Як налаштувати мережеву карту на windows 7 і встановити драйвер без інтернету, включення і налаштування адаптера

  1. Навіщо налаштовувати мережеву карту Windows 7
  2. Як з'ясувати, що за мережеві карти встановлені в системі
  3. Відео: як дізнатися модель своєї мережевої карти
  4. Відео: як включити мережеву карту за допомогою BIOS
  5. Відео: як встановити драйвер мережевого адаптера без доступу до інтернету
  6. Як дізнатися налаштування мережевої карти - IP-адреса, MAC-адресу і IP-адреса шлюзу провайдера і змінити їх
  7. Відео: як налаштувати мережеву карту на Windows 7
  8. Відео: як оновити мережевий драйвер
  9. Як скинути всі налаштування мережевого драйвера
  10. Відео: скидання налаштувань протоколу TCP / IP в Windows 7
  11. Що робити, якщо виникають проблеми з мережевою картою
  12. Мережевий адаптер не має допустимих параметрів настройки IP
  13. Вилітає помилка «Запуск цього пристрою неможливий Код 10»
  14. Мережевий адаптер не працює і не встановлюється
  15. Windows 7 не бачить мережевий адаптер
  16. Злітають настройки мережевої карти

Мережевий адаптер - один з головних компонентів комп'ютера, адже важко навіть уявити ПК, не підключений до інтернету. Корпорація Microsoft віддає собі в цьому звіт, тому підтримка переважної більшості мережевих карт вже включена в дистрибутив операційної системи Windows 7. Але час і прогрес не стоять на місці: c моменту випуску Windows 7 пройшло вже майже вісім років, з'явилися нові мережеві контролери і навіть методи передачі даних, а з ними і нові мережеві адаптери. Застосування таких компонентів вимагає додаткових налаштувань як на етапі установки ОС, так і в процесі її роботи.

Навіщо налаштовувати мережеву карту Windows 7

Зміна базових налаштувань мережевого адаптера може бути необхідно для розширення кола завдань, що виконуються комп'ютером-клієнтом мережі:

  • тонка настройка Wi-Fi в умовах експлуатації з великою кількістю бездротових пристроїв (багатоквартирний будинок, офісна будівля);
  • установка драйверів для мережевої карти, підтримка якої не забезпечується ОС «з коробки»;
  • деякі інтернет-провайдери (VPN, pptp, wimax) вимагають додаткової настройки мережевих параметрів;
  • встановлення та налаштування протяжних бездротових каналів зв'язку за допомогою адаптерів RadioEthernet.
Мережевий адаптер - один з головних компонентів комп'ютера, адже важко навіть уявити ПК, не підключений до інтернету

Бездротовий адаптер забезпечує зв'язок на відстані до двох кілометрів

Як з'ясувати, що за мережеві карти встановлені в системі

З'ясувати наявність і кількість активних мережевих адаптерів вашого ПК можна за допомогою одного з таких способів: перегляду гілки «Мережеві адаптери» в системній утиліті «Диспетчер пристроїв» або аналізу вмісту мережевих підключень панелі управління.

  1. Для того щоб дістатися до «Центру загальним доступом і управлінням мережами», натисніть на піктограму активного підключення до мережі, розташованого в правій частині рядка завдань. Виклик «Центру управління мережами» проводиться через панель задач
  2. Натиснувши на інтерактивний блок «Зміна параметрів адаптера», виведіть на екран вміст вікна підключень адаптерів до мережі. Відкриття здійснювати підключення до мережі проводиться з «Центру управління мережами»
  3. Сортування відображення змініть на «Тип пристрою», щоб фізичні мережеві карти відображалися у вікні першими. Наявність в списку віртуальних адаптерів може вас запитати, але їх легко відрізнити за назвою: в ньому обов'язково буде присутній слово virtual. Відображення мережевих карт можна налаштувати у вікні «Мережеві підключення»

Або ж відкрийте «Диспетчер пристроїв» за допомогою командного рядка:

  1. Запустіть «Диспетчер пристроїв» з діалогового вікна «Виконати», викликати яке можна з меню «Пуск». Для цього в віконці введіть «mmc devmgmt.msc». Запуск «Диспетчера пристроїв» з командного рядка Windows
  2. У вікні «Диспетчер пристроїв» розгорніть список розділу «Мережеві адаптери». Фізичні карти йдуть у верхній частині списку. За ними розташовані програмні (віртуальні) інтерфейси. «Мережеві адаптери» знаходяться в «Диспетчері пристроїв»

Якщо у вас встановлені програмні пакети роботи з 3G-модемом, VPN-клієнтами або віртуальними машинами, то і в «Диспетчері пристроїв», і в «Мережевих підключеннях» будуть додатково відображатися програмні мережеві карти, створені цими програмами.

