Як вибрати колір логотипу і не облажався

 1. Наскільки ж важливий колір логотипу?
 2. значення кольору
 3. Синій колір
 4. Чорний колір
 5. Червоний колір
 6. Жовтий колір
 7. Помаранчевий колір
 8. Зелений колір
 9. Фіолетовий колір
 10. Поєднання кольорів в логотипі
 11. Існує кілька способів підібрати колір:
 12. Як вибрати колір
 13. Психологія кольору в маркетингу
 14. Сервіси для підбору кольору
 15. інші сервіси

Колір логотипу - це один з ключових елементів сильного бренду. У кожного кольору свої особливості, асоціації та психологічний вплив. Вибираючи колір або поєднання кольорів для вашого логотипу, ви також отримуєте ці асоціації.

Кольори викликають певні емоції та почуття, тому надзвичайно важливо вибрати той колір, який ефективно представить вашу індивідуальність.

Дослідження показують, що люди за перші 90 секунд підсвідомо складають думку про людину, оточенні або продукті, і що від 62% до 90% цієї оцінки грунтується тільки на кольорі.

Наскільки ж важливий колір логотипу?

Фірмовий колір логотипу дуже важливий! Візьмемо, наприклад, популярний логотип McDonald's і пограємо з кольором (хай вибачать нас дизайнери):

Незважаючи на те, що ми зовсім не змінили дизайн, зміна кольору перетворила відомий бренд в щось зовсім інше Незважаючи на те, що ми зовсім не змінили дизайн, зміна кольору перетворила відомий бренд в щось зовсім інше. І це щось не зовсім апетитне.

Ми можемо виконати ту ж вправу з логотипом Coca-Cola:

Щось не дуже хочеться взяти таку баночку смачного напою, правда Щось не дуже хочеться взяти таку баночку смачного напою, правда?

Знак "біологічна небезпека" набуває зовсім іншого значення, якщо його показати в кольорах Барбі або кольорах екологічно чистих матеріалів:

Навіть коли включені явні словесні команди, що конфліктує символіка кольору може ввести в оману Навіть коли включені явні словесні команди, що конфліктує символіка кольору може ввести в оману.

Поміняйте тільки колір на знаках "Стоп" на зелений і це призведе до аварій на кожному перехресті. Так що з упевненістю можна сказати, що фірмові кольори дуже важливі.

Отже, як вибрати колір для створення логотипу
Отже, як вибрати колір для створення логотипу?

значення кольору

Давайте подивимося, як 100 найпопулярніших брендів у світі використовують колір в своїх логотипах.
Ці компанії витрачають мільйони, а то і мільярди, на маркетинг і розвиток бренду, і вони все-таки знають дещо про квіти, які використовують.

Ось кілька діаграм, які показують статистику використання кольору відомими компаніями:

Що ж ми бачимо Що ж ми бачимо? Більшість популярних брендів монохромні - вони використовують один колір. Найбільш використовуваний колір - це відтінки синього, за якими (іронічно) слід чорний. Останній у списку фіолетовий колір - ризиковане рішення.
Тепер, коли ми трошки розібралися, давайте подивимося на психологію різних кольорів - від самого популярного до найменш популярного - і подивимося, як їх використовують відомі корпорації та бренди.

Синій колір

Значення: Довіра, консервативність, надійність, чесність, спокій, міцність, холод Значення: Довіра, консервативність, надійність, чесність, спокій, міцність, холод.
Примітний: Найпопулярніший корпоративний колір. Часто використовується для інтернет-бізнесу і фінансових установ. Мужній колір.

Чорний колір

Значення: Витонченість, розкіш, формальність, стиль, елегантність, дорожнеча, авторитетність Значення: Витонченість, розкіш, формальність, стиль, елегантність, дорожнеча, авторитетність.
Примітний: Чорний використовується для брендів «високого класу», як основний або в парі з іншим кольором. Чорний похмурий, серйозний. Більшість логотипів були спочатку розроблені в чорно-білих кольорах.

Червоний колір

Значення: Сміливість, пристрасть, сила, увагу, любов, захоплення, дія, агресивність Значення: Сміливість, пристрасть, сила, увагу, любов, захоплення, дія, агресивність.
Примітний: Червоний працює однаково добре на чорному і білому тлі. Він може означати стоп, небезпека і гаряче. Колір вигуки. Рожеві кольори (відтінки червоного) прийнято вважати жіночими квітами.

Жовтий колір

Значення: Логічний, оптимістичний, прогресивний, впевнений, грайливий, творчий Значення: Логічний, оптимістичний, прогресивний, впевнений, грайливий, творчий.
Примітний: Жовтий зазвичай занадто яскравий, щоб використовувати його окремо, і вимагає використання контуру, фону або межує кольору. Це колір обережності. Являє чіткість.

