Як перевести гроші c Польщі в Україну через Transferwise

  1. Реєстрація та заповнення платіжних реквізитів в Transferwise
  2. Як безкоштовно перевести гроші з Польщі в Україну і не платити комісійні

Автор Андрій Василенко На читання 8 хв.

Автор Андрій Василенко На читання 8 хв

Дорогі друзі, я продовжую писати замітки для тих, хто вирішив залишити на час батьківщину і поїхати працювати до Польщі .

Сьогодні я розповім про те, як переслати гроші з Польщі в Україну на карту Приват банка за вигідним курсом. Допоможе нам у цьому сервіс перекладів Transferwise.

Я і сам користуюся їхніми послугами для будь-яких міжнародних переказів і дуже задоволений наданим сервісом. До речі, здійснюючи перекази в цій компанії, я ще не платив комісійні і заощадив на цьому багато грошей. В кінці статті ви також дізнаєтеся про те, як можна зберегти частину своїх грошей при здійсненні міжнародних переказів.

Для того, щоб почати онлайн переклад вам потрібно зареєструватися на сайті компанії і заповнити профіль своєї платіжної інформацією. Єдиний раз витративши 15 хвилин на заповнення форм з вашого облікового запису, в майбутньому можна здійснювати перекази за 1-2 хвилини. Незважаючи на повідомлення про передбачувану дату надходження грошей, за моїми спостереженнями, на рахунку вони будуть вже через 15 хвилин. Якщо переводите не в робочий час або у вихідний день, доведеться почекати.
[Adsens]
Як заявляє сама компанія, переклади в ній до 8 разів дешевше, ніж через банки. Вся справа в принципово іншою схемою роботи. Компанія не здійснює переклад насправді. У Трансфервайс відкриті рахунки в різних країнах. Ви відправляєте гроші на рахунок компанії Transferwise в країні відправника, наприклад Польща. Вам же переводять еквівалент цієї суми в гривнях, за біржовим курсом. Відсоток при перекладі в Україні помітно більше, ніж при перекладі в інші країни, але менше ніж беруть Western Union і MoneyGram. До того ж, переклад здійснюється, так би мовити, не виходячи з дому.

Реєстрація та заповнення платіжних реквізитів в Transferwise

Для реєстрації потрібно перейти на сайт компанії, за адресою https://transferwise.com/ .

У правому верхньому кутку натискаємо кнопку Реєстрація та переходимо на сторінку з простою формою реєстрації. Потрібно ввести свій e-mail і придумати надійний пароль.

Якщо у вас є акаунти в Google або Facebook можна авторизуватися через ці сервіси натиснувши відповідне посилання внизу.

Після реєстрації увійдіть в свій аккаунт, де вас зустріне сторінка з пропозицією перевести гроші. Вам потрібно пройти 5 простих кроків для здійснення першого перекладу. Не переживайте, якщо ви не збираєтеся переводити гроші прямо зараз, пізніше зможете скасувати переведення.

Введіть бажану суму і виберіть валюту PLN (польський злотий), після чого поміняйте валюту одержувача на UAH (українська гривня). Сума може бути символічною, щоб перевірити чи все працює належним чином.

Зверніть увагу на комісію Transferwise (пізніше ви дізнаєтеся як можна отримати знижку) і на обмінний курс. Обмінний курс не гарантований, значить що на рахунок одержувача надійде сума відповідно до курсу на момент передачі грошей, а не в момент створення перекладу на сайті. Наприклад, якщо ви створюєте переклад в суботу, а гроші будуть переведені в понеділок, то обмінний курс буде братися за понеділок.

На другому кроці вибираємо приватний переклад і заповнюємо інформацію як в закордонному паспорті (див. Нижче). Ми переводимо гроші з Польщі, тому дані повинні відповідати тим які ви давали при відкритті рахунку в банку Польщі.

Коли я сам перекладав гроші, то вказував свій український адреса проживання і перевів успішно гроші, так що це, напевно, не принципово. Номер телефону потрібно вказати польський.

На третьому етапі необхідно ввести дані одержувача. Це можете бути ви самі або рахунок будь-якого іншого людини з картою в Приватні банку. Необхідно ввести ім'я (англійськими літерами), електронну пошту, номер телефону зареєстрований в Приватні банку і останні 4 числа з карти.

Необхідно ввести ім'я (англійськими літерами), електронну пошту, номер телефону зареєстрований в Приватні банку і останні 4 числа з карти

На цьому етапі вам також можуть запропонувати пройти верифікацію. Для цього потрібно на веб-камеру сфотографувати головну сторінку закордонного паспорта і завантажити готове зображення.

Далі вам потрібно підтвердити дані вашого перекладу. Перевірте уважно дані відправника та одержувача. Можна ввести пояснення для одержувача, наприклад, коли ви переводите гроші родичам. Я писав щось на кшталт: «Благодійна допомога від Джорджа Сороса» :-).

