Як роблять пластикові вікна

  1. склопакет
  2. профіль

Вікна з ПВХ з'явилися на російському ринку 20 років тому і з тих пір займають перше місце за популярністю з усіх типів вікон. Такі вікна мають багато переваг - вони надійні, мають гарну тепло-і шумоізоляцією, мають довгий термін служби.

Пластикове вікно складається з профілю, склопакета і фурнітури. Як же ці вікна виробляють?

склопакет

Вперше склопакет став відомий широкій публіці в 1865 році, коли Томас Дрю Стетсен отримав патент на свій винахід. Спочатку склопакети використовували тільки в поїздах. Сьогодні ж такими вікнами остекляют і будівлі.

Склопакет збирають так. Гігантські скляні листи укладають на конвеєр. З цих листів нарізають шматки потрібного розміру. Робочі відламують шматки по зрізах і передають на наступний етап робіт.

Потім скла миють і сушать. Після беруть алюмінієву раму і з усіх боків покривають клеєм-герметиком. На цій рамці і будуть триматися скла. У склопакетах може бути 2, 3 і навіть 4 скла. Кожні два скла утворюють камеру. Чим більше камер, тим вище шумо-і тепло ізоляція склопакета. Через невелику відстань між рамами теплий і холодне повітря не змішуються, завдяки чому зберігається тепло.

Через невелику відстань між рамами теплий і холодне повітря не змішуються, завдяки чому зберігається тепло

Фото: Unsplash / pixabay.com / CC0 0.1

Наостанок торці отриманого пакета заповнюють герметиком. Таким чином вода і пил всередину склопакета не потрапляють.

профіль

Пластик або полівінілхлорид, з якого робиться віконний профіль, був винайдений в 1835 році у Франції. Хімік Анрі Віктор Реньо після одного досвіду виявив якийсь порошок на дні своєї колби. Це був продукт полімеризації вінілхлориду, який тоді залишився без уваги. До початку ХХ століття матеріал ніде не використовувався, але про нього згадали тільки в 1913 році, коли німецький учений Фріц Клатт отримав патент на виробництво полівінілхлориду.

Для виробництва профілю порошок засипають в екструдер по трубах. Температура там 200 градусів і порошок розплавляється в густу масу, а потім видавлюється як зубна паста. Гарячий пластик м'який, але коли остигає, стає твердим. Поки пластик не охолов з нього роблять профіль.

В готовий профіль вставляють залізну арматуру. В отриману раму вставляють склопакет. Наостанок на отримане вікно надягають фурнітуру, і виріб готовий.

Інформація надана сайтом http://www.plastok.ru/

СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ -

ПОДЕЛИТЕСЬ З ДРУЗЯМИ!

Як же ці вікна виробляють?

Дополнительная информация

rss
Карта