Як поліпшити індексацію відео в Яндексі

 1. Які будуть результати
 2. Як відео впливає на поведінкові фактори сайту
 3. Матеріали по темі

Для успішної індексації відео на сайті необхідно запровадити спеціальну розмітку (Open Graph або Schema.org) або окремий фид ( MediaRSS або XML ). Саме на основі цих даних пошуковий робот буде ранжувати відеоролики.

Стандартна розмітка Youtube індексується пошуковою системою автоматично. Тому, якщо відео розташовується в Youtube або іншому популярному відеохостингу, то робити фид або мікророзмітки необов'язково.

Мікророзмітки для відео включає в себе як загальні атрибути (назва, тривалість, вікові обмеження, авторство та інше), так і розширений список (тип - кліп, фільм, серіал і ін; дати релізу; параметри плеєра і ін.).

XML-фід відео містить в собі дані про кожного відеоролику із зазначенням його категорії (наукове, вебінари, ігри і т.д.), вікових обмежень, тривалості та якості відео, описи і призначених для користувача характеристик. Для кожного ролика формується власний XML-фід з інформацією про нього: заголовком, описом, тумбнейлом, тривалістю і якістю відео, датою завантаження, статистикою переглядів і іншим. Чим докладніше ці дані, тим краще для індексації і якості пошуку. Адреса кожного такого фида прописується в sitemap. Не забувайте вказувати адресу sitemap в robots.txt, щоб пошуковий робот міг швидко знайти і проіндексувати ваш ролик.

Коректність розмітки перевіряється через валідатори Яндекса:

Детальну інформацію з налаштування індексації відео ви знайдете в «Допомоги» Яндекса.

Які будуть результати

Жанна Ньому , Провідний фахівець з пошукової оптимізації сайтів.


Для того щоб швидко, ефективно і зручно індексувати відео, необхідно впровадити мікророзмітки або XML-фід для Яндекс.Відео. Але так як мікророзмітки читається двома пошуковими системами, а XML-фід дозволяє моментально відправляти відео на індексацію, ми рекомендуємо впроваджувати обидві доопрацювання. Саме такий метод ми використовували при просуванні сайту Tvigle.ru.

При коректному виконанні всіх пунктів настройки в результаті ви отримуєте:

1. Ранжування ролика в Яндекс.Відео, розширені сніппети, що включають в себе дату публікації, тривалість, іноді і параметри відео, а також істотний додаткове джерело органічного трафіку.

2. Ранжування ролика у видачі Яндекса в блоці «Яндекс.Відео».

3. Ранжування відео як окремого елемента з самого сайту.

Як відео впливає на поведінкові фактори сайту

Дмитро Лютіков , Керівник просування партнерських проектів.


Розташоване на сайті відео збільшує потенційне час перегляду сторінки, яке можуть враховувати пошукові системи. Навіть якщо на сайті не встановлено лічильник Google Analytics або Метрика Яндекса, пошуковики можуть зафіксувати час, що минув між переходом користувача на сайт і його поверненням назад на сторінку пошуку і кліку за наступним посиланням (звертали увагу, що посилання у видачі непрямі). Якщо користувач швидко повернувся назад в пошук, можна припустити, що сайт запитом нерелевантен, і слід його опустити нижче.

Основні помилки, негативно впливають на SEO, часто пов'язані з юзабіліті відео:

 • Відео запускається відразу після завантаження сторінки без натискання користувачем кнопки відтворення. Це особливо небезпечно, якщо, відео потрапляє в перший екран, тобто чути звук, але не зрозуміло звідки він.
 • Ще більш неприємний варіант - користувачеві відразу показують відео (заставку), але немає кнопки «пропустити» або «закрити».
 • Відео занадто великого розміру (в мегабайтах) і сильно уповільнює роботу браузера.

Таке відео замість користі швидше нашкодить поведінкових факторів сайту, так як користувач може швидко закрити сторінку.

Для того щоб ваші відео працювали на вас, дотримуйтеся наведених нижче:

 • Відео має запускати користувачем, а не автоматично.
 • Надайте користувачеві можливість зупинити відео.
 • Регулятор гучності і кнопка відключення звуку повинні бути помітні.
 • Якщо відео є частиною дизайну (наприклад, фоном сторінки):
  • Воно не повинно багато «важити» і має швидко завантажуватися.
  • Воно повинно бути без звуку.
  • На мобільних версіях такого взагалі треба уникати.

Матеріали по темі

Як оптимізувати відео в YouTube

Як оптимізувати відео в YouTube? Частина 2

SEO-просування на YouTube: докладний посібник

Ще більше матеріалів по темі в блозі iSEO .

Дополнительная информация

rss
Карта