Як розбагатіли українці, які отримують зарплату в доларах

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

13 лютого 2016, 8:05 Переглядів: 13 лютого 2016, 8:05 Переглядів:   Зарплата IT-шників зросла на 259% за два роки

Зарплата IT-шників зросла на 259% за два роки. Фото: webtrafff.ru.

В Україні за кілька років гривня знецінилася в рази, ціни виросли, особливо на імпортні товаріві і енергоресурси, а доходи населення так і залишилися мізерними. Більшість українців від девальвації гривні постраждали - доходи в доларовому еквіваленті зменшилися, а незначна індексація зарплат не компенсує інфляцію.

Однак є й ті, хто на тлі зростання курсу долара не тільки не збіднів, а й став заробляти більше. Завдяки знанню іноземних мов, современеной технологій, доступу до інтернету і власної винахідливості, наші співвітчизники успішно працюють на глобальних ринках або в міжнародних компаніях, перебуваючи в Україні, а деякі відправляються на заробітки і за кордон. "Сегодня.ua" поспілкувався з кількома щасливчиками з України, які виграли від стрибка курсу долара.

Успішний IT-шник: "Заробити в гривні мільйон - абсолютно не проблема"

Середня зарплата (IT-шника): від 1 до 2,5 тис. Доларів

Як змінився дохід з 2014-го року: виріс на 259% (пропорційно долара)

22-річного Марка Марченко журналісти часто називають одним з наймолодших українських мільйонерів і навіть "українським Цукербергом". Як зізнається IT-шник, свій перший мільйон він заробив в 20 років. Зараз на хлопця працюють десятки людей, багато з яких отримують прив'язані до долара зарплати.

22-річний мільйонер Марк Марченко. Фото: соцмережі

"Я з 13 років працював на будівництвах. Так сталося, що я був в Америці в 15 років і там побачив одну цікаву ідею. Коли приїхав додому, я хотів її реалізувати, але тоді не вийшло. Ми пішли в формат аут-Сорса і формат розробки додатків і веб-сайтів. Я в цьому бізнесі з 16 років. Перший успіх прийшов через 1,5-2 роки, коли ми змогли заробити більше, ніж 3 тисячі гривень в день ", - розповідає Марк.

За його словами, після девальвації гривні зарплати IT-шників підскочили в кілька разів. Мільйонер визнається, що для нього це удача, однак зазначає - здебільшого українців пощастило менше.

"У мене був приклад, коли людина отримувала 2 тисячі доларів - 16 тисяч гривень. А коли виріс долар, він почав отримувати 48 тисяч гривень. Коли він прийшов додому (він молодий, нежонатий, жив з мамою), поклав на стіл 48 тисяч гривень, мама сказала йому: "Синок, ти де вкрав ці гроші? Іди віднеси їх назад ", - розповідає молодий чоловік.

"У мене був приклад, коли людина отримувала 2 тисячі доларів - 16 тисяч гривень. А коли виріс долар, він почав отримувати 48 тисяч гривень. Коли він прийшов додому (він молодий, нежонатий, жив з мамою), поклав на стіл 48 тисяч гривень, мама сказала йому: "Синок, ти де вкрав ці гроші? Іди віднеси їх назад ", - розповідає молодий чоловік.

До слова, згідно з даними однієї з великих компаній інтернет-рекрутменту, в Україні розробник мобільних додатків iOS + Android + Windows Phone (Xamarin) може отримувати від 2 до 3 тисяч доларів, а адміністратор сервісу - від 1,5 до 3 тис. доларів.

YouTuber: "Мені тільки на руку, що долар росте"

Середня зарплата: залежить від кількості переглядів на каналі

Як змінився дохід з 2014-го року: виріс на 259% (пропорційно долара)

Один з найвідоміших українських відеоблогеров Саша Шапик зареєстрував свій перший канал на YouTube ще в 2007-му році. Останні кілька років молода людина активно займається створенням контенту вже для свого другого "каналу". "Я просто знімаю своє життя на камеру і показую це вам. Справжнє реаліті-шоу", - написав Саша Шапик в описі до свого облікового запису.
Робота на "ютубі" дозволяє орендувати квартиру в Києві, не ходити на "звичайну" роботу і отримувати зарплату в доларах від компанії Google (професійні "ютубери" підписують договір з Google, який володіє YouTube, і успішно монетизують перегляди на своєму каналі).

