Як змусити Google ранжувати потрібну сторінку: чек-лист

  1. Оптимізація ключових слів
  2. Теги Title
  3. метаопису
  4. Теги заголовка
  5. контент
  6. внутрішній пошук
  7. Open Graph
  8. візуальна оптимізація
  9. Розмітка Schema. org
  10. Мультимедіа
  11. Контент у верхній частині сторінки, видимої без прокрутки
  12. Кнопки для репоста в соціальних мережах
  13. Технічна оптимізація
  14. швидкість сторінки
  15. Оптимізація для мобільних пристроїв
  16. посилальна оптимізація
  17. вхідні посилання
  18. Вихідні посилання
  19. внутрішні посилання
  20. Деоптімізація
  21. Приберіть ключові слова
  22. Об'єднайте схожі сторінки
  23. використовуйте канонікалізацію
  24. Використовуйте метатет noindex
  25. видаліть сторінку
  26. замість висновку

Автор: Олег Борисевич - співзасновник проекту Link-Assistant.com, Білорусь.

Давайте уявимо таку ситуацію: ваша сторінка ранжируется в Google за цільовим ключовим словом. Що може бути краще? Зачекайте хвилину, це ж не та сторінка! Так, це ваша сторінка, але не та, яка повинна ранжуватися на цей запит. Її контент нерелевантен.

Якщо ви думаєте, що нічого поганого в цьому немає, то можете зіткнутися з такими негативними наслідками:

  • Зниження CTR. Сніппет може бути недостатньо релевантним, в результаті чого кількість кліків по ньому зменшиться.
  • Підвищення показника відмов. Якщо після переходу за посиланням користувачі не отримають відповідей на свій запит, вони відразу ж повернуться в пошукову видачу.
  • Зменшення кількості конверсій. Нецільова сторінка з менш релевантним контентом може не мати CTA-елементів.

Мені здається, це не те, що потрібно вашому сайту і конверсійним сторінок. Але це й не катастрофа, ви цілком можете впоратися з цією ситуацією.

Я підготував чек-лист, що включає ті дії, які допоможуть змусити ранжуватися потрібну сторінку. Порівняйте сторінку, яка ранжируется, і сторінку, яка повинна ранжуватися, і оптимізуйте останню за тими пунктами, де вона «провисає».

Оптимізація ключових слів

Сторінка, яка ранжируется замість потрібної сторінки, може бути краще оптимізована для ваших цільових ключових слів. Отже, потрібно оптимізувати цільову сторінку так, щоб забезпечити її поява в результатах пошуку. Ось як це зробити.

  1. Теги Title

Хоча в даний час пошукові системи здатні зрозуміти тематику сторінки без точних ключових слів в тезі Title, цей елемент як і раніше важливий, оскільки він відображається в трьох місцях з високою видимістю:

  • SERP;
  • Закладках браузерів;
  • Соціальних мережах (коли користувачі діляться сторінкою).

Якщо ви сумніваєтеся в тому, що Google дивиться на теги Title, то відкрийте головну сторінку Google AdSense і подивіться на її вихідний код. Він прекрасно оптимізований для long-tail запиту «make money online».

Що робити:

  • Слідкуйте за довжиною заголовків Title. Не виходьте за межі 60 символів. Використовуйте допоміжні знаки ( "&" і "/") і не використовуйте CAPS LOCK.
  • Використовуйте ключові слова з розумом. Чи не переповнюйте заголовки ключами, використовуйте один або два.
  • Розміщуйте ключові слова в першій частині заголовка. Коли користувачі будуть переглядати результати пошуку, вони першої побачать важливу інформацію.
  • Використовуйте свій бренд в заголовку. Це може спрацювати, якщо ваш бренд користується популярністю.
  • Уникайте дублювання заголовків. Дубльовані заголовки можуть свідчити про наявність дубльованого контенту, що може зашкодити вашому ранжирування в Google.
  1. метаопису

За важливістю цей тег можна порівняти з тегом Title. Метаопису показуються в SERP і соцмережах (при шерінг сторінки).

Опис дає користувачам більше інформації і допомагає їм вирішити, релевантна чи сторінка їх запитом. Ці превью також впливають на CTR.

