Як вибрати CMS для інтернет-магазину і не розоритися!

July 6th, 2018

Всі знають, що минув той час, коли платиш цілий статок за створення свого онлайн-бізнесу з нуля і чекаєш готового рішення кілька місяців. На ринку CMS для інтернет-магазинів можна знайти таке розмаїття готових "движків", що зараз постає інша проблема: Як вибрати хорошу CMS для інтернет-магазину, яка буде ідеальна для Вас, і не створить багато технічних проблем і не розорить Вас. А також, в бистроменяюшемся світі, з тенденціями, які не тривають довго, важливо знайти свою нішу, максимально швидко розвинути її і почати отримувати прибуток вже через кілька тижнів після запуску інтернет-магазину. З якою CMS для інтернет-магазину це можливо?

Так як наші клієнти часто звертаються до нас з проблемами вибору CMS під різні інтернет-магазини, то ми вирішили написати міні-огляди популярних движків електронної комерції на російському ринку, і дати поради, що вибрати, щоб не розоритися.

Так як наші клієнти часто звертаються до нас з проблемами вибору CMS під різні інтернет-магазини, то ми вирішили написати міні-огляди популярних движків електронної комерції на російському ринку, і дати поради, що вибрати, щоб не розоритися

Ми будемо розглядати платформи CS-Cart, NetCat, Simpla і PHPShop.

Параметри, які найчастіше цікавлять наших клієнтів:

 • Ціна;
 • Тих підтримка;
 • Підтримка 54-ФЗ;
 • Проста установка, зрозуміла админка;
 • Можливості SEO, які пропонує платформа;
 • Швидкість роботи CMS;
 • Можливості налаштувань промо-акцій;
 • Інтеграції з платіжними системами і службами доставки;
 • Дизайн і можливість його персоналізувати;
 • Наявність детальної документації для розробників і системи навчання для клієнтів;
 • Кількість готових додаткових продуктів.

Трохи про історію даної платформи. Створена в 2005 році. Спочатку була націлена лише на англомовний ринок (все краще іноземцям). Але, з активним розвитком інтернет-торгівлі в Росії, була випущена CS-Cart Російська збірка, куди увійшло більше модулів і всі ці рішення були спеціально заточені під торгівлю на території РФ і пострадянських країн. Трохи про історію даної платформи

Ціна: 24 500 рублів (вартість російської збірки).

Тих підтримка: тільки письмово. У вартість входить або період тих підтримки (30 днів), або певної кількості кредитів. В принципі, безкоштовного періоду в 30 днів вистачить на установку, настройку і "обкатування" онлайн-ресурсу, за умови, якщо Ви відразу ж займетеся ім.

Підтримка 54-ФЗ. Вбудовані модулі для роботи з Атол онлайн і Яндекс.Касси + багато інших модулів, які представлені на CS-Cart.Market і в більшості своїй - безкоштовні.

Проста і зрозуміла админка. ТАК. Це одне з відмінних рис CS-Cart і саме цей пункт робить її такою популярною і улюбленою для підприємців-початківців. Адміністративна панель адаптивна і Ви можете управляти своїм інтернет-магазином з телефону або планшета, що дуже зручно і робить Вашу роботу - мобільного.

Адміністративна панель адаптивна і Ви можете управляти своїм інтернет-магазином з телефону або планшета, що дуже зручно і робить Вашу роботу - мобільного

SEO. Вам не доведеться дозамовляти окремі функції, щоб швидко і просто пренастроіть редирект або прописати мета-дані сторінки. Скласти карту сайту або змінити robots.txt просто і легко через адміністративну панель CMS. Биті посилання, неправильні редіректи відслідковуються сторонніми ресурсами. Деяким користувачам не вистачає статистики відвідуваності в адмін панелі, але використання потужних сервісів Яндекса і Гугла вирішують цю проблему.

Швидкість роботи. CS-Cart платформа була написана спеціально для створення інтернет-магазинів. А продуктивність - це дуже важливий елемент в торгівлі, який може призвести до збитків. Програмісти з CS-Cart серйозно підійшли до цього питання і зробили все, щоб CS-Cart дозволяв швидко приймати і обробляти замовлення, і не давав покупцям можливості покинути сайт через очікування відкриття сторінки.

Ось результат оцінки демо магазину на CS-Cart. Як бачите, демо-магазин на CS-Cart "літає".

Але, якщо ми подивимося на навантажений офіційний сайт CS-Cart, то побачимо трохи іншу картинку.

Але, можливо, це через навантаження на сайт. Будьте готові, що коли Ваш інтернет-магазин буде розвиватися і рости, Вам доведеться подумати про його продуктивності.

