Як ми робимо SEO для інтернет-магазину сантехніки

 1. Етапи роботи
 2. Нюанс з сайтом
 3. Робота з грудня 2017 по червень 2018
 4. 2. Виявили потреба в збільшенні відвідуваності конкретних категорій товарів
 5. 3. Що використовували для звітності
 6. висновок

Клієнт: інтернет-магазин сантехніки з кількістю товарів близько 45 000, santehnika-shop.su.

Регіон: Москва і область.

Мета: збільшення відвідуваності сайту та зростання кількості оформлених замовлень.

Термін виконання робіт: грудень 2017 - червень 2018.

Етапи роботи

Перший місяць. Аналіз даних і формування списку доробок для програміста (або клієнта, або з нашого боку) і список робіт на наступний місяць. Установка систем аналітики Яндекс.Метрики і Google Analytics, додавання сайту в Яндекс.Вебмастер і Google for Webmasters. Перевірка на наявність інформації в Яндекс.Довіднику і Google My Business і заповнення / коригування даних про компанії.

Другий місяць. Поступове виправлення помилок і проблем сайту у співпраці з програмістом з боку замовника. Узгодження з клієнтом пріоритетних розділів, за якими будуть опрацьовуватися семантичне ядро ​​і майбутня структура сайту. Початок збору семантичного ядра для одного великого розділу (з коректною ієрархією). Внесення коригувань в URL вже створених сторінок фільтрів і заміна - посилань на ЧПУ (людино-зрозумілі посилання на кшталт: / catalog / smesiteli / dlya-kuhni /, замість /catalog/smesiteli/filter.php?catalog=id1241&filter15), коригування метатегов ( title, keywords, description) і заголовка H1, відправка на примусову переіндексацію цих сторінок в Яндекс і Google для прискорення ефекту від виконаної роботи.


Третій і наступні місяці. Створення нових сторінок фільтрів на основі семантичного ядра. Щомісячні роботи по додаванню нових сторінок фільтрів з конкретними властивостями груп товарів і коректним заповненням метатегов і заголовка H1. При необхідності внесення коригувань для вже оптимізованих сторінок і розділів (з огляду на постійні зміни у сайтів конкурентів і періодичні зміни в алгоритмах пошукових систем, необхідно «тримати руку на пульсі»).

Нюанс з сайтом

Клієнт раніше користувався послугами іншої компанії з просування сайту, але його не влаштував результат, який за більш ніж рік їх роботи показав ще й деяке падіння відвідуваності і замовлень з пошукових систем. Про падіння відвідуваності окремо розповімо в блоці «Роботи» (це виявилося накладення санкцій з боку Яндекса).

З огляду на це, потрібно було перевірити, наскільки коректно були виконані роботи попереднім підрядником і чи немає необхідності вносити зміни в їх роботи. Як виявилося - основна робота була зроблена правильно (canonical для сторінок пагінацію; майже правильно налаштований файл robots.txt для виключення сторінок в пошукових системах; більш-менш правильне використання мета-тегів на детальних сторінках товарів, використання мікророзмітки цін та інформації про компанії).

Але все інше, найважливіше, було упущено (або через незнання, або спеціально, тут історія замовчує). Тому довелося розбиратися з картою сайту (sitemap.xml, яка містила в собі величезну кількість неактуальних сторінок, і, як пізніше було з'ясовано, функція для генерації карти запускалалсь вручну і лише раз); велике число порожніх сторінок, де не було товарів; сторінки, які повинні були залучати трафік, що не індексувалися, тому що були створені з використанням параметрів в URL; некоректне використання мета-тегів; зламаний механізм для генерації YML-файлу для розширених фрагментів в Яндексі, відсутність згадки регіону на сторінках сайту і багато іншого, що ні лежало на поверхні, коли просто переглядаєш сайт «по верхах» перш ніж прийняти його на SEO.

Відвідуваність проекту (трафік з пошукових систем, серпень 2016 - листопад 2017)

Відвідуваності сайту з пошукових систем (грудень 2017 - червень 2018) в період виконання робіт по просуванню сайту нашою компанією. Зростання пошукового трафіку склав - 68%

Конверсія на замовлення з лічильника клієнта (з пошукових систем)

Відвідуваність по SimilarWeb

Розподіл за джерелами трафіку (SimilarWeb)

Робота з грудня 2017 по червень 2018

1. Попередній аналіз сайту на наявність помилок технічного характеру

Попередньо з клієнтом були обговорені умови по звітності, яка фіксувалася б на нашому порталі (складений план робіт, опис всіх проведених робіт за місяць і посилання на позиції в «Топвізоре»), але так як клієнтові було зручно користуватися сервісами Google - то створили Google- таблицю.