Що робити:

  • Слідкуйте за довжиною метаописів. Вона не повинна перевищувати 155 символів.
  • Зробіть з опису рекламне оголошення. Створіть опис, яке буде служити рекламою вашій сторінці. Крім того, пошукові системи виділяють жирним ключові слова із запиту в пошукових сниппета. Це привертає увагу користувачів. Тому оптимізація метаописів для ключових слів є досить важливою.
  • Уникайте дублювання метаописів. Як і у випадку з заголовками Title, для пошукових систем повторювані метаописания можуть служити індикатором дубльованого контенту.
  1. Теги заголовка

HTML-теги заголовка (H1-H6) використовуються для структурування контенту і відображення його ієрархії на сторінці.

Використання тегів заголовка допомагає пошуковим системам краще розуміти контент. Крім того, структурування дозволяє користувачам відразу бачити основні пункти і швидше споживати контент.

Що робити:

  • Розміщуйте заголовки в ієрархічному порядку. Використовуйте тільки один H1, потім переходите до підзаголовкам H2-H6.
  • Оптимізуйте заголовки для ключових слів. Заголовки зазвичай еквівалентні основним пунктам сторінки, тому в них бажано включати цільові ключові слова.
  • Робіть свої заголовки виділяються. У той час як пошукові системи читають метатеги, користувачі читають текст. Використовуйте різні розміри шрифту, форматування і стилі, щоб заголовки краще привертали увагу користувачів.
  1. контент

Як відомо, контент - це король. Щоб пошукові системи могли знайти ваш контент, їм потрібні підказки. Ключові слова - це найкращі підказки, які ви можете вбудувати в сторінку.

Що робити:

  • Розміщуйте ключові слова в перші 100-150 слів сторінки. В результаті і користувачі, і пошукові системи швидше їх знайдуть.
  • Використовуйте всі види пов'язаних слів. В епоху семантичного пошуку Google не потрібні точні ключові слова для відповідей на запити. Найважливіше - це значення цих слів. Так що не соромтеся використовувати всі види синонімів і релевантних термінів.
  • Слідкуйте за розумною довжиною контенту. Довший контент зазвичай ранжируется вище, однак оптимальна довжина може варіюватися в залежності від ніші. Щоб зрозуміти, яка довжина вам потрібна, подивіться на ті сторінки, які вже ранжуються за вашим цільовим словами.
  1. внутрішній пошук

Якщо ресурс містить більше 20 сторінок, то непогано б додати пошук по сайту. Перевагою цієї функції є те, що її можна інтегрувати з Google Analytics і побачити, по яких запитах користувачі потрапляють на сайт.

Ці дані дозволять вам:

  • Розуміти, що користувачі шукають, і перевірити, чи є це на сайті. В результаті можна значно скоротити показник відмов.
  • Отримати ідеї нових ключових слів на підставі тих запитів, які користувачі вводять в пошуковий рядок на сайті.
  1. Open Graph

Теги Open Graph роблять сніппети з посилань, коли користувачі діляться ними через соціальні медіа. З їх допомогою можна контролювати, як виглядає ваш контент після шеринга в Facebook, Twitter, LinkedIn і т.п. Ці теги має сенс оптимізувати для отримання більшого кількостей кліків і конверсій.

Що робити:

  • Оптимізуйте Open Graph-заголовки та описи. Пам'ятайте, що ці елементи не будуть використовуватися в SERP, тому їх не так важливо оптимізувати для ключових слів. Замість цього орієнтуйтеся на те, що може зацікавити ваших потенційних відвідувачів.
  • Вичавлюйте по-максимуму з OG-зображення. Картинка робить посилання привабливішою, оскільки вона може викликати якісь запам'ятовуються асоціації. Крім того, на зображення можна додати текст.

візуальна оптимізація

Тепер ми подивимося на ті елементи, які роблять ваші результати більш привабливими для користувачів. Оптимізувавши їх, ви зможете надати пошуковим системам явний сигнал того, що дана сторінка більше підходить для певного запиту.

