Як встановити DLE на хостинг

  1. процес установки

Движок DLE - комерційний продукт, який призначений, в основному, для швидкого створення новинних ресурсів і персональних блогів. Однак за рахунок наявності великих можливостей по створенню своїх власних шаблонів, DLE можна так само використовувати для створення будь-яких інтернет-сайтів, включаючи портфоліо і інтернет-магазини.

Перейдемо тепер до системних вимог. Вони досить невисокі і порівняти з вимогами інших движків. Для нормального функціонування на сервері хостингу має встановлено бути такі програми та

  • PHP 5.2 і вище;
  • веб-сервер Apache 2.0 і вище;
  • СУБД MySQL 5.0 і вище;
  • набір допоміжних бібліотек;
  • мінімум 8 MB, краще 16 MB ОЗУ.

процес установки

Тепер, маючи певне уявлення про системні вимоги, а також підібравши нормальний хостинг, можна перейти до установки DLE.

Для інсталяції нам знадобляться будь-який FTP-клієнт і скрипт DLE. Його можна купити на сайті розробника, там же можна передплатити обслуговування. Для отримання регулярних оновлень підписку потрібно буде продовжувати щороку. Так само на веб-сайті доступна і безкоштовна demo-версія з дещо обмеженими можливостями.

Яку саме версію вибрати залежить лише від ваших побажань.

На комп'ютері треба створити нову директорію для файлів скрипта, наприклад D: \ dle.
Розпакувавши весь вміст архіву в створену папку, можна побачити, що в ній з'явилося три каталогу: Documentation, Developer, а також upload. Крім того, з'явився текстовий документ з довідковою інформацією під назвою readme.
Тепер необхідно закачати файли на сервер. Реквізити для доступу по FTP вам раніше мав надати хостинг-провайдер. Для передачі всіх файлів нам потрібно практично будь-який FTP-клієнт.

Більшість додатків має інтерфейс, який складається з двох панелей, в зв'язку з чим в першій відкриваємо папку D: \ dle \ upload \, в другій - вміст сервера. У разі якщо ви працюєте з головним доменом, то перейдіть в директорію www, якщо ж домен додатковий, то перейдіть в каталог, до якого той прив'язаний. Виділяємо всі файли папки upload, тиснемо кнопку передати і очікуємо закінчення процесу передачі.
Після цього необхідно виставити права доступу для директорій. Наприклад, в FTP-клієнті FileZilla цілком достатньо клацнути ПКМ на папці і вибрати вкладку "Права доступу до файлу ...". Виставляємо необхідні дозволи і закриваємо вікно.

Призначення прав виглядає таким чином. Для директорії templates, а також всіх вкладених директорій права на запис (777). Для всіх файлів, які вкладені в папку templates права на запис (666). Для директорій uploads і backup, а також для всіх вкладених в них папок права на запис (777). Для папок / engine / cache /, / engine / data /, / engine / cache / system / також права на запис (777).
Переходимо до наступного етапу.

Нам необхідно створити БД MySQL для майбутнього інтернет-сайту. Для цього в панелі управління хостингу слід знайти розділ, який відповідає за роботу з СУБД. Відкриваємо діалог утворення нової бази, вводимо пароль і логін адміністратора БД, а також заповнюємо всі інші доступні поля і потім налаштовуємо права доступу до БД. Для того, щоб в подальшому уникнути проблем з базою даних, краще використовувати виключно латинські символи. Коли база буде створена, можна приступати до установки движка.

Для цього запускаємо інтернет - браузер і в адресному рядку вводимо спеціальну адресу http: //адрес_вашего_веб-сайта/install.php. Відкриється сторінка вітання, де слід натиснути на кнопку "Почати установку". Далі, сторінка з ліцензією, ставимо звичайну галочку "Я приймаю цю угоду" і натискаємо на кнопку "Продовжити".
Установник збере всі дані про систему, повідомить про їх відповідність усім вимогам движка. Ви на екрані побачите рекомендовані і поточні значення. Якщо все добре, то навпроти кожної опції буде відповідний напис яскраво-зеленого кольору. Якщо ж виявиться, що будь-які параметри не співпадуть із загальними настройками сервера, то ви побачите напис червоного кольору. В даному випадку краще звернутися до адміністратора хостингу. Наступна сторінка - це права доступу.

У разі якщо ви зробили дії з пункту 4 правильно, то напроти кожного папки з'явиться зелена напис "дозволено". Натискаємо "Продовжити". Про наступній сторінці необхідно розповісти докладніше. Перед вами відкриється вікно налаштування адміністративного доступу і бази даних. Тут в пункті "Дані для доступу до MySQL сервера" заповнюємо поля ім'я користувача, найменування бази даних, пароль для БД, які ви вже придумали в пункті 5.

Саме останнє поле - це кодування для MySQL. У пункті "Дані для доступу до панелі управління" потрібно придумати і ввести логін, пароль і E-mail адміністратора ресурсу. Потім слід натиснути "Продовжити", ви потрапите на сторінку з повідомленням про вдалу установці, а також рекомендації стерти інсталяційний файл.
Знову відкриваємо FTP-клієнт, в кореневій папці веб-сайту знаходимо файл install.php і відразу видаляємо його. Це необхідно зробити, щоб не втратити створений обліковий запис, а також налаштування при повторній установці DLE.
На даній стадії установка закінчена. Для того, щоб переконатися в повній працездатності, потрібно ввести в адресному рядку веб-браузера URL вашого веб-сайту. Вписавши пароль і логін адміністратора, ви відразу потрапите в адмінпанель. Залишилося лише закачати свій власний шаблон і наповнити інтернет-сайт контентом.


Движок DLE - комерційний продукт, який призначений, в основному, для швидкого створення новинних ресурсів і персональних блогів

Дополнительная информация

rss
Карта