Робота на ютубі дозволяє орендувати квартиру в Києві, не ходити на звичайну роботу і отримувати зарплату в доларах від компанії Google (професійні ютубери підписують договір з Google, який володіє YouTube, і успішно монетизують перегляди на своєму каналі)

Український ютубер Саша Шапик. Фото: соцмережі

"Зарплата ютубера залежить, в першу чергу, від демографічних даних і віку глядачів. Якщо жіноча аудиторія" за 30 "- це найдорожча реклама. Також українські та російські перегляди значно дешевше американських. Я, з моєї аудиторією (380 тис. Передплатників, - прим. Ред.) на каналі, заробляю близько 2000 доларів + 1500/2000 доларів від зовнішніх замовлень на рекламу, але там розрахунок в основному в рублях і гривнях ", - розповів" Сегодня.ua "Саша Шапик.

"Я, з моєї аудиторією (380 тис. Передплатників, - прим. Ред.) На каналі, заробляю близько 2000 доларів + 1500/2000 доларів від зовнішніх замовлень на рекламу, але там розрахунок в основному в рублях і гривнях", - розповів " Сегодня.ua "Саша Шапик.

Так як основну частину зарплати ютубери отримують в доларах, їх дохід зростає пропорційно девальвації гривні. Якщо в лютому 2014-го року дві тисячі доларів можна було обміняти на 19 тисяч 800 гривень, то зараз за дві тисячі доларів можна отримати близько 52 тисяч гривень. "Скажу одне: мені тільки на руку, що долар росте, і я радію коли бачу, що з кожним днем я заробляю все більше, нічого для цього не роблячи", - говорить Саша Шапик.

До слова, для ютуберов створення контенту на власний канал перетворюється на справжню роботу - вони виставляють світло, ведуть зйомку з кількох ракурсів, годинами монтують і обробляють відео, а вже після цього завантажують їх в інтернет.

"Валютний" фрілансер: "Заробляю мало, але в доларах"

Середня зарплата: 400 доларів

Як змінився дохід з 2014-го року: виріс у декілька разів

26-річна Вікторія ще 4 роки тому закінчила журфак, однак за професією не працювала жодного дня - дівчина пише нескладні тексти англійською в якості копірайтера, пропонує за гроші навчити кота ходити на горщик і постійно шукає додатковий заробіток.

Чи не працюючи повний день, Віке вдається заробити близько 400 доларів на місяць (близько 10 тисяч гривень). Як каже дівчина, заробляти можна на чому завгодно. "Ви б здивувалися, за що люди готові платити гроші. Коли притискає, я на одному американському сайті залишаю заявку - там все за 5 доларів чомусь вчать. Англійську я знаю добре, є навіть сертифікат перекладача. Так ось, я за 5 доларів вчу онлайн ходити кота на горщик. Дуже потрібний навик. Можна так заробити до 200 доларів, правда, котик втомлюється - кожен раз його доводиться саджати ", - розповідає дівчина.

"Ви б здивувалися, за що люди готові платити гроші. Коли притискає, я на одному американському сайті залишаю заявку - там все за 5 доларів чомусь вчать. Англійську я знаю добре, є навіть сертифікат перекладача. Так ось, я за 5 доларів вчу онлайн ходити кота на горщик ", - розповідає дівчина.

До слова, на сайті, на якому періодично працює Вікторія, можна також за 5 доларів знайти собседеніка в соцмережах. "Люблю говорити з новими людьми. Ми можемо говорити про що завгодно! Я буду ставитися до вас, як до улюбленого друга", - описала одна з користувачів сайту пропоновану послугу.

