Як грамотно і просто вести сімейний бюджет?

  1. Переваги ведення сімейного бюджету за допомогою комп'ютера:
  2. Основні принципи як вести сімейний бюджет:

Вести чи не вести сімейний бюджет? Навіщо взагалі це потрібно? У цій невеликій статті ми розглянемо ті переваги, які дає нам ця звичка.

сімейний бюджет

Багато людей, і я був в їх числі, знайомі з такою ситуацією: заробив грошей, і начебто непогана сума на руках, все відмінно, але, проходить тиждень, місяць - у всіх по різному, і в гаманці практично нічого не залишилося.

Починаєш згадувати, куди ж ти витратив всю цю суму, і на цьому етапі зупиняєшся, не можеш до кінця згадати куди ж поділися гроші. Таке зустрічається поголовно, і щоб цього уникнути, необхідно завести собі нову звичку - ведення сімейного бюджету.

Які є способи для того щоб вести сімейний бюджет:

1 Завести зошит і записувати в неї всі свої доходи і витрати. У зв'язку з технічним прогресом це досить таки застарілий спосіб, користуватися ним будуть напевно тільки наші прабабусі і прадідусі, що теж малоймовірно.

2 Є досить велика кількість програм для комп'ютера з ведення сімейних і особистих фінансів.

3 Програми для смартфонів і КПК.

Особисто я веду сімейну бухгалтерію на комп'ютері і на смартфоні. Завантажити програму можна тут: Завантажити домашня бухгалтерія. З її допомогою процес підрахунку фінансів стане набагато простіше і приємніше.

Переваги ведення сімейного бюджету за допомогою комп'ютера:

1 Дані легко зберігати на тривалий відрізок часу, немає небезпеки їх втрати.

2 Я синхронізує дані між комп'ютером і смартфоном, в будь-який момент маю до них доступ через інтернет.

3 Є можливість вести рахунки в різних валютах, використовувати різні рахунки: припустимо готівку і рахунок в банку, легко переносити гроші з рахунку на рахунок і так далі.

4 В програмах існує можливість додавати боржників і кредиторів, терміни повернення боргу, що частенько допомагає, так як якщо борг невеликий, то про нього забуваєш, а боржники забувають ще частіше.

5 Програма сама нагадає вам про необхідні платежі (таких як кредити, оплата за послуги і так далі).

6 Головною ж функцією я вважаю можливість складання звіту, щоб пізніше можна було б проаналізувати витрати.

Це основні функції програм для ведення сімейного бюджету, в залежності від виду програми їх може бути безліч.

Основні принципи як вести сімейний бюджет:

1 Складіть список категорій доходів і витрат. Я, наприклад, не роблю дуже дрібні категорії, зробив основні категорії - продукти, господарські товари, комунальні платежі і так далі. Мені просто лінь все їх заповнювати. Вам як зручніше.

2 Намагайтеся записувати і враховувати всі свої витрати і доходи. Записуйте в мобільний телефон або на листочок, а в кінці дня перенесіть все в свій комп'ютер.

3 Щоб бачити всю картину, необхідно вести облік протягом хоча б 3-4 місяців. Через місяць це увійде у вас у звичку і ви будете робити все на автоматі.

Головне правило - це намагатися робити так, щоб доходи завжди перевищували витрати.

А далі починається планування доходів і витрат, складання інвестиційного плану .

У наступних статтях я викладу свої думки на ці теми. Розповім як і куди я інвестую гроші.

Розповім як і куди я інвестую гроші

Тому далі якщо ви навчитеся вести свій сімейний бюджет, планувати свої доходи і витрати, складати інвестиційний план, то ваш гаманець завжди буде сповнений купюр, і з кожним місяцем товщина його буде збільшуватися. Сподіваюся ця стаття хоча б трохи відповіла на питання: Як вести сімейний бюджет?

Займайтеся саморозвитком разом з сайтом Tvoya-Life і отримуйте Нові статті «Tvoya-Life» на E-mail

Навіщо взагалі це потрібно?