Як збільшити продажі в інтернет магазині

  1. Збільшити продажі в інтернет магазині взуття
  2. рекомендації
  3. Помилки власників інтернет магазинів
  4. перелік помилок

У статті розглянемо, як збільшити продажі в інтернеті на прикладі реального інтернет-магазину взуття.

Отже, є сайт інтернет магазин взуття. Тематика - продаж брендового взуття. Чи працюєте ви вже на ринку 1,5 року. Чи спостерігаєте на ростом конкуренції, періодичним демпінгом в інших компаніях. Тим ні менш, ви вважаєте себе досить вдалим підприємцем, відкидаючи будь-які нововведення стосовно до свого сайту.

За запитом інтернет магазин взуття в Гугл сайт знаходиться в плаваючою позиції: від 15-ї до 8-ї. З інтервалом один раз в тиждень Вам дзвонять настирливі менеджери SEO компаній, в основному, ви відмовляєтеся від їх пропозицій. Коду у вас гарний настрій, - Ви дозволяєте їм відправити комерційне. Потім Ви тоскно переглядаєте перелік ключових слів з пропозиції і видаляєте його. Приблизно так зараз поверхнево протікає життя власника інет магазину.

Що дещо турбує, - так це продажу. З незрозумілих причин клієнтські звернення, заявки, дзвінки відбуваються сплесками. Передбачити сплеск - не представляється можливим, незважаючи на аналітику.

Збільшити продажі в інтернет магазині взуття

Для детального аналізу ситуації ми взяли реальний магазин взуття (його адресу і назви не будемо згадувати, оскільки інформація може бути сприйнята як реклама).

З настроєм власника магазину взуття все зрозуміло, йому набагато важливіше результат, продажу, цифри, ніж вникати в деталі. Здається дивним? Але це так. Більшість власників бізнесу за 1 рік роботи обростають відволікаючими тематиками, вони беруть менеджерів і втрачається інтерес до деталей.

Оскільки ми знаємо, що з деталей складається формула успіху і високої конверсії, розглянемо їх.

Отже, уявіть, що Ви користувач, який хоче купити брендову взуття за адекватною ціною. Припустимо, Ваш бюджет очікуваної покупки становить 3 000 - 7 000 грн. Нормальний бюджет, вірно? Зайшли ви в гугл, в поле пошуку починаєте писати «інтернет магазин» - тут же Гугл видає Вам підказки, і Ви вибираєте запит «інтернет магазин взуття».

Як і більша частина користувачів, ви відкриваєте відразу кілька сайтів в різних вікнах браузера. Ви ще не знаєте, яку саме взуття ви хочете купити, якого бренду. За кілька хвилин у Вас формується «призначене для користувача думка», яке призводить вас в рішення щодо покупки.

Погодьтеся, приємно побачити на сайті те, що ви шукали, вірно?

Дуже часто «впевнені» в собі власники інтернет магазинів не прислухаються до рекомендацій, через що і недозаробляли. Наведемо приклад

Це реально існуючий сайт з нашого прикладу, який можна знайти в гуглі за запитом «інтернет магазин взуття» Це реально існуючий сайт з нашого прикладу, який можна знайти в гуглі за запитом «інтернет магазин взуття». Ви ж - потенційний покупець взуття з бюджетом 2-3 000 грн. На малюнку зображено те, що ми бачимо як тільки зайшли на сайт. Саме ця частина сайту поміщається на моніторі. Як бачимо, взуття тут немає. До того ж, коли ми шукаємо взуття, ми не тільки дивимося на товар, якість і вартість, але ми вибираємо, у кого саме купити товар.

На практиці покупці віддають перевагу профільного магазину. Тобто, якщо ви продаєте крім взуття ще 6-7 інших напрямків, - призначене для користувача думка «розпорошується» і не відбувається фокусування на первинному товар. Якщо сказати кількома словами, - ви шукаєте взуття, а бачите парфумерію. На скільки вам сильно захочеться вишукувати взуття на сайті? Але взуття там є))

Ось вона:

Вона знаходиться після скролінгу Вона знаходиться після скролінгу. Як видно з малюнка, магазин займається тільки жіночим взуттям. Хоча це не так:

На малюнку показано, що чоловіче взуття таки є, достатньо лише клікнути «Чоловікам», за 2-3 секунди побачити розділ з назвою «по поличках» і клікнути на «взуття».

Як бачимо, для того, щоб побачити цікаву для вас взуття, потрібно пройти певний шлях. На наш погляд, його можна було б значно скоротити, застосувавши фільтр по параметрам на головній сторінці. Один з них зображений на малюнку:

Один з них зображений на малюнку:

Зараз дійсно в інтернет магазинах спостерігається розширення асортименту. 60% асортименту - це свого роду експеримент: «піде - не піде». Погодьтеся, є велика спокуса, коли трафік магазину за добу становить 1000-1200 унікальних відвідувачів, а продажів недостатньо. Що робити?

З'ясовувати причини, вивчати юзабіліті, чистоту коду, вникати в призначені для користувача поведінки? Ні звичайно. Набагато простіше додати кілька експериментальних товарних груп, які просто ніяк не пов'язані з основним напрямком. На жаль, таке явище є.

