Як обробити фото в Лайтрум, як синхронізувати фото в Лайтрум

  1. Як обробити фото в Лайтрум
  2. Як в Лайтрум пакетно обробити фото
  3. Як в Лайтрум впорядкувати фотографії, помічені зірочками
  4. Як синхронізувати фото в Лайтрум
  5. Де знаходиться папка кеш в Лайтрум
  6. Як відкрити РАВ в Лайтрум

Можливість пакетної обробки фотографій - незаперечний плюс фоторедактора Лайтрум

Можливість пакетної обробки фотографій - незаперечний плюс фоторедактора Лайтрум. Завдяки даній корисної функції професійні фотографи, що знімають не одну сотню фото на фотосесіях або святах, можуть істотно заощадити час. Щоб зробити базове редагування пакету зображень за короткий проміжок часу досить грамотно виставити настройки.

У фоторедакторі можна навіть в процесі пакетної обробки створити індивідуальні налаштування для кожної конкретної фотографії. Програма є зручним каталогізатором, завдяки чому ви можете швидко розсортувати зображення за категоріями, видалити невдалі і підготувати до ретуші. Незважаючи на те, що це професійний фоторедактор, на лайтрум ціна у нас дуже доступна.

Як обробити фото в Лайтрум

Користуючись фоторедактором, можна за допомогою стандартних дій значно поліпшити зображення. Використовуйте налаштування світла / тіні, контрасту, експозиції, щоб обробити фото. Інструмент Tone Curve в Лайтрум дозволяє працювати зі світлими і темними областями в кадрі, затемнювати яскраві місця і висвітлюються темні місця.

Фактично, використовуючи тільки цей інструмент можна додати об'єм в фото і контраст. Не забувайте про роботу з кольором в Adobe Lightroom. У вкладці HSL можна підвищити насиченість кольорів і їх освітленість (luminance). Зверніть увагу, що кадр повинен гармонійно виглядати. Можливо, потрібно буде попрацювати з деталями, кадрувати зображення або підвищити різкість.

Можливо, потрібно буде попрацювати з деталями, кадрувати зображення або підвищити різкість

Як в Лайтрум пакетно обробити фото

Пакетна обробка застосовується в тому випадку, якщо потрібно обробити більше двох зображень, які зроблені при однакових налаштуваннях камери, і світло з експозицією не змінюються. Така ретуш дозволяє істотно скоротити час на обробку великої кількості фото. Для того щоб пакетно обробити фото потрібно внести зміни на одному фото, взятому за зразок.

Використовуючи вкладку Develop, відредагуйте фото, виставив світло / тіні, експозицію і контраст. Після цього зайдіть в Library і перейдіть в режим перегляду. Потрібно виділити оброблене зображення, і потім всі інші фото, до яких ви хочете застосувати зміни. Натисніть кнопку Sync Settings, щоб настройки застосували до обраних фото.

Як в Лайтрум впорядкувати фотографії, помічені зірочками

Після імпорту зображень в фоторедактор їх необхідно розсортувати, щоб видалити невдалі і виділити отримані фото. Є кілька способів сортування фото. Ви можете присвоїти їм рейтинг, виставивши від 1 до 5 зірочок. Також можна додавати зображення різними кольорами або ставити чорні або білі прапорці.

Для того щоб впорядкувати фото, потрібно перейти до панелі інструментів, яка розташована під зображеннями. Можна вибрати в списку налаштувань сортування за рейтингом, датою зйомки, на ім'я прапора і багато іншого. Виберіть зі списку Rating і ваші зображення будуть розподілені по рейтингу.

Виберіть зі списку Rating і ваші зображення будуть розподілені по рейтингу

Як синхронізувати фото в Лайтрум

Під час фотозйомок ви використовуєте два комп'ютери, наприклад, переносний і настільний, потрібно знати, яким чином синхронізувати їх на обох ПК. Для початку виберіть, яку папку або колекцію ви хочете перенести на інший комп'ютер. Виділіть папку і в головному меню зі списку виберіть File - Export as Catalog.

Будьте уважні при налаштуванні параметрів переносу. Якщо ви забудете поставити галочку біля даного пункту «Export Negative Files», на інший комп'ютер будуть перенесені тільки превью і метаданих, без оригіналів. Після натискання кнопки Export Catalog, в обраній папці або на робочому столі буде створено папку, яку потрібно згодом перенести на зовнішній накопичувач і потім на інший ПК.

Де знаходиться папка кеш в Лайтрум

Для того щоб комп'ютер коректно виконував функцію обробки фото і не зависав, необхідно стежити за вільним місцем на диску, де знаходиться кеш. В іншому випадку, Лайтрум буде дуже повільно працювати і навантажувати ОС.

Щоб дізнатися, де знаходиться кеш фоторедактора і вчасно регулювати вільний простір на диску, потрібно зайти у вкладку з настройками. У меню Edit виберіть Preferences. З меню з вкладками клікніть на клавіші File Handling. Тут ви можете самостійно встановити розмір кеша і побачити його розташування.

Тут ви можете самостійно встановити розмір кеша і побачити його розташування

Як відкрити РАВ в Лайтрум

Фотографії, зняті на професійну дзеркальну фотокамеру мають формат Рав. Щоб швидко і якісно обробити фото, зображення потрібно завантажити в фоторедактор. У програмі Лайтрум можна відредагувати фото пакетно, попередньо імпортувавши їх.

Щоб імпортувати фотографії необхідно включити програму, і, вказавши шлях до зображень на комп'ютері, натиснути кнопку Import. Після виконання даних дій, всі потрібні вам фото будуть завантажені в програму, і ви зможете ретушувати їх, роздруковувати або ділитися в соціальних мережах.