Як дізнатися ОКПО індивідуального підприємця в 2019 році

  1. Відмінність кодів ІП та юридичних осіб За великим рахунком, пошук кодифікації для приватних підприємців...
  2. Основні способи пошуку кодів

Відмінність кодів ІП та юридичних осіб

За великим рахунком, пошук кодифікації для приватних підприємців особливо не відрізняється від того ж пошуку для юридичних осіб За великим рахунком, пошук кодифікації для приватних підприємців особливо не відрізняється від того ж пошуку для юридичних осіб.

У юр. осіб (товариств з обмеженою відповідальністю, відкритих і закритих акціонерних товариств, товариств і т.д.) законом передбачено ряд установчих документів. Наприклад, статут, установчий договір, різні протоколи і рішення зборів і учасників. У цих документах завжди відображаються докладні відомості про саме підприємство і його засновників.

Приватні підприємці ж не мають статут, протоколи діяльності не оформляють. Єдиними обов'язковими документами для ПП є лист записи ЕГРІП і свідоцтво про постановку на податковий облік. Підприємець може ще замовити виготовлення печатки, де міститися основні відомості, але це тільки за його бажанням.

Таким чином, найпростіший спосіб того, як дізнатися код ОКПО для ІП, це звернутися до його листу записи ЕГРІП. У ньому міститься, крім іншого, і код статистики.

Що таке ОКПО ІП?

ОКПО - це загальноросійський класифікатор підприємств і організацій. Розглянутої кодифікацією займається Федеральна служба держ. статистики. Само собою, Росстат - поширене місце, де взяти ОКПО для ІП, може практично будь-хто.

Розглянутий код складається з десяти цифр. Перші вісім - кажуть про сферу діяльності, а що залишилися дві цифри - визначають організацію або приватного підприємця.

Кожен приватний підприємець отримує коди по загальноросійському класифікатору при реєстрації. Тому, перше, де можна подивитися ОКПО індивідуального підприємця, це початкова виписка ЕГРІП, яка формується при реєстрації бізнесмена.

Основні способи пошуку кодів

Класифікатор включає в себе зашифровану інформацію, яка широко використовується в багатьох загальнодержавних базах даних. У зв'язку з цим, ці бази - то місце, де можна подивитися ОКПО у ВП. Для пошуку коду можна також використовувати такі ресурси.

  1. Офіційний сайт ФНС РФ. Тут потрібно буде в пошуковий рядок ввести ІНН ПП і слідувати подальшим інструкціям.
  2. Різні сайти в мережі інтернет. Тут шукану інформацію можна дізнатися, за допомогою назви ІП (тобто, його прізвища).
  3. Звернутися до територіального відділення Росстату. Служба статистики видає інформацію за запитом будь-якої особи, але за умови наявності паспорта, листа записи ЕГРІП, свідоцтва ІПН.
  4. Звернутися до територіального відділу податкової служби. У податковій слід заповнити заяву в двох примірниках і через п'ять робочих днів можна отримати виписку, в якій фахівці вкажуть те, що вас цікавить. Ще, в заяві на отримання інформації можна вказати спосіб отримання відповіді: навмисне або поштою. Вартість інформації від цього не залежить.

Таким чином, на питання: де дізнатися ОКПО ІП, кожен відповідає для себе сам, слід лише вибрати найбільш зручний саме вам спосіб.

стати автором

стати експертом

Поділіться матеріалом в соц мережах:

Що таке ОКПО ІП?