Як стежити за людиною через камеру

Як стежать за користувачами через камери. фото pixabay.com

Співробітник компанії Google Фелікс Краузе показав, як доступ до камери продуктів Apple - iPhone - дозволяє додаткам стежити за користувачами. І. Про це повідомляють на The Next Web.

Мобільні додатки, які мають доступ до камери смартфона, можуть таємно стежити за користувачами і робити знімки без їх відома. Так про це несподівано повідомив Фелікс.

І дійсно, користувачі iOS часто надають повний доступ до камери відразу після завантаження програми. Тому інженер Google спеціально написав додаток, яке імітує звичайну соціальну мережу. Принцип її роботи автор показав у короткому відео, опублікованому на YouTube.

Отримавши дозвіл на використання камери для зйомки фото, додаток продовжує робити знімки користувачеві, який нічого не підозрює про стороннє стеження. При цьому може використовуватися як основна камера смартфона, так і фронтальна, говорить Краузе.

Таємна зйомка може тривати весь час, поки додаток залишається відкритим. І єдиним застереженням від таких стеження є повне закриття програми, кришка для камери або ж заборона доступу до камери всім стороннім додаткам: фотографії в них краще завантажувати з бібліотеки.

Фелікс Краузе вже звернувся до компанії Apple і запропонував кілька варіантів того, як можна впоратися з цією проблемою. Одним з таких рішень, наприклад, є можливість зробити дозвіл камері тимчасовим - або, принаймні, додати індикатор для тих моментів, коли пристрій знаходиться в режимі запису.

Для журналістів Краузе окремо уточнив, що веде свою дослідницьку роботу в неробочий час і незалежно від Google.

Нагадаємо, Google випустив дудл в честь ювілею фільму "Службовий роман".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram