Як вибрати флешку з високою швидкістю і надійної пам'яттю

  1. Виробники флешок.
  2. Оптимальний обсяг флешки.
  3. Швидкість читання і запису флешки.
  4. Додаткові функції флешки.
  5. Визначаємося з корпусом флешки.
  6. Читайте також

Дуже часто на форумах багато людей запитують про те, як вибрати флешку і на які параметри слід звернути увагу, щоб куплений USB-накопичувач служив довго і обмінювався великими мультимедійними даними без затримок

Дуже часто на форумах багато людей запитують про те, як вибрати флешку і на які параметри слід звернути увагу, щоб куплений USB-накопичувач служив довго і обмінювався великими мультимедійними даними без затримок. Як ви знаєте нічого в цьому світі не досконале, але все-таки є технічні моменти на яких варто зупинитися щоб зробити правильний вибір. Тож не дивно, що в великому асортименті USB-накопичувачів люди часто губляться і не знають яку флешку вибрати для щоденного користування.

Як правило, недосвідчені покупці в магазині звертають свою увагу на сучасний дизайн і розмір USB накопичувача і дуже рідко дивляться на такі технічні характеристики як інтерфейс, швидкість читання і запис даних. Давайте разом по-порядку розберемо всі основні моменти і визначимося з тим яку флешку вибрати для зберігання інформації.

Виробники флешок.

В інформаційному потоці інтернету яких тільки виробників не зустрінеш і у кожного з них знайдеться свій шанувальник. Особисто у мене заслуговують довіру такі виробники як Adata і Kingston. Обидві ці компанії вже давно зарекомендували себе як надійні виробники USB-флеш накопичувачів. Компанія Adata на офіційному сайті розміщують інформацію про швидкість читання і запису для швидких флешок.

Kingston у відкритому доступі надає документ DTFamily_RU.pdf в якому чітко позначив швидкість своїх накопичувачів. Документ з описом новітніх розробок флеш-накопичувачів час від часу оновлюється.

Документ з описом новітніх розробок флеш-накопичувачів час від часу оновлюється

Безумовно, є й інші гідні виробники, такі як Apacer, Silicon Power, Corsair, Transcend, TeamGroup, Sandisk, Lexar. У кожного покупця є свої лідери, але спиратися лише на бренд, мені здається не варто. Так чи інакше у кожного виробника є якісна менш якісна продукція, яка може працювати роками або в самий не підходящий момент дати збій.

Залежно від серії, швидкість читання або запису може сильно відрізнятися. Але разом з тим перевірені часом компанії заслуговують довіру через чесного ставлення до споживача і великої частки ймовірності довгої роботи носія.

Дехто нарікає на китайські підробки, мовляв через дешевих комплектуючих і їх неякісної пайки вони швидко виходять з ладу. Дійсно, підробки брендів з понівеченими назвами з-під неба парою розчаровують нас, але справедливості заради варто сказати, що зустрічається досить таки якісна продукція. Оскільки якісні китайські флешки поки зустрічаються рідко, то краще віддати перевагу в бік вподобаного вам іменитого бренду.

Оптимальний обсяг флешки.

Як правило, величину обсягу пам'яті флешки вказують на упаковці або корпусі кожної моделі. Зазвичай в цьому питанні люди керуються поняттям, чим більше тим краще, але з точки зору економії цей метод не завжди актуальний. Тобто якщо вам вкрай необхідна супер мобільність, великий обсяг зберігання інформації і вас ніяк не обмежують фінанси, то чому б і ні, але якщо гострої необхідності в розмірі і обсязі немає і хочеться хоч щось заощадити, то краще підійти до вибору флешки конструктивно або подивитися в бік зовнішнього жорсткого диска.

Наприклад, флешка об'ємом 128 ГБ (Гігабайт) дуже часто за ціною порівнянна з зовнішнім жорстким диском місткістю в 1 ТБ (Терабайт). Звичайно, принцип роботи у цих пристроїв різний, але якщо у вас немає бажання купувати накопичувач з алюмінієвими або скляними пластинами покритими шаром феромагнітного матеріалу, а фінанси не тиснуть, то можна придивитися до недешевих SDD-накопичувачів. Однак якщо потрібна саме флешка, то по моїй преференції їх умовно в співвідношенні обсягу можна було б розділити приблизно так:

  • від 4 до 16Гб, малооб'ємні, але дешеві;
  • від 16 до 64Гб, більш менш якісні і по стерпним ціною;
  • від 128ГБ, для конкретної мети за завищеною ціною.

Ось така у мене асоціація флешок :). На мій погляд оптимальний обсяг флешки повинен виходити з поставлених цілей, але ... Так уже склалося, що флешки з великою місткістю продаються за завищеною ціною і не завжди цілком виправданою для перших партій з новим обсягом. Виробники конкурують між собою і щоб швидше опинитися на ринку в числі перших часто тестують свої моделі не належним чином і відправляють в продаж «сирими».

Швидкість читання і запису флешки.

На відміну від обсягу пам'яті швидкісні можливості USB-флеш-накопичувача дуже часто на упаковці не вказують і відповідно оцінити по достоїнству покупку не завжди представляється можливим. Але деякі сумлінні виробники все ж такі дані надають. Як правило, ці про швидкісні характеристики на упаковці флеш-карт (тут описаний принцип роботи флеш-пам'яті ) І USB-флешок (тут читайте про принцип роботи і пристрій USB-флешки ) Позначають спеціальним рейтингом 200x, де x = 200 Кбайт / c. Тобто швидкість в даному прикладі становитиме 30 Мбайт / c.

Рейтинг / Множник (X) Швидкість (МБ / с) Клас SDHC 6x 0,9 n / a 13x 2,0 2 26x 4,0 4 32x 4,8 5 40x 6,0 6 66x 10,0 10 100x 15,0 15 133x 20,0 20 150x 22,5 22 200x 30,0 30 266x 40,0 40 300x 45,0 45 400x 60,0 60 600x 90,0 90

Слід сказати, що це стосовно швидкості читання, а швидкість запису зазвичай не вказують і дізнатися її в дійсності ви зможете тільки після спеціального тестування. Найчастіше швидкість запису у дешевої флешки в два рази менше від швидкості читання. Це досить суттєва різниця.

є чудовий сайт , Де можна подивитися результати тестування USB-флеш-накопичувачів від різних виробників і різних обсягів. Крім цього, тут надають результати останніх протестованих флешок. Думаю ця інформація допоможе вам зорієнтуватися в світі знімних флеш-накопичувачів. В цілому швидкісні характеристики флешки залежать від встановленої флеш-пам'яті і контролера, але пересічному користувачеві відшукати цю інформацію зараз неможливо або досить важко.

На жаль, іноді заявлені швидкісні характеристики в дешевих флешках не відповідають дійсності через низьку якість, але і в дорогих високошвидкісних з комплектуючих можуть всунути що завгодно. Однак, у відносно дешевих зазвичай застосовують MLC, TLC або TLC-DDR-пам'ять, а в швидкісних крім MLC застосовують DDR-MLC або SLC-пам'ять. Не дивно, що флешки з інтерфейсом USB 3.0 назад сумісні з USB 2.0, але потрібно пам'ятати, що копіювати великі і вимогливі до пам'яті файли на заявленої швидкості ви зможете при використанні її з портом USB 3.0.

Наприклад, накопичувач з високою продуктивністю, який забезпечує швидкість читання до 260 МБ / с і швидкістю запису до 240 МБ / с дозволяє скопіювати 1000 фотографій або повнометражний фільм за лічені секунди.

Додаткові функції флешки.

Додаткові функції флешки з одного боку маркетинговий хід, а з іншого боку корисні «плюшки». Якого тільки додаткового програмного забезпечення немає. Наприклад, доступ до інформації по відбитку пальців (так звана біометрія), стиснення даних для збільшення щільності зберігання даних, додаток для створення захисної області з доступом через пароль і так далі. Дуже багато виробників в наші дні постачають своє дітище різного роду програмним забезпеченням покликаним зберегти конфіденційність і полегшити споживачам життя.

