Як тримати і настроювати гітару. Налаштування гітари

 1. Як тримати гітару Покладіть гітару на праву ногу. Гриф тримайте паралельно підлозі. Правий лікоть...
 2. Як налаштувати гітару
 3. Налаштування гітари по тюнеру
 4. Налаштування гітари по слуху
 5. Налаштування першої струни по камертону
 6. Інші способи налаштування першої струни

Як тримати гітару
 1. Покладіть гітару на праву ногу.
 2. Гриф тримайте паралельно підлозі.
 3. Правий лікоть покладіть зверху як зручно. Права кисть при цьому повинна ходити вільно в районі дірки на гітарі.
 4. Не рекомендується сидіти на м'якій поверхні - шкідливо для хребта і для техніки гри. Візьміть за правило грати на жорстких стільцях \ табуретках принаймні перший час.

Даний спосіб тримати гітару називається «пацанский». Більшість гітаристів тримають гітару саме так. Є ще академічний варіант, коли гітара кладеться на ліву ногу і гриф не паралельно підлозі, а спрямований під кутом вгору. Даний варіант ми використовувати не будемо, бо марення :)

Якщо я лівша, на який гітарі вчитися?

На праворучной (на стандартній, для правшів). Бо інакше вам завжди доведеться тягатися зі своєю гітарою. І без своєї леворучной гітари в компаніях від вас не буде толку. Ну, самі подумайте, хто вам дасть на своїй гітарі струни переставляти? Це не швидкий процес. А потім ще ж назад перетягувати. І налаштовувати.

Як налаштувати гітару

Відео: Налаштування гітари на слух

Перш, ніж грати на гітарі, її необхідно налаштувати.
Стандартна настройка наступна:

Номер струниНотаБуква, що позначає ноту

1

ми

E 2 Сі B 3 Сіль G 4 Ре D 5 Ля A 6 Мі E

Перша струна - найтонша і найвища по звуку.
Шоста - найтовстіша і найнижча по звуку.
Як же покриття кілки, щоб отримати ці ноти?

Є 2 способи налаштувати гітару:
1) Налаштування по тюнера. Найбільш точне налаштування, але не завжди під рукою є тюнер.
2) Налаштування по слуху. Точність настройки залежить від слуху. Налаштовувати цим способом корисно для розвитку слуху. Або коли ви БУХАЕТЕ біля багаття в лісі в хорошій компанії і тюнера просто немає :)

Налаштування гітари по тюнеру

Тюнери бувають програмні та фізичні. Для роботи з програмним тюнером знадобиться будь-який комп'ютерний мікрофон. Я використовую найпростіший за 60 руб.
Найпопулярніший програмний тюнер AP Guitar Tuner 1.02 Можна використовувати і інші версії цієї програми, але у мене вони чомусь глючить. Завантажити його можна наприклад

У нижній частині вікна програми ви побачите букви EBGDAE, якщо прочитати по-китайськи справа наліво. Подивіться, вони як раз відповідають третьому стовпчику настроювальної таблиці.

Загальний алгоритм такий:

 • Смикаємо першу струну і дивимося в нижню частину вікна. Натягуючи або послаблюючи струну, потрібно привести її до ноті E (вона в програмі найправіша).
 • Більш точну настройку робимо за допомогою верхньої частини вікна. Струна налаштована, коли відхилення від ноти дорівнює нулю. Якщо буде 2-3% відхилення - не заморачивайтесь. Особливої ​​різниці не почуєте.
 • Те ж саме повторюєте з усіма іншими струнами, щоб вони відповідали настроювальної таблиці

Фізичні тюнери - це окремі пристрої. Для їх роботи не потрібен комп'ютер. Вони працюють від батарейок, так що можна брати з собою в походи і тусовки. Принцип їх роботи такий же, як у програмних тюнерів. Рекомендую не пошкодувати 500 руб і купити фізичний тюнер. Стане в нагоді.
До речі, щасливі власники ай-фонів можуть погуглити програмку-тюнер під ай-фон. Вона точно існує, як-то бачив. В цьому випадку фізичний тюнер можна не купувати.

Налаштування гітари по слуху

Якщо тюнера під рукою немає, можна налаштувати гітару по слуху.
Це необхідно вміти. Бо гітарист, який не вміє налаштувати гітару без тюнера, виглядає смішно.
Налаштовуємо першу струну так, щоб вона, звучала хоч приблизно як нота мі (E).
Подальша настройка така:

 • 2 струна на 5 ладу = перша відкрита (НЕ притиснута)
 • 3 струна на 4 ладу = друга відкрита
 • 4 струна на 5 ладу = третя відкрита
 • 5 струна на 5 ладу = четверта відкрита
 • 6 струна на 5 ладу = п'ята відкрита

Знак рівності означає, що струни мають звучати в унісон, тобто однаково. Тобто наприклад другу струну, притиснуту на 5 ладу, налаштовуємо до тих пір, поки вона не зазвучить однаково з першої відкритої струною. І т.д.

А якщо ми налаштували першу струну по слуху невірно, не потрапили в ноту Мі? В цьому випадку ви не зможете грати під запис улюбленої групи. Грати-то можете, але вийде жесть :) Бо у них перша струна і всі інші налаштовані як треба, і ваша гітара буде вибиватися із запису. Але відмінно зможете грати на одній гітарі!

Всі наші струни налаштовані щодо першої струни. Всі інтервали між струнами дотримуються. Тому гітара звучатиме правильно. Просто, скажімо, акорд Ам на вашій гітарі буде звучати трохи нижче або трохи вище, ніж на точно налаштованої гітарі.
Але він буде звучати гармонійно, бо дотримані інтервали між струнами. Не має значення, якої висоти ноти (настройка), важливо, щоб між нотами був правильний інтервал.

В общем-то, при налаштуванні на слух навіть не важливо, як звучить перша струна. Можна залишати її як є, а інші тягнути по ній.

До речі, деякі групи часто налаштовують гітару нестандартно. Наприклад, групи Арія і Guns'n'Roses налаштовують кожну струну на 1 лад (на півтону) нижче, ніж стандартна настройка. Для чого? Менш натягнуті струни звучать більш брутально, що досить актуально для хард-року і хеві-метала.
Порада: купуйте тюнер. Після п'ятої чарки вам вже буде важко налаштовувати гітару на слух :)

Відео: Налаштування гітари на слух

Налаштування першої струни по камертону

Якщо під рукою виявився камертон (підківка, яка видає звук, якщо її стукнути), першу струну можна налаштувати по камертону. А потім на слух налаштувати всі інші струни по першій струні, як описано вище.
Зазвичай камертон роблять на ноту ля (А). Нота, яку видає камертон, на ньому написана.
Але нам необхідно, щоб перша відкрита струна була ми (Е) (див. Настроювальну таблицю)
Перша струна, затиснута на 5 ладу, дає ноту ля (А). Саме ця нота нам потрібна, щоб налаштуватися по камертону.
Затискаємо 1 струну на 5 ладу, б'ємо в камертон, смикаємо струну і налаштовуємо її по камертону, щоб звучала з ним однаково. Потім відпускаємо 5 лад. Відкрита струна якраз і буде Мі (Е). Якщо у вас камертон з нотою ми (Е) - тоді відразу налаштовуємо відкриту струну, щоб вона звучала однаково з камертоном на ноту Мі (Е)

Інші способи налаштування першої струни

Кажуть, в телефонній трубці звучить нота ля!
Це ооооочень цінна інформація :))) Чи не зустрічав жодного збоченця, який би налаштовував гітару, сидячи біля телефону ... :)

До наступного уроку

Ну, самі подумайте, хто вам дасть на своїй гітарі струни переставляти?
Як же покриття кілки, щоб отримати ці ноти?
А якщо ми налаштували першу струну по слуху невірно, не потрапили в ноту Мі?
Для чого?

Дополнительная информация

rss
Карта