До речі, ми порівнюємо швидкість для комп'ютерів, так як поки зберігається велика перевага в сторону користувачів, які використовують комп'ютери і ноутбуки для інтернет-шопінгу.

Налаштування промо-акцій. Тут можна відзначити широкий вибір маркетингових інструментів, щоб завоювати лояльність клієнта. Зручний функціонал налаштувань промо-акцій і знижок в інтернет-магазині, робота з кинутими кошиками, великі можливості роботи з клієнтом після здійснення покупки (розсилки, бонусні бали, сертифікати).

Інтеграція з платіжними системами і службами доставки.

і багато багато інших платних і безкоштовних модулів з інтеграціями і багато багато інших платних і безкоштовних модулів з інтеграціями.

Дизайн і можливість його персоналізувати. Є зручний редактор тем.

На першому етапі, це супер корисна річ, щоб з стандартної теми, зробити свій не повторюваний стиль, з мінімальними технічними знаннями. Погодьтеся, що ідея організувати онлайн бізнес часто приходить в голову не програмістам, і на етапі відкриття інтернет-магазину доводиться економити час і гроші. Вбудований редактор тим, як раз і допомагає налаштувати стиль інтернет-магазину під індивідуальні вимоги, не вдаючись до послуг розробників.

Вбудований редактор тим, як раз і допомагає налаштувати стиль інтернет-магазину під індивідуальні вимоги, не вдаючись до послуг розробників

У будь-якому випадку, Ви завжди можете замовити розробку власного шаблону для CS-Cart і яскраво виділиться серед конкурентів ніші.

Документація для розробників і система навчання клієнтів.

Ми помітили, що багато клієнтів, які починають вести бізнес з CS-Cart, в процесі роботи вдосконалюють свої технічні знання в області модифікації платформи. Все це робиться не від необхідності, а тому, що все настільки зрозуміло описано, що в деяких моментах легше зробити все самому за інструкцією, ніж чекати відповіді від фахівців. Крім письмових інструкцій і документації, є відео уроки по розробці на CS-Cart і "живий" форум. Ця база знань ростить якісних CS-Cart фахівців і сприяє високому стандарту додаткових модифікацій на CS-Cart.

У CS-Cart є добре структурована інструкція по установці і використанню магазину на базі CS-Cart в письмовому вигляді, і як курс відео-уроків, з якими можна ознайомитись перед покупкою ліцензії.

Як тільки Ви почали співпрацювати з CS-Cart (тобто купили ліцензію), то Вам пропонується навчальний відео-курс про те, як відкрити і налаштувати свій інтернет-магазину на базі CS-Cart і вийти на стійкий прибуток за 4 місяці. Це щось на зразок реаліті-шоу. Тут подаються практичні поради від власника декількох успішних проектів на CS-Cart. Погодьтеся, гарний початок!

Додаткові готові рішення.

Як ми знаємо у всіх бізнес різний і потреби в наборі функціоналу можуть відрізнятися. На цей випадок у CS-Cart є цілий маркетплейс, де продаються гарні шаблони, модулі-інтеграції зі сторонніми системами і аддони, які розширюють функціонал ядра платформи. Хоча здавалося б, куди ще більше функцій!

Загалом, CS-Cart - практично ідеальна система для малого та середнього бізнесу, яка не вимагає багато часу для ознайомлення. За пару годин Ви можете встановити і налаштувати інтернет-магазин і вже піклується про його наповнюваності. Робота в адміністративній панелі сайту - одне задоволення і адаптивність цієї панелі дає можливість управляти бізнесом з будь-якого мобільного пристрою. Також у Вас не виникне питання про продуктивність інтернет-магазину, тому як показники швидкості цього скрипта хороші. Основні можливості SEO налаштування присутні і успішне просування інтернет-магазину на CS-Cart не є проблемою.

Ще однією популярною CMS для створення інтернет-магазину є російський скрипт NetCat. Розвивається вона з 2001 року і завоювала особливу любов користувачів завдяки помірній ціні, широким функціоналом і сучасним дизайном. Але, як і на будь-якій платформі є свої мінуси і особливості. Ще однією популярною CMS для створення інтернет-магазину є російський скрипт NetCat

Ціна - 23 020 рублів (була знижка на момент огляду)

Тих підтримка - письмова. Вартість технічної підтримки протягом року включена в ціну ліцензії скрипта NetCat. По закінчення року, Ви можете знову купити річне обслуговування, але вже за 60% від вартості ліцензії.