Примусове виключення таких адаптерів може привести до самих непередбачуваних наслідків, аж до неможливості завантажити ПК.

Відео: як дізнатися модель своєї мережевої карти

Як включити або вимкнути мережеву карту (в тому числі за допомогою BIOS)

У ноутбуків включення і виключення мережевих інтерфейсів є за допомогою комбінації клавіш, у стаціонарних ПК - за допомогою налаштувань BIOS або «Панелі управління».

  1. Для того щоб включити або вимкнути мережевий контролер засобами BIOS, потрібно зробити наступні маніпуляції: при включенні або перезавантаженні комп'ютера увійдіть в меню налаштувань BIOS, утримуючи клавіші F1 або Delete (в залежності від виробника материнської плати). У деяких ноутбуків для входу в настройки BIOS є окрема клавіша, наприклад, ThinkVantage у сімейства Lenovo Thinkpad. Головний екран налаштувань BIOS містить настройки основних систем комп'ютера
  2. Увійдіть в розділ Integrated Peripherals, в якому знаходяться налаштування всіх інтегрованих пристроїв комп'ютера. Якщо в самому списку мережевого адаптера немає - перевірте підрозділ Onboard devices. Включення або виключення мережевої карти на екрані налаштувань периферійних пристроїв знаходиться в розділі Integrated Peripherals
  3. Встановіть пункт Onboard LAN Controller в положення Enabled, щоб включити мережеву карту, або Disabled - для її виключення.

Щоб відключити адаптер бездротової мережі на ноутбуці, натисніть комбінацію Fn + F12 або скористайтеся спеціальним перемикачем на корпусі. Деякі моделі ноутбуків автоматично відключають мережеві інтерфейси при виборі профілю максимального енергозбереження або при відключенні кабелю від мережевого адаптера.

Деякі моделі ноутбуків автоматично відключають мережеві інтерфейси при виборі профілю максимального енергозбереження або при відключенні кабелю від мережевого адаптера

Кнопка відключення бездротового мережевого адаптера на деяких моделях ноутбуків знаходиться на верхній панелі

Відключити мережеву карту програмно можна через «Мережеві підключення».

  1. Відкрийте вікно «Мережні підключення» за допомогою одного з наступних дій:
  2. Мережевий адаптер буде відключений і стане відображатися у вікні мережевих підключень як неактивний - блідо-сірим кольором. Виключений мережевий адаптер затемнено

Мережеві карти стандарту USB, Cardbus або PCMCIA підтримують «гаряче» відключення. Найпростіший спосіб відключити їх - просто витягти з відповідного роз'єму. Не забувайте попередньо від'єднати від них мережевий кабель (пачкорд).

Відео: як включити мережеву карту за допомогою BIOS

Як встановити мережевий драйвер на Windows 7 (в тому числі без інтернету)

Оскільки мережева карта використовується в першу чергу для доступу до інтернету, її непрацездатність робить скрутної автоматичну установку драйверів. На щастя, драйвери мережевої карти, як і будь-якого іншого пристрою, можна встановити в систему, попередньо записавши їх на знімний носій.

  1. Запишіть драйвери мережного адаптера, попередньо завантаживши їх з сайту виробника, на флешку або компакт-диск. Якщо драйвери завантажувалися у вигляді zip-архіву, обов'язково розпакуйте його. Якщо драйвери завантажувалися ні з офіційного сайту, то перевірте архів на відсутність вірусів.
  2. Підключіть носій до комп'ютера, переконайтеся, що він нормально зчитується і відображається в «Провіднику». Потім відкрийте «Диспетчер пристроїв», ввівши в віконці «Виконати» команду devmgmt.msc. Запуск диспетчера пристроїв проводиться за допомогою команди в віконці «Виконати»
  3. Розкрийте гілку «Інші пристрої» і знайдіть в ньому «Мережевий контролер» або «Невідомий пристрій» з іконкою жовтого знака оклику. Це і буде ваша мережева карта, для якої не встановлені драйвери. Знак оклику говорить про те, що пристрій не може нормально стартувати. Установка драйверів для невідомого пристрою (мережевої карти) починається з вибору цього самого пристрою в «Диспетчері пристроїв»
  4. З контекстного меню перейдіть в пункт "Оновити драйвери». У «Властивості» можна почати оновлення драйверів пристрою
  5. У вікні «Оновлення драйверів» виберіть ручну установку. Виберіть ручне оновлення, щоб вказати системі шлях до файлів
  6. Вкажіть шлях до знімного носія з пакетом драйверів мережевої карти і натисніть кнопку «Далі». Вкажіть системі шлях до папки з файлами драйверів
  7. Протягом декількох хвилин драйвери будуть встановлені і ваша мережева карта почне працювати.