Помаранчевий колір

Значення: Щасливий, енергійний, товариський, доброзичливий, доступний, захоплений, сонячний Значення: Щасливий, енергійний, товариський, доброзичливий, доступний, захоплений, сонячний.
Примітний: Вважається, що помаранчевий викликає апетит. Помаранчевий колір використовується в деяких знаках застереження. Часто використовується в роздрібній торгівлі. Як правило, це заклик до дії.

Зелений колір

Значення: Природа, багатство, свіжість, життя, гармонія, навколишнє середовище, зростання, новизна Значення: Природа, багатство, свіжість, життя, гармонія, навколишнє середовище, зростання, новизна.
Примітний: Зелений означає "вперед". Часто використовується для представлення еко-компаній і продуктів. Вважається заспокійливим кольором.

Фіолетовий колір

Значення: Царственість, таємниця, помпезність, церемоніальність, творчість, унікальність, величність Значення: Царственість, таємниця, помпезність, церемоніальність, творчість, унікальність, величність.
Примітний: Колись був найдорожчим кольором у виробництві, так як робився з рідкісною морської водорості. Часто розглядається як елітний. Подобається дітям, його часто використовують в упаковці солодощів та іграшок.

Поєднання кольорів в логотипі

Тепер, коли ми розібралися з психологічним впливом квітів, давайте подивимося, як вибрати колір для логотипу.

Ми можемо вибрати ряд класичних палітр з колірного кола, які художники використовували протягом багатьох століть, щоб створити збалансовані і візуально приємні (або високо-контрастні і яскраві) композиції. У більшості дизайнерських програм ці колірні схеми повинні бути розділені на один домінуючий колір (домінуючий або через те, скільки він з'являється в дизайні, або ж тому, що він виділяється при порівнянні з іншими квітами) і один або більше додаткових квітів.

Існує кілька способів підібрати колір:

1) Монохромні кольори. Використовуються різні відтінки, тони одного кольору, наприклад, спектр синього, починаючи від світлого до темного. Такий тип схеми більш витончений і консервативний (див. Картинку 100 найпопулярніших брендів вище).

2) Аналогічні кольору. Відтінки, які знаходяться поруч на колірному колі. Цей тип схеми є універсальним і його легко застосовувати для розробки дизайну.

3) Компліментарні (додаткові) кольору
3) Компліментарні (додаткові) кольору. Протилежності на колірному колі, такі як червоний / зелений або синій / оранжевий; компліментарні кольори з високою контрастністю і високої інтенсивності, але їх може бути важко застосувати збалансовано і гармонійно (особливо в їх чистому вигляді, коли вони легко можуть конфліктувати в дизайні).

4) Окремо-компліментарні. Будь-який колір на колірному колі плюс два флангових кольору. У цієї схеми сильний візуальний контраст, але менш різкий, ніж у компліментарної комбінації.

5) тріадного. Будь-які три кольори, які знаходяться на однаковій відстані одна від одної.

6) Зошитовий / Двічі комплементарний. Дві пари, що доповнюють один одного; ця схема дуже приваблива, але може виявитися ще складніше, ніж застосовувати одну пару додаткових квітів, так як більше квітів важче збалансувати. Якщо ви використовуєте цей тип схеми, ви вибираєте один домінуючий колір з чотирьох, і регулюєте насиченість / значення / і т.д .. деяких або всіх кольорів, щоб вони добре працювали в різних частинах вашого дизайну, тексту і фону.

Як вибрати колір

Перегляньте на цю інфографіку , Щоб швидко згадати значення кожного кольору. Задайте собі наступні питання:

Який колір представляє сутність вашого бренду?

Кольори не прив'язані до певної сфери економіки - хоча деякі більше або менше підходять для деяких продуктів або послуг. Вашою метою має бути вибрати колір, який буде найкраще підходити для вашого бізнесу. Колір, який дасть найкраще уявлення про ваш продукт при першому погляді.

Який колір підходить характеристикам вашого продукту або послуг?

Який колір логотипу використовують ваші конкуренти?