Чому в інтернеті можна навчитися за 5 доларів. Фото: fiverr.com

Також Віка пише нескладні тексти англійською мовою - платять трохи більше долара за тисячу символів, однак замовлення бувають нечасто. "Заробляю мало, але зате в доларах. Взагалі після того, як курс змінився, ті, хто купували у мене тексти і перепродували їх, ціни свої знизили. Тобто якщо раніше я могла продати текст за 2,4 долара, то зараз - максимум 2 долари ", - говорить дівчина.

Після стрибка курсу великі текстові біржі, які платили копирайтерам в доларах, перейшли на рублі і гривні. "Взагалі зараз копірайтер складніше заробити, тільки якщо є стабільні і постійні замовники", - говорить дівчина.

Трудова міграція: замість РФ їдуть до Польщі

Середня зарплата: від 400 до 2000 доларів

Як змінився дохід з 2014-го року: виріс на 259% (пропорційно долара)

Як розповів директор агентства з працевлаштування за кордоном International Labour Centre (ILC) Володимир Гищак, трудовим мігрантам в Європі гроші даються нелегко. Більшість українців їдуть на некваліфіковані роботи і замість 40 годин на тиждень працюють по 60 - щоб заробляти більше.

Майже 60% українців, які проходять через його компанію, влаштовуються на роботу в Польщу. Платять там порівняно небагато (від 400 до 600 доларів), але влаштується простіше, ніж, наприклад, в Канаді, де зарплата - від 1500 доларів.

Також многи трудові мігранти виїжджають з Росії і, повернувшись додому, продовжують трудову міграцію, але вже в Європі. У РФ девальвація рубля також "з'їла" частина зарплати.

"Я б не сказав, що масово люди виїхали. Але потік серйозний. У Росії також відбулася девальвація рубля. Тобто зарплата була в еквіваленті 1 тис доларів, то зараз в еквіваленті 400 доларів. Багато переїжджають з РФ в країни ЄС. Також в Росії почалося скорочення виробництва, українці не продовжують робочий дозвіл ", - говорить Володимир Гищак.

Найкраще робочим без кваліфікації платять в Скандинавських країнах. Так, збираючи ягоди в Фінляндії, можна заробляти 1500 євро на місяць. В результаті девальвації, доходи трудових мігрантів в гривневому еквіваленті значно зросли, проте відчує вони це тільки після того, як повернуться в Україну.

Зарплата в гривні. До слова, за даними hh.ua, в Україні найлегше знайти роботу в Києві, Харкові, Дніпропетровську та Одесі. Найбільше вакансій для фахівців з продажу, IT-фахівців, працівників у сфері маркетингу, реклами і PR, а також адміністративного персоналу.

За даними дослідження, змін у зарплатній політиці компаній в січні не спостерігалося. Стабільне зростання курсу долара призвело до того, що ще в минулому році більшість роботодавців зафіксували розмір матеріальних компенсацій в національній валюті і зараз продовжують виплачувати зарплати в гривні.

За даними work.ua, середня зарплата в Україні 6305 гривень (за даними Госсстата - 4195 гривень). Топ-менеджери отримують в середньому 11 317 гривень, дизайнери - 6983 гривні, працівники сфери обслуговування - від 5687 гривень, продавці (роздрібна торгівля) - 4207 гривень.

Найвищі зарплати у Web-аналітиків - від 38 000 гривень, менеджери з підбору персоналу отримують 20 000-30 000 гривень, фахівці у відділі елітної нерухомості - від 12 000 гривень.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Як розбагатіли українці, які отримують зарплату в доларах". інші Новини економіки дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олександр Литвин

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Коли він прийшов додому (він молодий, нежонатий, жив з мамою), поклав на стіл 48 тисяч гривень, мама сказала йому: "Синок, ти де вкрав ці гроші?
Коли він прийшов додому (він молодий, нежонатий, жив з мамою), поклав на стіл 48 тисяч гривень, мама сказала йому: "Синок, ти де вкрав ці гроші?

Дополнительная информация

rss
Карта