Підтримка 54-ФЗ - CMS Netcat підтримує інтеграцію з касами: АТОЛ, ШТРИХ-М, СтарРус, RR-Electro.

Установка і админка. Установка NetCat магазину проходить швидко і досить просто, а от при вигляді адміністративної панелі можна злякатися. Установка і админка

Ми Вам дуже рекомендуємо пройти 58 кроків екскурсії по функціоналу панелі адміністратора, інакше Ви не зможете швидко працювати з NetCat. Це саме той випадок, коли краще не нехтувати порадами розробників.

Це саме той випадок, коли краще не нехтувати порадами розробників

Можливості SEO.

Скрипт НетКет має не тільки базові SEO налаштування інтернет-магазину, такі, як управління мета-даними, редагування файлів robots.txt, sitemap.xml і сторінки 404, але і збір і аналіз статистичних даних. Але, головний плюс цієї екоммерс платформи - це те що вона не створює дублів. В цілому, "движок" NetCat має найповніший і широкий функціонал в області SEO, чого часто не вистачає іншим скриптам. Скрипт НетКет має не тільки базові SEO налаштування інтернет-магазину, такі, як управління мета-даними, редагування файлів robots

Швидкість роботи CMS.

Щоб перевірити швидкість завантаження сторінок в інтернет-магазині на NetCat, ми звернемося до сервісу Google PageSpeed ​​Insights і перевіримо спочатку головну сторінку сайту NetCat, як найяскравіший працюючий приклад роботи CMS NetCat, а потім і демо сайт.

Швидкість офіційного сайту НетКет.

Швидкість роботи офіційної демо-версії НетКет.

В даному випадку система NetCat нас розчарувала. Показник швидкості на демонстраційному сайті настільки низький, що мимоволі замислюєшся, про способи збільшити продуктивність ресурсу ще до його відкриття. Подумки закладайте суму грошей для пошуку вирішення даної проблеми, якщо вибираєте "движок" NetCat.

Можливості налаштувань промо-акцій.

НетКет має конструктор знижок і купонів. Базові варіанти промо-акцій можна налаштувати через нього. Просунуті варіанти маркетингових акцій не входять у вартість ліцензії.

Просунуті варіанти маркетингових акцій не входять у вартість ліцензії

інтеграції


Насправді вибір уже інтегрованих платіжних систем і служб доставки невеликий:

 • ЯндексКасса
 • QIWI
 • PayOnline.ru
 • CloudPayments
 • PayPal
 • Platron
 • Промсвязьбанк
 • ROBOKASSA
 • PayMaster
 • Пошта Росії
 • EMS
 • ЯндексДоставка
 • CDEK

При бажанні і відсутності готових платних рішень, Ви можете замовити інтеграцію з будь-сторонньої системою у партнерів-розробників, чий список є на офіційному сайті CMS NetCat.

Дизайн і можливість його персоналізувати.

Готових шаблонів для NetCat, які можна купити і легко встановити на свій сайт, не так вже й багато. Але, є гнучка система, яка дозволяє персоналізувати стандартний дизайн сайту.

Наявність детальної документації та система навчання.

Крім інструкції з вивчення функціоналу адміністративної панелі, є ще докладна, добре структурована документація, уроки по роботі з НетКет і відео уроки на різноманітні теми. За документованості немає ніяких питань до розробників. Видно, що йде потужна програма навчання не тільки рядових користувачів, але і розробників.

Додаткові готові рішення.

Дуже мало. Готових модулів на офіційному маркетплейсе ми знайшли тільки 43 модуля. Є ще інші рішення - всього 116. Дані цифри говорять про те, що якщо Вам буде потрібно не стандартний функціонал системи, то Ви будете наймати розробника.

В цілому, CMS NetCat - це відмінний конструктор корпоративних сайтів, але функціоналу для успішної роботи інтернет-магазину йому бракує. Все-таки крім управління кошиком, обробкою замовлень, якісному інтернет-магазину потрібно мати потужні маркетингові можливості по управлінню промо-акціями і програмами лояльності, високу швидкість завантаження сторінок, щоб клієнти не тікали до конкурентам і мали в стандарті широке розмаїття готових інтеграцій з зручними службами доставки та платіжними системами.

Simpla - це онлайн-конструктор інтернет-магазинів, який дозволяє швидко і просто відкрити свій онлайн бізнес.

Ціна - $ 395 за ліцензію в безстрокове користування.

Тих підтримка. Як такої офіційної технічної підтримки немає. У Simpla є партнери, які створюють інтернет-магазини на даній платформі і вони ж надають тех. підтримку своїх проектів.