У таблицю заносили помилки і проблеми сайту, в числі яких були:

 • присутність внутрішніх посилань на порожні сторінки з серіями виробника і сторінок виробників товарів. Іноді подібні сторінки могли віддавати 404 помилку, так як всі посилання залишалися на місці, незважаючи на відсутність товарів певного виробника в продажу (особливість реалізації механізму для генерації сторінок виробників);
 • неробоча функціональність «Товарів і цін» в Яндекс.Вебмастере для показу розширених фрагментів в пошуковій системі Яндекс;
 • відсутність адреси магазину на сторінках сайту (зверху чи знизу);
 • некоректна робота системи кешування сторінок засобами CMS (1С Бітрікс), яка могла створювати кеш для першого користувача, що заходив на сторінку. Потім цей кеш, разом з відповідними мета-тегами для регіону відвідувача, віддавався всім іншим відвідувачам в певний проміжок часу. У той же час на цю сторінку міг зайти пошукової робот і побачити тексти, телефон і мета-теги від того користувача (наприклад, в тексті було б згадка Ростова-на-Дону, хоча магазин не має представництва в даному регіоні і, відповідно, сайт також починав просідати по запитах з Москви та інших регіонів);
 • відсутність шаблонних мета-тегів на автоматично створених сторінках (прозводітелей / серій товарів), тобто вони мали тільки title «Назва товару».

Встановлено системи для аналітики - Яндекс Метрика і Google Analytics. На сайт замовника впровадили мітки для відстеження конверсій на замовлення товарів, сформували воронку продажів (за допомогою якої можна відстежувати відвідувачів, які кинули оформлення замовлення на конкретному етапі - будь то додавання в корзину, заповнення даних про доставку або підтвердження замовлення).

Виявили різке зниження трафіку з серпня по вересень 2017 року. Після аналізу відвідуваності сайту з пошукових систем була виявлена ​​проблема різкого зниження трафіку з Яндекса з серпня по середину вересня 2017 року. Для отримання додаткових діагностичних даних ми звернулися в історію проблем з сайтом в Яндекс.Вебмайстер. Так і виявилося, сайт мав «Фатальну» проблему протягом цього періоду.

Так і виявилося, сайт мав «Фатальну» проблему протягом цього періоду

Проблема полягала в тому, що на сайт були накладені санкції «Баден-Баден» за наявність великого числа SEO-текстів. Відповідно - зовсім небажано використовувати подібну тактику розміщення текстів на сторінках фільтрів в майбутньому, що і було враховано при створенні нових посадкових сторінок. Або можна просто закривати текст від індексації пошуковим ботам Яндекса (за допомогою тега <noindex> або <! - noindex ->), що і було зроблено в подальшому для всіх інших сторінок.

Ще завдяки Яндекс.Вебмайстер і Google for Webmasters була виявлена ​​проблема з великою кількістю «сміттєвих» сторінок, які були створені за допомогою окремої функції по генерації сторінок фільтрів з використанням різних властивостей. Незабаром дані сторінки будуть видалені.

Присутність сторінок фільтрів (наприклад, на певний тип товарів з конкретним набором властивостей - «змішувачі для ванни» або «змішувачі для кухні») з параметрами в URL, замість використання ЧПУ. Виходило так, що подібні сторінки просто не потрапляли в індекс пошукових систем і через це не росла відвідуваність.

2. Виявили потреба в збільшенні відвідуваності конкретних категорій товарів

Після чого для них формувалося семантичне ядро ​​на основі використання пошукових запитів WordStat, Яндекс.Метрики, Яндекс.Вебмайстер, Google for Webmasters і конкурентів. Для наочності - структура семантичного ядра переносилася на MindMap карту. На зображенні нижче показаний один з початкових етапів, коли була відтворена існуюча структура сайту і відсутні сторінки товарів одного з розділів, розбитих на групи (виділено червоним).

3. Що використовували для звітності

Для відстеження динаміки позицій в Яндексі і Google був створений проект в «Топвізоре», в якому кожен місяць додаються нові ключові фрази. Кожне 14-е число і в останній день місяця - збираються позиції по фразах. Збір відбувається в автоматичному вигляді, клієнт має доступ до даного звіту по гостьовій посиланням і завжди актуальні дані.

Створили ще одну вкладку в таблицях Google, в якій клієнт бачить в реальному часі всі етапи роботи:

 • вказівка ​​знайдених помилок: з кожним новим етапом робіт виявляються такі особливості роботи сайту та всіляких проблем, які на початковому етапі неможливо було виявити;

 • формування нових сторінок фільтрів з прописаними мета-тегами і заголовком H1;
 • пропозиції по доопрацюванням сайту для збільшення відвідуваності сайту (вихід в регіони за допомогою нових піддоменів і використання телефонного номера в коді 8-800 для безкоштовних дзвінків клієнтам з регіонів), додавання внутрішньої перелинковки на сторінки сайту за серіями в категоріях (приклад «Змішувачі AM.PM Admire »). Пропозиції по доопрацюванням юзабіліті і поліпшення поведінкових факторів (скорочення числа обов'язкових полів в формі замовлення або «замовлення в один клік»), додавання спливаючій форми на отримання знижки для відвідувачів, які протягом тривалого часу перебувають на сторінці або відводять мишку за кордону браузера. Пропозиції щодо оптимізації зображень і оптимізації скриптів для прискорення роботи сайту, так як, з огляду на високе навантаження на базу даних і великий каталог, сайт показує недостатньо високу швидкість роботи, що теж може негативно позначатися на поведінкових характеристиках.

висновок

Ми поділилися ходом пошукової оптимізації, але ще багато що належить зробити. Сподіваємося, інформація виявиться вам корисною і допоможе в ваших проектах.

Читайте також:

Думка редакції може не збігатися з думкою автора. Ваші статті надсилайте нам на [email protected] . А наші вимоги до них - ось тут .

Php?

Дополнительная информация

rss
Карта