Як боротися з самотністю

  1. Як боротися з самотністю: метод європейських психологів
  2. Як впоратися з сумом самотності
  3. Як боротися з тривалим самотністю

Почуття самотності відчував в житті кожен. Хтось починав його відчувати через кілька годин, залишившись один, а хтось через місяць. Самотність виникає з різних причин, і все реагують на нього абсолютно по-різному. Воно буває добровільним або вимушеним, але в будь-якому випадку, майже завжди викликає дискомфорт. В такий момент дуже важливо впоратися з сумом, обов'язково супутньої самотності, зберегти самовладання і прийняти рішення, що з самотністю потрібно боротися. Самотність - це не вирок, і якщо ви не бажаєте відчувати це почуття, значить, зможете йому протистояти і не пускати більше в своє життя.


Як боротися з самотністю: метод європейських психологів

Психологи різних країн досить давно намагаються зрозуміти, що ж таке самотність, адже якщо для одного відсутність спілкування протягом двох днів може бути звичайним явищем, то для іншого - це стає великою проблемою, провокуючи виникнення панічного страху залишитися самотнім. Після проведених досліджень психологи виробили алгоритм, як боротися з самотністю , В незалежності від того, що стало його причиною.

Змініть ставлення до самотності. Подумайте, чому ви самотні, що стало причиною, може не все так страшно, і це рішення було прийнято усвідомлено. Якщо ж немає, використовуйте подароване час з користю. Присвятіть його самовдосконалення, дізнайтеся щось нове, займіться тим, що не встигали зробити раніше. Подумайте, може самотність в даний момент допоможе міцно стати на ноги в майбутньому, ви нарешті зможете отримати високу посаду або заробити гроші, відкривши свою справу. Матеріальна стабільність важлива для кожного, вона надає впевненість в собі і віру в завтрашній день, адже недарма в багатьох країнах намагаються забезпечити собі міцний фінансовий фундамент, перш ніж заводити сім'ю.


Займаючись розвитком бізнесу, навчанням, вивченням іноземної мови, ви адже продовжуєте спілкуватися, так що не потрібно вважати себе самотнім. Якщо ж мучить самотність в особистому житті, подумайте про те, що досягнувши мети, ви зможете віддатися новим відносинам і не переживати, що не вистачить часу на особистісний ріст. Завершивши те, що задумали, домігшись мети, ви з легкою душею приступите до побудови відносин. Єдине «але», не варто спеціально відмовлятися від любові, якщо зустрінете гідного чоловіка. Люди, які щасливі в особистому житті, встигають досягти успіху, якщо вони до цього прагнуть.

Не варто засмучуватися, якщо самотність продовжує вас мучити, не дивлячись на безліч нових захоплень і справ. Поступово воно відійде на задній план, головне, не варто на ньому зациклюватися. Ви повинні зрозуміти основне, одиноким буває кожна людина, і якщо він це усвідомлює і вирішує боротися, щоб позбутися раз і назавжди від цього почуття, це обов'язково вийде. Усвідомлення проблеми забезпечує 50% успіху в її вирішенні. Тому подумайте, що б ви хотіли зробити саме в той момент, коли відчули себе самотньо і зробіть це, не дивлячись ні на які труднощі. Ваше завдання відволіктися будь-яким способом від думок, що ви самотні. Подивіться хороший фільм, послухайте улюблену музику. Сходіть на концерт або в кіно, може, ви там познайомитеся з цікавими людьми. Обов'язково знайдіть собі заняття до душі, тільки інтенсивна діяльність відверне від думок про самотність. Якщо ви так і не змогли впоратися з почуттям самотності, зверніться за допомогою до психолога. Не варто цього соромитися, допомога фахівця принесе тільки користь і допоможе боротися з самотністю більш ефективно.


Як впоратися з сумом самотності

Постійним супутником самотності є смуток. Саме вона заважає відчути радість життя, стати щасливим і веселим, повірити, що все буде добре. Якщо не впоратися з сумом, то практично неможливо завести нових друзів, розширити своє коло спілкування.

Мало хто любить спілкуватися з тими, хто весь час сумує, тому якщо не перестати сумувати, з самотністю навряд чи вийде ефективно боротися. Навчіться радіти кожному дню. Намагайтеся посміхатися якомога частіше. Доведено, що навіть посмішка, викликана штучно, здатна підняти настрій. Обов'язково дивіться комедії, веселі передачі, виключіть сумні фільми і новини.

Навіть чорний шоколад здатний подарувати справжню радість, тому дозвольте собі з'їсти сьогодні одну плитку. Якщо смуток так і не йде, візьміть аркуш паперу і намалюйте все, що у вас в душі. Закінчивши зображати те, що мучить, ви, немов звільнитеся від цього. Обов'язково займіться спортом. Спорт допомагає впоратися з втомою, тугою, депресією. Досить пробіжки по алеї під звуки енергійної музики, як тіло наповниться енергією, і вам захочеться зайнятися чимось цікавим.


Запишіться на заняття настільним тенісом, плаванням. Ви не тільки придбаєте гарну фігуру і підвищите впевненість в собі, а й зможете познайомитися з новими людьми. Досить часто причинами смутку можуть бути банальний брак вітамінів, втома і брак сну. Тому збільште в раціоні кількість фруктів і овочів, додайте кілька годин до сну і трохи частіше відпочивайте, займаючись улюбленими справами. Якщо робота викликає у вас тугу і відбиває всяке бажання спілкуватися з людьми, то змініть місце роботи. Пам'ятайте, що все в житті має приносити вам радість і допомагати розвиватися далі. Змініть ставлення до життя, знайдіть в ній місце для нових людей, інтересів і захоплень, і ви не встигнете помітити, як зникає кудись смуток і відступає самотність.

Як боротися з тривалим самотністю

Якщо ви давно страждаєте від самотності, то необхідно терміново починати з ним боротися, інакше це може привести до виникнення депресії.


  • Обов'язково відновіть спілкування з людьми, навіть якщо вам цього зовсім не хочеться. Відвідуйте родичів, відвідуйте культурні заходи. Якщо у вас є маленькі племінники, ходите з ними в зоопарк, цирк, театр, допомагайте за ними доглядати. Ніщо так не допомагає відтанути як спілкування з дітьми. Зателефонуйте старим друзям, з якими перестали з якихось причин спілкуватися. Запросіть їх в гості, запропонуйте сходити в кіно або в клуб. Багато з них будуть раді з вами зустрітися знову.
  • Заведіть собі домашнього вихованця. Візьміть собачку з притулку. Турбота про неї, необхідність гуляти, виховувати, захищати і любити, подарують можливість відчути, що ви не самотні і вдома вас чекає відданий друг. Гуляючи з собакою, дресируючи її, ви зможете познайомитися з такими ж любителями тварин і знайдете для себе нове коло спілкування.
  • Підіть з головою в роботу, почніть побудова кар'єри, а на зароблені гроші купите собі те, що не могли дозволити раніше.

  • Займіться волонтерством. Допомога нужденним, турбота про навколишнє середовище, коло однодумців допоможуть дуже швидко відчути себе потрібним і від самотності не залишиться навіть спогадів.
  • Запишіться у фітнес-клуб, на курси програмування або фотографії. Неважливо на чому ви зупините свій вибір, головне, щоб подобалося те, чим ви займаєтеся. Можливість реалізувати себе в творчому плані стане ефективним методом боротьби з самотністю.
  • Якщо є можливість, вирушайте в подорож. Нові враження, люди, знайомства, допоможуть швидко позбавитися від смутку і самотності. Ніщо так не допомагає людині відчути радість життя, як відвідування нових країн і міст.
  • Займіться особистим життям. Скористайтеся великої кількости рад, як зустріти любов, як вийти заміж і складіть для себе власний план, де ви можете зустріти свою любов. І одразу ж наступного дня, займіться його здійсненням.

Самотність необхідно кожній людині, щоб зібратися з думками, оцінити себе, все, що відбулося і відбувається, прийняти важливе рішення. До нього прагнуть все в певний період свого життя. Перебуваючи наодинці з собою, людина краще розуміє, що він хоче від цього життя, і хто повинен бути поруч з ним. Тільки воно не повинно надмірно затягуватися, якщо викликає дискомфорт і смуток. Як кажуть філософи «З нами цікаво настільки, наскільки нам комфортно на самоті». Тому, якщо вам нудно і сумно, коли ви самотні, займіться саморозвитком і обов'язково знайдіть тих, з ким вам буде добре. З самотністю можна і потрібно боротися.

Автор: Устабаші Юлія
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт www.inmoment.ru обов'язкове.

Теги: як боротися з самотністю


Повернутися до початку розділу Любов і секс
Повернутися до початку розділу Краса і Здоров'я