Але і з цим можна жити)) Для нас, як для веб студії, яка займається створенням сайтів , Завжди цікаві нестандартні проекти. Хтось знає, як об'єднати на одному сайті друкарню, поліграфію, канцтовари, папір для фотодруку, польові комбайни і сонячні батареї? Такі завдання також бувають.

Отже, резюмуючи вищесказане, кілька рекомендацій власнику магазину одягу та користувачу з бюджетом 2-3000 грн.

рекомендації

власнику:

Поставити себе на місце користувача, уявити, що Ви вперше бачите власний сайт, що не орієнтуєтеся в його структурі. Задайтесь метою купити щось певне. Враховувати потрібно той факт, що в даний момент в інтернеті йде боротьба за кожну секунду, за кожен клік користувача. Тобто, якщо за перші 2-3 секунди у користувача не складеться позитивно-ствердно думку про те, що він може тут купити потрібний товар, він закриє сайт. Забезпечте зручний пошук, упровадите швидкий і розширений фільтр по параметрам. Фільтри потрібні, коли товарів більше 20-30.

Другий аспект - це веб дизайн сайту. Правильний дизайн потрібен навіть для невеликих інтернет магазинів, т. К. Саме корпоративний стиль визначає кредит довіри покупців.

користувачеві:

Для швидкої покупки потрібного товару необхідно уточнювати свій пошук. Погодьтеся, знайти брендову чоловіче взуття набагато простіше по релевантному запиту, ніж по «купити взуття» або «інтернет магазин взуття».

Помилки власників інтернет магазинів

Розглянемо реальний життєвий приклад, коли власник інтернет магазину допускає типові помилки, через які немає продажів.

Компанія Х продає парфумерію оптом і в роздріб. Якість товару - помірне, є хороші умови по знижкам і політиці повернення товару. Основний заробіток доводиться на роздрібні продажі 75%, залишок 25% - на оптові. Іван, власник компанії, приймає рішення розробити інтернет магазин з каталожної структурою і більш низькими цінами, ніж в своїх кіосках. Іван дає доручення своїй помічниці Ірині знайти компанію з розробки сайтів.

Основним критерієм вибору підрядника було кількість виконаних робіт (наявність портфоліо), помірна ціна і стислий термін. Ірина вбиває в Гуглі розробка сайтів і починає вивчати сайти в пошуках цін. Вивчивши 15 сайтів веб студій, вона приходить до висновку, що ціни дуже різні. Починає вона прозвон. Інформація підтверджується: вартість розробки інтернет магазину стартує від 1000 грн. і до 210 000 долл в середньому. У підсумку, після узгодження бюджету з Іваном, приймається рішення замовити створення сайту в веб студії «Б» з бюджетом 6000 грн. Тепер про веб студії.

Веб студія «Б» існує на ринку 1 рік, в портфоліо має понад 70 робіт. Позиціонує себе як студія по розробці сайтів дешево і швидко. Найвища вартість розробки інтернет магазину у студії - 4000 грн. Термін розробки - 1 тиждень! Повернемося до Івана і Ірині через тиждень ...

Сайт розроблений. Доменне ім'я в зоні .com.ua. Є корзина, товари, є вся колірна гамма, яку хотів Іван. Тепер Іван, який вперше замовив собі сайт, починає придумувати крок №2, оскільки протягом місяця після запуску сайту нічого не сталося. Друг йому порадив замовити таку послугу, як розкрутка сайту. Доручає Іван своєї помічниці зайнятися цим питанням. Насамперед, Ірина звертається до розробників, але виявляється, вони займаються виключно розробкою сайтів. Поспілкувавшись з кількома сео компаніями, приймається рішення почати розкрутку з мінімальної вартості 500 грн. / Місяць. Проходить кілька місяців і ... тиша.

У Івана досить плачевна ситуація. Найстрашніше, що він витратив не гроші, а час. Він хотів збільшити свої продажі за рахунок цільового трафіку на сайт, а насправді, він не придбав, а втратив. Трафік на сайт так і не було отримано. На цьому сайті просто напросто не хотілося перебувати. Сайт був незручний і не інформативний.

Проведемо роботу над помилками Івана і його помічниці Ірини.

перелік помилок

1) Розробка дешевого сайту ніколи в висококонкурентному темі не принесе збільшення продажів;
2) інтернет магазин повинен бути замовлений в веб студії, яка також займається сео оптимізацією;
3) просування сайту по денежнопріносящім запитам не може коштувати 500 грн. За таку суму навіть не можна зробити внутрішню оптимізацію сайту;
4) Іван з Іриною забули приказку «Жадібний платить двічі»

Висновок: довіряйте професіоналам в продажах. Обов'язково цікавтеся, як саме веб студія планує забезпечити Вам збільшення продажів за допомогою розробленого сайту. Кількість робіт в портфоліо ні про що не говорить. Спілкуйтеся з ЛПР.

Вдалих Вам продажів і угод!

Здається дивним?
Нормальний бюджет, вірно?
Погодьтеся, приємно побачити на сайті те, що ви шукали, вірно?
На скільки вам сильно захочеться вишукувати взуття на сайті?
Що робити?
З'ясовувати причини, вивчати юзабіліті, чистоту коду, вникати в призначені для користувача поведінки?
Хтось знає, як об'єднати на одному сайті друкарню, поліграфію, канцтовари, папір для фотодруку, польові комбайни і сонячні батареї?

Дополнительная информация

rss
Карта