Скориставшись сервісом DriverPack Solution, ви зможете встановити відсутні драйвери автоматично, не витрачаючи часу на пошук, завантаження і установку. Версія DriverPack Online скачується практично миттєво і не займає багато місця на диску.

Відео: як встановити драйвер мережевого адаптера без доступу до інтернету

Налаштування мережевої карти

Більшість інтернет-провайдерів практикують повністю автоматичну настройку мережевої карти клієнта, але в деяких випадках може знадобитися додаткова настройка мережевих адаптерів. Це може бути використання двох каналів різних провайдерів, роздача 3G-інтернету засобами комп'ютера без використання роутера, настройка wi-fi-повторювачів і інші сценарії роботи. Особливо це актуально для конфігурацій з декількома мережевими картами.

Як дізнатися налаштування мережевої карти - IP-адреса, MAC-адресу і IP-адреса шлюзу провайдера і змінити їх

У більшості випадків настройки IP-адреси, адреси шлюзу і DNS-сервера мережева карта отримує автоматично від маршрутизатора (роутера). Та й на стороні провайдера напевно запущений DHCP-сервер, який забезпечить вашу карту настройками в автоматичному режимі. Але в деяких випадках може знадобитися ручна настройка цих важливих параметрів. Зробити це найпростіше через вікно «Мережні підключення».

  1. Відкрийте діалог мережевий оснащення, набравши у вікні «Виконати» команду ncpa.cpl. Оснащення здійснювати підключення до мережі може запускатися через команду «Виконати»
  2. Виберіть потрібний мережний адаптер і відкрийте його контекстне меню.
  3. З меню виконайте команду «Властивості». Це відкриє список служб і протоколів, запущених на вашій мережевої карти. Щоб дізнатися властивості підключення, натисніть правою кнопкою миші на потрібному підключенні
  4. У списку протоколів виберіть «Internet protocol version 4 (TCP / IP v4)» і відкрийте його. Відкрийте властивості TCP / IP, щоб змінити адресу, шлюз і DNS-сервер
  5. У вікні, ви можете змінити наступні параметри:
  6. Збережіть зміни, натиснувши кнопку «ОК».

Уважно вносьте зміни в налаштування мережевої карти. Помилка навіть в одній цифрі зробить мережу непрацездатною. У гіршому випадку можна викликати конфлікт адрес з іншим комп'ютером і він також втратить доступ до мережі.

Подивитися налаштування мережевої карти, а також її фізичний (MAC-адресу) можна за допомогою системних утиліт, які запускаються з командного рядка.

  1. Відкрийте вікно командного рядка.
  2. Виконайте команду ipconfig / all.
  3. Буде виведений детальний звіт по всіх мережевих картах комп'ютера. Звіт команди ipconfig видасть всю інформацію про ваших мережевих картах

Відео: як налаштувати мережеву карту на Windows 7

Як оновити мережеву карту

Оновлення драйверів мережевої карти майже нічим не відрізняється від їх установки, крім як розташуванням мережевого адаптера в «Диспетчері пристроїв». Якщо адаптер без драйверів знаходився в гілці «Невідомі пристрої», то працює, як і слід, буде розташований в гілці «Мережеві адаптери».

Якщо адаптер без драйверів знаходився в гілці «Невідомі пристрої», то працює, як і слід, буде розташований в гілці «Мережеві адаптери»

Нормально функціонуючі мережеві карти знаходяться в гілці «Мережеві адаптери»

Відео: як оновити мережевий драйвер

Чи можна створити дві мережеві карти

У мережевий життя кожного користувача може виникнути необхідність в наявності другого мережевого адаптера в комп'ютері. Здавалося б, що може бути простіше: додай ще одну плату в слот розширення і справа в капелюсі. Ось тільки планшетному комп'ютеру або нетбуку таким чином не допомогти, їх можливості розширення вкрай обмежені. У цьому випадку може допомогти віртуальна мережева карта. Вона прекрасно впорається з розподілом трафіку між двома сегментами мереж, фільтрацією інтернет-потоку, переглядом цифрового телебачення та інших завдань. Додати її зовсім нескладно: така можливість встановлена ​​в самій операційній системі Windows.

  1. Комбінацією Win + R відкрийте вікно командного рядка і введіть в ньому команду запуску «Диспетчера пристроїв» - mmc devmgmnt.mmc.
  2. З верхнього меню виберіть «Дії», а з нього - «Додати новий пристрій». «Диспетчер пристроїв» дозволяє додати втричі мережеву карту в ручному режимі
  3. У майстра установки устаткування виберіть ручної тип установки, щоб отримати доступ до списку драйверів мережевих пристроїв. Ручний тип додати пристрій дозволить вибрати мережеву карту зі списку категорій
  4. Зі списку категорій виберіть «Мережеві адаптери», а звідти «Адаптер Microsoft замикання на себе» (Micrsoft loopback adapter). Micrsoft loopback adapter візьме на себе функції другого мережевого адаптера
  5. Натисніть кнопку ОК. Віртуальна мережева карта буде додана і з'явиться у вікні «Мережеві підключення».

Як скинути всі налаштування мережевого драйвера

Якщо у вас раптово зник інтернет або не відкривається більшість веб-сторінок, одним з варіантів вирішення проблеми буде повне скидання налаштувань і стека протоколу TCP / IP.

  1. Відкрийте вікно командного рядка.
  2. Введіть netsh int ip reset і натисніть ОК. Команда netsh int ip reset допоможе скинути настройки TCP / IP, і таким чином вирішити проблему з інтернетом
  3. Перезавантажте ОС, щоб застосувати зміни.

Відео: скидання налаштувань протоколу TCP / IP в Windows 7

Як відключити адаптер

Для відключення мережевої карти найкраще використовувати «Диспетчер пристроїв» - стандартна програма операційної системи. Виберіть з розділу «Мережеві адаптери» карту, з верхнього меню програми виберіть команду «Відключити». Мережева карта буде вимкнена миттєво, перезавантажувати комп'ютер не треба.

Мережева карта буде вимкнена миттєво, перезавантажувати комп'ютер не треба

Відключення мережевої карти проводиться за допомогою «Диспетчера пристроїв»

Відключення мережевої карти призведе до розриву інтернет-з'єднання і відмови у доступі до локальної мережі. Якщо у вас відкриті файли на мережевих дисках - обов'язково збережіть їх перед відключенням адаптера, інакше дані в них можуть бути пошкоджені або втрачені.

Що робити, якщо виникають проблеми з мережевою картою

Найчастіше проблеми виникають з провідними мережевими адаптерами, адже в багатоповерхових будинках кабельні траси прокладаються провайдерами в непризначених для цього коробах, будучи сусідами з проводами високої напруги, телефонними парами і кабелями антенного телебачення. Підвищена вологість, низька температура згубно позначаються на ізоляції проводу та рано чи пізно в кабелі виникає пробій. Причина поломки також може бути викликана струмом високої напруги під час грози або від більш «високовольтних» сусідів. Рідко яка мережева карта зможе пережити таку пригоду. Вона або вигорає повністю, або починає вести себе некоректно, на жаргоні кабельників - «глючить».

Вона або вигорає повністю, або починає вести себе некоректно, на жаргоні кабельників - «глючить»

Розряд високої напруги, пройшовши через кабель, призвів до руйнування чіпа інтегрованої мережевої карти

Мережевий адаптер не має допустимих параметрів настройки IP

Дуже поширена проблема, причиною якої є неправильне взаємодія між маршрутизатором і мережним адаптером - коли адаптер не має допустимих параметрів настройки. Результат передбачуваний: мережеве з'єднання стає непрацездатним, а «Засіб діагностики мереж» видає повідомлення про помилку.

Є кілька варіантів виправлення помилки: включити і вимкнути маршрутизатор; відключити від роутера блок живлення (або вимкнути кнопкою, якщо вона є), почекати 5-10 секунд і включити маршрутизатор заново. При перезапуску инициализируется DHCP-сервер, проблемний мережевий адаптер отримає нову адресу IP і проблема буде усунена.

Також можна оновити адресу IP програмно. Для цього введіть у вікні командного рядка пару рядків: ipconfig / release і ipconfig renew, після чого закрийте вікно командного рядка і перевірте, відновило чи працездатність ваше мережеве з'єднання.

Останнім способом є скидання і очищення стека TCP / IP. Він може бути пошкоджений шкідливими програмами (вірусами) або при невмілому використанні утиліт-оптимізаторів інтернет-з'єднань. Знову відкрийте вікно командного рядка і введіть в ньому наступні команди (без крапки з комою):

  • netsh int ip reset;
  • nets int tcp reset;
  • netsh winsock reset.