Вибирайте колір, протилежний кольору вашого конкурента. Колір вашого суперника напевно найголовніше, що слід брати до уваги. Якщо ви першопроходець у вашій галузі або сегменті ринку, ви можете вибирати першим. Вибирайте колір, який представить ваш продукт і його унікальність. Якщо ви другий, значить, хтось вже зробив перший вибір. Замість того, щоб вибрати такий же або схожий колір, виберіть протилежний. Вибирайте синій, якщо у вашого конкурента червоний, беріть фіолетовий колір, якщо у нього жовтий і т.д. Сила бренду полягає в його здатності виділитися. Вибір того ж кольору, що і у вашого головного конкурента, створює враження наслідування йому. Ви ж хочете відокремити себе від конкурента, ви хочете показати, що ви різні.

Не обмежуйтеся одним кольором

Деякі бренди, наприклад eBay, вибирають кілька кольорів для логотипу. Ви також можете вибрати пару квітів, які добре виглядають разом, але є і ризик помилитися. Тому краще всього використовувати 1-3 кольори логотипу.

Пам'ятайте про різницю в культурному сприйнятті вашого кольору

Наприклад, в західному світі білий вважається кольором чистоти і світу, але в деяких частинах Азії білий - це колір смерті. Переконайтеся, що колір, який ви вибрали, створить правильне враження у цільової аудиторії.

Психологія кольору в маркетингу

Впізнаваність бренду тісно пов'язана з кольором. Просто подумайте про Coca-Cola, Facebook або Starbucks і можу посперечатися, що ви відразу назвете кольору, з якими вони асоціюються.
Дослідження університету Вінніпега «Вплив кольору на маркетинг» показало, що перша думка про продукт засноване на кольорі (60-90%, за перші 90 секунд). Це означає, що в дизайні колір - не тільки артистичний вибір, але і важливе бізнес рішення, яке впливає на все, починаючи від сприйняття споживачів до продажів продукту.

Але при виборі цветосхеми для лого або бренду не прив'язується до будь-яким традиційним, символічним або стереотипним методам. Коли справа стосується кольору, не існує простого процесу або суворого правила. Найбільш важливий сам колір і як він задіяний в дизайні - чи підходить бренду і контексту ринку. Для натхнення зайдіть на BrandColors - сайт, де зібрано візуальний гід (з hex-квітами) за вибором кольору, який зробили відомі бренди всього світу.

Сервіси для підбору кольору

Adobe Colour CC

Adobe Colour CC дозволяє спробувати, створювати і зберігати різні колірні схеми, кожна з яких складається з набору з п'яти кольорів Adobe Colour CC дозволяє спробувати, створювати і зберігати різні колірні схеми, кожна з яких складається з набору з п'яти кольорів. Він доступний в браузерних варіантах і в настільних версіях. Якщо ви використовуєте настільну версію, ви можете експортувати колірну схему прямо в Photoshop, Illustrator і InDesign.

Mudcube Colour Sphere

Якщо ви не впевнені щодо вашої схеми кольору, у Mudcube є добірка тим на вибір Якщо ви не впевнені щодо вашої схеми кольору, у Mudcube є добірка тим на вибір. Mudcube Colour Sphere - це зручний маленький колірної ресурс для дизайнерів тому, що він не тільки забезпечує HEX-числа для кожного кольору, а також допоможе вам створити колірну схему з одного обраного відтінку. Якщо ви не визначилися, яку колірну схему ви повинні вибрати, MudCube забезпечить вибір теми з меню, що випадає.

інші сервіси

Color Palette Generator - безкоштовний онлайн-сервіс, який дозволяє вам згенерувати колірну палітру на основі завантаженого файлу в форматі PNG, JPG або GIF.

ColorZilla - за допомогою Colorzilla можна піпеткою взяти колір з будь-якої точки вашого браузера і визначити його номер. Незамінна річ для дизайнерів.

Material UI Colors - палітра кольорів для Android, веба і iOS в стилі матеріального дизайну.
Brand Colors - кольори, що використовуються знаменитими брендами.

COLOURlovers - бібліотека цього веб-ресурсу налічує понад 2 мільйони готових колірних рішень, які можна сортувати за рейтингом, кількістю переглядів і датою створення.

Colorscheme - професійний онлайн-сервіс, що дозволяє згенерувати колірну схему відповідно до правил колористики на колірному колі.

0 to 255 - цей сервіс дозволить вам переглянути всі можливі відтінки і знайти підходящий.

Більше сервісів для роботи з кольором тут .

Тепер, коли ви дізналися як вибрати колір логотипу, ви можете переходити до безпосереднього його створення .

Потрібно більше порад? Читайте статтю 63 ради експертів про те як створити логотип.

Наскільки ж важливий колір логотипу?
Наскільки ж важливий колір логотипу?
Отже, як вибрати колір для створення логотипу?
Який колір підходить характеристикам вашого продукту або послуг?
Який колір логотипу використовують ваші конкуренти?
Потрібно більше порад?