист в поштовій скриньці одержувача: яка доля спіткає зображення, як буде виглядати альтернативний текст, покликаний їх замінити, чи зможе взагалі користувач зрозуміти, що саме ви хочете йому повідомити. Сервіс перевіряє html-код, з якого складається ваш лист, на наявність помилок. Тут є своя веб-аналітика листи, всілякі алгоритми перевірки на проходження спам-фільтрів. Єдиний недолік може полягати в наступному - якщо більшість ваших передплатників користуються старими e-mail клієнтами (наприклад, Outlook 2003), сервіс не зможе вам допомогти. Він просто не розрахований на аналіз листів в досить старих клієнтів (що, в принципі, логічно - людина, підписується на вашу розсилку, по ідеї, дружить з інтернетом і йде в ногу з часом). Он-лайн сервіс платний, але є пробна безкоштовна версія.

Email Reach

Робота з даним сервісом грунтується на перевірці списку одержувачів листа. Він аналізує адреси з завантаженого вами списку, а після тестування повідомляє, як лист буде виглядати на моніторі у того чи іншого одержувача. Сервіс також перевіряє саме вміст листа (посилання) і його html-код на наявність помилок і можливих розбіжностей зі спам-фільтрами. Це платний сервіс, але і у нього є пробна безкоштовна версія - протягом 24 годин можна перевірити весь його функціонал. З недоліків: якщо в базі даних сервісу (а вона немаленька) немає відомостей про роботу з певним поштовим клієнтом, система не зможе протестувати ваш лист.


Email Spam Test

Цим простим сервісом можна користуватися абсолютно безкоштовно. Про його можливості говорить сама назва - він перевірить лист на відповідність критеріям спам-фільтрів, не заглиблюючись в суть. Іноді може виявити помилки в html-коді, засланнях, альтернативному тексті або темі листа. Алгоритм побудований за принципом роботи Spam Assasin Project, чиї вимоги використовуються в роботі більшості спам-фільтрів.


Puts Mail

Дуже доброзичливе додаток, що допомагає «прошерстить» html-код письма. Ви завантажуєте вихідні дані, система відправляє вам тест-версію листи, перевіряє код на наявність помилок і може навіть підказати, у чому може критися їх причина (використання JavaScript-а, неправильно прописаний в HTML-коді CSS і багато іншого). Сервісом можна користуватися безкоштовно. Дуже доброзичливе додаток, що допомагає «прошерстить» html-код письма

Етап 3. Погляньте на лист під різними кутами

Якщо з вмістом листи все в порядку, і воно складено правильно, вам залишилося дізнатися лише про ще одному підводному камені. Ви вже напевно здогадалися, що значення має і те, переглядаєте ви лист через мобільний пристрій або на комп'ютері - в останньому випадку важливо навіть те, в якому саме браузері відкритий лист. Для цього випадку у нас теж є пара корисних посилань.

Litmus

За допомогою даного сервісу ви зможете опинитися на місці тих, хто буде читати ваш лист через будь-який мобільний пристрій. Сервіс покаже, як буде ввести себе ваш лист в залежності від того, в якому поштовому клієнті і на якому мобільному пристрої його будуть дивитися, перевірить тему листа, ім'я відправника, всілякі посилання всередині нього і html-код. Найчастіше за допомогою Litmus-а виявляються такі проблеми: надто маленький або незручний для читання шрифт, неправильне відображення зображень в листі, незручні для використання на мобільних пристроях посилання (їх краще завжди постачати кнопочками), довга або неповне завантаження листи (якщо розмір листа занадто великий, наприклад, через великі зображень або вкладень). Сервіс платний, але тут теж є безкоштовна пробна версія.


BrowserStack

Цей сервіс допомагає побачити лист таким, яким воно буде відображатися в різних браузерах. Пам'ятайте, що користувачі найчастіше використовують Google Chrome, Mozilla Firefox і ... IE. Якщо користувач не заглиблювався в настройки, то кожен з браузерів буде відображати лист згідно з настановами за замовчуванням. Змінам можуть піддаватися зображення всередині листи, ширина відступів, осередків в таблицях, колонок в тексті, колір і вид шрифту, його розмір, колір підкладки та багато іншого. Ваше завдання в такому випадку - домогтися того, щоб лист виглядало майже однаково в усіх браузерах.

Етап 4. В атаку!

Після всіх цих перевірок можете сміливо розсилати відредаговані листи і відстежувати результати по сервісів веб-аналітики. Звичайно, мало хто користується подібними випробуваннями для кожної розсилки, але якщо в вашому випадку саме на цей інструмент маркетингу покладаються певні надії, нехтувати вищевказаними сервісами не варто. У Росії є кілька аналогів. Але за більшу частину функцій, доступних в вищевказаних сервісах безкоштовно, в російських сервісах вам доведеться заплатити.

У скарбничку знань ...

Щоб продовжити спостереження за листами розсилки, пропонуємо вам спробувати стежити за тим, що з ними відбувається - адже корисно знати, які з листів були доставлені, які відкриті і по яким з посилань одержувачі кликнули, а за якими - ні. Подібні послуги можна спробувати в різних сервісах. Таким сервісом може похвалитися вказаний вище Litmus. Він додає власну мітку, завдяки якій ви отримуєте корисну інформацію про кількість відкритих листів, географії користувачів, які відкрили ваш лист, ступеня залученості користувачів в процес вивчення листів (кількість користувачів, які читають лист протягом певного проміжку часу), які поштові клієнти при цьому використані і багато іншого. У безкоштовної версії для невеликої розсилки подібні послуги пропонує також MailChimp. Взагалі, такі сервіси можна використовувати навіть для особистої пошти - наприклад, якщо ви користуєтеся поштою gmail, то chrome з радістю запропонує вам випробувати додаток «Yesware», яке на безоплатній основі розповість вам, хто, коли і де отримав ваш лист, відкрив його і клікнув чи по посиланнях всередині.

Щоб відстежувати ці показники в веб-аналітиці, необхідно обладнати спеціальними позначками всі посилання в листі, за якими вам важливо стежити. Якщо ви переглядаєте веб-аналітику в Google Analytics або в Яндекс.Метрика, то в url кожного посилання додаєте певні UTM мітки. Вони дають можливість отримати детальну статистику по переходах з e-mail розсилки.

PS Якщо у вас є питання, не соромтеся задавати їх. Бесіда може бути конструктивною, а в суперечках народжується істина.

Як уникнути такої незручної ситуації і не зійти з розуму від нудьги в пошуках помилки в листі, який вже муляє вам око своїм виглядом?
На замітку: де найчастіше зустрічаються помилки?
Як уникнути такої незручної ситуації і не зійти з розуму від нудьги в пошуках помилки в листі, який вже муляє вам око своїм виглядом?
На замітку: де найчастіше зустрічаються помилки?
Як уникнути такої незручної ситуації і не зійти з розуму від нудьги в пошуках помилки в листі, який вже муляє вам око своїм виглядом?
На замітку: де найчастіше зустрічаються помилки?

Дополнительная информация

rss
Карта