Після цього перезавантажте комп'ютер. Тепер мережевий адаптер буде працювати коректно.

Для ледачих користувачів, які не бажають возитися з нудною командним рядком, компанія Microsoft випустила утиліту, яка внесе всі виправлення автоматично. Скачайте програму Netshell з сайту Microsoft, запустіть і дотримуйтесь інструкцій майстра виправлень.

Вилітає помилка «Запуск цього пристрою неможливий Код 10»

Ця проблема практично ніколи не виникає на ноутбуках, до неї схильні стаціонарні комп'ютери з можливістю розширення платами формату PCI. Причиною помилки є конфлікт програмних ресурсів інтегрованого мережевого адаптера і однієї (кількох) плат розширення в слотах PCI.

Причиною помилки є конфлікт програмних ресурсів інтегрованого мережевого адаптера і однієї (кількох) плат розширення в слотах PCI

Плати розширення можуть конфліктувати з мережним адаптером і привести до його непрацездатності

Видаліть з слотів розширення все плати і запустіть комп'ютер в такій конфігурації - помилка повинна зникнути.

Проблему запуску пристрою також можна дозволити, залишивши на місці все плати розширення, але перевстановити систему «з нуля».

Мережевий адаптер не працює і не встановлюється

Уразливість провідних мережевих карт до атмосферного і статичної електрики часто є причиною виходу адаптера з ладу під час грози, електротехнічних робіт або навіть кидків напруги в електромережі. Прокладка протяжних відрізків мережевого проводу поза приміщеннями «по повітрю» підсилює ризик пошкодження в кілька разів. Якщо ваш провайдер практикує прокладання кабельних трас по зовнішній частині стін будівлі, ви в групі ризику. Черговий дощ з блискавками або навіть робота зварювального апарату в під'їзді може привести до того, що ваша мережева карта перестане працювати, а спроба встановити драйвери для неї буде приводити до помилки.

Чи вирішить проблему тільки заміна мережевого адаптера. Для стаціонарного комп'ютера - стандарту PCI, а для ноутбука - USB або PCMCIA.

Мережева карта стандарту PCMCIA поверне до життя ваш ноутбук

Намагайтеся підключати інтернет-кабель провайдера в маршрутизатор, а вже до нього підключати комп'ютери. Адже вихід з ладу недорогого роутера не йде ні в яке порівняння з виходом з ладу інтегрованого адаптера ноутбука, а то і пошкодження всієї материнської плати.

Windows 7 не бачить мережевий адаптер

Якщо мережевий адаптер не відображається у вікні «Мережеві підключення» і не видно в «Диспетчері пристроїв», як і в розділі «Невідомі пристрої», то ймовірною причиною цього є вихід з ладу «заліза» мережевої карти. Ремонт інтегрованого в карту мережного адаптера є економічно недоцільним. Найкращим вирішенням проблеми буде покупка нової мережевої карти і установка її в комп'ютер.

Найкращим вирішенням проблеми буде покупка нової мережевої карти і установка її в комп'ютер

Адаптер з інтерфейсом PCIx зможе замінити не одну, а цілих чотири мережевих карти

Пошкоджений інтегрований мережевий адаптер слід відключити засобами настройки BIOS.

Злітають настройки мережевої карти

При спробі вручну прописати адресу TCP / IP шлюзу і DNS-сервера, настройки не зберігаються, а скидаються на значення за замовчуванням, тобто автоматичне отримання адрес від маршрутизатора. Причиною може бути некоректне видалення або перевстановлення сторонньої антивірусної системи з функціями брандмауера.

Скиньте установки протоколу TCP / IP і очистіть його стек. Відкрийте вікно командного рядка і введіть в ньому інструкції (без крапки з комою):

  • netsh int ip reset;
  • nets int tcp reset;
  • netsh winsock reset.

Перезавантажте комп'ютер. Тепер мережевий адаптер буде працювати коректно і всі налаштування будуть успішно зберігатися.

Непрацюючий мережевий адаптер може поставити користувача в скрутне становище, адже це означає і відсутність доступу до інтернету. Але флешка з драйвером, утиліти командного рядка і, звичайно ж, «Панель управління» допоможуть з легкістю усунути всі проблеми і повернути комп'ютера повну працездатність. Це ж стосується і тонких налаштувань бездротової мережі, усунення конфліктів між мережевими клієнтами і в отриманні максимально можливої ​​швидкості.

Оцініть статтю: поділіться з друзями!

Дополнительная информация

rss
Карта