Як відключити WebRTC в Google Chrome, яндекс.браузер, Mozilla Firefox і Opera

 1. Як працює WebRTC
 2. уразливості WebRTC
 3. Тест витоку WebRTC
 4. можливі рішення
 5. Як відключити WebRTC в Google Chrome
 6. Як відключити WebRTC в Mozilla Firefox
 7. Як відключити WebRTC в яндекс.браузер
 8. Як відключити WebRTC в Opera
 9. Як відключити WebRTC в Safari і Microsoft Edge

Кращим рішенням захисту від витоку IP-адреси є відключення технології WebRTC, якщо ви її не використовуєте. Дана інструкція допоможе вам зробити це в популярних браузерах Google Chrome, яндекс.браузер, Mozilla Firefox і Opera

браузер, Mozilla Firefox і Opera

WebRTC (Real Time Communication) - технологія, яка дозволяє користувачам передавати потокові аудіо та відео дані між мобільними додатками і браузерами. WebRTC є прямим конкурентом Skype. Дана веб-технологія дозволяє розробникам уникнути перешкод при створенні спеціалізованих сервісів, що працюють з контекстуальної інформацією в реальному часі.

Завдяки WebRTC користувачі можуть створювати відеоконференції прямо в браузерах без будь-яких посередників. WebRTC має повністю відкритий вихідний код і часто рекламується компанією Google, особливо в команді розробників Google Chrome. Найяскравішим прикладом реалізацією можливостей WebRTC є контакт-центр, який надає додаткові можливості для клієнтів і агентів.

Як працює WebRTC

WebRTC дозволяє користувачам декількох браузерів передавати свої дані один одному. Для зберігання і обробки даних не потрібно сервер-посередник. Вся обробка даних здійснюється браузерами або мобільними додатками.

Вся обробка даних здійснюється браузерами або мобільними додатками

Технологія WebRTC підтримується всіма основними браузерами, такими як Firefox, Chrome, Safari, Microsoft Edge, Opera і мобільними додатками для платформ iOS і Android. Мобільні і десктопні розраховані на багато користувачів чати також застосовують WebRTC.

уразливості WebRTC

Найбільша загроза використання WebRTC полягає в тому, що ця веб-технологія визначає ваш фактичний IP-адреса. Коли ваше з'єднання безпосередньо пов'язано з будь-яким іншим користувачем, веб-сайтом, браузером або будь-яким мобільним додатком, мережеві настройки обмежені. Щоб створити аудіо-відеозв'язок, браузер повинен працювати з локальними IP-адресами.

Відомо, що найкращим рішенням захисту від витоку IP-адреси є відключення технології WebRTC, якщо ви її не використовуєте. WebRTC застосовує локальне шифрування, щоб підтримувати конфіденційність комунікацій, але існує думка, що дана технологія менш безпечна, ніж звичайні послуги конференц-зв'язку. Технологія становить небезпеку для призначених для користувача браузерів, які можуть бути атаковані шкідливими програмами.

Тест витоку WebRTC

WebRTC може розкривати відвідуваних сайтів ваш реальний IP-адресу. Це серйозна загроза для тих, хто користується VPN-сервісами і стежить за своєю конфіденційністю в Інтернеті. У популярних браузерах, таких як Google Chrome і Mozilla Firefox, WebRTC включений за замовчуванням. При відправці запитів на сервери STUN можна отримати зовнішні і локальні IP-адреси користувача.

Щоб перевірити витік WebRTC, встановіть з'єднання з VPN-сервісу і запустіть WebRTC leak test . Витік буде ідентифікована, якщо показується ваш реальний IP-адресу.

можливі рішення

користувачі використовують VPN служби в тому числі, щоб приховати свій IP-адресу. При цьому сценарії в більшості випадків буде виявлений тільки локальну адресу пристрою, призначений VPN. Одна з головних причин відключення WebRTC пов'язана з тим, що веб-технологія розкриває IP-адреси онлайн користувачів в режимі реального часу. Існує лазівка, що дозволяє розкривати реальний IP-адресу навіть при використанні VPN-служби.

Як перевірити VPN на витоку даних

Якщо ви користуєтеся проксі-сервером, то WebRTC визначатиме ваш дійсний IP-адреса для проксі сервера або IP-адреса VPN-сервера, якщо ви використовуйте зв'язку VPN і проксі. Ще одна підстава для відключення WebRTC при використанні проксі - зниження ефективності проксі-з'єднання.

Як відключити WebRTC в Google Chrome

Щоб повністю відключити технологію WebRTC в Chrome , Можна скористатися розширенням WebRTC Control. Встановіть розширення і увімкніть її. Іконка плагіна повинна стати блакитний - це означає, що тепер ви захищені.

Завантажити WebRTC Control

Як відключити WebRTC в Mozilla Firefox

Mozilla Firefox - один з небагатьох браузерів, який дозволяє відключити WebRTC без установки додаткових плагінів. Якщо ви не використовуєте засіб WebRTC, його легко повністю відключити. Коли з'явиться необхідність в його використанні, іноді більш доцільно встановити плагін для Firefox.

Щоб відключити WebRTC в Firefox, введіть about: config в адресний рядок і натисніть клавішу Enter. Потім натисніть кнопку "Я приймаю на себе ризик!".

У пошуковому рядку введіть запит media.peerconnection.enabled. Виберіть відповідний запис, клацніть правою кнопкою миші і виберіть опцію "Переключити". Тепер WebRTC відключений в Firefox. У пошуковому рядку введіть запит media

Для швидкого включення і відключення WebRTC можна встановити додаток WebRTC control.

Завантажити WebRTC Control

Як відключити WebRTC в яндекс.браузер

Щоб повністю відключити технологію WebRTC в яндекс.браузер , Можна скористатися розширенням WebRTC Control. Встановіть розширення і увімкніть її. Іконка плагіна повинна стати блакитний - це означає, що тепер ви захищені від витоку.

Завантажити WebRTC Control

Як відключити WebRTC в Opera

Щоб повністю відключити технологію WebRTC в Opera , Перейдіть в Меню> Установки> Безпека, поставте галочку для Показати додаткові налаштування і в розділі WebRTC виберіть Відключити непроксірованний UDP.

Щоб повністю відключити технологію WebRTC в  Opera  , Перейдіть в Меню> Установки> Безпека, поставте галочку для Показати додаткові налаштування і в розділі WebRTC виберіть Відключити непроксірованний UDP

Також можна скористатися розширенням WebRTC Control. Встановіть розширення і увімкніть її. Іконка плагіна повинна стати блакитний - це означає, що тепер ви захищені.

Завантажити WebRTC Control

Як відключити WebRTC в Safari і Microsoft Edge

В даних браузерах технологія WebRTC відключена за замовчуванням.

Знайшли друкарську помилку? Виділіть і натисніть Ctrl + Enter

Знайшли друкарську помилку?