Якщо все правильно, можна перейти до способу оплати.
[Adsens]
Ми підійшли до етапу переказу грошей. Вам потрібно перевести гроші на рахунок компанії Трансфервайс. Обов'язково потрібно переводити гроші з вашого рахунку, зазначеного в реквізитах відправника. Нам пропонується чотири варіанти. Через платіжну систему Trustly (вперше чую), яка підтримує мій банк, але цей варіант мені здався заморочений. Я вибирав дебетова карта або банківський переказ. В останньому випадку вам потрібно зайти в інтернет-банкінг і самостійно перевести гроші за вказаними реквізитами з усією інформацією.

Найпростіше перевести за допомогою дебетової картки. Вказати номер карти, термін дії і тризначний CVV-код на зворотній стороні картки. Після вам необхідно підтвердити переказ, ввести код підтвердження з смс на сайті. Якщо після цього ви бачите таке повідомлення, все пройшло добре.

Бувають випадки коли на сайті виводитися таке попередження.

В цьому немає нічого страшного. Таке трапляється коли на вашій картці недостатньо коштів, але швидше за все причина в тому, що у вас стоїть ліміт на здійснення платежів в онлайн. Вам просто потрібно змінити його через інтернет-банкінг або попросити зробити це в відділенні банку. Після цього вам потрібно повторно пройти останній етап і відправити гроші на рахунок компанії.

Якщо гроші не приходять в передбачуваний час перевірте вашу поштову скриньку, можливо ви вказали щось невірно і компанія Трансфервайс не може здійснити переклад. В такому випадку вам необхідно змінити дані.

У крайніх випадках, коли компанія не може перевести гроші, а відправник не реагує на повідомлення, вам просто повернуть гроші на той рахунок, з якого їх відправили.

Як безкоштовно перевести гроші з Польщі в Україну і не платити комісійні

Як я і обіцяв, розповідаю як безкоштовно переказувати гроші через Transferwise і не платити комісійні. Для цього вам потрібно привести одного за своєю запрошувальній посиланням і він повинен перевести гроші на суму не менше 200 фунтів (приблизно 1000 злотих). Причому, запрошений вами друг, якщо реєструється по вашому посиланню, відразу отримує знижку 15 фунтів на свої переклади.

Ви можете запросити трьох друзів. Це може бути будь-хто, з ким ви особисто знайомі. Я дуже швидко роздав свої запрошення і отримав знижку за всіх трьох запрошених. За одного запрошеного людини вам нараховують 15 фунтів вже після того, як він переведе суму більше 200 фунтів. Я шукав таких, які вже готові перевести необхідну суму. Можливо, мені пощастило тим, що в моєму оточенні було багато українців відправляють гроші додому. Коли я розповідав їм про умови перекладів в Transferwise, вони відразу ж істота пробували цей метод. Були й віддані прихильники автобусних передач і Юніон 😉

Щоб запросити гостей, перейдіть на вкладку Запросити друзів у своєму акаунті.

Ви побачите наступну сторінку.

Ви побачите наступну сторінку

Ви можете відправити повідомлення друзям з вашого списку контактів в популярних поштових сервісах. Надіслати запрошення одного на електронну пошту, поділитися посиланням в соц. мережах.

Я просто шукав людей готових переводити гроші, копіював посилання в особистому кабінеті і відправляв по електронній пошті посилання Вконтакте. Якщо людина зазнавав труднощів, я допомагав заповнити всі поля і зробити перший переклад.

Скільки можна перевести грошей і не платити комісійні?

На момент написання статті 15 фунтів, це приблизно 70 злотих. Для того, щоб використовувати знижку в 70 злотих, вам необхідно перевести приблизно 3600 злотих (сервіс бере собі 2% при перекладі в Україні).

Ще раз, при перекладі 3600 злотих на український рахунок, ви повинні заплатити приблизно 70 злотих комісійних, що цілком покриває знижка в 15 фунтів за одного друга.

Не важко порахувати, що за трьох запрошених друзів ви отримаєте 45 фунтів знижки або, кажучи простіше, зможете перевести більше 10 тисяч злотих і не платити за переклади.

А тепер ще один секрет, якщо ви знайдете людину, яка зможе запросити вас, ви отримаєте 15 фунтів на свій рахунок при реєстрації і потім зможете запрошувати вже своїх друзів, тобто мати загальну суму знижки 60 фунтів.

UPD 29.09.2017. Вдалося знайти відео де автор детально розповідає про сервіс TransferWise, його вигоди і як користуватися. Дивіться!

На цьому я завершую свій огляд! Всього доброго! 🙂

UPD 26.09.2017. Прийшло повідомлення від компанії з попередженням про підвищення комісії до 5% від суми переказу. Кажуть що через націоналізацію Приват банк підняв їм тарифи.

уривок листа

Наш банківський партнер в Україні, ПриватБанк, був націоналізований за покупку UAH з нас тепер стягується більш висока комісія. Таким чином, якщо комісія не зміниться ми не зможемо покрити своїх витрат.

і ще

Для наших нових клієнтів за переклади в UAH комісія вже становить 5%, тоді як Ви зможете здійснювати перекази за колишньою комісії до 26/11/2017. Після цього комісія буде змінена.

Не знаю наскільки тепер буде вигідно переводити гроші через цю систему, але думаю що навіть 5% це непогано. Нещодавно довелося провести один переклад з подвійною конвертацією, за підрахунками втратив 7,8% + 93 грн від суми переказу.

Скільки можна перевести грошей і не платити комісійні?