Всі ці програмні фішки дуже часто не несуть жодної користі, а швидше навпаки ускладнюють роботу з флеш-накопичувачем. Насправді рідко зустрічається стоїть і необхідне програмне забезпечення. Всі ці багатообіцяючі написи на упаковці про необхідному і корисному ПО за часту просто рекламний хід і не більше того. За всі ці додаткові опції потрібно платити, так що вирішуйте самі, що вам дійсно потрібно з усього цього різноманіття.

Визначаємося з корпусом флешки.

Здавалося б нічого складного в виборі корпусу немає, проте деякі моменти все ж варто врахувати. Існує кілька основних типів USB-роз'ємів:

  • відкритий роз'єм (відсутній захист) - такий тип роз'єму зазвичай зустрічається на самих маленьких флешках. Звичайно дуже зручно тягати за собою накопичувач маленького розміру, але через відсутність захисту контактної пластини роз'єму можуть з'явитися подряпини, які можуть привести накопичувач до передчасного виходу з ладу.
  • зі знімним ковпачком - найпопулярніший і практичний тип захисту роз'єму. Ковпачки виготовляють з гуми, пластика ... Застосування гуми дозволяє зафіксувати ковпачок без фіксаторів і краще захистити роз'єм від вологи і пилу. Незважаючи на те, що ковпачок можна втратити, це найкращий захист роз'єму флешки від фізичних впливів.
  • дужка - конструкція складається з корпусу і скоби, яка зафіксована зовні і може повертатися з боку в бік, що дає можливість в певному положенні закрити собою USB-роз'єм. У такій конструкції дуже низька захист від зовнішніх факторів і до того ж скоба фіксується не дуже надійно.
  • слайдер - при такій організації корпусу роз'єм ховається всередину і витягується звідти за допомогою рухомої клавіші. Недолік полягає в тому, що може зламатися фіксатор, який тримає роз'єм в висунутому положенні і вже користуватися накопичувачем зі зламаною фізичної функцією досить складно. Крім цього, роз'єм хоч і ховається в корпусі, але має не достатній захист від пилу і вологи, оскільки контакти залишаються відкритими.

Корпус для флешки виготовляють з металу і пластика і іноді застосовують систему захисту від зовнішніх впливів у вигляді гуми. За рахунок щільного облягання гумою корпусу, волога і пил не потрапляє всередину.

Іноді сам корпус роблять з гуми, щоб захистити внутрішні компоненти накопичувача не тільки від пилу і вологи, а й від надмірного удару. Слід сказати, що такі корпусу практично не витримують тест на злам. Бажано щоб така гумова система захисту грунтувалася на жорсткому корпусі. Незважаючи ні на що такий захист може зберегти вам важливі дані, якщо ви упустите USB-флеш-накопичувач в воду або з відносно великої висоти. До речі, іноді вбудовують в корпус флешки світлодіодний індикатор стану використання.

Замість висновків. У заключній частині публікації я приведу декілька основних порад і рекомендацій щодо вибору USB-накопичувача. Перед тим як купити флешку визначитеся заздалегідь з тим якими технічними характеристиками вона повинна володіти щоб з легкістю виконувати поставлені вами завдання і часом економити час. Тобто якою має бути її швидкість і ємність. Обов'язково підберіть бренд, якому ви зможете довіряти і не купуйте USB-накопичувачі сумнівних виробників (аксесуари у вигляді брелків).

Подивіться специфікацію на офіційному сайті компанії і роблячи вибір флешки виходите з неї. Бажано вибрати кілька моделей з необхідними параметрами і порівняти їх з аналогічними флешками за ціною на сайті інших виробників. Такий підхід допоможе вам правильно визначитися з параметрами і додатковими функціями перед покупкою і з економити енну суму грошей.

Якщо вам є чим доповнити статтю або ви хочете поділитися своїм безцінним досвідом з вибору флешки, то запрошуємо в коментарі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Читайте також

Поділіться у соціальних мережах:

Дополнительная информация

rss
Карта