  1. Розмітка Schema. org

На сайті Schema.org зібрана колекція схем, які вебмастера можуть використовувати для розмітки своїх сторінок. В результаті можна отримати розширені сніппети в SERP. Зокрема, такі додаткові елементи, як:

  • Рейтинги в вигляді зірок;
  • зображення;
  • Кількість відгуків.

Що робити:

У Google є два зручних інструменту, за допомогою якого можна додати розмітку на сторінки:

  1. Мультимедіа

Зображення, диаграма, інфографіка та відеоінструкції роблять контент більш залучають, в результаті чого користувачі проводять більше часу на сайті. Крім поліпшення користувацького досвіду, деякі з цих елементів можна оптимізувати під цільові ключові слова.

Що робити:

  • Оптимізуйте атрибути alt зображень. Виберіть корисні зображення (Діаграма, інфографіку і т.п.) і додайте на них текст. Підсильте його за допомогою ключових слів. В результаті ви зробите ваші картинки більш видимими і для користувачів, і для пошукових систем.
  • Додайте транскрипцію для відео. У тому випадку, якщо контент не надто інформативний, додавання транскрипції дозволить його посилити. Крім того, транскрипція знадобиться в тому випадку, якщо користувачі з якихось причин не можуть переглянути відео або ж не розуміють якісь його частини.
  1. Контент у верхній частині сторінки, видимої без прокрутки

Термін «на першій шпальті» прийшов з новинних видань і став SEO-концепцією після запуску поновлення Google Page Layout , Коли пошуковик почав карати сайти за велику кількість реклами в верхній частині сторінки.

Що робити:

  • Пам'ятайте, що занадто велика кількість реклами може негативно позначитися на ранжуванні сторінки;
  • Переконайтеся, що у верхній частині сторінки знаходиться достатня кількість контенту.

Пам'ятайте, що занадто велика кількість реклами може негативно позначитися на ранжуванні сторінки;   Переконайтеся, що у верхній частині сторінки знаходиться достатня кількість контенту

  1. Кнопки для репоста в соціальних мережах

Продумане розміщення цих кнопок зробить шеринг вашого контенту ще простішим для користувачів.

Що робити:

  • Розміщуйте кнопки соціальних мереж стратегічно. Ці кнопки можуть уповільнювати завантаження сторінки, тому використовуйте їх тільки на тих сторінках, які можуть залучити багато реферального трафіку.

Технічна оптимізація

У цьому розділі ми розглянемо ті технічні проблеми, які можуть не давати сторінці ранжуватися.

  1. швидкість сторінки

Швидкість завантаження сторінки безпосередньо впливає на призначений для користувача досвід, доходи і SEO. Останнім часом Google активно приділяє увагу цьому фактору, тому ігнорувати його не можна.

Що робити:

  • Виміряйте свої показники за допомогою інструменту PageSpeed ​​Insights і покращуйте їх за допомогою кращих практик , Пропонованих Google.
  • Ознайомтеся з новим підходом Google до вимірювання швидкості завантаження сторінок. Розберіться, що представляє собою Chrome User Experience Report і ті метрики, які в ньому доступні (First Paint, First Contentful Paint і DOMContentLoaded).
  1. Оптимізація для мобільних пристроїв

У наші дні люди практично не розлучаються зі своїми смартфонами. На їх частку припадає величезна кількість запитів.

Більш того, Google вже почав переводити сайти на mobile-first індексацію. Це означає, що тепер при скануванні, індексування та ранжирування Google буде в першу чергу дивитися на мобільну версію сторінки, а не десктопну.

Що робити:

  • Використовуйте адаптивний дизайн;
  • ознайомтеся з керівництвом Google про те, як поліпшити індексування для мобільних пристроїв;
  • Прагніть до задоволеності користувачів. Переконайтеся, що ваш сайт (в загальному) і ключові цільові сторінки (зокрема) швидко завантажуються як на мобільних, так і на десктопних пристроях, а їх контент правильно відображається.

посилальна оптимізація

У цьому розділі ми обговоримо, як ваші посилання (вхідні, вихідні та внутрішні) можуть впливати на ранжирування важливих сторінок.