Підтримка 54-ФЗ - є інтеграції з Яндекс.Кассой і ROBOKASSA. За всі інші інтеграції доведеться платити.

Проста установка і зрозуміла админка - це найголовніший плюс CMS Simpla. Даний скрипт виріс з самопісний системи, протягом 5-років її використовували різні інтернет-магазини, а розробник записував і правил ті моменти, які були незручні. У підсумку, через 5 років він випустив готовий скрипт для створення інтернет-магазину, в якому не було нічого зайвого. Все було дуже просто і лаконічно. Це і зробило цей продукт настільки популярним у підприємців-початківців. Проста установка і зрозуміла админка - це найголовніший плюс CMS Simpla

Можливості SEO.

Як уже сказано, в Simpla все по мінімуму.

Платформа робить дублі сторінок, вірно працюють відповіді сервера 404, 200, але от щоб працювати з метатегамі сторінок доведеться "лізти" в код. Також, буде потрібно програміст, щоб налаштувати редіректи і канонічні посилання. Загалом, просування на Simpla може стати тим ще квестом.

Швидкість роботи CMS.

Ніяких питань і претензій. Simpla - легка і швидка платформа. Ось показники офіційного сайту, який побудований на своїй же платформі.

і слідом результати продуктивності демо-магазину на Simpla.

Як бачите, якщо переглядати сайти на Simpla з комп'ютера, то можна тільки радіти швидкості завантаження сторінок, а ось показники для мобільних знаходяться в червоній зоні, що говорить про те, що відсоток замовлень при використанні мобільних пристроїв у Вас буде не високий.

Можливості налаштувань промо-акцій. У Simpla є можливість створити купони зі знижкою. Але, маркетинговий функціонал настільки обмежений, що прям плакать хочется. Так, що приготуйтеся допрацьовувати функціонал Simpla, якщо плануйте дивувати своїх покупців якісною програмою лояльності і пропонувати їм вигідні акції.

Інтеграції з платіжними системами і службами доставки. Теж все по мінімуму. Розширення функціоналу відбувається за рахунок покупки додаткових модулів і замовлення доопрацювання.

Дизайн і можливість його персоналізувати.

І ось тут Вам доведеться стати трохи програмістом. З одного боку, це добре. Підтягнете свої технічні знання.

З іншого боку, людині, який перший раз стикається з html і php кодом буде потрібно багато часу на вивчення основ верстки.

Наявність документації для розробників і система навчання клієнтів.

Документація є, але вона, як і вся система - мінімальна!

Звичайно, все дуже лаконічно і просто розписано. Так би мовити в стилі Simpla. Є окремі відео-уроки, але всі вони від сторонніх розробників і на тему дизайну. Немає ніякої системи навчання клієнтів. Все доведеться робити самому, длубаючись в документації. Але, зрозуміти логіку управління магазином не складно.

Кількість готових додаткових продуктів. Немає офіційного маркетплейса, куди б розробники викладали свої готові модулі для платформи Simpla. Але, є форум, де відбувається зустріч замовників з розробниками Simpla. Там же можна знайти готові модулі.

Simpla - вона така simpla (від англ. Simple - простий). Нічого зайвого, все стисло, лаконічно, просто. Створити на даній CMS інтернет-магазин можна, але це буде всього лише "спритний" інтернет-кіоск. У Вас не вийде без масштабних доробок зробити з цього скрипта хороший, повноцінний магазин зі складною системою заохочень клієнта і якісної карткою товару.

PHPShop - це ще один популярний в Росії скрипт для швидкого створення інтернет-магазину, створений російськими майстрами. Відмінною особливістю є низька ціна.

Відмінною особливістю є низька ціна

Ціна. Розкид цін дуже великий і все залежить від набору функціональності, що Вам потрібен.

Наприклад, найдешевший варіант - 7 830 рублів. Найдорожчий варіант - 17 490 рублів.

Тих підтримка. При купівлі скрипта надається безкоштовний період технічної підтримки від 3 до 6 місяців, в залежності від купленої ліцензії. Важливим моментом є наявність не тільки письмової форми зв'язку, а й телефонного зв'язку з фахівцями технічної підтримки.

Підтримка 54-ФЗ. Підключення до АТОЛ ОНЛАЙН, Яндекс.Касса. Robokassa і NextPay.

Проста установка і зрозуміла админка. З 2016 панель адміністратора - адаптивна. Це означає, що Ви можете з легкістю управляти інтернет-магазином за допомогою телефону. Адміністративна панель дуже схожа на панель CS-Cart платформи. Порівняйте. Проста установка і зрозуміла админка

Адміністративна панель PHPShop

Адміністративна панель CS-Cart Адміністративна панель CS-Cart

Називається знайди 10 відмінностей! Постає питання, хто кого копіює !? Відповіді можна тільки припускати. Обидві системи виходять з нульових, практично одночасно. Але, якщо розглядати орієнтованість на клієнта, то всюди адміністративна панель дуже логічна і зрозуміла.

Можливості SEO.

Ми будемо Говорити про максимально можлівій КОМПЛЕКТАЦІЇ PHPShop скрипта, так як функціонал самє цієї редакція максимально около співвідносіться зі порівнюванімі в даній статті скриптами. Отже, в PHPshop можна через адміністратівну панель налаштуваті коди лічильників Гугл и Яндекс сервісів для збору и АНАЛІЗУ показніків ресурсу. Такоже є ручне и Автоматичне Редагування мета-информации сторінок и ключовими слів, зручне генеруваті файл sitemap.xml, человекопонятний урлі. А від все інше - Це вже робота для програміста або людини знайомого з html и php. Чи не дарма на Офіційному сайті пріймають заявки на SEO оптімізацію. Мабуть, працюючи з PHPShop, потрібен фахівець, щоб інтернет-магазин правильно сприймався пошуковими системами і продавав.

Швидкість роботи CMS.

PHPShop - не швидкий "движок". І демо версія платформи, і офіційний сайт cms знаходиться в червоній зоні сервісу Google PageSpeed ​​Insights, що безумовно створить складнощі при просуванні інтернет-магазину.

Швидкість роботи офіційного сайту.

Швидкість завантаження демо магазину.

Можливості налаштувань промо-акцій.

Масштабний функціонал з налаштування промо-акцій і різноманітних знижок. Є можливість при створенні кампанії враховувати і способи оплати та доставки. Можна налаштувати складні умови при управлінні акціями. Все залежить від фантазії Ваших маркетологів.

Інтеграції з платіжними системами і службами доставки.

Є вже встановлена ​​стандартна інтеграція платіжною системою Тінькофф Банку, всі інші потрібно встановлювати самому. Є вже встановлена ​​стандартна інтеграція платіжною системою Тінькофф Банку, всі інші потрібно встановлювати самому

Інтеграції зі службами доставки теж не блищать різноманітністю: DHL, EMS і ПочтаРоссіі.

Дизайн і можливість його персоналізувати.

Є 14 безкоштовних шаблонів і кілька платних. Якщо хочете створити свій унікальний шаблон інтернет-магазину, то доведеться звертатися до професіоналів.

Наявність детальної документації для розробників і системи навчання клієнтів.

PHPShop добре задокументована система. Є повний підручник по роботі з даної CMS. У підручнику відображені інструкції по роботі з різними версіями скрипта. Є невеликі підказки, коли починаєш роботу з адміністративною панеллю PHPShop магазину. PHPShop добре задокументована система

Знову ж технічна підтримка завжди готова допомогти письмово і усно. Є форум для спілкування.

Кількість готових додаткових продуктів.

PHPShop пропонує безкоштовно завантажити і встановити 64 додаткових модуля на вибір. А ось єдиного офіційного маркетплейса для розміщення готових модулів і тим від сторонніх партнерів немає. Вам доведеться або шукати розробника під цю платформу, або звертатися за доопрацюванням через форму на офіційному сайті.

В цілому, за функціоналом PHPShop трохи схожий на CMS CS-Cart, але серйозно поступається їй в швидкості, SEO функціоналу і наявністю розгалуженої бази сторонніх розробників на будь-який гаманець. Єдине в чому, PHPShop виграє - це низька ціна!

Висновок.

По-перше, вибір правильної CMS для створення інтернет-магазину залежить від початкових потреб бізнесу і бюджету. Спершу складіть список функціоналу і інтеграцій, що Вам потрібні.

По-друге, в рейтингу движків для інтернет-магазину, зазначених в цій статті, за співвідношенням ціна-якість, CS-Cart платформа явно лідирує. Тобто купивши ліцензію, отримавши дистрибутив, встановивши його на сервер і завантаживши товари, Ви вже станете власником якісного онлайн-магазину і Вам не доведеться більше витрачати грошей на базову доопрацювання і настройку ресурсу. Ви вже зможете отримувати прибуток і розвивати свій онлайн - бізнес далі.

І, зауважимо, що можливість швидкого старту інтернет-магазину за адекватні гроші - це один з кращих способів успіху.

Купити ліцензію CS-Cart

З якою CMS для інтернет-магазину це можливо?

Дополнительная информация

rss
Карта