Як "розкуркулити" Skype?

Як дзвонити через Skype на білоруський номер практично безкоштовно? Дотримуючись інструкцій, викладених в статті, ви зможете зробити це, а також дізнатися про те, як користуватися програмою VOXEO, і багато іншого.

У своїй попередній статті "Мислимо глобально, або Що таке iNUM?" я торкнувся теми дешевої переадресації в мережі Skype. Це викликало великий інтерес серед читачів, і я вирішив написати окрему статтю на цю тему. У ній я детально опишу, як переадресувати голосові дзвінки з однієї з найпопулярніших програм для спілкування Skype у відкритий протокол SIP абсолютно безкоштовно.

Як вже говорилося в попередній статті, в кінці 2010 р я був здивований ідеєю переадресації дзвінка з Skype в SIP-мережу. А сталося це тому, що тарифи за хвилину розмови в Skype незрівнянно більші, ніж в SIP-мережі.

Skype - напрямок Білорусь ( мобільні телефони ): 27,7 цента (джерело: www.skype.com/intl/en-us/prices/payg-rates/#cc=BY )

SIP (voipalot) - напрям Білорусь (мобільні телефони): 10 центів (джерело: progx.ch/home-voip-prixbetamax-3-3-1.html )

Як бачимо, різниця за хвилину розмови між мережею Skype і SIP-мережами істотна. І, природно, у мене народилася ідея безкоштовно перенаправити дзвінок з Skype в SIP-мережу, а потім "приземлити" його на свій білоруський мобільник. На той момент мені було відомо, що Skype являє собою своєрідний "чорний" ящик з добре побудованої системою захисту свого протоколу. І єдина можливість "зв'язати" Skype і SIP воєдино - знайти безкоштовний номер, на який можна буде переадресувати всі дзвінки.

Намагаючись відшукати хоч якусь інформацію на цю тему, я натрапив на статтю Маркуса Гёбельса (Markus Goebel's), який реалізував задуману мною схему ще в 2008 р Я дізнався про абсолютно нову для себе систему, яка називалася VOXEO . VOXEO - це не просто програмна мініАТС. Це цілий комплекс, в який розробники вклали всі самі передові досягнення в VoIP-телефонії. В першу чергу, ця система призначена для обробки дзвінків, що надходять в готелі, кафе і т.д. Система дуже наворочена, але я не хотів вникати в усі її премудрості, а зосередився тільки на реалізації переадресації зі Skype в SIP-мережу. Майже через місяць, тому що до всього доводилося доходити самому, у мене вийшло реалізувати задумане.

VOXEO - це не просто програмна мініАТС. Це цілий комплекс, в який розробники вклали всі самі передові досягнення в VoIP-телефонії.

Отже, приступимо ...

Перше, що нам потрібно зробити, це зареєструватися на сайті evolution.voxeo.com . Реєстрація не повинна викликати труднощів, і тому докладно на ній зупинятися не будемо. Після входу в систему нам відкривається головне вікно, призначене для створення додатків.

Тепер я почну описувати створення простого додатка в Voxeo Designer. Клацаємо Voxeo Designer, далі Create a New Project, потім Blank New Project. Нам буде запропоновано вписати ім'я проекту (Name) і дати йому опис (Description). Назвемо проект, наприклад, skype2sip_gateway.

Перед вами повинно з'явитися пусте додаток приблизно такого вигляду:

Перед вами повинно з'явитися пусте додаток приблизно такого вигляду:

Для того, щоб передати дзвінок в SIP-мережу, робимо наступні кроки:

 1. Вибираємо Create New Step і у вікні вибираємо Transfer.
 2. З'явиться вікно наступного вигляду:

З'явиться вікно наступного вигляду:

Давайте розберемо, що ми бачимо у вікні:

 • Step Name: transfer (я написав просто transfer)
 • Transfer To: Phone Number (залишаємо без змін)
 • Phone Number: sip: <your_name>! Sip. <Your_sip_provider> (наприклад sip: me! Sip.nonoh.net)
 • Caller ID: це ім'я, яке буде відображатися при дзвінку в SIP-мережу
 • Busy Signal: Hangup
 • No Answer for 120 Seconds: Hangup (згодом можете поекспериментувати, коли все запрацює)
 • Transfer Destination Hangup: Hangup
 • General Errors: Hangup

Після того, як ми все зробили, тиснемо кнопку Save. Отже, після того, як ми створили елемент, його потрібно додати в загальну блок-схему. Два рази натискаємо по значку Initial Step і у вікні вибираємо Transfer.

В результаті у нас повинна вийти наступна блок-схема:

В результаті у нас повинна вийти наступна блок-схема:

Все, наша, блок-схема готова! Тиснемо кнопку Publish. Внизу повинна з'явитися напис Publish Succeded.

Закриваємо Voxeo Designer і переходимо до додатка Application Manager. У вікні, натискаємо кнопку Add Application і вказуємо назву програми, наприклад, Skype2SIP. У наступному вікні вибираємо такі елементи:

 • What forms of communication will this application support? - вибираємо тільки голос (Voice phone calls)
 • Voice Application Type - Voxeo Designer (буде використовуватися та блок-схема, яку ми нещодавно створили)
 • Use Latest Version - тут бажано поставити галочку, щоб ми завжди користувалися останньою версією програми на той випадок, якщо щось змінимо в Voxeo Designer
 • Phone Number - тут кілька десятків країн, який безкоштовно надає номери доступу до додатка, яке ми створюємо

У підсумку ви повинні отримати наступне вікно:

Тиснемо кнопку Create Application, і система повинна повідомити, що додаток успішно створено (Successfully created the application!).

Далі, просто знову відкриваємо Application Manager і бачимо наш додаток.

Далі, просто знову відкриваємо Application Manager і бачимо наш додаток

Відкриваємо його і заходимо на вкладку Contact Methods.

Відкриваємо його і заходимо на вкладку Contact Methods

Зверніть увагу на підкреслений номер. Коли дзвониш в Skype на цей номер, плата за дзвінок не стягується, отже, і переадресувати всі виклики можна безкоштовно. Але наше програма не буде активно доти, поки ми не напишемо лист адміністраторам Voxeo і не попросимо їх включити перельмацію на SIP-мережу і американські номери, тобто щоб була можливість переадресувати виклик, потрібно ОБОВ'ЯЗКОВО написати лист в службу підтримки Voxeo (на англійській мові ) З проханням включити вихідні дзвінки на SIP-мережу і американські номери. Без цього нічого працювати не буде! Як тільки підтвердження отримано, можна відразу спробувати подзвонити з Skype на свій номер, що починається з коду +990 .... в результаті повинен задзвонити ваш SIP-телефон (не забудьте завантажити його перед тим, як будете дзвонити). Якщо все працює, то ставимо номер на переадресацію в Skype.

Як бачите, все здається, на перший погляд, незрозумілим і заплутаним, але це тільки на перший погляд. Як тільки зробите всю описану мною схему, ви швидко збудуєте для себе логічний ланцюжок, спираючись на яку, зможете не лише переадресовуєте з Skype безкоштовно, але також підключати собі віртуальні номери в різних країнах світу, не сплачуючи за це ні цента.

У Voxeo мою увагу привернула ще одна цікава функція, в якій ніяк не вистачає часу розібратися. Це прийом коротких повідомлень (SMS) на американський віртуальний номер. Якщо реалізувати і цю можливість, то можна буде "прив'язати" (функція Caller ID) віртуальний номер до Skype. Як правило, віртуальні номера не дають можливості приймати короткі повідомлення і голосові виклики одночасно, тому прив'язати їх до Skype неможливо.

Наостанок поділюся ще одним своїм секретом, який, можливо, швидко прикриють після оприлюднення. Виявляється, приземлити дзвінок в нашу синьооку республіку можна набагато дешевше, ніж за 14 центів. Але для цього потрібна спеціальна SIM-карта Camelmobile. Вся справа в тому, що всі переадресовані виклики з цієї SIM-карти на білоруські номери БЕЗКОШТОВНІ !!!! Спершу я сам не повірив і почав перевіряти інформацію, але це виявилося правдою. Не знаю, як латвійці реалізували це, але факт залишається фактом. Якщо спочатку переадресувати виклик з SIP-провайдера на Camelmobile, а потім на свій білоруський номер, то вхідний дзвінок отримуємо вже за вартістю 4 євро цента за хвилину. І це не межа! Можна зробити ще дешевше, але все свої секрети я все ж розкривати зараз не буду.

Хочу також відзначити, що у Skype не так давно з'явився прямий конкурент, який швидко набирає обертів, і називається він Voxox. Це дуже багатообіцяючий проект, який заснований на відкритих API і має деякі особливості, що вигідно відрізняють його від Skype. Але, як то кажуть, це вже зовсім інша історія;).

До зустрічі на сторінках улюбленої газети!

Олександр КОШЕЛЬ aka B0R_,
[email protected] ,
Skype: al.koshal

PS При розміщенні матеріалу на іншому ресурсі, будь ласка, не забудьте вказати мене як автора статті разом з контактами. Дякуємо!

Як дзвонити через Skype на білоруський номер практично безкоштовно?