  1. вхідні посилання

Іноді не та цільова сторінка може ранжуватися замість потрібної тому, що у неї більше посилань з авторитетних джерел, що є сильним сигналом релевантності для пошукових систем.

Що робити:

  • Порівняйте вхідні посилання цих сторінок і перевірте, чи має не та сторінка посилання з авторитетних джерел;
  • Зв'яжіться з адміністраторами цих сайтів і попросіть їх послатися на потрібну вам сторінку;
  • Спробуйте отримати авторитетні посилання для тієї сторінки, яку ви хочете просунути.
  1. Вихідні посилання

Вихідні посилання на релевантні зовнішні сторінки - це сигнал релевантності, який допомагає пошуковим системам визначити тематику сторінки.

Сторінка, яка ранжируется, може мати велику кількість вихідних посилань на авторитетні сайти. В даному випадку пошукові системи можуть вирішити, що ця сторінка є концентратором корисної інформації по темі і, в підсумку, будуть показувати її в результатах пошуку.

Що робити:

  • Зробіть потрібну сторінку центром якісної інформації, консолідувавши на ній все витікаючі посилання на авторитетні сайти по конкретній темі;
  • Приберіть з невідповідною сторінки все посилання на авторитетні сайти, щоб вона не ранжовані.
  1. внутрішні посилання

Коли кілька сторінок оптимізовані для однієї і тієї ж теми (або ключового слова), ваші внутрішні посилання стають менш цінними, а пошукові системи не завжди можуть визначити найбільш релевантну сторінку з даного питання. Це одна з найбільш очевидних причин, чому ранжируется невідповідна сторінка.

Що робити:

  • Створіть тематичний кластер. Перелінковивая публікації з певної теми, ви створюєте область знань по ній. У цій області знань ми можемо змусити ранжуватися найважливішу сторінку, зробивши так, щоб на неї посилалися менш важливі URL. Посилаючись на інші сторінки по темі, використовуйте оптимізований під ключові слова анкорний текст.
  • Використовуйте 301 редіректи. Перенаправьте відвідувачів з менш важливих сторінок на ті, які повинні ранжуватися по даній темі або ключовим словом.

Деоптімізація

В SEO-галузі рідко звучать поради про те, як девальвувати сигнали ранжирування сторінки. Однак якщо певна сторінка ранжируется замість іншого, більш придатної, то це єдиний спосіб вирішити цю проблему.

Ось короткий план, як діяти в такій ситуації:

  1. Приберіть ключові слова

Незважаючи на те, що пошукові системи здатні визначати тематику сторінки без точних ключових слів, все одно не завадить видалити відсилання до цільовим ключовими словами. Це також стосується оптимізованого анкорного тексту.

  1. Об'єднайте схожі сторінки

У тому випадку, якщо ви не хочете знецінювати ранжируваних сторінку, оскільки вона містить корисну інформацію і вхідні посилання, ви можете розглянути варіант об'єднання сторінок для створення основної сторінки з даної теми.

  1. використовуйте канонікалізацію

Якщо у вас є сторінки з практично ідентичним контентом, використовуйте атрибут rel = canonical, щоб вказати пошуковим системам на канонічну версію сторінки. Таким чином ви забезпечите себе від проблем, пов'язаних з дублюванням контенту і канібалізації ключових слів.

  1. Використовуйте метатет noindex

Цей захід може бути використана для тих сторінок, які представляють цінність для користувачів, але не повинні з'являтися в результатах пошуку. Наприклад, це можуть бути сторінки категорій в блозі.

  1. видаліть сторінку

Ця радикальна міра необхідна в тому випадку, якщо сторінка:

  • Містить неінформативне контент і «з'їдає» трафік у схожих, але набагато кращих сторінок;
  • Не має цінності для відвідувачів.

Перед видаленням сторінки переконайтеся, що вона не має важливих вхідних і внутрішніх посилань. Крім того, додайте 301 редирект з цієї сторінки на ту, яку ви хотіли б бачити в результатах пошукової видачі.

замість висновку

Я впевнений, що пройшовши за цим списком, ви зможете визначити причину, по якій ранжируется не та сторінка, і усунути її.

Що може бути краще?

Дополнительная информация

rss
Карта